Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Marszałek Piłsudski

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Marszałek Piłsudski

Od pewnego czasu zastanawiałem sie nad tym postem. Ciekaw jestem co sadzicie na ten temat. Wydaje mi sie ze jako kibice Legii moglibysmy sięgnąc do Historii. nie trzeba chyba tłumaczyc jak wiele Legia jako klub zawdziecza Józefowi Piłsudskiemu, nie mówiac o samej nazwie wywodzącej sie z czasów Legionów. Moze warto by było zastanowic sie nad jakas forma upamietnienia tego wybitnego i tak wielce zasłuzonego dla Polski i Legii czlowieka. zastanawiam sie tylko jak to zrobic. Z jednej strony to była tak wielka osobowosc (bohater narodowy) ze nie wypadałoby jakos urazic jego czci. Wydaje mi sie ze nasz stadion móglby sie nazywac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale nazwa nowego stadionu powinna byc raczej zarezerwowana dla Kazia Deyny najwybitniejszego polskiego piłkarza, do którego sam mam wielki sentyment. marszałek doczekał sie juz wielu szkół, ulic, palców etcetera swojego imienia. Moze wiec fajnie by było zrobić "wielka flage" na cała Żylete z podobizna Marszałka??? To tylko propozycja ale mam wrazenie ze warto by był wrócic do korzeni, i przypomnieć wszystkim skąd wywodzi sie Legia. Byłoby to odpowiedza takze dla tych którzy czepiaja sie Historii Legii czasów komuny. Wydaje mi sie tez ze odwolanie sie do tradycji legonowej mogłoby otworzyc dla Legii wiele drzwi nie tylko w Warszawie (moze pomóc w budowie nowego stadionu???). Ciekaw jestem co sadzicie na ten temat. wydaje mi sie ze byłoby to bardzo ciekawe odwołanie sie do chlubnej historii. zwłaszcza gdyby dołożyc do tego jakas rocznice. Pozdrawiam.
    "Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero ipse cavebo"

Re: Marszałek Piłsudski

Zamieszczone przez Joker
    Wydaje mi sie ze nasz stadion móglby sie nazywac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale nazwa nowego stadionu powinna byc raczej zarezerwowana dla Kazia Deyny najwybitniejszego polskiego piłkarza,
    Hmmm. Nasz stadion aktualnie i od zawsze nosi nazwę : Stadion Wojska Polskiego im. marsz. Józefa Piłsudskiego :>
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

Nazwe stadionu wyjaśnił Raffi. A co do wielkiej flagi to nie podoba mi sie ten pomysł...

Komentarz

Zamieszczone przez Mrozik
        Nazwe stadionu wyjaśnił Raffi. A co do wielkiej flagi to nie podoba mi sie ten pomysł...
        Wpierw to my zróbmy Panorame , ale pomysł niegłupi , choć ja wolałbym sekroówke wielkości Herbu czy eLki z podobizną Kazika.

Komentarz

Zamieszczone przez Raffi
          Zamieszczone przez Joker
          Wydaje mi sie ze nasz stadion móglby sie nazywac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale nazwa nowego stadionu powinna byc raczej zarezerwowana dla Kazia Deyny najwybitniejszego polskiego piłkarza,
          Hmmm. Nasz stadion aktualnie i od zawsze nosi nazwę : Stadion Wojska Polskiego im. marsz. Józefa Piłsudskiego :>
          Heh rzeczywiscie zazwyczaj koncentrowałem sie nad pierwszym czlonem nazwy i wychodziło mi tylko stadion im. Wojska Polskiego. Ale czy jestes pewien że zawsze był imienia marszałka??? a jak było po 1945 r.??? W tym temacie niestety sie nie orientuje. Co do "wielkiej flagi" to nie ulega watpliwosci ze teraz robimy Panorame Warszawy bez dwóch zdań. Chodziło mi o pomysł na przyszlosc. W 2006 r. bedzie rocznica 90 lecia klubu ale mozna by było juz wczesniej (dwa lata, rok) cos przygotowac i rok 2006 obchodzic juz hucznie. mówie o wiekiej fladze tego wzgledu iz mniejsza (mała) moim zdaniem moglaby nie oddac wielkosci marszałka. Ale to oczywiscie temat do dyskusji. moze warto by było zainteresowac tym srodowiska legionowe?? ale to chyba bardziej zadanie wladz klubowych niz kibiców. moim zdaniem wielka podobizna Piłsudskiego (z charakterystycznymi krzaczastymi brwiami) spogladajaca na Stadion swojego imienia (bądź w przyszłosci imienia Kazia Deyny) moglaby wygladac imponująco, i tak samo jak Panorama Warszawy odnosic sie do zwiazków Legii z historia kraju i miasta. Jak mówie warto wrcic do korzeni. Pozdrawiam.

