Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Legia w europejskich pucharach 2019-2020

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Super mecz w wykonaniu Legii. Kolejny na 0 z tyłu. Mi się ten styl podoba Żelazna defensywa. Dobrze to Vukovic poukładał. Nie będzie na nas bata w lidze z tą obroną i środkiem. Igor Lewczuk - człowiek meczu Do noty 10 zabrakło gola, a szanse było. Za tydzień wygrana, bądź bramkowy remis i jesteśmy w raju!
    Do boju Legia marsz!
    Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Może nie chodzi o jakiekolwiek sympatyzowanie części forumki z Carlitosem? Tylko o jakąkolwiek zmianę za Chorwata.
      Gdyby wyborem nr 2 byłby Rafał Siemaszko to część osób i tak chciałaby zobaczyć jak on się zaprezentuje, czy lepiej opanował przyjęcie piłki etc.
      #MiśKazekteam

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
        A właśnie wyglada na to, ze Vuko ocenia go nie za strzelanie, tylko np. za tę walkę o każdą piłkę i przygotowanie fizyczne, z czego Niezgoda raczej nie słynie. I tego oczekiwał wczoraj od napastnika.
        Z tym ze wiesz, od takich rzeczy to sa obroncy, id takich rzeczy jest Cafu czy Gvila... A napastnik owszem, tez powinien wspomagac w walce o pilke, ale przede wszystkim wychodzic na pozycje i szukac bramki. Kulenovic tego nie robi, albo robi „na alibi” - udaje ze sie pokazuje w sytuacji liedy wiadomo ze podani raczej nie dostaje. Poza tym przegrywa glowki, pojedynki biegowe, daje sie przepychac... Naprawde nie wiem co moglbym znalezc na jego obrone. A nie jestem do niego uprzedzony - w zeszlym sezonie nawet liczylem ze bedzie z niego niezly kon.

Komentarz

• Co do zasady masz rację. A od zasady są wyjątki i takim wyjątkiem jest Vuko i jego wizja broniącego napastnika (w przypadku niektórych przeciwników może i uzasadniona). I do tej wizji Kulenovic pasuje bardziej niż Carlitos czy Niezgoda.
          Nie twierdzę, że tę wizję podzielam, ale jestem w stanie ją zrozumieć i jakoś się to sensownie układa, w odróżnieniu od sytuacji, gdyby np. chciał opierać grę na atakach skrzydłami i wrzutkach w pole karne, a jako jedynego napastnika wystawiałby Carlitosa. Wtedy uznałbym, ze dobierane „zasoby ludzkie” są nieodpowiednie do taktyki; w obecnej sytuacji jest inaczej.
          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
            Żeby się nie powtarzać, bo większość już została napisana, dodam tylko, że Rocha mocno odstaje od trójki naszych obrońców. Wczoraj to było aż za bardzo widoczne. A jego wejście na żółtą kartę strasznie nieodpowiedzialne. Zdecydowanie najsłabsze ogniwo w defensywie a nie ma dla niego alternatywy. Kontynuujemy tradycję grania cały sezon jednym lewym obrońcą.
            Zgadzam się. W ofensywie jeszcze coś tam zagrał, ale gra defensywna dramat. Praktycznie w każdej interwencji spóźniony co kończyło się faulami, niestety za wysokie progi dla niego. W zasadzie obstawiałem, że jeśli przegramy ten mecz to właśnie przez słabość lewej strony defensywy i w sumie trochę mnie dziwiło, że Rangersi nie atakowali głównie prawą stroną żeby to wykorzystać.

Komentarz

• Tak trochę rozglądam się po Polsce piłkarskiej i chyba wielu zostało sklejone wiadomo co, ponieważ dowolna inna drużyna z eklapy wczoraj popłynęłaby z kretesem - świadomość tego faktu w Polsce jest bezdyskusyjna i mam nadzieję, że wreszcie drużyny z eklapy znów zaczną wychodzić na mecze z nami z dużą kupą w gaciach

p.s. Co do Kule to już w lebiegach wyraziłem swoje zdanie, ale powtórzę innymi słowy, zagrał wczoraj swój najlepszy mecz w sezonie mimo kilku drewnianych zagrań, ma swoje wielkie ograniczenia, a Lopez być może powinien wejść w okolicach 75 minuty. Niestety nie znamy do końca dyspozycji Jarka. To duży problem i my go nie rozwiążemy, chyba że wreszcie Aco jednak podejmie próbę i wyśle Sandro na przynajmniej jeden mecz do rezerw.
              Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Najbardziej może podobać się wypowiedź pomeczowa Igora Lewczuka. Reszta zespołu, na czele z Prezesem Mioduskim i trenerem Vukovicem powinna mieć właśnie takie podejście. Rangers klub poważny ale to wciąż Szkocka piłka, słabsza nawet od Naszej. Przecież Szkotów eliminował w pucharach nawet Śląsk Wrocław, ogólnie bilans potyczek z Nimi Mamy dodatni. Także czułem niedosyt wczoraj po meczu i osobiście będę bardzo zawiedziony jeżeli w Glasgow Legia nie wywalczy awansu.

