Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

0711 zgłoś się! Nowy numer alarmowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• 0711 zgłoś się! Nowy numer alarmowy

Podobno Mioduski stwierdził, że tu nie ma co trenować i trzeba dzwonić.
    A może wręcz przeciwnie - stwierdził, że po kilku latach drużynie przydałby się wreszcie trener.

Tak czy siak żeby dywagacjami nie zaśmiecać innych tematów otworzę sobie ten

Ja osobiście jestem na "nie" - opinia po pracy w innych klubach, brzydkie śpiewanie, niejasna przeszłość. Telefon pod "711" to akt desperacji Mioduskiego.
    Mam nadzieję, że skończy się na plotkach i ten temat umrze śmiercią naturalną, w zapomnieniu
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Zakładając, że to Michniewicz będzie nowym trenerem...

Moja pierwsza myśl - to super. Po jednak dłuższym namyśle i zagłębieniu się w tę kandydaturę, już nie jest tak super, chociaż od razu zaznaczam, że jak każdemu trenerowi Legii, będę mu kibicował, bo ważne aby klub wygrywał, a nie żeby za jakiś czas puszyć się na forumce i gadać "a nie mówiłem"...

Dlaczego super? Ano dlatego, że gościu obecnie dobrze radzi sobie w młodzieżówce. Awans do ME, tam niezłe wyniki. Taktyczne ustawienie zespołów pod rywala i zwycięstwa z zespołami teoretycznie lepszymi. W obecnych eliminacjach też nie jest źle, a wiadomo że jakiegoś wybitnego teamu to my nie mamy. No więc jest jest ok. Dodatkowo kiedyś sporo czytałem weszło, a tam sporo było tekstów pro Michniewiczowskich, gdzie rugano Pogoń, Podbeskidzie czy Termalicę, za wywalenie tego trenera, mimo zrobienia wyniku, który jak historia pokazała, trudno tym klubom było potem przebić. Zrobili mu po prostu dobry PR, który zachował mi się w pamięci.

Później jednak zagłębiłem się trochę w internet. Pierwszy wniosek jaki się nasunął, trudno mieć nadzieję, na jakąś dłuższą współpracę. Nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej, oprócz Lecha ale to było na początku jego kariery. Potem wylatywał najpóźniej w drugim sezonie swojej pracy. Czyli podobnie jak to się dzieje z naszymi szkoleniowcami. Mnie te nasze rotacje już męczą, więc kolejny trener na max półtora sezonu, to nie jest dobra perspektywa. Dodatkowo jak się poczyta parę archiwalnych tekstów, to można się dowiedzieć, że:

- z Zagłębia wyleciał konfliktując się wcześniej z szatnią (zawodnicy pod koniec go wyraźnie olewali) i kierownictwem klubu (miał im pokazać "wała" w czasie meczu z ŁKS).
    - z Termaliki wyleciał po skonfliktował się z władzami klubu (głośny wywiad Baszczyńskiego o dyktatorskich zapędach) oraz ze swoim asystentem (z którym wcześniej był w kilku klubach.
    - w Jagiellonii nie był ulubieńcem Cezarego Kuleszy,
    - podobno "chemii" nie było też między nim a sternikami Pogoni Szczecin.

Najprawdopodobniej nie jest to "łatwy" człowiek, a jak wiadomo u nas jest się na świeczniku i do "kwasów" trzeba czasami naprawdę niewiele.

Drugi wniosek. Poza Lechem i Zagłębiem (a było to lata temu) nie odniósł w żadnym z klubów sukcesów na jakie oczekuje się w Legii. Owszem nie pracował w topowych klubach, ale też nie dał się poznać z takiej strony jak choćby Fornalik, który z gównianego Ruchu potrafił zrobić wicemistrza Polski, czy z Piasta mistrza Polski, a potem mimo osłabień trzecią drużynę rozgrywek, która na dodatek w tym roku nie kompromituje się w eliminacjach do Ligi Europy, pomimo kolejnych osłabień.

