Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Starty kolarzy Legii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jest już nowy ranking UCI zauważalne zmiany to awans Polski z 14. na 13. miejsce oraz awans Legii z 11. na 10. miejsce w 3. dywizji, w której prowadzi oczywiście Hoop CCC-Polsat. Z naszych kolarzy awans zanotował Dawid Krupa, który przesunął się o prawie 40 lokat, na 490. miejsce. Najwyżej z naszych jest Sebastian Skiba - na 419. miejscu.

    Trener kadry ogłosił również skład kadry olimpijskiej na igrzyska w Atenach - 12 kolarzy, z których pojedzie najprawdopodobniej ośmiu; jest w tej grupie aż 2 naszych kolarzy - Dawid Krupa i Dariusz Rudnicki.

    Szosowcy powinni utrzymać miejsce w pierwszej piętnastce rankingu państw UCI, mimo iż w pierwszych startach w tym roku praktycznie nie zdobyli punktów. Selekcjoner kadry Zbigniew Spruch przygotował listę kandydatów do występu w Atenach, na której znaleźli się: Dariusz Baranowski, Tomasz Brożyna, Bartosz Huzarski, Sławomir Kohut, Dawid Krupa, Przemysław Niemiec, Zbigniew Piątek, Piotr Przydział, Dariusz Rudnicki, Sylwester Szmyd, Piotr Wadecki i Cezary Zamana.
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez na 'szosie' TomAsz
      1 : 0 dla Legii
      2004-03-17 23:33
      Doczekaliśmy się w sezonie 2004 pierwszego triumfu polskiego zawodnika w wyścigu z kalendarza UCI. Jarosław Wełniak reprezentujący Legie Bazyliszek - Sopro, po finiszu z peletonu, został zwycięzcą pierwszego etapu rozgrywanej w Serbii i Czarnogórze imprezy pod nazwą Ścieżkami Króla Nikoli (kat. 2.5).

      Co ciekawe w ostatnich latach, do 2002 roku, "otwarcie sezonu" zawsze należało do grupy Mróz. Dopiero w zeszłym sezonie przypadło ono Jackowi Mickiewiczowi z CCC Polsat, ale wówczas musieliśmy czekać aż do końca kwietnia, do rozgrywanego w Polsce wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.
      No, rozpoczęcie sezonu lepsze, niż bym sie spodziewał :+:
      i 6p. do przodu na dzień dobry


      Paths of King Nikola, kat. 2.5;: etap 1

      Tivat - Tivat, 171 km; 17 marca 2004

      1 Jarosław Wełniak (Pol) Legia 4.25.23
      2 Gabor Arany (Hun) P-Nivo-FTC
      3 Massimo Demarin (Cro) Perutnina Ptuj
      4 Igor Kranjec (Slo) Perutnina Ptuj
      5 Satoshi Hirose (Jpn) Team NIPPO
      6 Antoliy Varvaruk (Ukr) Puris-Kamen
      7 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj
      8 Goran Jensen (Den) Glud & Marstrand Horsens
      9 Csaba Szekeres (Hun) P-Nivo-FTC
      10 Dragan Spasic (Srb) Serbia & Montenegro I
      22 Mariusz Wiesiak (Pol) Team NIPPO
      24 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia
      28 Sebastian Skiba (Pol) Legia
      39 Marek Błażej (Pol) Legia
      42 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia
      50 Dawid Krupa (Pol) Legia

      wszyscy legioniści przyjechali w 53-osobowej grupie czołowej; w wyścigu wystartowało 106 kolarzy.

