Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kibolski światek - info, komentarze, opinie

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez AUTO Zobacz posta
  Mnie tylko jedno zastanawia. Dlaczego dwoje najciężej pobitych policjantów to dwie młode policjantki? Rozumiem wściekłość kibiców, ale w głowie mi się nie mieści jak mężczyzna może uderzyć kobietę. Niestety takie wydarzenia tylko utrwalają w społeczeństwie strach przed kibicami. Ja rozumiem jakby został pobity kierowca tego radiowozu który spowodował wypadek lub rannych zostało kilka białych kasków, ale pobicie dwóch dziewczyn tylko dlatego, że wybrały pracę w policji nie ma zadnego usprawiedliwienia. Widać paru "odważnych" dla których śmierć brata po szalu była tylko pretekstem do rozróby poszło po najmniejszej linii oporu i zaatakowało słabszego od siebie :/
  ja tam bym im z chęcią wy***rwił.
  Widać nie znasz bólu po utracie brata

  Komentarz


  • http://niezalezna.pl/17100-klamstwa-...zielonej-gorze

   Kłamstwa o wydarzeniach w Zielonej Górze

   - W radiowozie, który jako pierwszy przyjechał na miejsce, w którym zginął kibic z Zielonej Góry, policjanci odczepili tylne tablice rejestracyjne. Obok trwały próby reanimowania chłopaka. Widziało to wielu świadków – mówi Niezależnej.pl Kajetan Hozakowski, szef stowarzyszenia „Tylko Falubaz”.

   Przypomnijmy, że kibica potrącił nieoznakowany fiat Ducato, którym jechało 9 policjantów. - Zgadzam się ze stwierdzeniem, że to był nieszczęśliwy wypadek, ale zawiniony przez policjanta. Niestety, później na temat przebiegu zdarzenia kibice usłyszeli totalne brednie – mówi Hozakowski.

   Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji, plotki o odczepianiu tablic uznał w wypowiedzi dla Polskiego Radia za nieprawdziwe.

   Do zdarzenia doszło w nocy, po zakończeniu oficjalnej mistrzowskiej fety. Do tego czasu kibice Falubazu wesoło i bez awantur świętowali sukces swojego klubu i całej Zielonej Góry. Święto ochraniała policja. - Ta ulica była wcześniej zamknięta, jechali nią zawodnicy na mistrzowska fetę. Ulicą szło bardzo wielu ludzi, bo właśnie skończyła się impreza – opowiada Hozakowski.

   - Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy z nieustalonej w tej chwili przyczyny znalazł się na środku ulicy. Przebiegając przez pas zieleni, prawdopodobnie chciał się przedostać na drugą stronę jezdni – tak o wydarzeniu mówił wczoraj dziennikarzom rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

   Marek, kibic Promienia Żary, który przyjechał na mecz Falubazu, był świadkiem śmierci Krzysztofa. - Wiele samochodów pojawiało się na tej ulicy, ale wszyscy zatrzymywali się albo zwalniali. Jedynie ten radiowóz zap…ł dalej. Oni go po prostu zabili – mówi wstrząśnięty nocnymi przeżyciami.

   Wymiana tablic należała do przyczyn, które sprowokowały kibiców do zamieszek. Protestują oni także przeciwko upowszechnianiu nieprawdziwych informacji na temat prób reanimacji zabitego. – Próbował go reanimować kibic, który miał uprawnienia ratownika medycznego. Potem przybył na miejsce lekarz i stwierdził zgon. Dopiero po tym, jak pojawiła się informacja, że kibic nie żyje, doszło do starć - stwierdza Hozakowski.

   Kibice protestują też przeciw kuriozalnej wypowiedzi prokuratora Alfreda Staszaka dla TVN 24. Na portalu tej stacji czytamy: „6 policjantów oddało 155 strzałów z broni gładkolufowej - poinformował Staszak. Podkreślił, że strzały oddano w powietrze. - Nie mamy informacji, by ktokolwiek (z kibiców) został pokrzywdzony w wyniku strzałów – dodał”.

   - Nasi koledzy mają ślady po strzałach, m.in. w brzuch i w ucho – stwierdza Hozakowski. Potwierdzają to zgodnie inni kibice wracający z mistrzowskiej fety.

   Więcej w jutrzejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"
   Ostatnio edytowany przez marian1916; [ARG:4 UNDEFINED].

   Komentarz


   • najnowsze info jest takie, jakiego oczywiście się można było spodziewać : miejski monitoring nie zarejestrował wypadku
    "No pasaran!" ???

