Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Legia - Jagiellonia Białystok [23. kol. Ekstraklasy 2019/20, 22.02.2020, godz. 17:30]

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Chmielo
    odpowiedział(a)
    Vesović musi przede wszystkim grać bardziej odpowiedzialnie. To samo Litwin. Zresztą ten ostatni w sam o tym mówił w jednym z wywiadów, że w Białymstoku grali bardziej z kontry, a on sam jechał na większym ryzyku, które było wkalkulowane w styl gry zespołu. Poza tym wiadomo, że skrzydłowy ma robić różnice, dlatego może przegrać te 2-3 pojedynki jeden na jeden, żeby za 4 razy zanotować asystę albo stworzyć przewagę. U nas Vuković wymaga większej rozwagi co najlepiej widać po Kante i na co słusznie zwrócił uwagę Tuzin kilka postów wcześniej:
    Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
    Jego problemem było zawsze to, że w obrębie 20 metrów od bramki dostawał małpiego rozumu (np. "strzał" z Trnavą - kto pamięta, ten wie co mówię). Wyeliminował to i efekty od razu widać.
    Naprawdę jak na nasze warunki to są bardzo przyzwoicie zawodnicy, którzy posiadają umiejętności ku temu, żeby być u nas wiodącymi postaciami. Kwestia ich odpowiedniego ustawienia i skonfigurowania.
    Ostatnio edytowany przez Chmielo; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• ŁUKASZ.
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    To łap liczby Veso od Fumena na tt
    Dzięki. Faktycznie "na papierze" może to wygląda ok, ale wydaje mi się, że Veso rozgrywał już lepsze spotkania w Legii.
    Tak jak zauważył kolega wyżej - kluczowe podania 0/3 i może właśnie przez to mam takie, a nie inne wrażenie po jego występie. Zresztą jak po każdym jego występie w ostatnim czasie. Trochę więcej się po nim spodziewałem kiedy przychodził, ale nie jest też tak, że jest to grajek za słaby na Legię czy coś w tym stylu

Zostaw komentarz:

• Tomereek
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Czyli dobre wrażenie odniósł ŁUKASZ. Kluczowe podania - 0/3

Zostaw komentarz:

• Benek
    odpowiedział(a)

@MZukMarmar nazwał dziś Vesovicia profesorem. A teraz liczby z raportu ESA.
    InStat Index: 414!
    Strzały celne: 1/1 ⚽️
    Faule/faulowany: 1/1
    Podania dokładne: 50/59 (85%) / kluczowe: 0/3
    Pojedynki wygrane: 13/16 (81%)
    Zwody udane: 3/3
    Odbiory udane: 4/5
    Nabycia/straty: 10/5
    #LEGJAG

Zostaw komentarz:

• ŁUKASZ.
    odpowiedział(a)
    A ja jeszcze wrócę do meczu i występu Vesovica. Wiele osób pisało tutaj, że zagrał bardzo dobrze, niektórzy nawet, że najlepiej od kiedy jest w Legii.
    I teraz pytanie czy naprawdę tak było?
    Ja z perspektywy trybun odniosłem wrażenie, że on zagrał tak jak zawsze. Dużo biegania, dużo wiatru, a koniec końców zepsute dośrodkowanie. I tak za każdym razem. Gol na jego koncie to w dużej mierze kwestia szczęścia bo strzał był podobnej jakości co większość jego dograń w pole karne. Gdyby nie rykoszet to piłka wylądowałaby gdzieś w połowie odległości między chorągiewką w narożniku a słupkiem bramki… Jego gry defensywnej nie oceniam bo na to w ogóle nie zwracałem uwagi. Być może właśnie w defensywie zagrał tak super, że zgarnął tu tyle pochwał.
    Ale zaznaczam, że moja ocena może być błędna bo nie skupiałem się na jego grze aż tak mocno, żeby być pewnym, że nie miał więcej udanych zagrań.
    To samo mógłbym napisać o Novikovasie. Pierwsza połowa całkiem udana - to fakt. Kilka udanych zwodów i pojedynków jeden na jeden. Bardzo ładna asysta i jeden bardzo dobry strzał. Reszta jego prób to już standard w jego wykonaniu – strzały zablokowane/niedokładne/anemiczne, a na dodatek można odnieść wrażenie, że w tych sytuacjach zachowuje się aż nadto indywidualnie.
    Ja jestem sceptycznie nastawiony do tych zawodników, ale może faktycznie będąc na trybunach i angażując się w doping za bardzo krytycznie ich oceniam – nie skupiałem się tylko i wyłącznie na tym co się dzieje na boisku.
    Jednego jestem pewny. Wszołek od meczu z ŁKSem wygląda fatalnie.

