Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Legia - Jagiellonia Białystok [23. kol. Ekstraklasy 2019/20, 22.02.2020, godz. 17:30]

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pogoń też wyparowała, bo jeden Buksa odszedł?

PS my po mega średnim okienku transferowym, Cracovia jeszcze się wzmocniła i uwaga... teraz jesteśmy na równi.
    Ostatnio edytowany przez Chmielo; [ARG:4 UNDEFINED].
    A Melanż Trwa...

Komentarz

• Oby tylko Mioduski nie sprzedał teraz Jose, bo przecież ma Czecha, który strzelił
      I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
      Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
        Pogoń też wyparowała, bo jeden Buksa odszedł?

PS my po mega średnim okienku transferowym, Cracovia jeszcze się wzmocniła i uwaga... teraz jesteśmy na równi.
        Naprawde dalej szukasz logiki w wywodach fana Pasquato?
        Kazdy normalny kibic ogladajacy mecze Legii widzi, ze Luquinhas jest jednym z najlepszych zawodnikow, ktorzy ostatnio do nas trafili. Ze Kante to niezle wyszkolony technicznie napastnik, ktory rozgrywa chyba swoj najlepszy w zyciu sezon.
        Ale przeciez wystarczy napisac ze rendzersi, Lukicostam, kodziarz, dorzucic pare emotek, zbic piatke z kolega z dzialu polityka i swiat staje sie piekniejszy. Tylko ta Legia jak na zlosc wygrala 4:0...

Komentarz

• Zamieszczone przez Bonhart Zobacz posta
          Naprawde dalej szukasz logiki w wywodach fana Pasquato?
          Kazdy normalny kibic ogladajacy mecze Legii widzi, ze Luquinhas jest jednym z najlepszych zawodnikow, ktorzy ostatnio do nas trafili. Ze Kante to niezle wyszkolony technicznie napastnik, ktory rozgrywa chyba swoj najlepszy w zyciu sezon.
          Ale przeciez wystarczy napisac ze rendzersi, Lukicostam, kodziarz, dorzucic pare emotek, zbic piatke z kolega z dzialu polityka i swiat staje sie piekniejszy. Tylko ta Legia jak na zlosc wygrala 4:0...
          a ja sobie pozwolę wrzucić, że w pewnym sensie wg mnie obaj mają rację. Legia sportowo miała praktycznie zawsze w ostatnich 10, 15 latach lepszy zespół. To że ten skład personalny wygląda tam mega dobrze to tylko i wyłącznie zasługa Aco. Dam se jajca obciąć, że inny trener z tym składem by popłynął. Moje osobiste zdanie jest po środku czyli jak Chmielo uważam, że wygramy w maju i to podwójnie, ale w lipcu będzie płacz i tu zgadzam się z Kijkiem. Chyba, że i tu uwzględniam zdanie mojego przyjaciela z którym sobie czasem dyskutujemy dziś wystarczy mieć zdyscyplinowany i wybiegany zespół żeby odnieść sukces jak np. Dumbeldorfy czy jak tam oni się nazywają... i tu wykłada się moje myślenie bo raczej wierzę w Legię i jej umiejętności niż jakieś mityczne męczenie buły przez wybieganie ...

Na marginesie. Mam nadzieję, że Vuco nauczy się interakcji z piłkarzami - gwiazdkami. Większości dobrych piłkarzy bliżej do Carlitosa niż do Niezgody i bez umiejętności ułożenia sobie ich w zespole nigdy nie zbuduje naprawdę dobrego zespołu.
          Ostatnio edytowany przez pchorseba; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Tą "przepaść" między Kante a Niezgodą najlepiej obrazuje wypowiedź Vukovica na temat Niezgody. Wspominał w niej, że Jarek był w dużynie na zupełnie innych - specjalnych warunkach. Zwolniony z wszelkich działań defenywnych bo inaczej nie wytrzymywałby "trudów gry". Nie wiem zatem skąd stwierdzenie, że między tymi zawodnikami jest taka ogromna przepaść skoro Kante nie dość, że strzela regularnie gole to daje jeszcze bardzo dużo w grze defensywnej i rozegraniu. Jest bardziej uniwersalnym zawodnikiem i o wiele mocniejszym fizycznie. Gdzie ta przepaść na korzyść Jarka? Można się spierać, który jest lepszym zawodnikiem, ale mówienie o jakiejs przepasci...
            |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
            Better Dead Than Red

Komentarz

• Ale nikt nie pisze o przepaści jakiejkolwiek na korzyść Niezgody. Wręcz odwrotnie to Chmielo napisał, że jest przepaść na korzyść Kante w wyszkoleniu.