      Klasyfikacja po 1 etapie:

      1 Jarosław Wełniak (Pol) Legia 4.25.13
      2 Massimo Demarin (Cro) Perutnina Ptuj 0.01
      3 Martin Prazdnevsky (Svk) Podbrezova 0.03
      4 Gabor Arany (Hun) P-Nivo-FTC 0.04
      5 Grzegorz Żołędziowski (Pol) Legia 0.04
      6 Igor Kranjec (Slo) Perutnina Ptuj 0.10
      7 Satoshi Hirose (Jpn) Team NIPPO
      8 Antoliy Varvaruk (Ukr) Puris-Kamen
      9 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj
      10 Goran Jensen (Den) Glud & Marstrand
      29 Sebastian Skiba (Pol) Legia
      39 Marek Błażej (Pol) Legia
      42 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia
      50 Dawid Krupa (Pol) Legia 0.10


      Jutro nieco cięższy etap z dość poważnym podjazdem, który kończy się35 km przed metą i jeszcze jednym hopkiem (3km a 6,5%) 15 km przed metą. Można sięspodziewać podobnego rozwoju sytuacji co dziś, acz w nieco mniejszym gronie :> Chyba że pójdzie jakaś ucieczka
      Trzeci etap - płaski, na czwartym zaś znowu kolarze będą podjeżdżać z wybrzeża pod ten sam 870-metrowy podjazd, tylko z drugiej strony (17 km a 5%), później ciut łatwiejzszy podjazd 51 km przed metą, ale kilka km przed metą 4km górka na pewno rozbije grupę na kawałki. Ostatni etap - z najwyzszym podjazdem (1155m npm) - ale w początkowej fazie. Kolejny, mniejszy - 44 km przed metą, a 28 km później ten sam hopek co jutro.

      Ranking UCI na 14.03:
      1 1 GER19700707 ZABEL Erik TMO GER 34 2134.75
      2 2 ITA19740401 BETTINI Paolo QSD ITA 30 2077.00
      3 3 ITA19740103 PETACCHI Alessandro FAS ITA 30 1899.00
      4 4 ESP19800425 VALVERDE BELMONTE Alejandro KEL ESP 24 1807.00
      5 5 ITA19710825 SIMONI Gilberto SAE ITA 33 1643.00
      6 8 ITA19710809 REBELLIN Davide GST ITA 33 1601.00
      7 7 USA19710918 ARMSTRONG Lance USP USA 33 1591.00
      8 6 KAZ19730916 VINOKOUROV Alexandre TMO KAZ 31 1445.50
      9 9 ESP19770819 MAYO DIEZ Iban EUS ESP 27 1425.00
      10 10 NED19720528 BOOGERD Michael RAB NED 32 1421.00

      419 425 SKIBA Sebastian 26 126,00
      490 522 KRUPA Dawid 24 105,00
      734 733 RUDNICKI Dariusz 23 51,00
      974 984 WALCZAK Jacek 25 27,00
      982 1001 BŁAŻEJ Marek 27 26,00
      999 1007 SZANIAWSKI Paweł 23 25,00
      1015 1023 ŻOŁĘDZIOWSKI Grzegorz 24 24,00
      1269 1289 RYBCZYŃSKI Mateusz 23 13,00
      1307 1316 NOWAK Hubert 24 12,00
      1348 1356 WEŁNIAK Jarosław 26 11,00


      Zatem już na dzień dobry Wełniak awansuje co najmniej o 200 miejsc
      podpis cyfrowy <--------
      ================
      Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

      Komentarz


      • 2. etap -średnio szczęśliwy dla nas, bo w 10-osobowej ucieczce, która porozbijana dojechałą do mety był tylko Skiba. 4 kolejnych przyjechało w "peletoniku" (23-osobowym ) a Rybczyński w następnej grupce.
        Jutro będzie ciężko coś odrobić, ale pojutrze musi nastąić frontalny atak.
        W klas. drużynowej Legia jest na 4. miejscu, Żoędziowski prowadzi w klas. lotnych premii a Skiba w górskiej. Dzisiaj również Krupa starał się punktować na lotnych finiszach. Aż 24 zawodników nie ukończyło dzisiejszego etapu będź przekroczyło limit czasu