Co do sytuacji z napastnikami, nie wierzę że Vukovic to sabotażysta. Po prostu Kulenovic bardziej pasuje do koncepcji. Dziwi Mnie wielka wiara w umiejętności Carlitosa i przekonanie że poradziłby sobie lepiej z takim przeciwnkiem jak Rangers. Przypominam że Europejskie puchary to inna para kaloszy niż "skopana" Ekstraklasa.

Komentarz

• Muszę zwrócić honor Vuko Legia wyglądała naprawdę solidnie. Odnośnie Rangersów to sprawdziło się to o czym pisałem. Mają świetną jakość w pomocy i bez problemu rozgrywali długo piłkę. Na szczęście ich ofensywa zawiodła. W defensywie to czego się spodziewać można było. Byli mocno elektryczni. Mimo wszystko mecz w Szkocji to będzie inna para kaloszy bo Szkoci muszą wygrać to spotkanie. Nam wystarczy bramkowy remis.
                  Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                    Zespół wart (wg transfermarkt) 48,15 mln Euro, po wydaniu w ostatnim okienku na transfery 4,68 mln Euro (bez praktycznie żadnych sprzedanych) przyjechał do zespołu wartego 30,5 mln Euro, który w ostatnim okienku sprzedał piłkarzy na 5,56 mln Euro, a kupił za 1,85 mln Euro.
                    Aż dziw bierze, że ich nie puknęliśmy dwiema-trzema bramkami.

Generalnie, to Vuković ma farta, że w meczu decydującym o awansie do fazy grupowej trafiliśmy wyspiarzy, a nie np. jakąś będąca na podobnym do nich poziomie drużynę z Portugalii, Chorwacji czy inną „grającą w piłkę”. Bo drużyna, którą budował Vuko jest właśnie zbudowana na rywalizację z wyspiarzami (siła, kondycja, walka, defensywa) i obawiam się, że zupełnie by sobie nie poradziła z przeciwnikiem grającym inna piłkę.
                    Po tym komentarzu naszła mnie taka refleksja. Rangersi w 2012 roku zostali zdegradowani do 4 ligi Szkockiej z ok 150 mln długiem liczony w euro.. W 2016 roku wrócili do pierwszej klasy rozgrywkowej i dziś biją się z Legia jak równy z równym i mało tego przyjązdzaja tu w roli faworytów. To daje nam odpowiedź tylko jakie postępy czyni Legia po ładnych paru latach grania w Europejskich Pucharach i nawet LM. Dalej stoimy w miejscu niestety i to jest przykre..
                    Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Prawdę mówiąc dziwi mnie ilość zachwytów po wczorajszym meczu. Powinniśmy ten mecz wygrać i nieważne ile milionów wydali Rangersi na wzmocnienia, wczoraj byli do ogrania a my tego nie wykorzystaliśmy i jest to nasza porażka

Komentarz

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta
                        Po tym komentarzu naszła mnie taka refleksja. Rangersi w 2012 roku zostali zdegradowani do 4 ligi Szkockiej z ok 150 mln długiem liczony w euro.. W 2016 roku wrócili do pierwszej klasy rozgrywkowej i dziś biją się z Legia jak równy z równym i mało tego przyjązdzaja tu w roli faworytów. To daje nam odpowiedź tylko jakie postępy czyni Legia po ładnych paru latach grania w Europejskich Pucharach i nawet LM. Dalej stoimy w miejscu niestety i to jest przykre..
                        a to tylko Legia grała w LM? Inne europejskie drużyny to występują w lidze "6"? Wszyscy chcą iść do przodu, a teraz to nie jest takie łatwe. Na czym ma polegać ten rozwój? Poziom drużyny? Jesteśmy w takim miejscu (i nie oszukujmy się - zawsze będziemy), że dziś jest drużyna, jutro nie ma drużyny. Przychodów nagle bardzo nie zwiększysz. Jedyne pole na jakim możemy budować wizję świetlanej przyszłości, to akademia. Szkolenie młodych talentów, które najpierw podniosą poziom sportowy drużyny, a potem przyniosą kasę. Dużo dużo kasy. No i tą drogą staramy się iść. Innej nie ma w tej części Europy, w tej lidze.

