Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Historia Warszawskiej Legii

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Pablo84
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta
  Tak bardzo mnie gasili, ze musieli zbanować by jakoś się ratować.
  Ale cieszę się, że masz marzenia
  Zbanowano cie, bo jesteś przeraźliwie bezczelnym hipokrytą.Osobiście uważam twojego bana za bardzo duży błąd bo sam sobie wystawiałeś świadectwo , a tak to teraz możesz jechać na swoim "męczeństwie" (podobnie jak twoj klub) i odwracać kota ogonem na obcym forum.Wszak na moim cie zjedli.Zachowanie typowe dla kibicow twojego klubu.
  Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta
  Ja byłem zachwycony jak skasowano skan z oświadczeniem Wisły mówiącym, ze Cracovia jest starsza niż Wisła. Absolutny hit po 100 latach własny klub ocenzurować
  Jak rozumiem, zachowałeś ten skan? P.S Kojarzysz takie kluby jak Czarni czy Pogoń Lwów?Od nich też jesteście starsi?
  Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta
  Jeśli umiesz udowodnić, ze ten gest miał inne znaczenie niż faszystowskie to udowodnij. Prosiłem o to na Waszym forum i odzewu brak. Do dzieła. Nos w gazety i szukaj.
  Ale po co ja mam po raz kolejny wklejać zdjęcia... czy skany z gazet.Do ciebie i tak to nie trafia.Ten temat poruszaliśmy na naszym forum, a linki do tego wątku znajdują się w moim poprzednim poście.Nawet tutaj o tym salucie jest mowa :
  http://forum.legialive.pl/showthread...=4397&page=456

  Bez urazy,, ale sprawiasz wrażenie człowieka z osobowość hipomaniakalną(poznawczą).Tą przypadłość można leczyc, tylko trzeba się zgłosić do specjalisty -inaczej choroba się może pogłębić i w efekcie pozbawić cię całkowicie zdolności dydaktycznych, a tego twoi studenci raczej by nie chcieli ).
  Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta
  Byłbym jednak zobowiązany gdybyś pamiętał, że jesteś w wątku o historii Legii i nie przenosił tu dennych gwardyjskich napinek. Bez odzewu.


  3/10
  Ostatnio edytowany przez Pablo84; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Salut
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta

  A ten dalej swoje

  Tutaj moższ poczytać - dokształć się trochę a nie wklejasz jakieś śmiszne linki rodem z wybiórczerj ...
  -> http://falanga.bloog.pl/id,3718615,t...ski,index.html


  P.S: I mort trzeba bylo kasować mojego wcześniejszego posta?

  Zostaw komentarz:


 • Foxx
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta
  Czyli w tym samym, w którym WKS zmienił nazwę na Legia. Kto był pierwszy?
  Legia z 1916. Proste.

  Zamieszczone przez Kurier Warszawski w 1917
  19 sierpnia br. odbył się w Krakowie jeden z najciekawszych meczów piłki nożnej. Stanęły do niego dwie pierwszorzędne drużyny: znakomita galicyjska 'Cracovia' i warszawska drużyna Legionów 'Legia'.
  http://www.legialive.pl/publikacja.p...likacjaID=7650

  Nie do podważenia jest to, że w roku 1922 klubowy działacz Legii i jej pierwszy kronikarz uważał swój klub za założony w 1920. I nawet się nie zająknął o Legionach.
  Taa, napisał również, że w 1920 powstała Legia. Tymczasem, stosując Twoją dość specyficzną logikę, należałoby uznać, że WKS Legia Warszawa powstała w 1922 po fuzji z Koroną. No, ale "działacz" (a konkretnie sekretarz klubu) - "meteor", który przewinął się przez Legię, znany głównie ze zbiórki kasy na stadion - pisze, że w 1920, chociaż wtedy jako żywo klub o takiej nazwie nie istniał. No i co z tym fantem zrobić?

  Z. Wasserab, pomysłodawca przekształcenia Drużyny Legjonowej w regularny klub, pełnił w Legii różne funkcje (najczęściej wiceprezesa) od 1916 do 1927, a po reaktywacji ściągnął do drużyny gwiazdy z pierwszego składu (z 1916 rzecz jasna): Mielecha, Bednarskiego, Knapika i Prochowskiego.

