Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Legia - Pogoń Szczecin [23. kol. Ekstraklasy 2020/21, 03.04.2021, godz. 17:30]

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Na chłodno można trochę napisać o meczu.
    O pierwszej połowie chyba napisano już wszystko, więc skoncentruję się na drugiej.

Powiem wprost - mimo wyniku, mimo tego co zrobili w pierwszych 30 minutach meczu, to większość drugiej połowy oglądałem totalnie zażenowany, wręcz momentami wkurwiony, jakbyśmy to my przegrywali 1-4. Tak nie można grać, *****. Tak nie może grać LEGIA.
    Z powodów kilku:
    - po prostu takiemu klubowi nie przystoi. I tyle. Z szacunku do kibiców, historii, własnej reputacji.
    - bo nawet jak dobrze bronimy zespołowo, to pozwalamy, żeby piłka latała po naszym polu karnym co rusz, a to z kolei w połączeniu z:
    a) babolarzami w obronie, do których dołączył Shabanov (coraz mniej przekonuje mnie gość, niby solidny, ale sprawdza się to, że ma braki koncentracji i popełnia regularnie spore błędy, no wypisz wymaluj Wieteska..)
    b) sędziami, którzy się nie pierdolą i tylko czekają na najmniejszą pierdołę, żeby wskazać na wapno
    c) zwyczajnie chyba też pechem jak ta ręka Wszołka z Wartą. U niektórych drużyn takie sytuacją się zdarzą raz na 1000 piłek w polu karnym. U nas 3 razy przeleci i już coś takiego się odpierdoli

A to w połączeniu daje masę straconych dziwnych czy głupich goli. A więc skoro wiem, że tak to wygląda, że sami sobie strzelamy, to chyba staram się trzymać tą piłkę jak najdalej od pola karnego, a nie zamykam w nim?
    Wkurwił mnie Michniewicz. I proszę nie pisać o piłkarzykach, co pomyśleli nie wiadomo co po 30 min. Myślicie, że Czesiek ich ciśnie, że dalej wysoko, atakujemy, gramy co wcześniej, a oni sami decydują, że staną na 30 m i nie będą zainteresowani atakowaniem?
    Oczywiście w kulisach meczu zobaczymy pewnie, że Michniewicz krzyczy po 4 bramce, że jest 0-0, w przerwie coś tam gada, że gramy dalej to samo blabla.. Ale potem co innego widzimy. I nie, nie jest to inicjatywa własna piłkarzy.

Ja rozumiem, że przy takim wyniku można się trochę cofnąć na jakiś czas, ale potem fragmentami podchodzić znowu z pressingiem na wysokiej intensywności, pograć piłką, wciągnąć rywala w rywalizację czysto piłkarską, gdzie umiejętnościami bijemy go na głowę. A my nie byliśmy totalnie zainteresowani grą w piłkę, atakiem, wyprowadzaniem jakichkolwiek kontr. Jak tak można? Przecież to jakaś patologia.
    Michniewicz po meczu dlaczego czekał przy takim wyniku ze zmianami, wprowadzaniem młodych "chcielismy zobaczyć kto pierwszy strzeli - my czy oni". Nie mam pytań.. My strzeleniem gola nie byliśmy zainteresowani, czyli czekaliśmy, żeby zobaczyć czy Pogoń nam w końcu strzeli i będzie można wprowadzić młodych.. Czy to ma sens?