        1 Massimo Demarin (Cro) Perutnina Ptuj 4.53.17
        2 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj 0.06
        3 Tasutaka Tashiro (Jpn) Team Bridgestone Anchor
        4 Antoliy Varvaruk (Ukr) Puris-Kamen
        5 Sebastian Skiba (Pol) Legia
        6 Valter Bonca (Slo) Perutnina Ptuj 0.18
        7 Martin Prazdnevsky (Svk) Podbrezova
        8 Shimichi Fukushima (Jpn) Team Bridgestone Anchor
        9 Martin Cerepan (Svk) Podbrezova
        10 Mariusz Wiesiak (Pol) Team NIPPO 1.07
        17 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia 2.21
        21 Dawid Krupa (Pol) Legia 2.21
        26 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia 2.21
        29 Marek Błażej (Pol) Legia 2.21
        42 Mateusz Rybczyński (Pol) Legia 6.05

        Klas. generalna:
        1 Massimo Demarin (Cro) Perutnina Ptuj 9.18.21
        2 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj 0.17
        3 Tasutaka Tashiro (Jpn) Team Bridgestone Anchor 0.21
        4 Antoliy Varvaruk (Ukr) Puris-Kamen 0.24
        5 Sebastian Skiba (Pol) Legia 0.25
        6 Martin Prazdnevsky (Svk) Podbrezova 0.28
        7 Shimichi Fukushima (Jpn) Team Bridgestone Anchor 0.31
        8 Valter Bonca (Slo) Perutnina Ptuj 0.37
        9 Martin Cerepan (Svk) Podbrezova
        10 Mariusz Wiesiak (Pol) Team NIPPO 1.26
        11 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia 2.30
        12 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia 2.31
        15 Dawid Krupa (Pol) Legia 2.38

        29 Marek Blazej (Pol) Legia 2.40
        40 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia 6.24
        podpis cyfrowy <--------
        ================
        Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

        Komentarz


        • Dziś do mety dojechała z minimalną przewagą ucieczka z Wełniakiem
          Peleton prawie w komplecie 18 s za nimi


          Stage: 3 95 km 41,414 km/h

          Place No UCI code Surename, name Team Time&Gap + / -
          1 17 JPN19730821 FUKUSHIMA Koji BGT 2h17'38'' - 0:13
          2 31 SLO 19770513 KELNER Miran PER - `` - - 0:11
          3 77 POL 19780202 WELNIAK Jaroslaw LEG - `` - - 0:07
          4 38 SVK19770115 REMAK Zoltan CKZ - `` -
          5 23 JPN 19720510 KAZAKI Kazuya NIP - `` - - 0:01
          6 33 SLO 19840901 ILE©IĆ Aldo Ino PER 0'18'' - 0:03
          7 78 POL 19800107 ZOLEDZIOWSKI Grzegorz LEG - `` -
          8 81 GER 19831225 HERZ Serge TRS - `` -
          9 42 SVK 19751022 PRAZDNEVSKY Martin CKZ - `` -
          10 20 POL 19810401 WIESIAK Mariusz NIP
          17 74 POL 19800612 KRUPA Dawid LEG
          27 76 POL 19780729 SKIBA Sebastian LEG - `` -
          28 73 POL 19770406 BLAZEJ Marek LEG
          33 75 POL 19810112 RYBCZYNSKI Mateusz LEG


          Individual clasification after stage 3. 37,914 km/h

          Place No UCI Code Surename, name Team Time&Gap
          1 36 CRO 19790825 DEMARIN Massimo PER 11h36'17''
          2 35 CRO 19800165 DANÈULOVIĆ Tomislav PER 0'17''
          3 14 JPN 19740607 TASHIRO Yasutaka BGT 0'21''
          4 95 UKR 19710101 VARVARUK Anatoliy PUR 0'24''
          5 76 POL 19780729 SKIBA Sebastian LEG 0'25''
          6 42 SVK 19751022 PRAZDNEVSKY Martin CKZ 0'28''
          7 13 JPN 1971013 FUKUSHIMA Shimichi BGT 0'29''
          8 32 SLO 19680317 BONÈA Valter PER 0'37''
          9 40 SVK19771016 ÈEREPAN Martin CKZ - `` -
          10 20 POL 19810401 WIESIAK Mariusz NIP 1'26''
          11 77 POL 19780202 WELNIAK Jaroslaw LEG 2'05''
          15 78 POL 19800107 ZOLEDZIOWSKI Grzegorz LEG 2'31''
          18 74 POL 19800612 KRUPA Dawid LEG 2'38''
          29 73 POL 19770406 BLAZEJ Marek LEG 2'40''
          40 75 POL 19810112 RYBCZYNSKI Mateusz LEG
          podpis cyfrowy <--------
          ================
          Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