  Powtarzam, tym razem cytując dosłownie:

  Zamieszczone przez S. Mielech podsumowując swoja karierę w 'Sportowe sprawy i sprawki'
  Swoją karierę sportową w Legii zakończyłem 10 kwietnia 1927 roku meczem z Polonią (2-2). W Legii zaczęłem występować w kwietniu 1916 roku i grałem przez 7 lat (z przerwami) biorąc udział w ponad 100 spotkaniach i strzelając około 60 bramek.
  Koniec i kropka.

  Cracovia, najstarszy istniejący klub sportowy w Polsce, ma doskonale udokumentowane pierwsze lata swojego istnienia. Znamy dzień, godzinę i miejsce powstania naszego klubu - czego żaden inny klub powstały w tamtych czasach tego o sobie powiedzieć nie może. Do tej pory zgromadziliśmy już 42 skany informacji prasowych o Cracovii z roku 1906 pochodzące z ośmiu gazet z Krakowa, Warszawy, Lwowa i Tarnowa.
  http://www.wikipasy.pl/Kategoria:Skany_gazet_z_1906

  Jeśli znasz jakikolwiek polski klub o tak udokumentowanej historii to daj znać.
  Dobra dobra, w którym roku powstał klub KS Cracovia z aktualnym herbem?

  Chciałbym zobaczyć na to jakiś dowód. Z roku 1922. Nie neguję, może tak było, po prostu udowodnij. Wystarczający ciężar dla Ciebie?
  Widzisz, tyle, że ja nie zamierzam ganiać do Biblioteki Narodowej, czy archiwum garnizonu warszawskiego (zakładając, że ktoś by mnie tam wpuścił), by spełnić Twoją zachciankę, gdy wszystkie źródła z wyjątkiem "historyka" związanego z Polonia 'Ole, który w "Mówią Wieki" opublikował paszkwil na Legię, po prostu pomijając niewygodne, m.in. przytoczone wyżej cytaty (Gawkowskiego) - są zgodne i, za Mielechem, uznają rok 1916 za datę powstania Legii.

  A na Wasze forum wbiłem się po to by usłyszeć Wasze zdanie co do daty powstania. Lektura "Polski Zbrojnej" jest całkiem poważnym powodem by skorygować datę założenia Legii zapisaną na Wiki. Chciałem poznać Wasze argumenty.
  Ale co to jest Wiki? Jeżeli masz ochotę, spróbuj przekonać Gowarzewskiego i Szczepłka, by zrewidowali to, co napisali. W Wiki sam zaraz mogę wstawić rok 2004 i co z tego będzie wynikać?

  Wracając do Gawkowskiego zaś, na dobrą sprawę sam nieświadomie zamyka dyskusję. Pomijając znaczenie Wasseraba w druzynie i klubie (od 1916), czy pomijając ww. wypowiedź Mielecha, o 10 rocznicy powstania Legii pisze on następująco:

  Na przełomie 1925/1926 roku działały więc w Warszawie dwa konkurencyjne kluby wojskowe – Legia i Lechia. Miały ten sam adres (Myśliwiecka 3), ten sam lokal klubowy i telefon, to samo boisko. Taka sytuacja nie mogła utrzymać się długo. W gazetach trwała walka na argumenty, a oba zantagonizowane środowiska poszukiwały sprzymierzeńców wśród ludzi wpływowych.
  Powstanie konkurencyjnego klubu zaktywizowało działaczy Legii. Najpierw (w 1925 roku), honorowego prezesa wybrano gen. Aleksandra Litwinowicza. Nigdy wcześniej we władzach Legii nie było generała. Począwszy od końca listopada rozpoczęto udowadnianie, że boisko przy Myśliwieckiej należy się Legii, gdyż jest klubem o wiele starszym od Lechii. Wtedy po raz pierwszy nawiązano do tradycji galicyjskiej Legii z 1916 roku. Miało to kilka plusów. Po pierwsze, stwarzało możliwość przyciągnięcia do Legii osób z rodowodem legionowym i dawało moralne prawo do starań o własne boisko. Po drugie, rzekoma dziesięcioletnia tradycja upoważniała do zorganizowania hucznego jubileuszu, który mógł się odbyć tylko na własnym boisku. Po trzecie, zorganizowanie turnieju jubileuszowego dawało odpór antagonistom, że klub "wiedzie suchotniczy żywot".
  http://www.mowiawieki.pl/artykul.html?id_artykul=684