Zostaw komentarz:

• Gabro
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Bobicz Zobacz posta
    To co podoba mi się w Vuko to:

- skupianie się tylko na najbliższym meczu
    - docenia kazdy zdobyty punkt
    - jasne zasady w drużynie
    - konsekwencja

I taka strategia póki co przynosi rezultaty. Maszyna pracuje jak należy i w zestawieniu z taką rozklekotaną Jagą poradziła sobie znakomicie. Zajebiście miło się patrzyło jak co chwilę rozpędzony zespół zbliżał się do ich pola karnego. Jasne, że brakuje nam jakości, ostatniego podania, czasem wykończenia ale mi osobiście podoba się to zaangażowanie i chęć dojechania przeciwnika, nawet przy 3-0

Oby jak najwięcej takich meczów!
    Wspaniale ogląda się te hokejowe zamki na Łazienkowskiej. Oby tak do końca.

Zostaw komentarz:

• Bo(L)etus
    odpowiedział(a)
    To jest dalej temat "Legia - Jagiellonia" ?

Czy porównywarka byłych i obecnych zawodników Legii ?

Może załóżcie stosowny temat do wymiany poglądów ?

Zostaw komentarz:

• Kijek
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Porównanie pokazuje że grzebanie w takich historiach nie ma sensu. Wygląda to na szukanie na siłę u Kante jakiejś ułomności.
    Jakbys przeczytał dwa posty wcześniej to byś wiedział o co mi chodzi a nie próbował szukać kwadratowych jaj.
    Ale jako, że nie chce mi się po raz kolejny powtarzać to już ułatwię Ci do maksimum http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1675701

Tu masz odpowiedź podana na tacy.

Zostaw komentarz:

• adaminho7
    odpowiedział(a)
    Prijo zmieniał co rok klub i też tu przyszedł i odpalił

Zostaw komentarz:

• Ivan Drugi
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Po prostu głośno się zastanawiam.

Porownanie nietrafione. Lewy ma dwa transfery za sobą a Kante co dwa lata zmieniał kluby.
    Porównanie pokazuje że grzebanie w takich historiach nie ma sensu. Wygląda to na szukanie na siłę u Kante jakiejś ułomności.

Zostaw komentarz:

• Kijek
    odpowiedział(a)
    Po prostu głośno się zastanawiam.

Porownanie nietrafione. Lewy ma dwa transfery za sobą a Kante co dwa lata zmieniał kluby.

Zostaw komentarz:

• Ivan Drugi
    odpowiedział(a)
    To czy by błyszczał to już gdybanie niczym nie potwierdzone ale wierzę, że tak właśnie by było.

Jeszcze tak sobie z ciekawości sprawdziłem historie transferowa Kante.

https://www.transfermarkt.com/jose-k...spieler/247276

Cała kariera na darmowych transferach to chyba nie świadczy za dobrze? Wiadomo, jest jakieś wytłumaczenie ale tylko głośno się zastanawiam.
    A jakie to ma teraz znaczenie? Suma ze wszystkich transferów Lewego to około 5 mln euro a Piątka to ponad 60.

Zostaw komentarz:

• emil83
    odpowiedział(a)
    To czy by błyszczał to już gdybanie niczym nie potwierdzone ale wierzę, że tak właśnie by było.

Cała kariera na darmowych transferach to chyba nie świadczy za dobrze? Wiadomo, jest jakieś wytłumaczenie ale tylko głośno się zastanawiam.
    Nie wiem jakie wytłumaczenie. Może takie, że tak samo jak w Górniku tak i wcześniej grał słabo? Jakie to ma znaczenie w kontekście tego, że potem odpalił? nie on pierwszy przychodził do nas z kiepską historią transferową aby potem być B. dobrym zawodnikiem.

Zostaw komentarz:

• Yevaud
    odpowiedział(a)
    Nie rozumiem, jak na potrzeby wykazania się w pyskówce można deprecjonowac osiągnięcia naszych zawodników.
    Niezgoda był na specjalnych warunkach? To świetnie, ze mu trener takie stworzył.
    Czy te specjalne warunki wynikały z jego ograniczeń piłkarskich, czy jednak odnosił się trener do sytuacji zdrowotnej?
    Z np. braku przepracowanego okresu przygotowawczego.
    A Jose Kante? Wcześniej nei błyszczał, a teraz gra sezon życia - to świetnie! Facet haruje na całym boisku i jeszcze strzela. Mielismy takiego, co był równie pracowity i strzelił dwie bramki w sezonie (w tym setną w ekstraklasie) - no lpeiej chyba, że ten strzela dużo więcej.
    Kante 10 bramek w kilkunastu meczach.
    Niezgoda 16. Super!
    Całkiem niedawno - w czasach gdy walczyliśmy w LE - nasi zawodnicy wystawiani w ataku (Radovic, Sa, Saganowski) strzelili w ekstraklasie w 37 spotkaniach łącznie 20 bramek, z Kucharczykiem - 26 - tyle co Niezgoda z Kante nastukali w 23 kolejkach. A tamci mieli wsparcie świetnego O. Dudy, Jodłowca czy Guilherme (na lewej obronie już grał Brzyski.

Kante był 5 wyborem? Cóż - świetnie, że ten, który był wyborem numer 1 - Sanogo - wciąż jest w kadrze

Zostaw komentarz:

• Kijek
    odpowiedział(a)

Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X