    HEMOS PASADO !!!

    Komentarz


    • Prokuratura już potwierdziła. Z dotychczasowych ustaleń wynika m.in., że nie ma dowodów świadczących o tym, by prędkość policyjnego auta była większa niż 50 km/h; w miejscu wypadku szybszą jazdę uniemożliwiali m.in. piesi, którzy przechodzili przez ulicę w niedozwolonych miejscach; na jezdni było też wiele śmieci.
     ...
     Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

     Komentarz


     • Zamieszczone przez AUTO Zobacz posta
      Niestety takie wydarzenia tylko utrwalają w społeczeństwie strach przed kibicami. :/
      Niestety takie wydarzenia wzmacniają i utrwalają nienawiść do wiadomych służb.

      Nie posmakowałeś chyba nigdy wątpliwej "przyjemności" kontaktu z policją podczas bezprawnych interwencji pseudo-prewencyjnych...
      "..Gdy tak siedzimy nad bimbrem
      Ojczyzna nam umiera
      Gniją w celach koledzy..."

      Leszek Szaruga

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
       Możesz być pewien, że nagranie z momentu zdarzenia jest nieczytelne.

       Przez całą noc trwały analizy miejskiego monitoringu. Prokurator Grzegorz Szklarz potwierdził informacje Radia Zachód, że na nagraniach nie ma zdjęć z tragicznego wypadku, w którym zginął 23-letni kibic.
       Zidentyfikowano jednak kilkunastu kolejnych uczestników zamieszek w Zielonej Górze.
       - Na podstawie zdjęć z miejskiego monitoringu policji udało się zidentyfikować kilkunastu nowych uczestników zajść - poinformował rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz.
       W najbliższych dniach te osoby mają zostać zatrzymane i przesłuchane. Dziś zarzuty napaści, znieważenia policjanta lub zniszczenia mienia usłyszeć ma dziewięciu uczestników burd zatrzymanych bezpośrednio po zajściach. Grozi im od trzech do 10 lat więzienia.
       "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
       Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
       Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
       Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
       "
       Janusz Waluś - czekaMY!

       Komentarz


       • Jak na potrzeby zatrzymań to monitoring dał radę. Ciekawe.

        Komentarz


        • Pseudokibice piłkarskich drużyn chcą pomóc fanom Falubazu w "rozprawieniu się" z policją. Przyjazd do Zielonej Góry deklarują kibole Legii Warszawa i Arki Gdynia. - Przyjadą albo na turniej w niedzielę, albo na pogrzeb kibica, który zginął pod kołami radiowozu. Zależy, co wydarzy się wcześniej - mówią nam kibice Falubazu. Prokuratura postawi dziś pierwsze zarzuty kibolom zatrzymanym podczas zamieszek na ulicach miasta. - Identyfikujemy kolejnych. Dziś ruszy lawina zatrzymań - mówią prokuratorzy.Na kibicowskich forach przybywa deklaracji kibiców piłkarskich drużyn, którzy proponują pomoc kibicom Falubazu w "rozprawieniu się" z policją. Wśród nich są kibice Legii Warszawa i Arki Gdynia. Czy zjawią się w Zielonej Górze? I kiedy? - Albo na najbliższym niedzielnym turnieju, albo na pogrzebie Krzyśka. Zależy, co wydarzy się wcześniej - mówią nam kibice Falubazu. Sami planują marsz milczenia.

         Napis na murze: Milicja zabiła kibica

         Tymczasem w Zielonej Górze narasta napięcie i krążą plotki o szykowanych demonstracjach kibiców Falubazu. Jedna z pogłosek sugerowała, że w poniedziałek wieczorem fani żużla spotkają się pod zielonogórskim ratuszem. Żadne spotkanie nie doszło jednak do skutku. Na mieście pojawiają się za to napisy nawiązujące do zamieszek. Na murze w okolicach Centrum Kształcenia Ustawicznego, ktoś napisał: Milicja zabiła kibica.

         Przez najbliższe dni tutejsi policjanci będą wspierani przez jednostki z innych miejscowości. W mieście działa także sztab kryzysowy powołany przez prezydenta Zielonej Góry. W jego skład weszli szefowie zielonogórskiej policji, miejskiej straży pożarnej, straży miejskiej i wydziału zarządzania kryzysowego.