OK, niech będzie, z jakichś dziwnych, niezrozumiałych powodów gramy już ten antyfutbol, po co więc na boisku do 85 (SIC!) minuty Pekhart? Przecież kompletny był zbędny przy takiej grze. Zamiast wpuścić młodego, Kostorza, Muciego, kogoś kto na świeżości popressuje obrońców, będzie ruszał do długich piłek, otworzy jakieś możliwości, to ten trzyma 90 min wieżowca z Czech, który nic nie daje poza polem karnym, a w polu karnym gościmy 2 razy przez 45 minut..
    Nie rozumiem tego. Mam wrażenie, że Michniewicz fatalnie prowadzi zespół w trakcie meczu. Niektóre decyzje są irracjonalne, pozbawione sensu. Nie ma kontroli nad tym co się dzieje.
    Całościowo to naprawdę dobry trener, widać, że drużyna ma pomysł na grę, wdrażą to co trenują na treningach, ale reakcja na wydarzenia boiskowe.. Porażka niestety.
    #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
      OK, niech będzie, z jakichś dziwnych, niezrozumiałych powodów gramy już ten antyfutbol, po co więc na boisku do 85 (SIC!) minuty Pekhart? Przecież kompletny był zbędny przy takiej grze. Zamiast wpuścić młodego, Kostorza, Muciego, kogoś...
      Otóż to.
      Moje główne zastrzeżenie do Michniewicza - kurde - prowadzimy 4-0, możemy wykorzystać 5 zmian i czekamy nie wiadomo na co.
      Pierwsza zmiana kwadrans przed końcem... i wchodzi Gwilia.
      Ja nie mam (w odróżnieniu od paru kolegów) nic do Waleriana.
      Uważam, ze to przydatny zawodnik.
      Ale błagam - przy takim wyniku nie wprowadzamy młodych?
      A przygotowanie jakiegoś młodego co by oprócz Slisza mógł grać jest koniecznoścą!

Nie wiem - może jest w tym jakiś głębszy zamysł - przerwa na kadrę była i "jedynka" potrzebuje 80 minut by mieć rytm meczowy, czy jakieś inne uzsadnienie, ale ja tego nie widzę po prostu.
      koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• A może Czesio jest do szpiku realistą? Zamiast 4-2 mogło się zrobić 4-3 albo jeszcze gorzej?
        Natomiast z całą pewnością trzymanie Tomka w drugiej połowie to przesada i to zdecydowana.
        Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Juranovic, Jedza, Mladenovic, Kapustka, Pekhart w 11 kolejki w l+e.

Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
            Juranovic, Jedza, Mladenovic, Kapustka, Pekhart w 11 kolejki w l+e.
            #udaneletnieokienko.

Komentarz

• Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta

#udaneletnieokienko.
              Owszem, masz racje. Bardzo.
              natomiast szkoda, że zimowe zupełnie inaczej.

#TeamVuko

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

Owszem, masz racje. Bardzo.
                natomiast szkoda, że zimowe zupełnie inaczej.
                Poczekaj poczekaj, skoro letniacy dopiero odpalili i zasłużyli na peany po pół roku aklimatyzacji, to może analogicznie będzie z tymi zimowymi, więc jeszcze mają czas do ostatecznej weryfikacji

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta

Poczekaj poczekaj, skoro letniacy dopiero odpalili i zasłużyli na peany po pół roku aklimatyzacji, to może analogicznie będzie z tymi zimowymi, więc jeszcze mają czas do ostatecznej weryfikacji
                  dokładnie, dajmy im czas, tutaj naprawdę nie miało to prawa zadziałać od zaraz.
                  Wszyscy dołączyli bardzo późno, po zgrupowaniu, młodzi goście, Jaszczur rok poza domem, w Białorusi, Albaniec całe życie w Tiranie dotychczas.. dla nich to zupełnie nowy świat, w który wkroczyli. Dodać jeszcze 2 mies przerwę Uzbeka.. Trzeba czekać. Chociaż też z Mucim liczyłem, że będzie w stanie szybko wkomponować się i pokazać co potrafi. Sam Michniewicz trochę napompował balon, bo jak w przypadku reszty wypowiadał się bardzo asekuracyjnie, tak z Albańczykiem mniej. Zabrał go od razu do Zabrza, wpuścił na 2 połowę.. Widać, że chyba sam miał duże wymagania albo.. albo to jakiś performance przed Kucharskim.
                  #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta

Poczekaj poczekaj ale letnie transfery od początku były widoczne, że będą ok. Juranovic z wyjątkiem meczu z Karabachem (kiedy go bezlitośnie objeżdżali) już się wyróżniał.
                    ​​​​​​Kapustka piłkarsko również, kwestia była dojścia fizycznie do formy.

