Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Legia - Jagiellonia Białystok [23. kol. Ekstraklasy 2019/20, 22.02.2020, godz. 17:30]

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• ŁUKASZ.
    A Melanż Trwa...

Komentarz

• Matko jedyna, mecz wygrany 4-0, a tutaj jak zwykle to samo z Kijkiem w roli głównej. Wychodzi na to że całkiem przypadkiem Mioduski wybrał w końcu trenera na lata, który jak sam mówił nie raz stara się z zładowników jakich ma zrobić zespół który będzie grał, za....pierdałał i tworzył kolektyw.
      Czy to ważne obecnie czy ten czy tamten zawodnik jest lepszy lub gorszy od tego i tamtego zawodnika za czasów Bogusława Leśnodorskiego, mamy reali jakie mamy Vuko przyjął to do wiadomości, ma materiał jaki ma i zamiast *******...ić i brać przykład z forumki robi swoje ku chwale Legii. A my zamiast się cieszyć to prowadzimy dyskusje i szukamy dziury w całym. Ludzie Legia wygrywa siódmy mecz z rzędu u siebie i rywal nie ma nic do powiedzenia, jesteśmy liderem, braku Niezgody nie widać. Kante daje radę, szrot Perkhart, który został skreślony przez forumkę, a który akurat wpisuje się w typ napastnika którego chciał Vuko, po 20 minutach w debiucie robi swoje.
      Co do Niezgody zgadzam się że Kante jest zawodnikiem wielowymiarowym, przez to bardziej przydatnym niż Niezgoda, który jest zawodnikiem jednowymiarowym. Kante daje Vuko większe możliwości taktyczne zarówno w ofensywie, a szczególnie w defensywie, bo najzwyczajniej w świcie wpisuje się w myśl przewodnią Vuko, która zawiera się w stwierdzeniu zawodnik Legii ma zapier...dalać na boisku. Niezgoda był traktowany jak dziecko specjalnej troski, ale to nie jest zarzut, facet aby mógł strzelać gole musiał być odciążony od innych obowiązków i tak było, Vuko to akceptował bo Niezgoda gole dawał. Jednak globalnie rzecz biorąc Kante strzelajacy gole i pracujący na całej długości szerokości boisku jest bardziej wartościowy i tyle.
      Ale to nie ważne, ważne że Nizgoda odszedł, bo sam chciał, klub mu nie robił przeszkód, klub zarobił, Niezgoda jest zadowolony, a na boisku straty Niezgody nie widać póki co. I oto chodzi, idziemy po MP i PP, o puchary będziemy się martwić w wakacje. Dajmy szansę Vuko i tym zawodnikom których mamy, niech pracują i dają nam radość.
      Ostatnio edytowany przez snorri; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
        Nie musisz szukać bo wiem, że jechałem wtedy po Vuko i nie zostawiałem na nim suchej nitki. Ale z czasem poklepałem się w pierś i oddałem mu należny szacunek za to jak to poukładał. Ja nie mam problemu z tym, żeby przyznać się do błędu. Dziś doceniam Vukovica dużo bardziej niż wtedy, ale i on daje mi do tego powody. Wtedy ciężko mi było je dostrzec.
        Różnica polega na tym, że Ty chcesz wyciągać posty z maja-wrzesnia, gdzie gra Legii od tego czasu zmieniła się diametralnie, a ja zacytowałem Twoje wypowiedzi tylko z dzisiaj...
        Dobrze, że nie wyciągnąłem postów sprzed 3 lat z czasów jak Mioduch odkupował udzialy od BL. Dopiero można byłoby się przekonać kto jest kto. Ja ostatnio poczytałem z ciekawości, bardzo ciekawa literatura i dającą obraz (tłumaczącą wiele postów) z ostatnich 2-3 lat.

Biorąc pod uwagę tamte posty kompletnie nie dziwią mnie np. Obecne posty jak to Kante jest bardziej wartościowy i bardzo wiele innych tematów. Przypadkowo to te same osoby.

Tak z ciekawości czy możesz wskazać mi link do wywiadu z Vukovicem w którym mówi, że bardziej mu pasuje Kante niż Niezgoda bo chyba to przeoczyłem.

Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
        E: Co do Kante to wg. mnie on jest idealnym zawodnikiem do gry na dwóch napastników. Klasyczna 9 na szpicy i Kante za nim. On lubi cofać się po piłki, brać udział w rozegraniu, dobrze zgrywa górne piłki, walczy, potrafi ściągnąć na siebie obrońców co daje więcej przestrzeni drugiemu napastnikowi.
        Nie uwierzysz.. W pełni się z tym zgodzę. Nawet to pisałem w pazdzierniku czy listopadzie ale wtedy nie było odważnych napisac:

Szok.
        Wygodniej było palić jana i udawać, że się nie przeczytało.
        Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].
        #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
          Dobrze, że nie wyciągnąłem postów sprzed 3 lat z czasów jak Mioduch odkupował udzialy od BL.
          Nie strasz. Wyciągaj.