Więc dałem dwa pierwsze lepsze przykłady, że wcale tej przepaści w wyszkoleniu nie ma no ale cisza jak zwykle.

No ale trzeba chcieć czytać.
              Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].
              #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
                Ale nikt nie pisze o przepaści jakiejkolwiek na korzyść Niezgody.

Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
                Jakościowo ten Niezgoda to 3 lata świetlne przed Kante. Przy normalnej jakościowo drużynie celuajcej w Europe taki Kante nie miałby czego szukać (tak jak nie miał)
                No ale trzeba chcieć czytać.
                Trzeba mniej pisać, albo robić to tak, żeby wszystko trzymało się kupy, a Ty masz z tym ewidentny problem. Gubisz się w tych swoich teoriach i jeszcze nieudolnie próbujesz ich bronić w zaparte.
                Podam jeden przykład. Wysmiewasz brazylijczyka, który jest jednym z motorów napędowych w kazdym meczu. Co Tobą kieruje, że tak go oceniasz? Kiedy Radovic wygladal fatalnie to potrafiłes pisac o zaoaraniu jak strzelil karnego, mimo że jego forma w tamtym czasie była poniżej krytyki. A tu kiedy gość wyróżnia się w prawie każdym meczu, strzela, asystuje to Ty uparcie twierdzisz, że on jest słaby?!
                Better Dead Than Red

Komentarz

• Luquinhasa ściągnął Mioduch, a Radovića Boguś. Ot cała tajemnica.
                  A Melanż Trwa...

Komentarz

• Nie mówię, że jest słaby. Mówię, że Niezgoda to dla mnie lepszy piłkarz. I fajnie, że ma liczby Kante teraz natomiast piłkarsko dla mnie Niezgoda jest lepszym piłkarzem, bardziej pasującym do naszego stylu. Obecna sytuacja Kante jest wynikiem tylko tego, że nie ma rywalizacji z nikim.

Zobaczymy jak Kante pójdzie w meczach z czołówka ligi bedzie weryfikacja jego wyszkolenia, uniwersalności itd. Fajnie, że strzela oby w kolejnych meczach najważniejszych też tak było.

Przypominam, jeszcze pół roku temu to był nasz 5ty napastnik. Piąty. Nikt nie mówi o tym a to jest szalenie ważne a nawet kluczowe w kontekście tej drużyny.

Jak teraz zagra gorsze mecze to te gole nie będą miały znaczenia, nikt nie będzie o nich pamiętać.

Dla mnie niezrozumiałe jest jak można cenić wyżej Kante niż Niezgode ale ok, rozumiem powody tych którzy tak uważają.

Co do Luquinhasa 100razy pisałem, że on wyróżnia jest tylko kiedy gra w środku, na skrzydle jest wyraźnie słabszy. Zasługa Vukovica i biedy na pozycji 10 powoduje e dostał tam swoją szansę i się wykazuje. Ale Wy też będąc merytorycznymi takimi wielce no trzeba przyznać, że w Bełchatowie jego niepotrzebny faul przy 2-1 i wczoraj też słaby mecz. Czy Luquinhasa krytykowac nie można?

Co do Radovica... Uważam, że w ostatnich 15 latach ciężko znaleźć piłkarzy bardziej zasłużonych niż on Malarz czy Rzezniczak. Ja takich gości szanuję i nawet jak byli w gorszej formie to ich bronię. Bo swoją postawa i tym co osiągnęli z Legią sobie na to zasłużyli... Wiem może to dla Ciebie niezrozumiale.

Życzę i sobie i Tobie aby obecną Legia osiągała takie sukcesy co ten przywołany Radovic.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
                      Nie mówię, że jest słaby. Mówię, że Niezgoda to dla mnie lepszy piłkarz. I fajnie, że ma liczby Kante teraz natomiast piłkarsko dla mnie Niezgoda jest lepszym piłkarzem, bardziej pasującym do naszego stylu. Obecna sytuacja Kante jest wynikiem tylko tego, że nie ma rywalizacji z nikim.
                      Bardziej pasującym do naszego stylu?!
                      O ile wiem to Vukovic cały czas podkresla, że jego taktyka opiera się na pracy całego zespołu. Drużyna ma dążyć do szybkiego odbioru piłki, a praca defensywna zaczyna się już od napastników - mają szybko i agresywnie wywierać presję na obrońcach.
                      Gdzie tu pasuje Niezgoda, który z tych wszytkich zadań był zwolniony kiedy przebywał na boisku?! Przecież sam Vukovic mówił, że potrzebuje napastników o innym profilu niż Jarek!
                      Każdy ma prawo do własnego zdania, ale to co ty czasem wypisujesz nie ma kompletnie nic wspólnego z rzeczywistoscią.
                      Co do Radovica... Uważam, że w ostatnich 15 latach ciężko znaleźć piłkarzy bardziej zasłużonych niż on Malarz czy Rzezniczak. Ja takich gości szanuję i nawet jak byli w gorszej formie to ich bronię. Bo swoją postawa i tym co osiągnęli z Legią sobie na to zasłużyli... Wiem może to dla Ciebie niezrozumiale.
                      Szacunek to rzecz oczywista. Ale trzeźwa ocena aktualnych poczynań danego zawodnika z szacunkiem nie ma nic wspólnego.
                      Na meczu z ŁKS-em darłem ryja jak po***ny skandując nazwisko Malarza - z wyrazami szacunku. Ale nie przeszkadza mi to twierdzić, że jego ostatnie pół roku w Legii było bardzo słabe.
                      Szacunek szacunkiem, ale dyskusja/krytyka formy w danym momencie jest czymś normalnym. Ale dla ciebie może to niezrozumiałe...
                      Ostatnio edytowany przez ŁUKASZ.; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Better Dead Than Red