  Pomijając całe ideolo naszych sasiadów zza miedzy, w kontekście działań Z. Wasseraba wyboldowane zdanie składa sie z dwóch członów: ten do słowa "nawiązano" to słabiutkie kłamstwo, a ten po nim - stwierdzenie faktu. W roku 1926 organizowano dziesięciolecie klubu Legia Warszawa. I tyle. Nad motywem "przyciągania ludzi z rodowodem legionowym" akurat w cztery lata po tym, jak przewodniczący zebrania założycielskiego legionowej drużyny "Legia" z 1916 przeforsowuje dodanie członu "Legia" do nazwy WKS Warszawa, którego jest wiceprezesem... litościwie znęcał się nie będę

  PS Co do Polonii zaś - nie do mnie pytanie, dlaczego sami jeszcze w 1985 uznawali za datę powstania 1915 (jubileuszowe pamiątki), skoro takie oczywiste jest, że pierwszy mecz rozegrali w 1912. Po prostu w kontekście ich usilnych starań odmłodzenia Legii i relatywizowania jubileuszu z 1926 to jest nieco zabawne. Nic więcej.

  PS2 Z. - faktycznie nieco pojechałeś
  Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Pan Artysta
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta


  Jeśli umiesz udowodnić, ze ten gest miał inne znaczenie niż faszystowskie to udowodnij. Prosiłem o to na Waszym forum i odzewu brak. Do dzieła. Nos w gazety i szukaj.
  ty , ale co zyjacych wtedy ma spytac?
  czy moze zbadac ich dna i dojść po tym do obalenia twej idiotycznej teorii?
  30 dni z okładem zbierałes siły i na koniec tak prymitywna i płytka odpowiedz rodem z onetu
  daj sobie chłopie spokój bo osmieszasz się kazdym wpisem
  ps:
  a co do gestu
  co maja ci odpowiedzieć? udawadniać ze białe jest białe?
  machałes kiedys na pożegnanie komuś kto odjechał w podróż pociagiem lub samochodem?
  i jak wtedy machasz wyciagajac łape w góre czy machasz jednym palcem?
  popatrz na zdjecia z obchodów 1 majowych w latach 1945-89
  jak machano przed pałacem kultury do tow.?
  moze kindybałem machano?
  i mieli łape zgieta machacze czy wyprostowana?
  ps2:
  masz nastepne 30 dni na przemyslenia
  ps3:
  co ty z tym udawadnianiem?
  znaczy co jak ktos spisał cos po 30 latach to kłamał?
  była wojna wiesz w 39?
  wiele dokumentów nie przetrwało tamtego okresu?
  ciekaw jestem czy kazałeś udowadniac swoim dziadkom ze sa rodzicami twoich rodziców?
  testy DNA czy dokumenty wystarczyły?
  Ostatnio edytowany przez Pan Artysta; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • mort
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
  Szczerze mówiąc polemizowałbym z tą analogią kompeksów - tzn nie neguje jego istnienia u KSC, natomiast uważam, ze pojawił się dopiero w ostatnich latach, wszak w ilości mistrzostw przebiliscie ich dopiero w 1999 roku... A my Polonię w 56.

  Kompleks jest, natomiast o ile Polonia zawsze miała w miescie 'bardziej utytulowanego (czy tam wielkiego) sasiada', o tyle Cracovia ma problem gdzies tak od konca lat 70tych, a kompleks od Cupiała

  Tak to wygląda z mojej perspektywy..
  Z - odważna koncepcja. Nawet bardzo.

  Porównaj sobie ilości ludzi na Wiśle i Cracovii oraz ich historię a będziesz zmuszony zweryfikować swoje koncepcje o tym, że przewaga Wisły narodziła sie wraz z Cupiałem a do 99 r. to były równorzędne kluby

  Ja bym wręcz zaryzykował, że w latach, o których ty piszesz to KSC dopiero zaczęło dramatycznie niekorzystne dla siebie proporcje odwracać.