          Komentarz


          • Brawo! Brawo!

            Gratulacje dla legionistów! Pierwsze zwycięstwo w sezonie i to na koncie Legii. I jeszcze wysoko w generalce kilku zawodników. Wspaniale.

            Wełaniak zarobił pierwsze punkty w liczbie 6 (etap + lider). Dodając do tego 7 punktów Krupy mamy już 13. Na tym chyba się nie skończy. Wełniak, Skiba i ewentualnie Krupa lub (i) Żołedziowski jeszcze coś powinni zdobyć za miejsca w 10 w generalce.

            Pisałem, że Legia może być mocna, cieszyłem się, że aktywni spośród nich pozostali. Nie spodziewałem się, że od początku będzie aż tak dobrze.

            Wyjątkowo mnie cieszy fakt, że Legia jest tym lepiej widoczna im trudniejszy jest wyścig. Takie polskie Kelme, które widoczne było przez długi długi czas tylko w górach (fenomenalny Valverde to zmienił, bo i na finiszach jest szybki).
            koko koko Skorza spoko...

            Komentarz


            • Niestety, nie udało się dzisiaj strząsnąć rywali z tej feralnej(prawie) ucieczki :/ Na dodatek Wełniak odrobinę się pogubił na samym końcu i stracił dwadzieścia parę sekund. Jutro ostatni etap , niezbyt wymagający, ale atakować trzeba
              1 Mariusz Wiesiak (Pol) Team NIPPO 4.58.18
              2 Martin Prazdnevsky (Svk) Podbrezova
              3 Aldo Ino Ile¹ic (Slo) Perutnina Ptuj
              4 Svetislav Tchanliev (Bul) Burgas Ciklomont Mix
              5 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj
              6 Shimichi Fukushima (Jpn) Team Bridgestone Anchor
              7 Evgeni Gerganov (Bul) Burgas Ciklomont Mix
              8 Antoliy Varvaruk (Ukr) Puris-Kamen
              9 Zoltan Remak (Svk) Podbrezova
              10 Sebastian Skiba (Pol) Legia - ten sam czas
              17 Marek Blazej (Pol) Legia 0.06
              18 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia
              19 Dawid Krupa (Pol) Legia 0.06
              24 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia 0.26
              29 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia 0.30


              General classification after stage 4

              1 Massimo Demarin (Cro) Perutnina Ptuj 16.34.35
              2 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj 0.17
              3 Tasutaka Tashiro (Jpn) Team Bridgestone Anchor 0.21
              4 Martin Prazdnevsky (Svk) Podbrezova 0.22
              5 Antoliy Varvaruk (Ukr) Puris-Kamen 0.23
              6 Sebastian Skiba (Pol) Legia 0.25
              7 Shimichi Fukushima (Jpn) Team Bridgestone Anchor 0.29
              8 Valter Bonca (Slo) Perutnina Ptuj 0.37
              9 Martin Cerepan (Svk) Podbrezova
              10 Mariusz Wiesiak (Pol) Team NIPPO 1.16
              14 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia
              15 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia 2.35
              19 Dawid Krupa (Pol) Legia 2.41
              20 Marek Blazej (Pol) Legia 2.46
              33 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia 6.54


