Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Europejskie Puchary 2021/22

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Wojtek(L) Zobacz posta

Wydaje mi się że to jest połączenie trzech rzeczy:
    1. braki techniczne - dlatego łatwiej jest zagrać do kolegi pod nogi czy za niego bo niczym to nie grozi, a gdy trochę źle dołożysz nogę to moze się okazać że podasz na tyle niedokładnie (gdy grasz przed zawodnika) że może wyjść z tego kontra
    2. brak zaufania do kolegi - nie chce się tak pastwić nad Sliszem, po prostu w aktualnej formie jest najlepszym przykładem - jeżeli On ma problem przyjąć piłkę która toczy mu się pod nogi, a mimo to ona i tak ciągle mu ucieka itd. to jak masz mu grać w tempo biegu jeżeli przy takim przyjęciu musisz po prostu umiec piłkę przyjąć kierunkowo, po drugiej stronei jest taki Luquinhas, któemu rzucasz piłkę (nawet górną która jest jednak trudniejsza do przyjęcia) gdy jest w pełnym biegu a on nie dość że w 9/10 przupadków świetnie ją przyjmuje to zazwyczaj juz przyjęciem kierunkowym robi pierwszy zwód.
    3. Chyba absolutnie najważniejszy aspekt - ruch zawodników - we wczorajszym meczu wiele razy było widać sytuacje gdy Nasi piłkarze mieli do siebie pretensje że jak któryś miał trochę swobody w srodku to nie miał gdzie zagrać bo nie było ruchu, ok Luqi, Emreli, Mladen i Jura czesto szukają wyjścia za obrońców na prostopadłą piłkę, ale jeżeli 4 piłkarzy stoi tak wysoko i szuka tylko momentu żeby się urwać to ciężko jest grać po ziemi. Sam chyba wspominałeś co mowił Ci trener, mój też kiedyś o tym powiedział nam pewną rzecz "nie ważne czy grasz prostopadłą piłkę, czy grasz w tempo do kolegi to nie Ty masz prostopadłym podaniem wymuszać ruch, tylko oni ruchem mają wymuszać podanie" i chyba tego Nam brakuje, po prostu przez taktyke jaką gramy mamy bardzo mało zawodników w srodkowej strefie więc cięzko jest grać płynne akcje z podaniami przed zawodników bo nie licząc srodkowych obrońców to jedyni którym możesz zagrać piłkę "przed" a nie za plecy, stoją w linii z defensywą przeciwnika więc nie jako wymusząją zagrania ale już tylko w tej ostatniej tercji boiska.
    Wiesz co - ja generalnie mówię o naprawdę prostych sytuacjach, gdzie jest dużo miejsca, rywal daleko. I Ty też bardziej masz na myśli takie podania na dobieg, prostopadłe, a ja mówię po prostu o podaniu dosłownie pół metra-metr przed zawodnika. Wtedy nie musi on wymuszać tego ruchu, bo to jest wszystko banalne do przyjęcia, a chodzi o to, że zamiast stać czekać na piłkę (już nie wspominam o cofaniu) i dopiero ruszać z futbolówką, to podaje się przed zawodnika i on musi po prostu zrobić krok do przodu, żeby to przyjać, ale ten krok sprawia, że jest już w ruchu i napędza dynamikę akcji. Ja mam po prostu na myśli absolutnie banalne, podwórkowe sytuacje, których jednak wciąż widzę w meczu po kilkanaście razy i nie rozumiem totalnie.
    #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta
      Tak się napalano na mecz Dinamo - Crvena a jeszcze się okaże, że w IV rundzie będzie Legia - Sheriff
      Każdy ma swój powód do rewanżu

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta

Wiesz co - ja generalnie mówię o naprawdę prostych sytuacjach, gdzie jest dużo miejsca, rywal daleko. I Ty też bardziej masz na myśli takie podania na dobieg, prostopadłe, a ja mówię po prostu o podaniu dosłownie pół metra-metr przed zawodnika. Wtedy nie musi on wymuszać tego ruchu, bo to jest wszystko banalne do przyjęcia, a chodzi o to, że zamiast stać czekać na piłkę (już nie wspominam o cofaniu) i dopiero ruszać z futbolówką, to podaje się przed zawodnika i on musi po prostu zrobić krok do przodu, żeby to przyjać, ale ten krok sprawia, że jest już w ruchu i napędza dynamikę akcji. Ja mam po prostu na myśli absolutnie banalne, podwórkowe sytuacje, których jednak wciąż widzę w meczu po kilkanaście razy i nie rozumiem totalnie.
        nie, nie, też miałem takie na myśli, tylko zrobiłem mocny wywód i wrzucilem tu wszystkie podania. Po prostu mam wrażenie że nawet te właśnie krótkie podania są u Nas utrudnione bo gramy w dosyć specyficzny sposób a przy rywalu który gra tak wysoko to te piłki przed zawodnika to u Nas mozemy tylko wymieniać w defensywie ewentualnie jak rywal się pogubi przy kontrze i mamy trochę miejsca w ofensywie. Ale ogólnie mega się z Tobą zgadzam bo kilka miesięcy temu pisałem na tym forum o tym samy, że właśnie mega nie tylko Legii, ale każdej polskiej drużynie brakuje właśnie takiej gry hmm w tempo która przesuwa całe formacje do przodu,

