Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mioduski i Kucharski WON

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Szykuje się kilka kolejnych zmian..
    https://sport.tvp.pl/57536360/legia-...-dziale-sportu

Na pierwszy rzut oka nie wygląda optymistycznie czytając "większa autonomia dla Kucharskiego", ale tak zastanawiając się na spokojnie:

- zmiana kompetencji Zahorskiego - nie jest powiedziane dokładnie w jaką stronę ma to iść, ale zapewne zaprzestanie "koordynowania" działu sportowego, więc raczej zdecydowanie na plus
    - większa autonomia Kucharskiego - tutaj chyba po prostu wiąże się to z tym, że nie będzie miał nad sobą i między Mioduskim jeszcze tego Zahorskiego. Wydaje się więc, że jeżeli Kucharski ma tu i tak zostać (bo chyba publiczne poparcie od Mioduskiego jest tylko złym omenem dla trenerów i nie tyczy się dyrektorów, chociaż kto wie.. ), to zadziała to jednak na plus, a przede wszystkim uprości późniejszą ocenę pracy dyrektora i brak dalszego rozmywania odpowiedzialności.
    - odchodzi Kiełbowicz jako szef skautingu i tu chyba nikt płakać nie będzie. Wydaje się, że on po prostu tu był. I tyle. Być może w związku z przyjściem Pawła Tomczyka, Kucharski zajmie się bardziej skautingiem? I to wydaje się, że byłoby też korzystne, bo na tym akurat on się zna.
    - odchodzi Holendera. Ciężko mi oceniać cokolwiek w tym temacie. Pewnie każdemu, kto nie był "wewnątrz".

Generalnie więc tak - jeżeli dobrze interpretuję tego newsa i oznacza on brak mącenia Zahorskiego w dziale sportu, większe skupienie Kucharskiego na skautingu, a Tomczyka na negocjowaniu umów kontraktowych obecnych i potencjalnych nowych piłkarzy, to muszę przyznać, że jestem optymistą.
    Pytanie jednak czy dobrze to zinterpretowałem
    #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• Zmiany muszą być, ale pytanie czy to jest w dobrym kierunku. Podobno Vuko chce Wszołka na Ł3...
      I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
      Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Nie wiem czy było ale w tym tekście jest też wzmianka, że Gołębiewski wraca od stycznia do 2.

i jeszcze info odnośnie Kiełbika od Dawidziuka.

"Kielbik nie pracuje od trzech tygodni, odszedł sam, z powodów rodzinnych."
        Ostatnio edytowany przez Benek; [ARG:4 UNDEFINED].
        349meczów*
        71 goli*
        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• A propos Kucharskiego - z ciekawości zrobiłem zestawienie piłkarzy, których ściągnął do Legii odkąd pracuje jako dyrektor sportowy, czyli od września 2018. Lista wygląda następująco (wg transfermarkt):

zima 18/19
          - Salvador Agra
          - Kacper Kostorz
          - Luis Rocha
          - Iuri Medeiros

19/20
          - Bartosz Slisz
          - Luquinhas
          - Cafu
          - Arvydas Novikovas
          - Valeriane Gvilia
          - Piotr Pyrdoł
          - Mateusz Cholewiak
          - Wojciech Muzyk
          - Paweł Wszołek
          - Ivan Obradović
          - Tomas Pekhart
          - Igor Lewczuk

20/21
          - Ernest Muci
          - Josip Juranovic
          - Jasur Yakshiboev
          - Rafa Lopes
          - Filip Mladenović
          - Bartosz Kapustka
          - Artur Boruc
          - Joel Valencia
          - Artem Shabanov
          - Nazari Rusyn

21/22
          - Lirim Kastrati
          - Igor Kharatin
          - Lindsay Rose
          - Jurgen Celhaka
          - Yuri Ribeiro
          - Joel Abu Hanna
          - Josue
          - Mahir Emreli
          - Mattias Johansson
          - Maik Nawrocki

Nie liczyłem piłkarzy dołączonych do jedynki z rezerw czy wypożyczonych po sprzedaży, jak Majecki czy Karbownik albo wracających po wypożyczeniach.
          Niech każdy sobie sam oceni, który transfer tak naprawdę wypalił i stanowił wartość dodaną dla zespołu na dłużej niż trzy mecze, mi wyszło 33% plusów. Czyli k***a gorzej, niż rzut monetą.
          I nie dość, że ten nieudacznik ma teraz zadanie przebudować zespół, to jeszcze Mioduski mówił w LegiaTalk, że jest z niego zadowolony.