         - Przygotowujemy się do tego, co może się zdarzyć, ale wolałbym o tym nie mówić, żeby nie napędzić sytuacji. Boimy się tego samego co policja: żeby sytuacja nie została wykorzystana przez grupy kiboli, którzy przyjadą na pogrzeb. Nie chcemy, aby wydarzyła się jeszcze większa tragedia. Boimy się, aby ktoś nie starał się wykorzystać w tym celu dzieci, bo tak naprawdę dwunasto- i czternastolatki, którzy biorą udział w takich wydarzeniach, to są jeszcze dzieci. To trudna sytuacja - mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

         Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb kibica, który zginął pod kołami radiowozu. Innym punktem zapalnym może się okazać zaplanowany na sobotę pierwszy mecz sezonu ekstraklasy koszykówki. W zielonogórskim CRS Zastal Zielona Góra zagra z PBG Basket Poznań. Na niedzielę zaplanowano jeszcze indywidualny pożegnalny turniej żużlowca Falubazu Rafała Dobruckiego. Decyzja, czy zawody się odbędą, zapadnie dzisiaj. Zdecyduje o tym klub żużlowy w porozumieniu z zawodnikiem.

         Ruszy lawina zatrzymań

         Prokuratorzy zapowiadają, że dziś w południe 9 pseudokibiców, którzy zostali zatrzymani w trakcie zamieszek, usłyszy zarzuty. Jakie ? - Czynna napaść na policjanta, znieważenie policjanta i niszczenie mienia - wylicza Grzegorz Szklarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Przyznaje, że niektórzy z kiboli mogą usłyszeć każdy z trzech zarzutów. A to oznacza, że pseudokibicom grozi nawet do 8 lat wiezienia.

         Policjanci wytypowali już kilkunastu kolejnych kiboli. Posiłkowali się zapisami z monitoringów. -Policjanci ustalają gdzie teraz przebywają. Jeszcze dziś ruszy lawina kolejnych zatrzymań - przyznaje Szklarz.

         Znamy już wyniki sekcji 23-letniego Krzysztofa, który zginął pod kołami nieoznakowanego radiowozu. Przyczyna śmierci były rozległe obrażenia głowy. Prokurator odmawia podania szczegółów sekcji. Nie wiadomo nadal czy chłopak był pijany. Fiolka z krwią 23-lata została wysłana do Akademii Medycznej we Wrocławiu. Za dwa tygodnie poznamy jej wyniki.

         Prokuratura równolegle prowadzi śledztwo w sprawie samego wypadku. Przesłuchano kilkunastu świadków. - W tym gronie jest siedmiu, którzy byli bezpośrednimi świadkami wydarzenia (w tym pięciu policjantów, którzy jechali busem ducato przyp. red,). Za dwa tygodnie opinię ma wydać biegły sądowy. To od niej będzie zależeć czy policjant, który kierował autem usłyszy zarzuty.

         Zamieszki po śmierci kibica

         W nocy z niedzieli na poniedziałek w Zielonej Górze trwała feta po zdobyciu przez klub żużlowy Stelmet Falubaz mistrzostwa Polski. Ok. godz. 2 kibic Falubazu wbiegł na jezdnię wprost pod nieoznakowaną policyjną furgonetkę. Zginął na miejscu. Chwilę później wybuchły zamieszki. Dwie policjantki zostały ciężko ranne. Kibole zdemolowali kilkanaście radiowozów, dwie stacje benzynowe, przystanki autobusowe, komisariat policji i prywatne samochody.
         Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

         od początku brak mi słów..zaciskają się tylko pięści. Będzie rewolucja w tym kraju za jakiś czas
         W Wielkim Mieście Warszawa Wielki CWKS
         http://allie.spreadshirt.pl/.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez kibic88 Zobacz posta
          WIEC JEDNEMU JA SIE ODWINEŁEM DRUGIEMU KUMPEL,ZJECHAŁY SIE KABARYNY I NAS NA DOŁEK CHWDP
          Jak im "odwinęłeś" to nic dziwnego, że się wkurwili Może to dziwnie zabrzmi, ale za jakąś tam "solidarność zawodową" psy mają akurat u mnie małego plusa. Dla Ciebie w każdym razie szacunek

          Zgadzam się jednak z AUTO, że w policji pracują różni ludzie. Na dołku zdarzyło mi się spotkać zarówno zj.... jak i (stosunkowo) w porządku typów co fajkę kopsnęli, bułkę zakupili i nie angażowali się za bardzo. Nie ma co generalizować. Może wybrali zjebane zajęcie, ale nawet tam można być większym i mniejszym huiem albo nie być nim w ogóle.