Bate ile razy grało w LM.. i co? Co takie ciekawego ta drużyna prezentuje, zaprezentowała na tle Piasta?

To co piszesz więc to generalnie populizm straszny.
                        #teamVuko (zanim Kijek #teamVuko (zanim to było modne))

Komentarz

• Zamieszczone przez blaise101 Zobacz posta
                          Co takie ciekawego ta drużyna prezentuje, zaprezentowała na tle Piasta?
                          Jeśli patrzeć na mecze rozgrywane w tamtym czasie, można zadać pytanie, co my zaprezentowaliśmy w meczu z Gibraltarem lub Finami? Jak widać po naszym przykładzie, chyba bez sensu oceniać jakis zespół po 1 rundzie eliminacji?

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
                            Może wymienisz pozostałe spotkania czy manipulujesz wybierając mecze pod swoją tezę ?
                            Jakie pozostałe spotkania? Nie wybrałem pod żadną tezę, tylko ostatnie rundy eliminacyjne w jakich graliśmy.
                            Jeżeli nie pamiętasz pozostałych wyników to proszę bardzo:
                            2016: II. Zrinjski (1-1, 2-0), III. Trenczyn (0-0 i 1-0) + Dundalk = 3 wygrane, 3 remisy
                            2017: II. Mariehamn (3-0 i 6-0), III. Astana (1-3, 1-0) + Sheriff = 3 wygrane, 2 remisy, 1 porażka
                            2018: wiadomo...
                            2019: 3 wygrane, 4 remisy

Faktycznie, powyższe obala moją tezę... tamte składy na pewno wytarłyby podłogę Rangersami.

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                            Co do zasady masz rację. A od zasady są wyjątki i takim wyjątkiem jest Vuko i jego wizja broniącego napastnika (w przypadku niektórych przeciwników może i uzasadniona). I do tej wizji Kulenovic pasuje bardziej niż Carlitos czy Niezgoda.
                            Nie twierdzę, że tę wizję podzielam, ale jestem w stanie ją zrozumieć i jakoś się to sensownie układa, w odróżnieniu od sytuacji, gdyby np. chciał opierać grę na atakach skrzydłami i wrzutkach w pole karne, a jako jedynego napastnika wystawiałby Carlitosa. Wtedy uznałbym, ze dobierane „zasoby ludzkie” są nieodpowiednie do taktyki; w obecnej sytuacji jest inaczej.
                            Mam podobne odczucie, choć sam wielokrotnie tutaj pisałem, że jestem za budową drużyny wokół takiego strzelca jak Carlitos. W zasadzie ten sam zarzut miałem za RSP. Tymczasem Vuković poszedł w kierunku RSP, ale wygląda na to, że nie ma przeciwko sobie drużyny (w przeciwieństwie do tamtego świra) i nieźle na tym wychodzi.

Komentarz

• Zamieszczone przez Nissin Zobacz posta
                              Jeśli patrzeć na mecze rozgrywane w tamtym czasie, można zadać pytanie, co my zaprezentowaliśmy w meczu z Gibraltarem lub Finami? Jak widać po naszym przykładzie, chyba bez sensu oceniać jakis zespół po 1 rundzie eliminacji?
                              Ok. W takim razie: co zaprezntowało BATE na tle FK Astana?
                              BTW przypominam sobie zjeby, jakie szły na (L) za porażkę z Kazachami.
                              koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
                                Jakie pozostałe spotkania? Nie wybrałem pod żadną tezę, tylko ostatnie rundy eliminacyjne w jakich graliśmy.
                                Jeżeli nie pamiętasz pozostałych wyników to proszę bardzo:
                                2016: II. Zrinjski (1-1, 2-0), III. Trenczyn (0-0 i 1-0) + Dundalk = 3 wygrane, 3 remisy
                                2017: II. Mariehamn (3-0 i 6-0), III. Astana (1-3, 1-0) + Sheriff = 3 wygrane, 2 remisy, 1 porażka
                                2018: wiadomo...
                                2019: 3 wygrane, 4 remisy

Faktycznie, powyższe obala moją tezę... tamte składy na pewno wytarłyby podłogę Rangersami.
                                Hm . A czy ja pisałem coś o meczach w Europie ? ( a bardziej ograniczałem swoją tezę do takich meczów ).

Komentarz

Pracuję...
                                X