Także im więcej o nim czytam i patrzę, gdzie pracował co osiągnął i w jakiej atmosferze była zwalniany, tym mam coraz więcej wątpliwości. Defensywny styl mi akurat nie przeszkadza, bo najlepiej się czuję jak Legia wygrywa. Oczywiście miło jest jak zwycięstwo jest w okazałych rozmiarach, ale nie jest to dla mnie kwestia kluczowa. Zresztą Legia to będzie klub inny niż wszystkie przez niego wcześniej prowadzone. Mając taki potencjał w ofensywie, trochę mi się nie chce wierzyć, aby jakikolwiek trener grał taktyką 7-2-1 jak to ktoś ironicznie wcześniej stwierdził. Leszek Ojrzyński, którego styl też jest powszechnie znany, powiedział kiedyś w jakimś wywiadzie, że gdyby prowadził taki klub jak Legia, z takim potencjałem ofensywnym, to nie grałby tak jak to robił w Koronie. Tutaj trzeba mieć nadzieję, że Michniewicz będzie potrafił to wykorzystać, a przy okazji ogarnąć grę defensywną, bo tutaj jest moim zdaniem chyba największych problem. Wczoraj nawet ze świetnie zorganizowanym Górnikiem mieliśmy sporo sytuacji aby ten wynik nadgonić, albo i odwrócić. Przegraliśmy, bo w obronie jako zespół, zagraliśmy katastrofalnie. Michniewicz pokazał do tej pory, że na ustawieniu defensywa się zna. Może więc tego nam w tej chwili trzeba, a z przodu "zawsze coś wpadnie". No zobaczymy, na razie to tylko dywagacje, bo oficjalki nie ma.
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

Oczywiście, że prowadząc Legię ma się inny potencjał niż Niecieczę i trzeba grać odważniej. Ale czy on to umie robić? Gdzie nie pracował to zasłynął z zabijania meczów, niskiego pressingu, murarki. Ale czy on umie zaproponować coś innego? Skoro kilkanaście lat kariery skupiał się głównie na tym jak przeszkadzać rywalowi to czy będzie umiał ułożyć to tak, że to to jemu będą przeszkadzać, a on ma grać w piłkę?

Wyniki w młodzieżówce robi dobre, piłkarzy tam wybitnych nie ma, ale gry w piłkę z lepszymi bądź porównywalnymi zespołami też. No i specyfika pracy w kadrze, a klubie jest zupełnie inna. W Lechu też się cieszono, że Nawałka przychodzi. Patrząc na to co jest za Brzęczka to Nawałka w dorosłej kadrze wykonał kawał dobrej roboty, wziął drużynę z potencjałem i wyszła kompromitacja. Dosyć już mam specjalistów od niskiego pressingu.
      "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

Prawda jest taka że praca w Legii to dla każdego wyróżniającego się trenera okazja do pokazania się. Natomiast jest pytanie czy Michniewicz jest wstanie tak tym zarządzać aby to przyniosło efekt w dłuższej perspektywie- niż tylko efekt nowej miotły wygranie 4-6 meczów a od rundy wiosennej znowu kicha.

Komentarz

Przede wszystkim zamieszany w korupcję i śpiewał.
          Nie ma o czym dyskutować.
          Niech wypierdala.

​​​​​​​Można zamykać ten bez sensu założony temat ze standardowo pseudosmieszna nazwa.
          Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

Jaką On taktyką gra?: 1-4-5-1 z trzema środkowymi pomocnikami?

Komentarz

Kiedyś, jeszcze za czasów ITI, włodarze klubu też nie wiedzieli jak odnieść jakikolwiek sukces więc sięgnęli po Darka Wdowczyka. Tak tylko przypominam gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości lub nadzieję na to że prezes Mioduski zamierza robić w Legii poważną piłkę.

Generalnie Michniewicz ma swoje atuty i nie jest to kompletne nieporozumienie jak w przypadku wcześniejszych decyzji co do szkoleniowców. Jest doświadczony, na trenerce się zna i przede wszystkim jest skuteczny. Przebrnął trudne młodzieżowe eliminacje i wyszedł z arcytrudnej grupy na turnieju. Wygrywał ligę nie będąc faworytem rozgrywek i zdobywał puchary na ciężkich terenach. Gdyby ktoś w klubie miał wrażenie że pozjadał wszystkie rozumy to Czesław ma swoje argumenty bo Legii ucierał nosa nie raz.