          Co do samej sprawy śmierci kibica to nie wiem jak było więc nie będę wróżył z fusów. Może go specjalnie rozjechali, może przypadkiem bo jechali za szybko, a może wybiegł im pod koła. Wkur.... mnie tylko jak Tusk na konferencji jako pewnik podał wersję policjantów, że "jechali nie szybciej niż 40-50, a kibic im wyskoczył". Będzie dochodzenie, będą wnioski. Najważniejsze żeby wszystko dobrze wyjaśnić i żeby sprawa objęta była wyjątkową zewnętrzną uwagą i wsparciem dobrej papugi. Tak żeby nie było niedomówień, podejrzeń i niejasności.

          Komentarz


          • Wierzysz w to, że naprawdę jakiś psiak zostanie skazany? Tak samo miało być w przypadku tego chłopaka z Hetmana Zamość, któremu zwracano uwagę za pomocą pałki, tak, że wylądował na wózku. Nie ma dowodów z monitoringu, kibic to nie świadek itd.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez cyryl Zobacz posta
            Wierzysz w to, że naprawdę jakiś psiak zostanie skazany? Tak samo miało być w przypadku tego chłopaka z Hetmana Zamość, któremu zwracano uwagę za pomocą pałki, tak, że wylądował na wózku. Nie ma dowodów z monitoringu, kibic to nie świadek itd.
            Pobicie pałką, a zdarzenie na drodze to trochę inna sprawa. Oprócz świadków czy monitoringu liczą się również opinie biegłych. Nie będzie oczywiście łatwo bo jeśli nie przebiegał na pasach to... dobra, koniec - miałem nie wróżyć z fusów. Tak jak jednak wcześniej napisałem musi być ostra kontrola nad tą sprawą żeby nie było niejasności.

            Komentarz


            • Były różne sprawy sądowe gdzie po drugiej stronie barykady stał pies jako oskarżony. Wyroki wiadomo jakie były..albo nie stwierdzono naruszeń prawa i wszystko było ok bądź najmniejszy wymiar kary zamieniony na grzywnę. W analogicznej sytuacji szary obywatel dostał by wakacje na jakieś 10 lat i byłby mordercą.
             Nie ma sensu się licytować kto jest dobry a kto zły bo za tą sprawą powinny iść fakty , które nawet jak są zacierane powinny dać do myślenia.Problem w tym , że prawie nikt o nich nie mówi i wszystko jest ok.
             My mamy swoje zdanie i opinie i to nam się chwali, że jesteśmy odporni na media. Niestety reszta społeczeństwa łyka to wszystko jak pelikan i to my jesteśmy zawsze odpowiedzialni za wszystko co złe.
             W Wielkim Mieście Warszawa Wielki CWKS
             http://allie.spreadshirt.pl/.

             Komentarz


             • Relacja Kajetana Hozakowskiego ze stowarzyszenia kibiców klubu Falubaz:

              http://razem.tv/filmy/-/Relacja-Kaje...-klubu-Falubaz
              "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

              Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

              Komentarz


              • tak w weekend jezdzili inni:
               Liczby wyjazdowe z ostatniej kolejki 30.09 - 03.10.2011r

               Komentarz


               • Zamieszczone przez cyryl Zobacz posta
                Wierzysz w to, że naprawdę jakiś psiak zostanie skazany? Tak samo miało być w przypadku tego chłopaka z Hetmana Zamość, któremu zwracano uwagę za pomocą pałki, tak, że wylądował na wózku. Nie ma dowodów z monitoringu, kibic to nie świadek itd.
                Oczywiście, że nikt z Policji nie zostanie skazany.
                1. Każdy z szalikiem na szyi jest mordercą działającym na zlecenie (taki obraz jest kreowany w TV)
                2. Koleś, który został rozjechany był pijany co potwierdzą wyniki
                3. Nikt nie jest w stanie udowodnić, że samochód jechał przepisowo bądź nie przepisowo
                4. W tamtej okolicy nie ma monitoringu
                5. Każdy świadek, który będzie chciał potwierdzić, że ten koleś został rozjechany celowo będzie niewiarygodny - wg. prokuratury każdy kto tam był wypił mnóstwo procentów oraz wciągał nie wiadomo co.
                6. Oraz najważniejsze.... ten ś.p. koleżka przechodził w miejscu niedozwolonym.

                Postępowanie zostanie umorzone z powodu braku dowodów...

                Komentarz

                Pracuję...
                X