  PS. Ciekawe czy za 10 lat Polonii uda się też wmówić komuś np. w Gdańsku, że przewaga Legii w mieście zaczęła się wraz z nadejściem ITI

  Zostaw komentarz:


 • FortArt
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Pablo84 Zobacz posta
  Artek, by każdy mógł ocenić sobie twoją twórczość, pozwól, że wkleje link z dyskusją na forum TWSD.
  http://www.wislakrakow.com/forum/sho...783#post557783
  http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=4424

  Bardzo się ciesze, że zawitałeś na nasze forum, jednocześnie szerze żałuję, że u nas cię zbanowali.
  Uwielbiałem, jak cie gasili argumentami.
  Tak bardzo mnie gasili, ze musieli zbanować by jakoś się ratować.
  Ale cieszę się, że masz marzenia

  Ja byłem zachwycony jak skasowano skan z oświadczeniem Wisły mówiącym, ze Cracovia jest starsza niż Wisła. Absolutny hit po 100 latach własny klub ocenzurować

  Zamieszczone przez Pablo84 Zobacz posta
  Bezczelny FortArt wmawia, że zawodnicy Wisły na tym zdjęciu wykonują faszystowski gest, jednoczesnie zapomina o niejakim Cyrankiewiczu.
  Jeśli umiesz udowodnić, ze ten gest miał inne znaczenie niż faszystowskie to udowodnij. Prosiłem o to na Waszym forum i odzewu brak. Do dzieła. Nos w gazety i szukaj.

  Byłbym jednak zobowiązany gdybyś pamiętał, że jesteś w wątku o historii Legii i nie przenosił tu dennych gwardyjskich napinek. Bez odzewu.

  Zamieszczone przez szczepan Zobacz posta
  FortArt zastanawia mnie jedno, data powstanie/założenia Legii jest o wiele mniej kontrowersyjna niż np.: ostatnia uznawana data założenia klubu Twoich przyjaciół z Warszawy.
  Skoro tak lubisz sprawdzać/weryfikować takie sprawy, to dlaczego nie zajmiesz się tą sprawą?
  Nie wiem nawet o co chodzi. Najstarszy mecz Polonii jakiego opis widziałem był z roku 1912.
  http://www.wikipasy.pl/Plik:W%C4%99d...-20_foto_2.jpg
  To znaczy, ze co, że nie 1911, a 1912 ?
  Ostatnio edytowany przez FortArt; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Z.
  odpowiedział(a)
  Szczerze mówiąc polemizowałbym z tą analogią kompeksów - tzn nie neguje jego istnienia u KSC, natomiast uważam, ze pojawił się dopiero w ostatnich latach, wszak w ilości mistrzostw przebiliscie ich dopiero w 1999 roku... A my Polonię w 56.

  Kompleks jest, natomiast o ile Polonia zawsze miała w miescie 'bardziej utytulowanego (czy tam wielkiego) sasiada', o tyle Cracovia ma problem gdzies tak od konca lat 70tych, a kompleks od Cupiała

  Tak to wygląda z mojej perspektywy..
  Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Pablo84
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez szczepan Zobacz posta
  FortArt zastanawia mnie jedno, data powstanie/założenia Legii jest o wiele mniej kontrowersyjna niż np.: ostatnia uznawana data założenia klubu Twoich przyjaciół z Warszawy.
  Skoro tak lubisz sprawdzać/weryfikować takie sprawy, to dlaczego nie zajmiesz się tą sprawą?
  Ponieważ kibice pasów mają kompleks- tzw "kompleks wielkiego sąsiada"(zreszta podobnie jak Polonia), być może dlatego tak lubią powracać do historii.Nie szuka nic na Polonie, bo dlaczego ma to robić, wkoncu sroka nie kala własnego gniazda .
  Bezczelny FortArt wmawia, że zawodnicy Wisły na tym zdjęciu wykonują faszystowski gest, jednoczesnie zapomina o niejakim Cyrankiewiczu.
  Po prostu w głowie mi się to nie mieści jak wielkim można być hipokrytą.