Kucharski ***********.

Komentarz

• Ładny wagon. Ogrom niewypałów.

19/20
            - Bartosz Slisz +
            - Luquinhas +
            - Cafu +
            - Arvydas Novikovas -
            - Valeriane Gvilia -
            - Piotr Pyrdoł - on coś zagrał?
            - Mateusz Cholewiak -
            - Wojciech Muzyk - przepadł -
            - Paweł Wszołek +
            - Ivan Obradović - komedia
            - Tomas Pekhart +
            - Igor Lewczuk -

20/21
            - Ernest Muci + wciąż może odpalić
            - Josip Juranovic + KOCUR
            - Jasur Yakshiboev -
            - Rafa Lopes +
            - Filip Mladenović +
            - Bartosz Kapustka +
            - Artur Boruc + wiadomo
            - Joel Valencia -
            - Artem Shabanov -
            - Nazari Rusyn -

21/22
            - Lirim Kastrati -
            - Igor Kharatin -
            - Lindsay Rose -
            - Jurgen Celhaka - niewiadoma
            - Yuri Ribeiro +
            - Joel Abu Hanna -
            - Josue +
            - Mahir Emreli - słabe liczby -
            - Mattias Johansson -
            - Maik Nawrocki +

Na plus: 14
            Na minus: 16

W mojej opinii. Nie chcę wiedzieć ile kasy przepalono na tych 14stu...
            Ostatnio edytowany przez Marcino; [ARG:4 UNDEFINED].
            I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
            Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
              Generalnie więc tak - jeżeli dobrze interpretuję tego newsa i oznacza on brak mącenia Zahorskiego w dziale sportu, większe skupienie Kucharskiego na skautingu, a Tomczyka na negocjowaniu umów kontraktowych obecnych i potencjalnych nowych piłkarzy, to muszę przyznać, że jestem optymistą.
              Pytanie jednak czy dobrze to zinterpretowałem
              Jeżeli nie robisz sobie jaj to są jakies granice dziwnych opinii..
              Spalą na stosie Holendra i Kielbowicza, który sam odszedł, a cała reszta się pozamienia nazwami stanowisk i już będzie dobrze. Z wielkim optymizmem można patrzeć w przyszłość....

Na pewno, Holender od akademii odpowiada za miejsce w strefie spadkowej. Jeszcze niech zwolnią pana od koszenia trawy i już w ogóle będzie pięknie.
              Zresztą skoro Michniewicz odpowiada za 90% tego co się stało to Holender za ile? 5? Kielbowicz pewnie kolejne 5, więc nie wiem po co te zmiany. Winni zidentyfikowani.

Dariusz Mioduski i koordynujący pion sportowy Zahorski udowodnili przez kilka kolejnych lat, że po prostu nie potrafią tego robić. Nie powinni się w ogóle zbliżać do pierwszej drużyny. Ani do żadnej drużyny, bo druga drużyna i akademia też nie działa. Druga drużyna to też jest kuriozum. Tyle lat i mimo ciągłych wzmocnień nie potrafią wyjsć z III ligi! Prawda jest taka, że gdyby te osoby zamiast Legia, zarządzały takim Śląskiem czy Lechia to bardzo realnym jest, że byłoby już w 1 lidze. Dostali zwyczajnie zbyt mocny klub, żeby to tak szybko popsuć, ale są na dobrej drodze.
              Zresztą tak patrząc po "owocach" ich pracy to jaki dział działa lepiej niż wcześniej?
              ​​​​​​Najgorsze jest to, że Mioduski niestety swoimi ostatnimi wywiadami zaczął też udowadniać, że nie nadaje się również na właściciela, bo nie potrafi realnie ocenić tego co się dzieje.
              Jestem dużym pesymista co do przyszłości. Jedyne na co liczę to, że będąc w chwilowej defensywie mentalbej, oddadzą Papszunowi taka władze jakiej potem nie będą potrafili szybko odebrać. A jak zacznie iść to nie dadzą rady się z tego wycofać. Ale to takie bardziej marzenia, bo jak widać było z Michniewiczem to pracowali ciężko przez cały rok, żeby zbudować legendę do zwolnienia go. Z Papszunem też dadza radę.
              Ostatnio edytowany przez tre_zoliborz; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez tre_zoliborz Zobacz posta

Jeżeli nie robisz sobie jaj to są jakies granice dziwnych opinii..
                Spalą na stosie Holendra i Kielbowicza, który sam odszedł, a cała reszta się pozamienia nazwami stanowisk i już będzie dobrze. Z wielkim optymizmem można patrzeć w przyszłość....

