Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Historia Warszawskiej Legii

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• TNTP
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Warss Zobacz posta
    Co? Forum wam się rozjebało?
    a czy Ty w ogóle czytałeś tekst który cytowałeś??

Zostaw komentarz:

• Talar
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Kusociński
    "Przybranie czarnych strojów przez piłkarzy Polonii, musiało od razu spowodować u jego sympatyków doszukiwanie się podtekstów patriotycznych. I tak dzisiaj dobrze wszystkim znany działacz Polonii, głosi że zostały one założone na znak żałoby po utracie niepodległości".

Z tym patriotyzmem to podobno różnie bywało:
    "W roku 1944 w grupie rozgrywkowej A zabrakło K.S. "Polonii", ponieważ najlepsi zawodnicy odeszli do klubu.utworzonego przez jednego z kolaborantów - niejakiego Marmora z niemieckiej firmy Toebensa. Nowy klub pod nazwą Warszawskie Towarzystwo Czarnych (w skrócie WCT) rozgrywał mecze towarzyskie. K.S. "HURAGAN" rozegrał z tym nowym Klubem spotkanie, nie wiedząc jeszcze, że tajny WOZPN zakazał rozgrywania meczów z drużyną WCT. W roku 1944 pod nieobecność w rozgrywkach grupy A warszawskiej "Polonii" rozgrywano tylko rundę wiosenną, która i tak nie została zakończona".

http://zapytaj.com.pl/Category/001,0...okupantem.html
    Co? Forum wam się rozjebało?

Zostaw komentarz:

• iniemamniejusz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Kusociński
    "Przybranie czarnych strojów przez piłkarzy Polonii, musiało od razu spowodować u jego sympatyków doszukiwanie się podtekstów patriotycznych. I tak dzisiaj dobrze wszystkim znany działacz Polonii, głosi że zostały one założone na znak żałoby po utracie niepodległości".

Z tym patriotyzmem to podobno różnie bywało:
    "W roku 1944 w grupie rozgrywkowej A zabrakło K.S. "Polonii", ponieważ najlepsi zawodnicy odeszli do klubu.utworzonego przez jednego z kolaborantów - niejakiego Marmora z niemieckiej firmy Toebensa. Nowy klub pod nazwą Warszawskie Towarzystwo Czarnych (w skrócie WCT) rozgrywał mecze towarzyskie. K.S. "HURAGAN" rozegrał z tym nowym Klubem spotkanie, nie wiedząc jeszcze, że tajny WOZPN zakazał rozgrywania meczów z drużyną WCT. W roku 1944 pod nieobecność w rozgrywkach grupy A warszawskiej "Polonii" rozgrywano tylko rundę wiosenną, która i tak nie została zakończona".

http://zapytaj.com.pl/Category/001,0...okupantem.html
    A to nie jest przypadkiem temat Historia warszawskiej Legii?

Zostaw komentarz:

• Snopek
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta
    Nie wypowiadałem się w temacie fuzji z Koroną, nie bardzo wiem zatem gdzie miałbym się tu mylić. Po prostu zareagowałem na spór Raffiego z Omanem potwierdzając niezależnymi źródłami zdanie pierwszego z nich.
    A nie wiesz przypadkiem kim był Oman? Niedawno przeczytałem Twój komentarz na 90minut.pl, który miał następującą treść:
    Jeszcze taki herb był: http://www.wikipasy.pl/images/4/4c/Legia_Warszawa_
    stary_herb_1.png
    ale daje się, że nie pasuje do teorii o historycznym kształcie
    Być może zbieg okoliczności, ale dziwnym trafem Oman podważał ten sam argument

A tak z innej beczki. Jeśli masz jeszcze jakieś ciekawe "treści z epoki", to dawaj je tutaj, ten wątek nieźle się rozwinął, a może być jeszcze ciekawszy. Tym samym proszę o nierozmywanie tematu, po co się licytować o korupcje w temacie historycznym?

Zamieszczone przez Teraz JA Zobacz posta
    haha ciekawe dlaczego pominął taką nazwę tego klubiku z Grodziska:

(1945) MKS [Milicyjny KS] Polonia Warszawa

krótko bo krótko, ale tak się nazywali oj wybiórczo panie fort, wybiórczo.
    No właśnie. FortArt; wiem że na łamach "Sportu" z 1965 roku, dziennikarz dość obszernie opisał genezę mariażu polonijno-milicyjnego, nie pomijając kilku ciekawostek na ten temat. Może byłbyś w stanie to odnaleźć? Tak co by nie być wybiórczym, a temu wątkowi dla dobra historii warto by przyjrzeć się bliżej

Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
    Za to zdjęcie bezcenne, potwierdzające to co napisałem w moim "sylwestrowym" tekście. Tak dla przypomnienia:
    Przybranie czarnych strojów przez piłkarzy Polonii, musiało od razu spowodować u jego sympatyków doszukiwanie się podtekstów patriotycznych. I tak dzisiaj dobrze wszystkim znany działacz Polonii, głosi że zostały one założone na znak żałoby po utracie niepodległości. Początkowo kopacze KSP grali w koszulkach z biało-czarnymi pasami i w białych spodenkach, stroje te w późniejszym okresie również były używane. Natomiast czarne koszulki zostały zakupione w Łodzi przez Janusza Mucka, a przyczyną tego była ich cena i wybór, ponadto kolor czarny był bardzo praktyczny – nie było na nim widać śladów sportowej walki. Co ciekawe kolorystyka nie była charakterystyczna dla całej Polonii, lekkoatleci KSP występowali w strojach wyłącznie białych.
    Ostatnio edytowany przez Snopek; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Teraz JA
    odpowiedział(a)
    haha ciekawe dlaczego pominął taką nazwę tego klubiku z Grodziska:

(1945) MKS [Milicyjny KS] Polonia Warszawa

krótko bo krótko, ale tak się nazywali oj wybiórczo panie fort, wybiórczo.

Zostaw komentarz:

• Pan Artysta
    odpowiedział(a)
    jebaniutki

http://www.wikipasy.pl/Polonia_Warszawa ----->

Zostaw komentarz:

• Teraz JA
    odpowiedział(a)
    Tak tak, na pewno twoje spostrzeżenie na wikipasach to najbardziej wiarygodne źródło. Wydymaliście z PZPNem ŁKS i tyle. W tym roku też pewnie PZPN musiałby zadzaiałć, gdyby craxa była zagrozona

A to, że Craxa jest zamieszana w korupcję wie praiwe każdy, trzeba być głupim, aby uważać, że jesteście czyści.
    http://pilkarskamafia.blogspot.com/2...dem-meczw.html
    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,4002015.html

Cracovia ciągle się przewijała w aferze korupcyjnej. Dziwny szybki awans z 3 ligi do 1. Tak jak w przypadku Korony.
    macie plecy i tyle

Dziwne, że dużo kibiców różnych klubów widziało, jak udupili ŁKS na rzecz Cracovii. A te swoje procedury i opisy możesz sobie darować. Wszystko wygląda ładnie i pięknie.

Jakoś Ruchowi cofneli nieprzyznanie licencji. Dlaczego? Cracovia nie była zagrozona? Zobaczymy czy w tym roku Ruch będzie miał kłopoty z licencją (ma zadłużenie, nie wypłaca pensji, zalega skarbówce). A powinien mieć. Dziwnym trafem tylko ŁKSowi się nie udało. Czyżbny wyjątek dla pewnego klubiku z południa Polski
    Ostatnio edytowany przez Teraz JA; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• FortArt
    odpowiedział(a)
    fort ty się lepiej zajmij swoim korupcyjnym klubikiem,
    aresztowanych: 300
    z Cracovii: 0

któremu PZPN nie dał spaść sezon temu .
    Chyba trzeba założyć o tym stronkę, lub przynajmniej zawrzeć te informacje na wiki. Aby każdy wiedział, jak PZPN razem z Cracovią wydymali ŁKS.
    http://www.wikipasy.pl/Spory_o_miejs...09_Ekstraklasy

Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
    pierd... pasiak nawet herbów wszystkich nie wkleił
    http://legia24h.pl/viewpage.php?page_id=20
    Nawet więcej mamy.

Zostaw komentarz:

• Pan Artysta
    odpowiedział(a)
    pierd... pasiak nawet herbów wszystkich nie wkleił
    pomijam juz tekst

Zostaw komentarz:

• Teraz JA
    odpowiedział(a)
    fort ty się lepiej zajmij swoim korupcyjnym klubikiem, któremu PZPN nie dał spaść sezon temu .
    Chyba trzeba założyć o tym stronkę, lub przynajmniej zawrzeć te informacje na wiki. Aby każdy wiedział, jak PZPN razem z Cracovią wydymali ŁKS.

Zostaw komentarz:

• Pan Artysta
    odpowiedział(a)
    za podpis fort coś tam powinien być BAN !
    ze tak powiem *********** z tym podpisem !

Zostaw komentarz:

• FortArt
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez szczepan Zobacz posta
    zabrakło tylko słowa "przepraszam, myliłem się", ale i w tym przypadku masz szansę na poprawę
    Nie wypowiadałem się w temacie fuzji z Koroną, nie bardzo wiem zatem gdzie miałbym się tu mylić. Po prostu zareagowałem na spór Raffiego z Omanem potwierdzając niezależnymi źródłami zdanie pierwszego z nich.
    Ostatnio edytowany przez FortArt; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• szczepan
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez FortArt Zobacz posta
    Sport (Lwów) nr 22 z 11 sierpnia 1922

Sport (Lwów) nr 31 z 13 października 1922

zabrakło tylko słowa "przepraszam, myliłem się", ale i w tym przypadku masz szansę na poprawę

Zostaw komentarz:

• detoxizer
    odpowiedział(a)
    Swoją drogą fajnie mieć świadomość jak bardzo język polski się zmienił. Tekst dedykuję współczesnym pismakom...

Zostaw komentarz:

• RadO
    odpowiedział(a)
    FortArt jak my ***** tęskniliśmy

Choć widzę, że potwierdzasz top co Raffi napisał.

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X