Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Historia Warszawskiej Legii

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Robert E. Lee
    odpowiedział(a)
    Tak jest, a teraz wypad na forum klubu który nie powstał w ubiegłym roku. A wcześniej nie powstawał w 1915 i 1912.

Zostaw komentarz:

• molibden
    odpowiedział(a)
    Czyli Wasserab założył Legię w 1916, potem założył ją ponownie w 1920, ale jako WKS. Po dwóch latach zmienił nazwę na WKS Legia. W 1945 powstał Wojskowy Klub Sportowy Ludowego Wojska Polskiego Warszawa, który występił do WOZPN o zgodę na zmianę nazwy i dodane członu "Legia". Zgody nie otrzymał, więc nazwę zmienił. 1949 - stalinowska reforma sportu i kolejna zmiana nazwy i wciągnięcie do LWP.

I to wszystko jeden i ten sam klub istniejący od 1916 do czego nikt nigdy nie miał żadnych wątpliwości?

Pomijam to, że z drużyny 1916-18 został tylko Wasserab, bo piłkarze byli zawodnikami innych klubów i po końcu IWŚ o rozwiązaniu Legionów do nich wrócili.

Zostaw komentarz:

• Foxx
    odpowiedział(a)
    A co mam odpowiadać, skoro wszystko jest napisane w temacie? To nie ja twierdzę, że Legia powstała w 1916, tylko wszystkie źródła poza czarną propagandą, która się koncertowo wyłożyła na temacie

Zostaw komentarz:

• molibden
    odpowiedział(a)
    Przenoszę pytania z forum Kibice.net, bo tam nie mogę doczekać się odpowiedzi:

@Foxxx

Legia - jak twierdzisz - istnieje od 1916 roku.

Pytanie:
    1. Po co wobec tego powstaje w 1920 roku Wojskowy Klub Sportowy Warszawa, skoro zakłada go Wasserab, który przecież już raz "Legię" zakładał w 1916?
    2. Dlaczego Wasserab zakłada w 1920 Wojskowy Klub Sportowy Warszawa, żeby dopiero po dwóch latach zmienić mu nazwę dodając do niej słowo "Legia"?

a) To Legia istniała w 1920 czy nie?
    b) Jeśli tak to kto miał o tym wiedzieć lepiej niż Wasserab?
    c) A skoro WKS to "Legia" to czemu w 1920 Wasserab nazwał go WKS?

Zostaw komentarz:

• Marco77
    odpowiedział(a)
    Panowie, wreszcie sprawę frekwencji na przedwojennych stadionach mamy rozwiązaną.
    Jakiś czas temu wyszła trzy tomowa książka "Klubowa historia polskiej piłki nożnej" Jana Goksińskiego.

http://www.sendsport.pl/product-pol-137 ... ncja-.html

Wyszło szydło z worka w temacie rywalizacji w Warszawie o kibiców na meczach między Legią i Polonią i Warszawianką.
    Legia miała swoich kibiców, Polonia swoich i Warszawianka swoich. Mniej więcej po równo.

Po starcie Polskiej Ligi Piłki Nożnej w 1927 roku Legia przez 6 sezonów na 12 i pół rozegranych do II wojny światowej miała taką samą liczbę widzów na meczach co Polonia !!! A Warszawianka ustępowała tylko nieznacznie tej silnej dwójce.

Podaję bardzo ważny link do suplementu do tej książki:

http://goxo.pl/hp-sup-13.pdf

Spokojnie przeanalizujcie ten materiał, radzę pójść od razu do roku 1927 i dalej. W nawiasach jest frekwencja na meczach. Trzeba trochę cierpliwości przy czytaniu tego materiału.

Kopiujcie i podawajcie dalej wszystkim kibicom ten link tak żeby kłamstwo o miażdżącej dominacji Polonii przed wojną w Warszawie wreszcie wyśmiać.

O dominacji sportowej Legii nawet nie wspomnę bo aż 10 razy Legia była sportowo najlepsza, Polonia tylko 2 razy a raz Warszawianka.
    Ostatnio edytowany przez Marco77; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Kalitvintsev
    odpowiedział(a)
    Good luck Legia at Poland..

Zostaw komentarz:

• a-d-a-m
    odpowiedział(a)
    Kraków, 1932 rok. Na boisko wchodzą piłkarze Legii.

Zostaw komentarz:

• detoxizer
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez kickboxing24.pl Zobacz posta
    Szamotulski broni karnego (mecz na 90% z Widzewem) i pokazuje kilka "kozakiewiczów" w stronę zakola, na którym siedzieli kibice z Łodzi.
    Pamiętam to jak przez mgłę, byłem chyba jakoś małolatem. Strasznie chciałbym to znaleźć w jakiś sposób. Czy któryś z Was pamięta kiedy to było? Co to za mecz?
    To nie był mecz w Łodzi w 1999 roku, gdy obronił karnego Michalskiego i pokazał gest kozakiewicza kibicom Widzewa?

Zostaw komentarz:

• arni87
    odpowiedział(a)
    Nie wiem czy wszyscy widzieli ale znalazłem fragment meczu Legia-Dinamo Tbilisi z 1982 r.

Zostaw komentarz:

• MałyJohn
    odpowiedział(a)
    Szamotulski broni karnego (mecz na 90% z Widzewem) i pokazuje kilka "kozakiewiczów" w stronę zakola, na którym siedzieli kibice z Łodzi.
    Pamiętam to jak przez mgłę, byłem chyba jakoś małolatem. Strasznie chciałbym to znaleźć w jakiś sposób. Czy któryś z Was pamięta kiedy to było? Co to za mecz?

Tak przy okazji - witam z pokładu kickboxerskiej Legii

Superpuchar, jak był tuż po ślubie z Rossi i dostawał w związku z tym różne pojazdy od widzewiaków
    Rok chyba 97, debiut Zeigbo
    Ostatnio edytowany przez MałyJohn; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Nosem
    odpowiedział(a)

Kilka " kozakiewiczów " Szamo to ja pamiętam z Lubina ( 1:0 dla Legii ) z połowy lat 90 - tych

Zostaw komentarz:

• ZiemnickiKickboxingTeam
    odpowiedział(a)

Zostaw komentarz:

• piejo kury piejo
    odpowiedział(a)
    1935

1945

2000

2003

2006

2009

2011

Szkoda że Google Earth jeszcze nie zamieścił zdjęć z przedziału 1945-2000

Zostaw komentarz:

• crolick
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Warszawiak Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=4WVYDub-3qw

0:59 czy w meczu otwarcia Camp Nou (Barcelona vs Legia) kapitanem był Lucjan Brychczy?
    Nie. W książce Kici mówi, ze kapitanem był Andrzej Zientara.

Zostaw komentarz:

• Mako26
    odpowiedział(a)
    Hej mam do sprzedania Książkę Pamiątkową 50-Lecia WKS Legia 1916-1966. Więc na ten temat w linku
    http://olx.pl/oferta/ksiazka-pamiatk...1-ID5DvUn.html
    Ostatnio edytowany przez Mako26; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X