Komentarz

• Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
            Nie strasz. Wyciągaj.
            Nie ma to nic wspólnego ze straszeniem. Jak zwykle błędna intpretacja tak aby było wygodnie. Bardziej ma wspólne ze stanem faktynczym opinii wielu osób o zmianach w klubie.

Nie jestem Twoja sekretarka ale jak będę miał ochotę i wolna chwile... Zachęcam do lektury dwóch tematów: działanie klubu oraz Mioduski vs Leśnodorskiego w okresie od listopada 2016 roku. Tam jest tego najwięcej.

Komentarz

• Ciężko ocenić ten mecz, 4-0 bardzo cieszy, mogło być więcej, ba, powinno, ale z drugiej strony Jagiellonia grała tak ch...owo jak jesienią Wisła Kraków, więc nie zbytnio się nie podniecam. Martwi mnie niedokładność i brak wykończenia akcji bramkowych. Mecz z Cracovią powinien naświetlić trochę w jakim miejscu się znajdujemy.

Komentarz

Nie mówię, że jest słaby. Mówię, że Niezgoda to dla mnie lepszy piłkarz. I fajnie, że ma liczby Kante teraz natomiast piłkarsko dla mnie Niezgoda jest lepszym piłkarzem, bardziej pasującym do naszego stylu. Obecna sytuacja Kante jest wynikiem tylko tego, że nie ma rywalizacji z nikim.

Zobaczymy jak Kante pójdzie w meczach z czołówka ligi bedzie weryfikacja jego wyszkolenia, uniwersalności itd. Fajnie, że strzela oby w kolejnych meczach najważniejszych też tak było.

Przypominam, jeszcze pół roku temu to był nasz 5ty napastnik. Piąty. Nikt nie mówi o tym a to jest szalenie ważne a nawet kluczowe w kontekście tej drużyny.

Jak teraz zagra gorsze mecze to te gole nie będą miały znaczenia, nikt nie będzie o nich pamiętać.

Dla mnie niezrozumiałe jest jak można cenić wyżej Kante niż Niezgode ale ok, rozumiem powody tych którzy tak uważają.

Co do Luquinhasa 100razy pisałem, że on wyróżnia jest tylko kiedy gra w środku, na skrzydle jest wyraźnie słabszy. Zasługa Vukovica i biedy na pozycji 10 powoduje e dostał tam swoją szansę i się wykazuje. Ale Wy też będąc merytorycznymi takimi wielce no trzeba przyznać, że w Bełchatowie jego niepotrzebny faul przy 2-1 i wczoraj też słaby mecz. Czy Luquinhasa krytykowac nie można?

Co do Radovica... Uważam, że w ostatnich 15 latach ciężko znaleźć piłkarzy bardziej zasłużonych niż on Malarz czy Rzezniczak. Ja takich gości szanuję i nawet jak byli w gorszej formie to ich bronię. Bo swoją postawa i tym co osiągnęli z Legią sobie na to zasłużyli... Wiem może to dla Ciebie niezrozumiale.

Życzę i sobie i Tobie aby obecną Legia osiągała takie sukcesy co ten przywołany Radovic.
                Stawiam, że jeśli strzeli naszym rywalom w walce o tytuł to napiszesz, że prawdziwa weryfikacja przyjdzie podczas spotkań w europejskich pucharach.

Komentarz

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
                  E: Co do Kante to wg. mnie on jest idealnym zawodnikiem do gry na dwóch napastników. Klasyczna 9 na szpicy i Kante za nim. On lubi cofać się po piłki, brać udział w rozegraniu, dobrze zgrywa górne piłki, walczy, potrafi ściągnąć na siebie obrońców co daje więcej przestrzeni drugiemu napastnikowi.

Jestem ciekawy jak wyglądałaby nasza gra z duetem Pekhart-Kante. Gramy dużo skrzydłami, próbujemy wielu dosrodkowań. Pekhart z racji wzrostu powinien być zagrożeniem w tym elemencie, a Kante głową też gra bardzo dobrze. Z dwoma takimi ludźmi w polu karnym mogłoby to zaowocować.
                  Kante i gra na dwóch napastników marzyła mi się jeszcze za czasów, kiedy w naszej koszulce biegał Carlitos. Wydaje mi się, że z Pekhartem ta współpraca nie będzie aż tak efektywna, gdyż w założeniu obaj powinni grać tyłem do bramki i przytrzymywać piłkę kolegom. W taki duecie brakowałoby typowego egzekutora, którego taki Kante mógłby wypuścić na pozycję krótkim podaniem albo zagraniem na jeden kontakt. Szkoda, że Luquinhas nie ma dobrego wykończenia, bo właśnie komuś takiemu jak Brazylijczyk Kante mógłby te piłki zgrywać.