Dla mnie jedynym wzmocnieniem zimowym jest Szabanow co udowadnia na boisku. Może ten Muci natomiast na dzień dzisiejszy wygląda, że (chyba wszystkim ciężko w to uwierzyć) ale liga z której do nas przyszedł jest lata świetlna za naszą i przeskok jest wielki, nawet jeśli w tamtej lidze się wyróżniał.

Ten Ukrainiec to niech zajmie się fryzjerstwem w Warszawie tak jak jego brat.

A Jasur sory ale nie trzeba oglądać ligi białoruskiej żeby wiedzieć co z nim będzie. Koleś całe życie wypożyczany z kraju gdzie w piłkę gra 5 osób na krzyż, nigdzie się nie sprawdził i nagle jeden dobry sezon w lidze jeszcze słabszej niż nasza. Dla mnie nawet jeśli go pozyskali to trzeba było go od razu wyoozyczyc gdzieś do pierwszej ligi i obserwować.

To okienko zimowe było dramatyczne i w zasadzie sportowo nic nie wniosło do tej drużyny. Jedyne co nam dało to okienko to, że na ławce rezerwowych nie hula wiatr tak jak to miało miejsce podczas pierwszych 2-3 kolejek tego roku i są ludzie do gierek treningowych
                    Jakości nie ma tam za grosz i Kucharskiego czeka w lato sporo pracy jak się tym razem w końcu ma udać. Można powiedzieć, że na dzień dzisiejszy mamy mocna jedenastkę i może ze dwóch na lawce. Na Ekstraklasę jak widać to wystarcza natomiast w tym składzie kadrowym w lipcu i sierpniu znowu będzie placz i wina tym razem Michniewicza.

A nawet jak jakimś cudem nam się uda to przy tym co mamy to czeka nas podobny case jak Lecha w tym sezonie. Czyli gra 13 piłkarzami co wiadomo się nie uda.

Mówiąc wprost do tej jedenastki co mamy teraz trzeba włożyć 5 sztosow i zobaczymy. Bez tego nie ma rozmowy.

Liczenie, że jakiś Jasur czy inny Ukrainiec da nam puchary jest śmieszne.

To okienko w żaden sposób nie podniosło poziomu drużyny a jedyne wzmocniło rywalizację na treningach. Wystarczy przeanalizować nasza ławkę rezerwowych od meczu PBB do meczu z Pogonią aby widzieć co tam się dzieje. Zresztą to nie jest przypadek, że Michniewicz gra cała ta rundę 13 piłkarzami.

#TeamVuko

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
                      A może Czesio jest do szpiku realistą? Zamiast 4-2 mogło się zrobić 4-3 albo jeszcze gorzej?
                      Natomiast z całą pewnością trzymanie Tomka w drugiej połowie to przesada i to zdecydowana.
                      Też Czesio:
                      e dajemy przeciwnikowi stwarzać łatwych sytuacji. A my wychodzimy i przestajemy grać. Przestajemy grać. Nagle z zespołu, który grał koncertowo... Najlepsza połowa, jaką widziałem za naszej tutaj wspólnej pracy. I wychodzimy na drugą część gry - odmieniona drużyna.
                      Od tego jest trenerem i ma 5 zmian, żeby reagować
                      A nie stać z boku i tylko się dziwić
                      koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
                        Może być i dwadzieścia zmian w meczu ale jak nie bardzo masz kogo wprowadzać to średnio ta opcja się przydaje.
                        edit: literówka.

Komentarz

• Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta

Też Czesio:

Gdybyśmy mieli kogo wprowadzać to owszem.

#TeamVuko

Komentarz

Pracuję...
                          X