Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Legia - Jagiellonia Białystok [23. kol. Ekstraklasy 2019/20, 22.02.2020, godz. 17:30]

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Nie jak strzeli to powiem, że należy mu się złota piłka.
    Strzelił parę goli cieszę się. Natomiast stawianie go wyżej niż Niezgody dla mnie jest śmieszne. Ale ze względu na to kto to robi to w sumie mnie to nie dziwi. Piłkarsko dla mnie Kante nie ma startu do Niezgody. Poczekam na kluczowe mecze sezonu.

Zreszta podobna sytuacja była roku temu z Carlitosem, przyszły kluczowe mecze Carlitos zaginął. Przyszły mecze z Gibraltarem gwiazda Carlitos wrócił... Obawiam się, że tutaj może być tak samo.

Przypominam dokładnie tydzień temu Mioduski powiedział, że celem jest grą w europejskich pucharach. I teraz całkowicie na zimno serio uważasz, że Kante może nam to zapewnić? Dla mnie kompletnie nie.

Nie wiem jak dla Ciebie ale mnie gole strzelonego LKSowi czy Jadze nie są żadnym wyznacznikiem poziomu piłkarza.

Powtórzę po raz enty dla tych co nie rozumieją: jego obecną pozycja w drużynie wynika tylko i wyłącznie że słabości tego kogo mamy do rywalizacji z nim.
    .
    Do moich argumentów z poprzedniej strony w ogóle się nie odniosłeś, ale co tam..
    Będę bronił Kante, bo od początku uważałem go za lepszy transfer niż Carlitosa, co potwierdził golami w eliminacjach pucharów. Potem podpadł czymś Sa Pinto i wyleciał z drużyny. Szkoda. Ale w tym sezonie pokazuje swą wartość, strzela walczy i daje dużo drużynie. Mam wrażenie, że zupełnie nie doceniasz jego wartości. A szkoda

Piszesz też, że pół roku temu Kante był 5-tym wyborem.
    To może przypomnę, że brał udział w PNA, przez co dotarł do nas z opóźnieniem i z opóźniem zaczął treningi i ominął pierwsze mecze eliminacyjnej pucharów.
    Zdążył zagrać kilkadziesiąt minut w lidze i złapał kontuzję, która go wyeliminowała z gry na kilka tygodni, w tym z ostatniej rundy eliminacji LE. Trudno więc aby w okresie lipiec-wrzesień Kante był pierwszym wyborem Vuko do składu.
    W międzyczasie formą błysnął Niezgoda i to on miał plac. A potem było różnie, ale generalnie od października Kante gra regularnie i robi to bardzo dobrze.

Więc uważam, że na siłę deprecjonujesz jego wartość. Szczerze mówiąc, nie wiem po co.
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Komentarz

• Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta

Piszesz też, że pół roku temu Kante był 5-tym wyborem.
      Sam nawet o tym mówił:
      https://m.legia.net/news/jose-kante-...-z-legii/76062

Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
      Więc uważam, że na siłę deprecjonujesz jego wartość. Szczerze mówiąc, nie wiem po co.
      No widzisz to jest idealny przykład moim zdaniem już waszej celowej manipulacji. Nigdzie nie deprecjonuje. Po prostu podchodzę z dystansem, któremu wielu tutaj brakuje. Podajac do tego zajebiste przykłady jak Carlitos rok temu.

I po prostu dodatkowo ja mam dobrą pamięć i pamiętam jaka ofensywnie mieliśmy kilka lat wstecz kogo mieliśmy w ofensywie. I trochę przykre jest, że teraz jesteśmy skazani aby się radowac Kante. W normalności i przy jakości na jaką zaslugujemy (i powinniśmy mieć chcąc walczy o fazę grupowa europejskich pucharow) piłkarze pokroju Kante czy Cholewiaka pokazują jak bardzo spadliśmy.

Ale jasne przyjmuje na klatę manipulacje moimi postami i juz chyba celowe ich przeinaczanie.