              Klas. górska
              1 Sebastian Skiba (Pol) Legia 25 pts
              2 Evgeni Gerganov (Bul) Burgas Ciklomont Mix 13
              3 Dawid Krupa (Pol) Legia 12

              Klas. sprintów
              1 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia 17 pts
              2 Martin Prazdnevsky (Svk) Podbrezova 14
              3 Shimichi Fukushima (Jpn) Team Bridgestone Anchor 13
              8 Dawid Krupa (Pol) Legia 7
              12 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia 4


              Wełniak ma jeszcze jakąś niebieską koszulkę, ale nie wiem za co Tak czy tak, kaskę nasi również trzepią nieźle '8
              podpis cyfrowy <--------
              ================
              Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

              Komentarz


              • Drugie zwycięstwo Polaka w tym sezonie - to cieszy. Szkoda, że nie Legia.
                Obie koszulki powinni nasi dowieźć do mety. A kto wie, może się uda jeszcze ucieczkę zmontować i przesunąć się o parę miejsc w generalce. Różnice nie są duże.

                Czy jest klasyfikacja drużynowa?
                koko koko Skorza spoko...

                Komentarz


                • Nasi chyba na czwartym-piątym, prowadzi Perutnina, różnice ogólnie sekundowe
                  podpis cyfrowy <--------
                  ================
                  Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                  Komentarz


                  • Skiba nazdobywał dziś sekund na lotnych premiach i wskoczył na pudło. Nie udało się załapać w żadną ucieczkę, ale ogólnie jestem w miarę zadowolony 15 pts dla Skiby i wyprzedza Szmyda i Baranowskiego awansując w okolice 380. miejsca w klasyfikacji UCI
                    X Putevima kralja Nikole
                    Stage: 5 161 km 34,744 km/h

                    Place No UCI code Surename, name Team Time&Gap + / -
                    1 Laszlo Garamszegi (Hun) P-Nivo-FTC 4.38.02
                    2 Kazuya Kazaki (Jpn) Team NIPPO 0.11
                    3 Aldo Ino Ile¹ic (Slo) Perutnina Ptuj 0.28
                    4 Mariusz Wiesiak (Pol) Team NIPPO
                    5 Dawid Krupa (Pol) Legia
                    6 Takehiro Mizutani (Jpn) Team Bridgestone Anchor
                    7 Satoshi Hirose (Jpn) Team NIPPO
                    8 Martin Prazdnevsky (Svk) Podbrezova
                    9 Kasper Larsen (Den) Glud & Marstrand Horsens
                    10 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia 19 Marek Blazej (Pol) Legia
                    24 Sebastian Skiba (Pol) Legia - 0:05
                    31 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia - 0:05
                    33 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia - wszyscy ten sam czas


                    774 km Race average
                    Individual clasification after stage 5. 36,491 km/h

                    1 Massimo Demarin (Cro) Perutnina Ptuj 21.13.05
                    2 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj 0.17
                    3 Sebastian Skiba (Pol) Legia 0.20
                    4 Tasutaka Tashiro (Jpn) Team Bridgestone Anchor 0.21
                    5 Martin Prazdnevsky (Svk) Podbrezova 0.22
                    6 Antoliy Varvaruk (Ukr) Puris-Kamen 0.23
                    7 Shimichi Fukushima (Jpn) Team Bridgestone Anchor 0.25
                    8 Valter Bonca (Slo) Perutnina Ptuj 0.37
                    9 Martin Cerepan (Svk) Podbrezova
                    10 Mariusz Wiesiak (Pol) Team NIPPO 1.16
                    14 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia 2.30
                    15 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia 2.31
                    20 Dawid Krupa (Pol) Legia 2.41
                    21 Marek Blazej (Pol) Legia 2.46
                    29 Mateusz Rybczynski (Pol) Legia 6.54


                    Mountains classification

                    1 Sebastian Skiba (Pol) Legia 45 pts
                    2 Evgeni Gerganov (Bul) Burgas Ciklomont Mix 31
                    3 Shimichi Fukushima (Jpn) Team Bridgestone Anchor 18
                    4 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia 16
                    5 Svetislav Tchanliev (Bul) Burgas Ciklomont Mix 13
                    6 Dawid Krupa (Pol) Legia 12