Na pewno, Holender od akademii odpowiada za miejsce w strefie spadkowej. Jeszcze niech zwolnią pana od koszenia trawy i już w ogóle będzie pięknie.
                Zresztą skoro Michniewicz odpowiada za 90% tego co się stało to Holender za ile? 5? Kielbowicz pewnie kolejne 5, więc nie wiem po co te zmiany. Winni zidentyfikowani.

Dariusz Mioduski i koordynujący pion sportowy Zahorski udowodnili przez kilka kolejnych lat, że po prostu nie potrafią tego robić. Nie powinni się w ogóle zbliżać do pierwszej drużyny. Ani do żadnej drużyny, bo druga drużyna i akademia też nie działa. Druga drużyna to też jest kuriozum. Tyle lat i mimo ciągłych wzmocnień nie potrafią wyjsć z III ligi! Prawda jest taka, że gdyby te osoby zamiast Legia, zarządzały takim Śląskiem czy Lechia to bardzo realnym jest, że byłoby już w 1 lidze. Dostali zwyczajnie zbyt mocny klub, żeby to tak szybko popsuć, ale są na dobrej drodze.
                Zresztą tak patrząc po "owocach" ich pracy to jaki dział działa lepiej niż wcześniej?
                ​​​​​​Najgorsze jest to, że Mioduski niestety swoimi ostatnimi wywiadami zaczął też udowadniać, że nie nadaje się również na właściciela, bo nie potrafi realnie ocenić tego co się dzieje.
                Jestem dużym pesymista co do przyszłości. Jedyne na co liczę to, że będąc w chwilowej defensywie mentalbej, oddadzą Papszunowi taka władze jakiej potem nie będą potrafili szybko odebrać. A jak zacznie iść to nie dadzą rady się z tego wycofać. Ale to takie bardziej marzenia, bo jak widać było z Michniewiczem to pracowali ciężko przez cały rok, żeby zbudować legendę do zwolnienia go. Z Papszunem też dadza radę.
                Powiedz mi - czego nie zrozumiałeś?

Przecież ja nie piszę nigdzie, że to super zmiany i doskonale, że Kucharski będzie miał większą rolę.

Powinien zostać wypierdolony, ale wiemy, że prawdopodobnie się to nie zdarzy, trzeba więc na chłodno spojrzeć czy może być chociaż odrobinę lepiej po proponowanych zmianach.

- Zahorski out ze sportowego. Z tego co piszesz to się chyba zgadzamy tu. Brak gościa, który mąci, nie czuje sportu, polega na doskonale władających angielskim dyplomatach (Jozak) i firmach analizujących tylko cyferki (11hacks)
                - Tomczyk do komunikacji i negocjacji, z czym były wiekie problemy u Kucharskiego
                - Kucharski z większą rolą w scoutingu, wyszukiwaniu perełek jak Duda, Muci, w czym jest po prostu dobry i to przyznają nawet jego najwięksi antagoniści

Nie wiem czy to będzie działać. Możliwe, że pod Mioduskim nic nie będzie działać, ale obiektywnie patrzac - ww zmiany dają nadzieję, że będzie LEPIEJ niż teraz. Nie mówię, że super, zajebiście.

Nie wiem czy teraz wyjaśniłem się jasno.

Komentarz

• W tych zmianach nie ma nic pozytywnego. Jak uznali, że Michniewicz się nie nadaje na trenera to nie sprawdzali go jako bramkarza albo czy by się może nie nadal do marketingu albo na kucharza? Nie, do widzenia i tyle.
                  Ale jakoś sami do siebie podchodzą inaczej. Po pierwsze to w tym artykule nigdzie nie jest napisane, że Zahorski odchodzi ze sportu po drugie same nic nie znaczące zmiany. Najgłupszych decyzji dokonuje sam prezes. Teraz ciśnienie na nich jest już tak duże, że mogę sobie wyobrazić po prostu kolejne dymisje. Zamiast tego mamy nic nie znaczące zmiany, które nic nie dadzą.
                  Komentując to tak jakby to było coś pozytywnego tylko legitymizujemy te działania. Na meczach z Zagłębiem i Radomiakiem dosyć jasno określono co powinny zrobić te osoby. Lepszej okazji żeby wyciąć tego raka nic strefa spadkowa nie będzie i dlatego właśnie nie wyobrażam sobie, że ktoś tu może widzieć cokolwiek optymistycznego.