Zacytuję Rutkowskiego "ja się nie poddam"
      Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].
      #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Komentarz

• Ja natomiast zgadzam się z Vuko i szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony jego trafną i logiczną diagnozą sytuacji. Jesteśmy praktycznie w tym samym miejscu ( biorąc pod uwagę europejskie puchary) co przed meczem ze Spartakiem i żeby znów zagościć w Europie, potrzebujemy trochę szczęścia, niestety.Tak, jest to efektem błędów Mioduskiego ale mleko się rozlało i oceniamy obecną sytuację i możliwe opcje wyjścia z niej.Skoro potrzebujemy szczęścia i nie mamy kasy, to trzeba budować drużynę tak jak przed Spartakiem i nie ma co wracać z porównania mi do 5 tłustych lat, bo tego już nie ma.Vuko najwidoczniej chce zbudować solidną drużynę w stylu czeskich ekip - solidnych piłkarz, którzy organizacją gry mogą temu szczęściu znacząco pomóc.I tu Kante wydaje się lepszym wyborem niż Niezgoda, choć nigdy instynktu Niezgody mieć nie będzie.

PS Znam kogoś, kto strzelał jak Niezgoda i biegał, walczył jak Kante( do tego byłby w zasięgu finansowym Legii ) - niestety mam już 37 lat i gram coraz rzadziej
        Ostatnio edytowany przez b3nito; [ARG:4 UNDEFINED].
        ...

Komentarz

• To co podoba mi się w Vuko to:

- skupianie się tylko na najbliższym meczu
          - docenia kazdy zdobyty punkt
          - jasne zasady w drużynie
          - konsekwencja

I taka strategia póki co przynosi rezultaty. Maszyna pracuje jak należy i w zestawieniu z taką rozklekotaną Jagą poradziła sobie znakomicie. Zajebiście miło się patrzyło jak co chwilę rozpędzony zespół zbliżał się do ich pola karnego. Jasne, że brakuje nam jakości, ostatniego podania, czasem wykończenia ale mi osobiście podoba się to zaangażowanie i chęć dojechania przeciwnika, nawet przy 3-0

Oby jak najwięcej takich meczów!

Komentarz

Po pierwsze Kante w tym wywiadzie mówi o sytuacji sprzed 1,5 roku. Cytuję:

" Kiedy przychodziłeś do Legii byłeś czwartym-piątym napastnikiem.

- Szóstym (śmiech).

Obecnie znajdujesz się w zupełnie innym położeniu. Od początku byłeś optymistą co do swojej przyszłości w tym sezonie w Legii.

- Brałem pod uwagę różne scenariusze. W tamtej sytuacji, za trenera Sa Pinto, było to niezmiernie trudne zadanie. Rywalizowałem z Carlitosem, Kulenoviciem, Radoviciem, Hamalainenem i Niezgodą. Ja byłem ostatni w hierarchii. Chciałem o tym pogadać z trenerem, uslyszałem tylko, że nie jestem typem napastnika, jakiego preferuje."

Po drugie - co do sytuacji sprzed pół roku podałem argumenty, dla których bycie 5-tym wyborem pół roku temu było oczywiste i nie wynikało to z tego, że Kante jest dużo gorszym graczem od Niezgody. Z czym nadal się nie zgadzam.

Miał kiepski okres w Górniku. Ale potem w Wiśle zabłysnął, a u nas gdyby Sa Pinto nie miał swoich dziwnych humorów też by błyszczał już w zeszłym sezonie. Takie jest moje zdanie

Komentarz

• To czy by błyszczał to już gdybanie niczym nie potwierdzone ale wierzę, że tak właśnie by było.

Jeszcze tak sobie z ciekawości sprawdziłem historie transferowa Kante.

https://www.transfermarkt.com/jose-k...spieler/247276

Cała kariera na darmowych transferach to chyba nie świadczy za dobrze? Wiadomo, jest jakieś wytłumaczenie ale tylko głośno się zastanawiam.
              Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Nie rozumiem, jak na potrzeby wykazania się w pyskówce można deprecjonowac osiągnięcia naszych zawodników.
                Niezgoda był na specjalnych warunkach? To świetnie, ze mu trener takie stworzył.
                Czy te specjalne warunki wynikały z jego ograniczeń piłkarskich, czy jednak odnosił się trener do sytuacji zdrowotnej?
                Z np. braku przepracowanego okresu przygotowawczego.
                A Jose Kante? Wcześniej nei błyszczał, a teraz gra sezon życia - to świetnie! Facet haruje na całym boisku i jeszcze strzela. Mielismy takiego, co był równie pracowity i strzelił dwie bramki w sezonie (w tym setną w ekstraklasie) - no lpeiej chyba, że ten strzela dużo więcej.
                Kante 10 bramek w kilkunastu meczach.
                Niezgoda 16. Super!
                Całkiem niedawno - w czasach gdy walczyliśmy w LE - nasi zawodnicy wystawiani w ataku (Radovic, Sa, Saganowski) strzelili w ekstraklasie w 37 spotkaniach łącznie 20 bramek, z Kucharczykiem - 26 - tyle co Niezgoda z Kante nastukali w 23 kolejkach. A tamci mieli wsparcie świetnego O. Dudy, Jodłowca czy Guilherme (na lewej obronie już grał Brzyski.