                    Sprints classification

                    1 Grzegorz Zoledziowski (Pol) Legia 25 pts
                    2 Shimichi Fukushima (Jpn) Team Bridgestone Anchor 19
                    3 Martin Prazdnevsky (Svk) Podbrezova 14
                    8 Dawid Krupa (Pol) Legia 7
                    9 Sebastian Skiba (Pol) Legia 7
                    14 Jaroslaw Welniak (Pol) Legia 4

                    Drużynowo prowizorycznie:
                    1. PERUTNINA PTUJ
                    2. CKZ PODBREZOVA 2.27
                    3. Legia 4.27
                    4. NIPPON HODO 5.00
                    5. BRIDGESTONE JPN 10.39
                    6. P-NIVO - FTC (HUN) 25.33
                    7. BURGAS CIKLOMONT 58.57
                    podpis cyfrowy <--------
                    ================
                    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                    Komentarz


                    • No to po tym wyścigu mamy 21 punktów.
                      W całym sezonie - 28.

                      Kiedy następne starty??!!?!
                      koko koko Skorza spoko...

                      Komentarz


                      • Poszperałem, policzyłem.

                        W tym sezonie 6 Polakow zdobywało punkty.
                        W tym 3 z eL-ką.

                        Legioniści: Skiba (15) Krupa (7) Wełniak (6)
                        Prócz nich: Niemiec (21 - 6 msce w GP Lugano kat 1.3.), Wiesiak (13) i Sendal (nie wiem kto to, ale zajął 5 msce w jakimś wyścigu kat 1.5)

                        Razem Polacy w tym roku zdobyli 61 pkt. z czego 21 to zasługa legionistów. Dla rankingu narodowego to nie ma znaczenia większego, bo liczy się 10 najlepszych - a więc tylko Skiba (narazie).
                        koko koko Skorza spoko...

                        Komentarz


                        • Mam problem ze zlokalizowaniem :/ Zdaje się , że starali się o udział w Settimana Coppi e Bartali, ale wątpię czy tam wystartują; Tour Du Lac Leman 4.04. 8.05-12.05 Settimana Lombarda (prawdopodobnie)
                          Pocieszam się jednak, że np. Mikomax debiutuje dopiero pod koniec kwietnia

                          Nowy ranking UCI(22.03):

                          1 1 ZABEL Erik TMO GER 34 2325,75
                          2 3 PETACCHI Alessandro FAS ITA 30 2147,00
                          3 2 BETTINI Paolo QSD ITA 30 2049,00
                          4 4 VALVERDE BELMONTE Alejandro KEL ESP 24 1802,00
                          5 5 SIMONI Gilberto SAE ITA 33 1643,00
                          6 6 REBELLIN Davide GST ITA 33 1601,00
                          7 7 ARMSTRONG Lance USP USA 33 1591,00
                          8 8 VINOKOUROV Alexandre TMO KAZ 31 1445,50
                          9 9 MAYO DIEZ Iban EUS ESP 27 1425,00
                          10 10 BOOGERD Michael RAB NED 32 1390,00
                          ---------------
                          Polacy:
                          1) 84 83 ZAMANA Cezary CHO 37 487,00
                          2) 110 111 PIĄTEK Zbigniew CHO 38 419,00
                          3) 203 205 ROMANIK Radosław HOP 37 269,00
                          4) 207 211 BROŻYNA Tomasz ATI 34 263,00
                          5) 223 224 KOHUT Sławomir HOP 27 246,00
                          6) 279 280 PRZYDZIAŁ Piotr HOP 30 196,00
                          7) 307 306 RUTKIEWICZ Marek RAG 23 178,00
                          8 ) 316 314 WADECKI Piotr LOT 31 171,00
                          9) 382 419 SKIBA Sebastian LEG 26 141,00
                          10) 403 397 BARANOWSKI Dariusz LST 32 132,00
                          16) 488 490 KRUPA Dawid LEG 24 105,00
                          22) 737 734 RUDNICKI Dariusz LEG 23 51,00
                          40) 971 974 WALCZAK Jacek LEG 25 27,00
                          41) 987 992 BŁAŻEJ Marek LEG 27 26,00
                          42) 996 999 SZANIAWSKI Paweł LEG 23 25,00
                          44) 1011 1015 ŻOŁĘDZIOWSKI Gregorz LEG 24 24,00
                          50) 1148 1348 WEŁNIAK Jarosław LEG 26 17,00
                          52) 1275 1269 RYBCZYŃSKI Mateusz LEG 23 13,00
                          54) 1315 1307 NOWAK Hubert LEG 24 12,00