Komentarz

• Dla Ciebie nie ma dla mnie ma. Pozostańmy przy swoich zdaniach.

Ps. Jak to się zmienia, że jeszcze kilka miesięcy temu zły Vukovic, że nie ma znaczenia co on mówi nie zna się. A teraz na potrzeby sytuacji jednak Vukovic co powie to święte. jak będę miał wolną chwilę odszukam Twoje posty o Vukovicu z okresu maj - wrzesień.

Komentarz

• Kante ma bardzo dobrą technikę, co akurat nie jest dziwne jak na murzyna uczącego się gry w piłkę w Hiszpanii, ale ma też to (co już nie jest częste u grajków trafiających do Polski), że umie zrobić z niej użytek w odpowiedni sposób. Jego problemem było zawsze to, że w obrębie 20 metrów od bramki dostawał małpiego rozumu (np. "strzał" z Trnavą - kto pamięta, ten wie co mówię). Wyeliminował to i efekty od razu widać.

Komentarz

• Nie musisz szukać bo wiem, że jechałem wtedy po Vuko i nie zostawiałem na nim suchej nitki. Ale z czasem poklepałem się w pierś i oddałem mu należny szacunek za to jak to poukładał. Ja nie mam problemu z tym, żeby przyznać się do błędu. Dziś doceniam Vukovica dużo bardziej niż wtedy, ale i on daje mi do tego powody. Wtedy ciężko mi było je dostrzec.
                            Różnica polega na tym, że Ty chcesz wyciągać posty z maja-wrzesnia, gdzie gra Legii od tego czasu zmieniła się diametralnie, a ja zacytowałem Twoje wypowiedzi tylko z dzisiaj...

E: Co do Kante to wg. mnie on jest idealnym zawodnikiem do gry na dwóch napastników. Klasyczna 9 na szpicy i Kante za nim. On lubi cofać się po piłki, brać udział w rozegraniu, dobrze zgrywa górne piłki, walczy, potrafi ściągnąć na siebie obrońców co daje więcej przestrzeni drugiemu napastnikowi.

Jestem ciekawy jak wyglądałaby nasza gra z duetem Pekhart-Kante. Gramy dużo skrzydłami, próbujemy wielu dosrodkowań. Pekhart z racji wzrostu powinien być zagrożeniem w tym elemencie, a Kante głową też gra bardzo dobrze. Z dwoma takimi ludźmi w polu karnym mogłoby to zaowocować.
                            Ostatnio edytowany przez ŁUKASZ.; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Better Dead Than Red

Komentarz

• Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
                              Kante to stał się u nas tytanem pracy. Bardzo miło się go ogląda. Liczby przyszły same.
                              Mi Kante już jesienią się bardziej podobał od Niezgody. Jeśli miał grać jeden albo drugi to wolałem Kante. Chociaż jak zagrali razem to bardzo fajnie się uzupełniali.

Komentarz

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
                                Jestem ciekawy jak wyglądałaby nasza gra z duetem Pekhart-Kante. Gramy dużo skrzydłami, próbujemy wielu dosrodkowań. Pekhart z racji wzrostu powinien być zagrożeniem w tym elemencie, a Kante głową też gra bardzo dobrze. Z dwoma takimi ludźmi w polu karnym mogłoby to zaowocować.
                                Wydaje mi się, że plan jest taki, żeby używać tej konfiguracji mając kiepski wynik i jakieś 25 minut do końca. Wtedy podwyższamy atak tak, żeby zagrażać wrzutkami, skrzydłowi ustawiają się stronami tak, żeby prawonożny grał z prawej, lewy z lewej i dociskamy jeszcze bardziej.

Komentarz

Pracuję...
                                X