Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Vuković – trener permanentnie efemeryczny

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez MarioWOLF Zobacz posta
    Trener nie gra na boisku, a jedynie ma dobrze zarządzać grupą. Vuko wydaje się być osobą już na tyle dojrzałą, że ma szansę udźwignąć stos problemów przy Ł3 i poradzić sobie z trudną szatnią. Musi wiedzieć, kiedy trzymać za "gębę", a kiedy odpuścić. Reszta? Taktyka? Trening? Kwestia doboru współpracowników. Jeśli poszedłby drogą Jacka Magiery, to przepadnie. Mądry trener powinien otoczyć się zaufanymi, ale także doświadczonymi osobami. Szkoda, że w klubie nie wpadli na pomysł, aby skorzystać z wiedzy i doświadczenia starszych trenerów. Włączenie takiej osoby do sztabu jako asystenta byłoby znacznie ważniejsze niż 15-stego analityka po kilku kursach w Koziej Wólce. Kogo? A choćby kogoś typu Orest Lenczyk.
    A kim jest Lucjan Brychczy?
    „Idziemy w szerokie spektrum pozycji, szukając swoich możliwości i nie zamykamy się na konkretne formacje.”

Komentarz

Ja nie jestem za pozostaniem Vuko na stanowisko trenera z prostych względów, to będzie 3 sezon gdzie letnie przygotowania (bardzo ważne bo trzeba przygotować drużynę do pucharów) będzie prowadził człowiek który doświadczenie w seniorskiej piłce zbiera wyłącznie w Legii i tak samo jego sztab (Magiera był wyjątkiem bo w kilku meczach poprowadził Zagłębie Sosnowiec) pamiętacie jak dwa lata z rzędu kompromitowaliśmy się w pucharach? pamiętacie jak źle wyglądaliśmy fizycznie? nie wiem czemu nagle miało by się to zmienić w przypadku Vuko.

Do tego co by nie mówić o Hasim i Sa Pinto (ostatni trenerzy którzy przychodząc do Nas trochę potrenowali w europie i "mają znajomości" w wielu miejscach) to jednak przeprowadzili dobre transfery biorąc swoich, oczywiście obaj mieli też pomyłki jak Langil i Agra, ale jednocześnie sprowadzili Moulina, Vadisa, Roche (dziwnie się patrzy jak w tej lidze boczny obrońca nie biega od bramki do bramki i dośrodkowuje na ślepo tylko myśli i szuka gry w ataku pozycyjnym) Martinsa i Medeirosa. Naszym problemem jest to że my mamy po prostu żałośnie słaby pion scoutingowo - sportowy i trener który przychodzi musi być jednocześnie scoutem/dyrektorem sportowym.
      Widzieliśmy co wymyślił Jozak, człowiek który zna jedynie piłkarzy Dinamo Zagrzeb, problem jest taki że to ograniczony rynek i wielu nawet nie spojrzy na Legie (również tych co odeszli już z Dinama) a i wielu przepadło i by do Nas nie pasowali, wyciągną Antolica który był tam nazywany człapakiem i dorzucił Eduardo który zaraz kończy kariere.
      Magiera w jakimś programie mówił że chciał Stępińskiego, Wolskiego i Sobiecha. Stępiński? pomijając fakt że trzeba by było bić się o niego z Chievo (poszedł za 2mln E więc trzeba by było jeszcze więcej zapłacić) to już widzę jak chłopak zamiast rywalizacji w jednej z top5 lig europy i grania przeciwko Juve, Milanowi, Napoli, Interowi, Romie czy Lazio, wybiera pozostanie w lidze (pomijam już aspekt zarobków) a Sobiech i Wolski to ludzie którym z miejsca trzeba rezerwować miejsca w klinikach bo wiadomo że co roku i tak złapią albo poważną kontuzje, albo kilka mniej poważnych, szokiem jest jak zagrają sezon bez kontuzji wykluczającej na kilka tygodni.
      Kogo w takim razie może kupić Vuko? dostanie przypadkowych gości których ktoś z "góry" wymyśli i tyle z tego będzie.

Ja nie mam nic przeciwko Vuko czy Magierze, ale żeby mogli prowadzić Legie i osiągać regularne wyniki i progres to muszą mieć dobrze ułożony trzon sporowy a do tego ich problemem jest to że Oni nie mają swojego sprawdzonego sztabu szkoleniowego, nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Ktoś musi im po prostu sprowadzić dobrych piłkarzy bo sami nie mają kontaktów.

Swoją drogą to nie wiem czy widzieliście ostatnie nominacje do bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika sezonu, to jest zabawne, wszyscy mówią (nie tylko w Legii) po co kolejny szrot z całego świata, budujmy zespół na polakach, a później człowiek patrzy i na 12 nominowanych jest tylko jeden polak i to akurat nasz zawodnik, a najgorsze że ciężko się przyczepić do wyborów, ewentualnie można tam było dorzucić Starzyńskiego jego pomocnika. Niestety mimo że kadra wygląda jakościowo dobrze, coraz więcej piłkarzy młodych jedzie do topowych lig europy to ci którzy zostają są tak ograniczeni piłkarsko że to masakra, jak patrzę na jakość i technikę takiego Makuszewskiego, Kuchego, Michalaka czy Frankowskieg który odszedł zimą do MLS a poźniej porównam ich do Valencii z Piasta czy nawet takiego Merebaszwiliego to masakra, przecież tych 4 pierwszych nie umie kiwać! są skrzydłowymi i nie potrafią kiwać... ich 90% dryblingów to wypuszczenie piłki na 15-20 metrów i ściganie się z bocznymi obrońcami...