Bardzo dużym atutem będzie fakt że Michniewicz to człowiek ze środowiska, "swój" człowiek w PZPN. Na pewno będzie spokój z sędziowaniem, arbitrzy nie powinni gwizdać przeciw Legii w Ekstraklasie. Media raczej też nie będą mącić, w końcu nie bez powodu dostaje się przydomek "Polski Mourinho". Gdyby objął stanowisko wniebowzięci powinni być forumowi księgowi, wszak trener Michniewicz to selekcjoner reprezentacji młodzieżowej a kto wie, może i seniorskiej w przyszłości. Z Czesławem na ławce będzie można odtrąbić sukces Akademii.

Co mnie najbardziej martwi to fakt że brakuje Mu sukcesów w Europejskich pucharach, odpadł w ostatniej rundzie o LM ze Steauą, na tamte czasy tylko solidną ekipą. Być może nadszedł moment aby trener Michniewicz w końcu wygrał coś także w pucharach, miejmy nadzieję. Na pewno wtedy mógłby się nazwać kompletnym trenerem.

Komentarz

Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
                Przede wszystkim zamieszany w korupcję i śpiewał.
                Nie ma o czym dyskutować.
                Niech wypierdala.

Można zamykać ten bez sensu założony temat ze standardowo pseudosmieszna nazwa.
                Wyrocznia przemówiła coś cię boli ewidentnie.

Co do Michniewicza. Zmiana potrzebna na już. Czas pokaże czy to był dobry wybór
                (L)

Komentarz

Ten wybór to tylko i wyłącznie próba ratowania pucharów. Jasne jest że Czesław za rok zmieni pracodawcę na tego z siedzibą na Bitwy Warszawskiej.

Szkoda mi Vuko ale na dziś nie ma nadzieji,że z nim na ławce przejdziemy dalej więc jeśli to ma pomóc to jestem na tak. Oby tylko przez ten rok Mioduski zaczął szukać jakiegoś speca za granicą.
                  349meczów*
                  71 goli*
                  58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Runda i tak już jest stracona, o pucharach można zapomnieć więc przydałby się nowy trener aby przygotował tą drużynę spokojnie do rundy wiosennej. Ale jestem na NIE dla Polskiej myśli szkoleniowej. Tu potrzebny jest porządny fachowiec z zagranicy, który pociągnie te wkłady do poziomu średniej europejskiej.

Komentarz

Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
                      Kiedyś, jeszcze za czasów ITI, włodarze klubu też nie wiedzieli jak odnieść jakikolwiek sukces więc sięgnęli po Darka Wdowczyka. Tak tylko przypominam gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości lub nadzieję na to że prezes Mioduski zamierza robić w Legii poważną piłkę.

Generalnie Michniewicz ma swoje atuty i nie jest to kompletne nieporozumienie jak w przypadku wcześniejszych decyzji co do szkoleniowców. Jest doświadczony, na trenerce się zna i przede wszystkim jest skuteczny. Przebrnął trudne młodzieżowe eliminacje i wyszedł z arcytrudnej grupy na turnieju. Wygrywał ligę nie będąc faworytem rozgrywek i zdobywał puchary na ciężkich terenach. Gdyby ktoś w klubie miał wrażenie że pozjadał wszystkie rozumy to Czesław ma swoje argumenty bo Legii ucierał nosa nie raz.

Bardzo dużym atutem będzie fakt że Michniewicz to człowiek ze środowiska, "swój" człowiek w PZPN. Na pewno będzie spokój z sędziowaniem, arbitrzy nie powinni gwizdać przeciw Legii w Ekstraklasie. Media raczej też nie będą mącić, w końcu nie bez powodu dostaje się przydomek "Polski Mourinho". Gdyby objął stanowisko wniebowzięci powinni być forumowi księgowi, wszak trener Michniewicz to selekcjoner reprezentacji młodzieżowej a kto wie, może i seniorskiej w przyszłości. Z Czesławem na ławce będzie można odtrąbić sukces Akademii.