Kante był 5 wyborem? Cóż - świetnie, że ten, który był wyborem numer 1 - Sanogo - wciąż jest w kadrze
                koko koko Skorza spoko...

Komentarz

To czy by błyszczał to już gdybanie niczym nie potwierdzone ale wierzę, że tak właśnie by było.

Cała kariera na darmowych transferach to chyba nie świadczy za dobrze? Wiadomo, jest jakieś wytłumaczenie ale tylko głośno się zastanawiam.
                  Nie wiem jakie wytłumaczenie. Może takie, że tak samo jak w Górniku tak i wcześniej grał słabo? Jakie to ma znaczenie w kontekście tego, że potem odpalił? nie on pierwszy przychodził do nas z kiepską historią transferową aby potem być B. dobrym zawodnikiem.

Komentarz

To czy by błyszczał to już gdybanie niczym nie potwierdzone ale wierzę, że tak właśnie by było.

A jakie to ma teraz znaczenie? Suma ze wszystkich transferów Lewego to około 5 mln euro a Piątka to ponad 60.

Komentarz

• Po prostu głośno się zastanawiam.

Porownanie nietrafione. Lewy ma dwa transfery za sobą a Kante co dwa lata zmieniał kluby.

Komentarz

Po prostu głośno się zastanawiam.

Porownanie nietrafione. Lewy ma dwa transfery za sobą a Kante co dwa lata zmieniał kluby.
                        Porównanie pokazuje że grzebanie w takich historiach nie ma sensu. Wygląda to na szukanie na siłę u Kante jakiejś ułomności.

Komentarz

• Prijo zmieniał co rok klub i też tu przyszedł i odpalił

Komentarz

• Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
                            Porównanie pokazuje że grzebanie w takich historiach nie ma sensu. Wygląda to na szukanie na siłę u Kante jakiejś ułomności.
                            Jakbys przeczytał dwa posty wcześniej to byś wiedział o co mi chodzi a nie próbował szukać kwadratowych jaj.
                            Ale jako, że nie chce mi się po raz kolejny powtarzać to już ułatwię Ci do maksimum http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1675701

Tu masz odpowiedź podana na tacy.

Komentarz

• To jest dalej temat "Legia - Jagiellonia" ?

Czy porównywarka byłych i obecnych zawodników Legii ?

Może załóżcie stosowny temat do wymiany poglądów ?
                              Never Surrender

Komentarz

• Zamieszczone przez Bobicz Zobacz posta
                                To co podoba mi się w Vuko to:

- skupianie się tylko na najbliższym meczu
                                - docenia kazdy zdobyty punkt
                                - jasne zasady w drużynie
                                - konsekwencja

I taka strategia póki co przynosi rezultaty. Maszyna pracuje jak należy i w zestawieniu z taką rozklekotaną Jagą poradziła sobie znakomicie. Zajebiście miło się patrzyło jak co chwilę rozpędzony zespół zbliżał się do ich pola karnego. Jasne, że brakuje nam jakości, ostatniego podania, czasem wykończenia ale mi osobiście podoba się to zaangażowanie i chęć dojechania przeciwnika, nawet przy 3-0

Oby jak najwięcej takich meczów!
                                Wspaniale ogląda się te hokejowe zamki na Łazienkowskiej. Oby tak do końca.
                                "Mamy to w sercach, umysłach na tatuażach,
                                Mamy to w kodach DNA nie masz szans tego wymazać.
                                Liczy sie tylko Nasza duma i sława,
                                Jedno miasto jeden klub ! LEGIA WARSZAWA !"

Komentarz

Pracuję...
                                X