                          II Dywizja:
                          1 1 HOP HOOP CCC - POLSAT POL 1061,00
                          2 2 OKT OKTOS FRA 684,00
                          3 3 HNC HEALTH NET PRO CYCLING TEAM PRESENTED BY MAXXIUSA 515,00
                          4 4 TLM TEAM LAMONTA GER 506,00
                          5 5 MIK KNAUF - MIKOMAX POL 462,00
                          6 10 PER PERUTNINA PTUJ SLO 438,00
                          7 6 VOL VOLKSBANK IDEAL LEINGRUBER AUT 430,50
                          8 7 ANT ANTARTE / ROTA DOS MOVEIS POR 418,60
                          9 10 LEG LEGIA BAZYLISZEK - SOPRO POL 416,00
                          10 8 RB3 RABOBANK NED 410,00
                          12 12 AMO AMORE & VITA BERETTA POL 363,00
                          23 21 DHL DHL - AUTHOR POL 187,00
                          64 62 CHL CHLODNIA SNIEZKA CZESTOCHOWA POL 11,00

                          Powrót Krupy do pierwszej 10-tki najlepszych polskich kolarzy, lekki awans rużynowy. Przydałoby się teraz parę startów....
                          podpis cyfrowy <--------
                          ================
                          Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                          Komentarz


                          • Nasi kolarze (jako jedna z 2 polskich - obok Hoop CCC Polsat) - ekip) wystartowali w Tour de Normandie (2.5). Na pierwszym etapie poza top 5

                            Skład ekipy "Legio Baziligzek-Sopro" :
                            71.BLAZEJ Marek
                            72.WELNIAK Jaroslaw
                            73.SKIBA Sebastien
                            74.RYBCZYNSKI Mateuse
                            75.ZOLEDZIOWSKI Grzegorz
                            76.SZANIAWSKI Pawel

                            1. étap, Mondeville - Yvetot, 158 km

                            1. Yannick Talabardon (Auber 93) les 158 km en 3h34'31
                            2. Thomas Dekker (PBS, Rabobank espoirs) s.t.
                            3. Arkadiusz Wojtas (POL, Hoop CCC Polsat) s.t.
                            4. Charles Guilbert (VC Rouen 76) 0.02
                            5. Eduard Vorganov (équipe de Russie)
                            6. Yves Delarue (USSAPB) 0.04
                            7. Joos Posthuma (PBS, Rabobank espoirs) 0.05
                            8. Mija Mahoric (SLO, Perutnina) 0.27
                            9. Sébastien Duret (GS Jean Floc'h) 0.27
                            10. Ludovic Auger (Auber 93) 0.27
                            podpis cyfrowy <--------
                            ================
                            Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                            Komentarz


                            • Drugi etap wygrał Aleksiej Markow z CCC-Polsat, lider bez zmian; niestety padła strona która podawała kompletne wyniki w zeszłym roku i jest na razie ryfa. Dodam tylko tyle, że peleton stracił wczoraj do uciekinierów ponad 9 minut 8o

                              1 Alexei Markov (Rus-Hop) 3:25.53
                              2 Lenaic Olivier (Fra-Big)
                              3 Plamen Stoyanov (Bul-Hop)
                              4 Dariusz Rudnicki (Pol-Leg)
                              5 Nuno Marta (Por-Wbp)- wszyscy ten sam czas
                              6. Bonnet (CC Nogent) mt
                              7. Terenin (Rus/Equipe de Russie) mt
                              8. Möhlmann (P-B/Axa) mt
                              9. Wallaard (P-B/Axa) mt
                              10. Neves (Por/ASC Vila Do Conde) mt.