Co mnie najbardziej martwi to fakt że brakuje Mu sukcesów w Europejskich pucharach, odpadł w ostatniej rundzie o LM ze Steauą, na tamte czasy tylko solidną ekipą. Być może nadszedł moment aby trener Michniewicz w końcu wygrał coś także w pucharach, miejmy nadzieję. Na pewno wtedy mógłby się nazwać kompletnym trenerem.
                      Z sędziami pełna zgoda. A już duet Michniewicz Mort to będzie absolutny top topów w tej dziedzinie. Galacticos.

Komentarz

Zamieszczone przez Viper_86 Zobacz posta
                        Runda i tak już jest stracona, o pucharach można zapomnieć więc przydałby się nowy trener aby przygotował tą drużynę spokojnie do rundy wiosennej. Ale jestem na NIE dla Polskiej myśli szkoleniowej. Tu potrzebny jest porządny fachowiec z zagranicy, który pociągnie te wkłady do poziomu średniej europejskiej.
                        Zupełnie się nie zgadzam. Uważam, że dobrze dobierając zawodników pod mecz i nie robiąc głupich błędów to Karabach jest do wyeliminowania. Oni sami mają problemy, do tego zespół jest słabszy niż wcześniej. O Dricie nie mówię, bo choćby bez trenera to grajki mają obowiązek kogoś takiego odpalić samymi indywidualnymi umiejętnościami.

Komentarz

Myślę, że już wszystko przesądzone a umowa prawie podpisana. Jedyne czego nie rozumiem to fakt, iż ta zmiana nie nastąpiła w przerwie na reprę. To co napiszę pewnie wkurzy masę osób - jeśli Vuko odchodzi to mam nadzieję, że nie zostanie jako drugi trener. Starczy już tej nauki przy Ł3.
                          Michniewicz ? Jak dla mnie to jeden z lepszych wyborów, ale z tej gorszej listy nazwisk. Długofalowo tego nie widzę. Jeśli jest zadaniowcem to musi dać nam grupę LE.

ps. z krajowego podwórka wolałbym Ojrzyńskiego, za charakter, za podejście do obowiązków. Tak, wiem - z taktyką nieco gorzej.
                          Ostatnio edytowany przez Marcino; [ARG:4 UNDEFINED].
                          I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
                          Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

Viper86
                            A poza tym co znaczy, że runda stracona? Przecież nowa nie zacznie się "od zera" i stratę z rundy jesiennej będzie trzeba odrabiać w wiosennej. A chyba nikt po 4 kolejkach nie chce rzucać ręcznika i spisywać sezonu na straty.

Co nie oznacza, że chciałbym tu Michniewicza. Gdyby to mogło pomóc w tym, żeby nie przyszedł, to nawet skasowałbym temat.
                            Jak zamknę oczy, to mnie nie widać
                            Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
                              Myślę, że już wszystko przesądzone a umowa prawie podpisana. Jedyne czego nie rozumiem to fakt, iż ta zmiana nie nastąpiła w przerwie na reprę. To co napiszę pewnie wkurzy masę osób - jeśli Vuko odchodzi to mam nadzieję, że nie zostanie jako drugi trener. Starczy już tej nauki przy Ł3.
                              Michniewicz ? Jak dla mnie to jeden z lepszych wyborów, ale z tej gorszej listy nazwisk. Długofalowo tego nie widzę. Jeśli jest zadaniowcem to musi dać nam grupę LE.
                              Mam bardzo podobne zdanie, jeśli osiągnie cel to jak najbardziej. Natomiast tak czy tak pewnie za chwilę zostanie trenerem reprezentacji. Teraz pewnie efekt nowej miotły to naglę okaże się że potrafimy grać, i nawet pressing pewnie się pojawi. No cóż u nas nigdy nie może być spokojnie. Choć Vuko dostał szmat czasu. Szkoda że nie potrafił go wykorzystać bo mógł zakotwiczyć na lata.

Komentarz

Pracuję...
                              X