Komentarz

Lepszej okazji żeby wyciąć tego raka nic strefa spadkowa nie będzie
                    Podziwiam twój optymizm, pudel się nie ogarnie nawet jak nas spuści do I ligi.
                    „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

W tych zmianach nie ma nic pozytywnego. Jak uznali, że Michniewicz się nie nadaje na trenera to nie sprawdzali go jako bramkarza albo czy by się może nie nadal do marketingu albo na kucharza? Nie, do widzenia i tyle.
                      Ale jakoś sami do siebie podchodzą inaczej. Po pierwsze to w tym artykule nigdzie nie jest napisane, że Zahorski odchodzi ze sportu po drugie same nic nie znaczące zmiany. Najgłupszych decyzji dokonuje sam prezes. Teraz ciśnienie na nich jest już tak duże, że mogę sobie wyobrazić po prostu kolejne dymisje. Zamiast tego mamy nic nie znaczące zmiany, które nic nie dadzą.
                      Komentując to tak jakby to było coś pozytywnego tylko legitymizujemy te działania. Na meczach z Zagłębiem i Radomiakiem dosyć jasno określono co powinny zrobić te osoby. Lepszej okazji żeby wyciąć tego raka nic strefa spadkowa nie będzie i dlatego właśnie nie wyobrażam sobie, że ktoś tu może widzieć cokolwiek optymistycznego.
                      Dlatego napisałem "jeżeli dobrze intepretuję tego newsa".
                      Jeżeli w newsie o zmianach w dziale sportu jest wspomniane, że Zahorski zmieni obszar kompetencji, a koordynuje on dział sportu, to zgaduję, że teraz nie będzie koordynował, ale może to tylko moje pobożne życzenie.

Na razie jesteśmy skazani na Mioduskiego, Kucharskiego, czy tego chcesz, chcemy czy nie. Możemy pisać w każdym poście WYPIERDALAĆ, tylko co to zmieni?
                      Jeżeli jest jakakolwiek szansa, że ten klub miałby działać "zdrowo" w zbliżonym składzie personalnym, to prawdopodobnie to jest ten kierunek (co nie znaczy wciąż, że odpowiedni).

Komentarz

• Takie zmiany to żadne zmiany...
                        Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
                          Takie zmiany to żadne zmiany...
                          Jasne, że nie ale pisałem o tym, że tak to będzie wyglądało. Generalnie to, że wywala Holendra to dobrze, dawno temu powinni to zrobić. Natomiast umówmy się zawalił Kucharski a odchodzi i to sam Kielbowicz. Kucharski będzie odpowiedzialny za aspekt skautingowy...no napewno to bardziej odpowiednie dla niego aczkolwiek powinien generalnie z klubu ***********.

Generalnie zmiany jak na Kremlu. Ale co nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. A już najlepszy jest tytuł artykułu Kubiaka na wyborczej ..."rewolucja w Legii".
                          Ten to jak Dawidziuk, nigdy nie wstanie z kolan. Bo już nawet niektórym na forumce się to udało, chociaż twierdzą, że oni od zawsze byli J.M.
                          Vukovic jazda z kurvvwami!

Komentarz

• Dawidziuk to akurat od dawna pisze, że zmiana trenerów nic nie da, a nawet zmiana samego Kucharskiego to może być mało.

Komentarz

• Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
                              Zmiany muszą być, ale pytanie czy to jest w dobrym kierunku. Podobno Vuko chce Wszołka na Ł3...
                              Wszołek wczoraj na VIPach
                              I plan to live forever or die trying

Komentarz

• Zamieszczone przez laukas Zobacz posta
                                Dawidziuk to akurat od dawna pisze, że zmiana trenerów nic nie da, a nawet zmiana samego Kucharskiego to może być mało.
                                Od dawna? Nie wiem jak długi okres to oznacza, ale od dawna to pisze Qbas, ja sam też od kilku lat pisałem o konieczności zmiany prezesa bo to ślepy zaułek. Adam dopiero od niedawna zaczął pisać.

Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
                                Generalnie zmiany jak na Kremlu. Ale co nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. A już najlepszy jest tytuł artykułu Kubiaka na wyborczej ..."rewolucja w Legii".
                                to chyba ci sami: https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2...lkarskiej.html

Komentarz

Pracuję...
                                X