Sam pomysł z grą na dwóch napastników jest spoko, ale akurat w ofensywie radzimy sobie ostatnio całkiem dobrze, a miejsce dla Pekharta musiałby zwolnić Luquinhas, który trafiłby na skrzydło, gdzie jest mniej efektywnym zawodnikiem. Wydaje mi się, że w perspektywie kilku następnych kolejek, z przodu lepiej trzymać się sprawdzonego zestawu i reagować tylko wtedy, gdyby działo się coś złego i trzeba byłoby gonić wynik.

Komentarz

Dobrze, że nie wyciągnąłem postów sprzed 3 lat z czasów jak Mioduch odkupował udzialy od BL. Dopiero można byłoby się przekonać kto jest kto. Ja ostatnio poczytałem z ciekawości, bardzo ciekawa literatura i dającą obraz (tłumaczącą wiele postów) z ostatnich 2-3 lat.
                    Wyciągaj, sam jestem ciekaw o co Ci chodzi...

Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
                    Tak z ciekawości czy możesz wskazać mi link do wywiadu z Vukovicem w którym mówi, że bardziej mu pasuje Kante niż Niezgoda bo chyba to przeoczyłem.
                    Mógłbyś mi też wskazać gdzie ja napisałem, że Vukovic mówi, że bardziej mu pasuje Kante od Niezgody?!

Dziennikarz– Jaki jest idealny profil nowego napastnika?
                    Vukovic– Można wiele opowiadać na ten temat. Szukamy napastnika z jakością, który dopasuje się do drużyny chcącej grać intensywnie. Naszym celem jest wypracowywanie sobie sytuacji, ale także praca nad odbiorem piłki rywalom. Możemy stosować skróty i uproszczenia, ale nie wchodziłbym w szczegóły dotyczące profilu, lepszej nogi czy umiejętności gry tyłem do bramki[...]

link co całości:
                    https://sport.tvp.pl/46405819/aleksa...wydawac-wywiad

Cechy które wymienia Vukovic raczej nie należą do mocnych stron Niezgody stąd moja teza. Ale nigdzie nie pisałem, że Vuko woli Kante od Niezgody.
                    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                    Better Dead Than Red

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
                      Stawiam, że jeśli strzeli naszym rywalom w walce o tytuł to napiszesz, że prawdziwa weryfikacja przyjdzie podczas spotkań w europejskich pucharach.
                      Nie jak strzeli to powiem, że należy mu się złota piłka.
                      Strzelił parę goli cieszę się. Natomiast stawianie go wyżej niż Niezgody dla mnie jest śmieszne. Ale ze względu na to kto to robi to w sumie mnie to nie dziwi. Piłkarsko dla mnie Kante nie ma startu do Niezgody. Poczekam na kluczowe mecze sezonu.

Zreszta podobna sytuacja była roku temu z Carlitosem, przyszły kluczowe mecze Carlitos zaginął. Przyszły mecze z Gibraltarem gwiazda Carlitos wrócił... Obawiam się, że tutaj może być tak samo.

Przypominam dokładnie tydzień temu Mioduski powiedział, że celem jest grą w europejskich pucharach. I teraz całkowicie na zimno serio uważasz, że Kante może nam to zapewnić? Dla mnie kompletnie nie.

Dla mnie sierpień 2019 roku dobitnie pokazał Legia potrzebuje jakości szczególnie z przodu aby myśleć o fazie grupowej LE a wobec jeszcze osłabień w przeciagu tego roku (i tych które nastąpią w czerwcu i lipcu np Majecki) bez 5 - 6 transferów do pierwszej jedenastki nie ma o czym gadac. Do pierwszej jedenastki a nie Cholewiakopodobnych. W obecnej sytuacji ta 4ta runda eliminacji to dla nas max.

Bramkarz
                      Srodkowy obronca
                      6/8
                      10
                      9

To absolutne minimum aby myśleć o fazie grupowej LE.

W dalszej kolejności prawy obrońca i skrzydłowy ale już nie będę pazerny.

Nie wiem jak dla Ciebie ale mnie gole strzelonego LKSowi czy Jadze nie są żadnym wyznacznikiem poziomu piłkarza.

Powtórzę po raz enty dla tych co nie rozumieją: jego obecną pozycja w drużynie wynika tylko i wyłącznie że słabości tego kogo mamy do rywalizacji z nim.

Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
                      Wyciągaj, sam jestem ciekaw o co Ci chodzi...

Mógłbyś mi też wskazać gdzie ja napisałem, że Vukovic mówi, że bardziej mu pasuje Kante od Niezgody?!

Dziennikarz– Jaki jest idealny profil nowego napastnika?
                      Vukovic– Można wiele opowiadać na ten temat. Szukamy napastnika z jakością, który dopasuje się do drużyny chcącej grać intensywnie. Naszym celem jest wypracowywanie sobie sytuacji, ale także praca nad odbiorem piłki rywalom. Możemy stosować skróty i uproszczenia, ale nie wchodziłbym w szczegóły dotyczące profilu, lepszej nogi czy umiejętności gry tyłem do bramki[...]

link co całości:
                      https://sport.tvp.pl/46405819/aleksa...wydawac-wywiad

Cechy które wymienia Vukovic raczej nie należą do mocnych stron Niezgody stąd moja teza. Ale nigdzie nie pisałem, że Vuko woli Kante od Niezgody.
                      Ok. Przeczytałem. Dziękuję.
                      Nie zgadzam się z takim stawianiem tez na podstawie tego co powiedział ale ok.

Komentarz

• Z czym się nie zgadzasz? To jest właśnie weryfikacja "merytorycznych" dyskusji z tobą.Vukovic, którego bronisz jak niepodległości ( słusznie) kilka razy wspominał o tym, że Niezgoda funkcjonował w Legii na specjalnych zasadach i przy innym trenerze nie utrzymałby się w drużynie.Ktoś inny ( być może Woytek, nie pamiętam) mówił, że patrząc na treningi, to gość był fatalny i nie zaslugiwał na miejsce w składzie.Tylko przychodził mecz i Jarek zawsze coś wcisnał...Należy mu się za to szacunek i wdzięczność, bo zawsze lepiej tak, niż odwrotnie ( mistrzów treningów i wygranych okresów przygotowawczych mieliśmy na pęczki) ale nie róbmy z Niezgody człowieka nie do zastąpienia.Poważna piłka go zweryfikowała, bo nikt na zachodzie go nie chciał.I tak jak mówił Vuko, teraz nie będzie gościa, który strzeli coś z niczego, za to będą napastnicy, którzy lepiej pasują do jego drużyny.Często podnosisz zarzut, że ktoś.nie potrafi czytać ze zrozumieniem, powinieneś uważniej słuchać trenera, którego tak podziwiasz i czytać między wierszami.
                        ...

Komentarz

• Zamieszczone przez b3nito Zobacz posta
                          Z czym się nie zgadzasz?
                          Z tezą postawiona na przykładzie tych słów.

Zamieszczone przez b3nito Zobacz posta
                          Poważna piłka go zweryfikowała, bo nikt na zachodzie go nie chciał.
                          Wiec poszedł z niepoważnej do niepoważnej piłki.
                          Zobaczymy jak sobie poradzi dalej w tej niepoważnej.

To, że broniłem Vukovica w maju, sierpniu i jak widać robiłem to słusznie bo go cenie to nie oznacza, że ze wszystkim będę się z nim zgadzał. Tak jak np. nie zgadzam się z graniem Veso a nie Stolarskim.

Komentarz

• Z Wisłą P. i Pogonią Niezgoda grał 90 minut ma ktoś statystyki ile przebiegł kilometrów na tle reszty zespołu?

Komentarz

• Zamieszczone przez adaminho7 Zobacz posta
                              Z Wisłą P. i Pogonią Niezgoda grał 90 minut ma ktoś statystyki ile przebiegł kilometrów na tle reszty zespołu?
                              Pogoń https://legia.net/news/statystyki-z-...ogonia-7/75851
                              Wisła P. https://legia.net/news/statystyki-z-...-wisla-4/75264

Komentarz

• Komu strzelił Niezgoda w Ekstraklapie:

https://www.transfermarkt.pl/jarosla...PL1/verein/255
                                https://www.transfermarkt.pl/jarosla...PL1/verein/255

plus pamiątka w wypożyczenia:
                                https://www.transfermarkt.pl/jarosla...PL1/verein/318

Ponad 3/4 swojego dorobku nabite na barszczach, ale akurat jego te bramki weryfikują pozytywnie. Nawet nie trzeba było czekać na puchary, w których zagrał raptem 2 mecze. Nic to, że taki Nikolić, który w tej śmiesznej lidze walił każdemu, a w rywalizacji w Europie miał już spory problem i przez swoje ograniczenia wypadał gorzej niż choćby Prjiović To była ta jakość na lato, którą straciliśmy. Piekielnie ciężko będzie kogoś takiego zastąpić...
                                A Melanż Trwa...

Komentarz

Pracuję...
                                X