Komentarz

• Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta

Tak się napalano na mecz Dinamo - Crvena a jeszcze się okaże, że w IV rundzie będzie Legia - Sheriff
          https://rfbl.pl/mecz-ktory-rozpoczal-wojne/

Czy oni już grali między sobą po tamtych pamiętnych wydarzeniach? UEFA to chyba niechętnie taką parę w play off by widziała. Każda istotna i kontrowersyjna decyzja sędziego na naszą czy Tyraspola korzyść, uruchomi lawinę teorii spiskowych, które jugole będą sobie przekazywać z dziada na wnuka przy tradycyjnej rakiji

Komentarz

• Zamieszczone przez Hermit Zobacz posta

https://rfbl.pl/mecz-ktory-rozpoczal-wojne/

Czy oni już grali między sobą po tamtych pamiętnych wydarzeniach? UEFA to chyba niechętnie taką parę w play off by widziała. Każda istotna i kontrowersyjna decyzja sędziego na naszą czy Tyraspola korzyść, uruchomi lawinę teorii spiskowych, które jugole będą sobie przekazywać z dziada na wnuka przy tradycyjnej rakiji
            Mi nie jestesmi jugole...czy my jestesmy jugole tedy ti jestesz rosijan

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

Pytanie ile było w tym umiejętności Legii a ile taktyki Dinama na tą końcówkę.
              no nic wszystko się okaże we wtorek. Jakieś tam szanse są ale ciągle bardzo daleko.

I pomyśleć co by było jakby Mioduski się nie obsral w styczniowym okienku i tym i faktycznie pozyskał piłkarzy z odpowiednią jakością.
              A to nie gracz pozyskany w zimowym okienku dał nam ten cenny remis?
              Bez żartów, jeśli odnosimy się do wczorajszego meczu to tu akurat trzeba chwalić drużynę. Jakość została zweryfikowana na duży plus. Jeśli będzie powtarzalność to można będzie wreszcie z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że Kucharski z Mioduskim zbudowali drużynę, jakiej oczekujemy od 5 lat.

Komentarz

• Jak rozumiem, to teraz jak jest realna szansa na ligę mistrzów to będziemy grać Martinsem ze wstrząśnieniem mózgu, bo zwidy kodziarskie?

Komentarz

• Musisz wygrać we wtorek!

Komentarz

• Zamieszczone przez Leokadiusz Zobacz posta
                    Jak rozumiem, to teraz jak jest realna szansa na ligę mistrzów to będziemy grać Martinsem ze wstrząśnieniem mózgu, bo zwidy kodziarskie?
                    No pytanie kto zagra jak Martins wykluczony? Pięknie się układa Kapustka Martins wypadają z gry i kim ma Czesław łatać?!
                    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
                    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
                    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
                    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
                    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
                    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
                    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
                    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Komentarz

• Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta

No pytanie kto zagra jak Martins wykluczony? Pięknie się układa Kapustka Martins wypadają z gry i kim ma Czesław łatać?!
                      Mioduskim rzecz jasna.

Komentarz

• Ciekawe czy Czesiek zaryzykuje w takim meczu z Josue...
                        I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
                        Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• 711 mówi, że na pytanie kto grał w Lidze Mistrzów 6 naszych graczy podniosło rękę do góry. Według transfermarktu:

1. Martins 3 występy
                          2. Josue 6 występów
                          3. Mladen 11 wystęów
                          4. Boruc 22 występów
                          5. Emreli 5 występów

Kto jest tym szóstym?

Ok, już wiem - Wieteska zagrał 21 minut
                          Ostatnio edytowany przez Tyler_Durden; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Mamy komplet na stadionie.
                            "Na szczęście to nie były jeszcze czasy, w których Legia męczy się z zespołem z Gibraltaru albo kompromituje się z jakimś Dudelange, a później pseudoeksperci trąbią w pięknych studiach TV, że dzisiaj nie ma już słabych drużyn. W latach 90. Legia nie miała prawa męczyć się w Luksemburgu i się nie męczyła." (Kosa. Niczego nie żałuję)

Komentarz

• Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
                              Mamy komplet na stadionie.
                              Jeśli faktycznie tak będzie to miód na serce

Po pierwsze to by oznaczało że naprawdę wracamy do normalności a po drugie będzie niezła miazga jutro !!!!!!
                              349meczów*
                              71 goli*
                              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Jutro gramy o awans i pokazne pieniadze.
                                Jak do tej pory Legia zarobila 280 000E (1 runda CL)+ 380 000E (2 runda CL) + 480 000E (3 runda CL) + 2 940 000E(pewna kasa za awans do KL)= 4 080 000E
                                Na zlotowki to okolo 18 645 600 PLN.
                                Wierze ze to dopiero poczatek dobrych wiadomosci dla ksiegowych.
                                Jesteśmy tacy, jacy chcemy być. Żyjemy właśnie w taki sposób w jaki chcemy żyć! Za Żelazną Bramą!

Komentarz

Pracuję...
                                X