Komentarz

Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
        A kim jest Lucjan Brychczy?
        Pan Lucjan już odgrywa marginalną rolę w treningach Legii, pełni głównie funkcje reprezentacyjne. Czas szybko leci i niedługo nasza legenda będzie obchodzić 85-te urodziny.

Nadal jestem zdania, że w sztabie potrzebni są ludzie z doświadczeniem. Z całym szacunkiem dla choćby Marka Saganowskiego, ale w pierwszej kolejności powinien się pouczyć w juniorach. Coś wygrać, coś przegrać, wyciągnąć wnioski - zebrać pierwsze doświadczenia. Krzywdę mu zrobiono, bo jeśli Vuko poleci, to on razem z Nim. Kolejność rzeczy. A wrócić do juniorów to krok wstecz i rysa na ambicji.

Żaden trener w Legii nie powinien mieć wolnej ręki w zatrudnianiu zawodników. Nie powinien też oczywiście dostawać "wynalazków" zarządu, na które się nie zgodził. Tutaj potrzebny jest dyrektor sportowy z prawdziwego zdarzenia. Z kontaktami. Umiejący kupować, ale i sprzedawać (!). Który zbuduje przyzwoitą siatkę skautingu, a zawodnicy z poleceń kolejnych "menago" nie będą kontraktowani w ciemno.

Vuko jest w jak najbardziej odpowiednim wieku, by sprostać roli pierwszego trenera. Jak nie teraz, to już chyba nigdy. Oczywiście - wolałbym kogoś bardziej doświadczonego, ale nie liczmy na cuda. Aż strach się bać, kto byłby kolejnym strzałem po Jozaku, Klafuriciu i Sa Pinto ...

Komentarz

potencjalne zatrudnienie Vuko to kolejny z dowodow jak deprecjonowana jest rola trenera w Legii.

Komentarz

Trener na lata a raczej do lata bo nikt znający się na fachu trenerskim nie chce przyjść ,czas dać nową umowę Rado Malarzowi...
            Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

No to mamy coacha na nowy sezon Bardzo chciałbym aby mu się udało. Podstawa to jednak bardzo dobry trener od przygotowania fizycznego oraz jeszcze jeden doświadczony i analityczny asystent. Ktoś z zupełnie innym spojrzeniem na futbol aby skonfrontować czasem to inne spojrzenie i pomysły. Powodzenia i obyś wytrzymał do czerwca 2020 r.
              Ostatnio edytowany przez Bootleg; [ARG:4 UNDEFINED].
              Always look on the bright side of life!

Komentarz

Ah, Darek i jego wybitne kompetencje strategiczne...

Komentarz

Nie mam nic do Vuko ale zatrzymanie go na kolejny sezon to powtórka z tego co było rok temu z Klafuriciem. Porażka !

Komentarz

To jest po prostu niewiarygodne. On to robi specjalnie. Nie mam też nic do Vuko, ale błagam...
                    Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Komentarz

Ma ktoś adres mailowy Darka? Wyślę mu CV. Znając jego "dryg" do prowadzenia klubu to we wrześniu będzie szukał nowego coacha "na lata". Może weźmie moją kandydaturę pod uwagę. W FM kiedyś doprowadziłem Legię do finału LE

Komentarz

Mioduski to juz chyba nawet przestal udawac, ze ma jakis pomysl na Legie...

Vuko - powodzenia!

Komentarz

Widzę że Mioduski uczy się na błędach, to jest niesamowite, największy klub w Polsce, rozpoznawalny w Europie, a 3 sezon z rzędu, drużynę będzie do sezonu i pucharów (w tym roku bardzo istotnych) będzie przygotowywał trener który swojego fachu uczy się w Legii...

Ależ to jest komedia, upadamy z roku na rok coraz niżej, trzeba kibicować Vuko, ale nauczony doświadczeniami to będę w szoku jak wygramy chociaż 2 dwumecze w eliminacjach do europejskich pucharów...

Komentarz

I ch*j...
                            Widać było po wypowiedzi przed meczem z Piastem że już wszystko zaklepane (Jodła na 100% wraca itd)
                            Domyślam się że kontrakt dostał tylko po to by zmotywować się na ostatnie 3 mecze.
                            Legii nie życzę źle nigdy ale może niech ten Piast zdobędzie mistrzostwo...
                            Tu jest potrzebny jakiś wstrząs, brak mistrzostwa takim będzie

Teraz czekam na nowy roczny kontrakt Radovića i powrót Rzeźniczaka

Komentarz

Oby nie ale to się skończy dokładnie tak samo jak z Djurdjeviciem w Lechu... Mimo wszystko powodzenia Vuko.
                              Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

To, że Vuko został trenerem to w 99% jest przyczyną braku hajsu... to też jasny sygnał w jaką stronę może pójść letnie okienko... tniemy koszty Panowie
                                Always look on the bright side of life!

Komentarz

Pracuję...
                                X