  No ale faktycznie...Trochę się zagalopowałem.To temat o Legii nie Wisle czy pasach.
  Ostatnio edytowany przez Pablo84; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • szczepan
  odpowiedział(a)
  FortArt zastanawia mnie jedno, data powstanie/założenia Legii jest o wiele mniej kontrowersyjna niż np.: ostatnia uznawana data założenia klubu Twoich przyjaciół z Warszawy.
  Skoro tak lubisz sprawdzać/weryfikować takie sprawy, to dlaczego nie zajmiesz się tą sprawą?

  Zostaw komentarz:


 • Pablo84
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta
  ...
  Artek, by każdy mógł ocenić sobie twoją twórczość, pozwól, że wkleje link z dyskusją na forum TWSD.
  http://www.wislakrakow.com/forum/sho...783#post557783
  http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=4424

  Bardzo się ciesze, że zawitałeś na nasze forum, jednocześnie szerze żałuję, że u nas cię zbanowali.
  Uwielbiałem, jak cie gasili argumentami.
  Ostatnio edytowany przez Pablo84; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • FortArt
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
  Ja wszystko rozumiem, tylko w 1920 nie było w Polsce żadnego klubu o zarejestrowanej nazwie "Legia". Pojawił się dopiero 1922 - co mocno podważa wywody autora z "Polski Zbrojnej".
  Czyli w tym samym, w którym WKS zmienił nazwę na Legia. Kto był pierwszy?

  Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
  W żadnym miejscu jego wynurzeń nie ma też słowa o tym, że prezentuje oficjalne stanowisko klubu. A dziesiąta rocznica powstania Legii Warszawa była przygotowywana w 1926 i tyle. Rzecz jest nie do podważenia.
  Nie do podważenia jest to, że w roku 1922 klubowy działacz Legii i jej pierwszy kronikarz uważał swój klub za założony w 1920. I nawet się nie zająknął o Legionach.

  Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
  Reszty powtarzać mi się nie chce. Jeżeli inicjatywy Mielecha i Wasseraba oraz słowa pierwszego z nich dotyczące jego stażu w Legii nie są "z epoki" - to co czymś takim mogło by być?
  Dowolny dokument powstały w 1920-22.

  Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
  Ogólnie bawią mnie zarówno próby "odmładzania" Legii, jak i Wasze "przepychanki" z Resovią. Jak napisał Alien_KSP, stosując formalne cezury powstawania klubów, nie ma opcji, by w przypadku KSC to był rok 1906.
  Cracovia, najstarszy istniejący klub sportowy w Polsce, ma doskonale udokumentowane pierwsze lata swojego istnienia. Znamy dzień, godzinę i miejsce powstania naszego klubu - czego żaden inny klub powstały w tamtych czasach tego o sobie powiedzieć nie może. Do tej pory zgromadziliśmy już 42 skany informacji prasowych o Cracovii z roku 1906 pochodzące z ośmiu gazet z Krakowa, Warszawy, Lwowa i Tarnowa.
  http://www.wikipasy.pl/Kategoria:Skany_gazet_z_1906

  Jeśli znasz jakikolwiek polski klub o tak udokumentowanej historii to daj znać.  Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
  Twórcy Drużyny Legjonowej oraz nazwy "Legia" z 1916 uważali klub utworzony formalnie w 1920 oraz przyjmujący nazwę "Legia" w 1922 za kontynuację własnej inicjatywy z Galicji Wschodniej - i żebyś nie wiem, jak się wytężał - to nie udźwigniesz, taki to ciężar
  Chciałbym zobaczyć na to jakiś dowód. Z roku 1922. Nie neguję, może tak było, po prostu udowodnij. Wystarczający ciężar dla Ciebie?

  A na Wasze forum wbiłem się po to by usłyszeć Wasze zdanie co do daty powstania. Lektura "Polski Zbrojnej" jest całkiem poważnym powodem by skorygować datę założenia Legii zapisaną na Wiki. Chciałem poznać Wasze argumenty.
  Ostatnio edytowany przez FortArt; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • FortArt
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Pablo84 Zobacz posta
  Legionistom radzę uważać na posty forarta. Jest to osoba bardzo pocieszna, aczkolwiek sprawia wrażenie historyka.Szkoda tylko, że pamięć ma taką wybiorczą.
  Dlatego nie polegam na własnej lub cudzej pamięci. Ile razy słyszę, że coś tam ze wspomnień wynika tyle razy w to wątpię. Np wolę Polskę Zbrojną z 1922, od wspomnień Mielecha zapisanych 30 lat później.