                              Klas. generalna
                              1 Yannick Talabardon (Fra) BigMat Auber 93
                              2 Thomas Dekker (Ned) Rabobank TT III 0.02
                              3 Arkadiusz Wojtas (Pol) Hoop CCC - Polsat 0.07
                              4 Charles Guilbert (Fra) VC Rouen 76 0.11
                              5 Eduard Vorganov (Rus) Rusian National Team 0.13
                              21. Piotr Przydział (Pol) Hoop CCC-Polsat 3.57
                              23. Alexei Markov (Rus) Hoop CCC-Polsat 9.13
                              24. Plamen Stoyanov (Bul) Hoop CCC-Polsat 9.19
                              PS Pojawiła się - niepotwierdzona na razie - informacja, że Legia pozyskała właśnie Pawła Sendala (24 lata, 3 dni temu zajął 5. miejsce w wyścigu kat. 1.5 , Paris-Barentin-Yvetot )

                              Najbliższe plany to na pewno Dookoła Grecji (2.5, 30.03-4.04) i może czwartkowy Sacrifice Cup , (1.5)
                              podpis cyfrowy <--------
                              ================
                              Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                              Komentarz


                              • etap 3:
                                1 Frédéric Lecrosnier (Fra) Jean Floc'h Moréac 56
                                2 Ivan Terenin (Rus) Russia 0.03
                                3 Mathieu Heijboer (Ned) Rabobank espoirs
                                4 Joaquim Andrade (Por) Wurth Bom Petisco
                                5 Frantisek Trkal (Cze) ED System Zvvz 0.20

                                General classification after stage 3

                                1 Yannick Talabardon (Fra) Auber 93
                                2 Thomas Dekker (Ned) Rabobank espoirs 0.02
                                3 Arkadiusz Wojtas (Pol) Hoop CCC Polsat 0.07
                                4 Charles Guilbert (Fra) VC Rouen 76 0.11
                                5 Eduard Vorganov (Rus) Russia 0.13
                                6 Yves Delarue (Fra) USSAPB 0.15
                                7 Joost Posthuma (Ned) Rabobank espoirs 0.16
                                8 Mija Mahoric (Slo) Perutnina 0.38
                                9 Sébastien Duret (Fra) Jean Floc'h Moréac 56
                                10 Ludovic Auger (Fra) Auber 93

                                Stage 4 - March 25 : Elbeuf - Flers, 205 km
                                Results
                                1 Christophe Thébaut (Fra) Jean Floc'h Moréac 56 4 h 57:29
                                2. Yves Delarue (FRA) à 21"
                                3. Jos Lucassen(PBS) à 28"
                                4. Eduard Vorganov (RUS) à 43"
                                5. Joost Posthuma (PBS) à 1'18"

                                General classification after stage 4

                                1 Yves Delarue (Fra) USSAPB 15 h 19:01
                                2. Eduard Vorganov (RUS) à 27"
                                3. Yannick Talabardon (FRA) à 46"
                                4. Thomas Dekker (PBS) à 51"
                                5. Arkadiusz Wojtas (POL) à 57"
                                6. Charles Guilbert (Fra-*El.2) 0.59
                                7. Joost Posthuma (Ned-Rb3)1.04
                                8. Ludovic Auger (Fra-Big) 1.24
                                9. Sébastien Duret (Jean Floc'h) 1.25
                                10. Mitja Mahoric (Slo-Per) 1.29
                                podpis cyfrowy <--------
                                ================
                                Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X