Komentarz

Zamieszczone przez Joker
            Zamieszczone przez Raffi
            Zamieszczone przez Joker
            Heh rzeczywiscie zazwyczaj koncentrowałem sie nad pierwszym czlonem nazwy i wychodziło mi tylko stadion im. Wojska Polskiego. Ale czy jestes pewien że zawsze był imienia marszałka??? a jak było po 1945 r.???.
            Pewnie nie było to zmienione a tylko zapomniane jak z Hitlerem w Zabrzu...
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

Komentarz

Zamieszczone przez andrzejzb
              Zamieszczone przez Joker
              Zamieszczone przez Raffi
              Zamieszczone przez Joker
              Heh rzeczywiscie zazwyczaj koncentrowałem sie nad pierwszym czlonem nazwy i wychodziło mi tylko stadion im. Wojska Polskiego. Ale czy jestes pewien że zawsze był imienia marszałka??? a jak było po 1945 r.???.
              Pewnie nie było to zmienione a tylko zapomniane jak z Hitlerem w Zabrzu...
              Dokladnie - nazwa nigdy nie zostala oficjalnie zmieniona. Chyba male przeoczenie "bossow" poprzedniej epoki. Ale...z drugiej strony nie do konca - poniewaz tak jak joker wiekszosc skupia sie na pierwszym czlonie nazwy.
              A moze wzorem Anglikow pomyslec nad nazywaniem poszczegolnych trybun - np.: Zyleta - To z angielska - DEYNA Stand , Kryta - Brychczy Stand, zakola odpowiednio - Grotynski i..... hm...no wlasnie kogo proponujecie? Moze Martyna Stand?
              stefan ma chora wizje i slyszy glosy

Komentarz

kud(L)aty68 całkiem niełzy pomysl z tymi trybunami. wtedy wyszlo by ze stadion jest imienia Marszałka Pilsudskiego i trybuny im. Deyny, Brychczego i ....to by było na tyle bo zakola jak na razie to wstyd. Chyba ze przy nowym stadionie powstały by piekne zadaszone trybunki, wtedy mozna by było dodac 2 nowe nazwy np Zieliński Stand. w kazdym razie nadchodząca rocznica, i pomysl z Piłsudskim (czy to z wielka flaga czy w jakis inny sposób) móglby zwrócic uwage całej Polski i władz panstowych jak bardzo zasluzony to klub. odwołanie sie do tradycji piłsudczykowskich na pewno przywołalby rowniez sympatie jeszce wiekszej czesci społeczenstwa do Legii niz ma to miejsce teraz. Legia Mistrz 2004!

Komentarz

Joker a ja myślę, że tak jak sam napisałeś na 2006 rok powinniśmy zrobić sektorówkę z podobizną Marszałkam Piłsudskiego, jednak taką jak Wielki Herb i Elka. To bedzie 90 rocznica, więc bardzo by to pasowało na tę okazję. Co do trybun to chyba słaby pomysł, nie mamy aż tak świetnych trybun, żeby je nazywać czyimś imieniem. Ale ogólnie dobry pomysł, bo trzeba jakoś upamiętnić tę postać.
                  Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Komentarz

Zamieszczone przez Koko
                    Joker a ja myślę, że tak jak sam napisałeś na 2006 rok powinniśmy zrobić sektorówkę z podobizną Marszałkam Piłsudskiego, jednak taką jak Wielki Herb i Elka. To bedzie 90 rocznica, więc bardzo by to pasowało na tę okazję. Co do trybun to chyba słaby pomysł, nie mamy aż tak świetnych trybun, żeby je nazywać czyimś imieniem. Ale ogólnie dobry pomysł, bo trzeba jakoś upamiętnić tę postać.
                    Cieszę sie ze myslimy podobnie. Własnie taka sektorówke sobie wymarzylem. A czasu jest jeszce sporo zeby dopracowac wszystkie szczegóły, bo na razie to tylko pomysł. i to dosc daleko w czasie osadzony. dlatego wszelkie przemyslenia sa jak najbardziej na miejscu i zapraszam do dyskusji.

Komentarz

Zamieszczone przez Koko
                      Nie jest to pomysl "na teraz" raczej na nowy stadion. gdzie trybunki maja byc paluszki lizac
                      stefan ma chora wizje i slyszy glosy

Komentarz

Zamieszczone przez kud(L)aty68
                        Zamieszczone przez Koko
                        Nie jest to pomysl "na teraz" raczej na nowy stadion. gdzie trybunki maja byc paluszki lizac
                        A to się nie zrozumieliśmy. W takim razie popieram, wtedy byłoby to wskazane. Chociaż nowy stadion raczej szybko nie powstanie... 8o
                        Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Komentarz

a wracajac do tematu to moze i marszalek zasluguje na "cos", ale stadion, sektorowka?? to chyba nie to...
                          Legia i Gocław - nierozerwalnie połączone więzem miłości

Komentarz

Zamieszczone przez Bondek RedStar'sAlcoholic
                            a wracajac do tematu to moze i marszalek zasluguje na "cos", ale stadion, sektorowka?? to chyba nie to...
                            No własnie po to jest ten temat zeby cos skonkretyzowac. A wg Ciebie co by było odpowiednie?? Szczerze mówiac oprócz sektorówki to pod wzgledem kibicowskim ciezko cos wymyslic :/ ... Dlatego słuchamy pomysłow.

Komentarz

Zamieszczone przez Joker
                              Zamieszczone przez Bondek RedStar'sAlcoholic
                              No własnie po to jest ten temat zeby cos skonkretyzowac. A wg Ciebie co by było odpowiednie?? Szczerze mówiac oprócz sektorówki to pod wzgledem kibicowskim ciezko cos wymyslic :/ ... Dlatego słuchamy pomysłow.
                              ...nie moge wypowiadac sie za innych ale Pilsudski = PPS, a mi jakos lewizna nie pasuje :/ ...z drugiej strony jakas mala tablica na nowym stadionie...
                              Legia i Gocław - nierozerwalnie połączone więzem miłości

Komentarz

Pracuję...
                              X