  Zamieszczone przez Pablo84 Zobacz posta
  Kiedyś już na TWSD się paroktotnie się skompromitował (np wmawiał nam, że trzymaliśmy z hitlerowcami).Na jego nieszczęście teza ta została momentalnie obalona i ośmieszona.
  Nie kłam. To bez sensu przecież każdy to może łatwo sprawdzić sprawdzić, że zmyślasz.

  Z hitlerowcami trzymało 3 wiślaków.
  http://www.wikipasy.pl/images/7/76/S...23_foto_01.jpg
  u dołu
  Ale to nie jest dyskusja na to forum. To forum Legii.

  Zamieszczone przez Pablo84 Zobacz posta
  Do tej pory nie przeprosił za ten salut rzymski.
  Ostatnio wyrokiem sądu w Opolu uznano rzekomy salut rzymski za pozdrowienie propagujące faszyzm. To kończy temat.

  Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
  FortArt opisz nam proszę to zdjęcie
  co na nim widzisz
  wiesz tak od serducha i sama prawda
  Już dawno opisałem. http://www.wikipasy.pl/Plik:Wis%C5%8...nie_tego_gestu

  Zamieszczone przez Jaro(L) Zobacz posta
  Tak podawałeś Dziękuję

  Większość wyników znalazłem poza 2, a mianowicie:

  1 czerwca 1952 CWKS Warszawa - Kolejarz Poznań ? (?)

  12 czerwca 1952 CWKS Warszawa - Górnik Radlin ? (?)

  Jeśli mógłbyś mi napisać jeszcze te wyniki - miałbym komplet.

  Link do artykułu http://pl.wikipedia.org/wiki/Legia_W..._Pucharze_Ligi
  Pozdrawiam
  Podoba mi się to co zrobiłeś, ale ...
  Co powstrzymuje Cię przed wizytą w BN lub BUW?
  Bierzesz do ręki Sport lub Życie Warszawy i wszystko wiesz.
  Ostatnio edytowany przez FortArt; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Snopek
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Jaro(L) Zobacz posta
  Wiadomo coś na temat występu Legii w pierwszej edycji PP w 1926 roku?
  Pierwsza edycja Pucharu Polski odbyła się się na dwóch szczeblach: okręgowym i centralnym. Legia odpadła już w fazie rozgrywek okręgowych. Ogólnie o odpadnięcie z pucharu nie było wtedy trudno, gdyż wylosowana para rozgrywała tylko jeden mecz - o rewanżu nie było mowy. W okręgu warszawskim w pierwszej edycji, zwycięzcą okazała się Warszawianka Warszawa.

  Niedawno natknąłem się na publikację księdza Jarosława Wąsowicza pt. "Biało-zielona Solidarność", której tematyka jest fenomen polityczny kibiców Lechii w latach 80-tych. Wzmianek o kibicach Legii nie mogło zabraknąć i nie zabrakło - w jednym z rozdziałów kibic (L) opisuje swoje wspomnienia. Opisane jest m.in życzliwe przyjmowanie fanów Lechii na Ł3 - mimo zakończenia zgody - za ich antykomunistyczną postawę, mecz z Dinamo Tbilisi z 1982 roku oraz wydarzenia z wyjazdu na Wisłę. Zainteresowanym polecam, dobrze że historia ta nie została tak szybko zapomniana

  Zamieszczone przez RadO Zobacz posta
  Bo to kibice Warty
  Ostatnio edytowany przez Snopek; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • RadO
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Snopek Zobacz posta
  Widzimy po brzegi wypełnioną Krytą i Żyletę, a ponoć tuż po II wojnie - przed nią zresztą też - nikt Legii nie kibicował
  Bo to kibice Warty

  Zostaw komentarz:


 • Jaro(L)
  odpowiedział(a)
  Wiadomo coś na temat występu Legii w pierwszej edycji PP w 1926 roku?

  Zostaw komentarz:

Pracuję...
X