Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nasze granice / FC, kibice Legii spoza W-wy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Do obklejenia miasta wykorzystalismy tez projekt Ange(L)a (chyba nie masz nic przeciwko kolego?)
    jasne,ze nie mam
    szacunek dla Ciebie i kolegi ze chcecie ten fanclub 'rozkrecic' troche :+:
    PS
    fajna lektura

Komentarz

Poniewaz czasami zglaszaja sie do mnie kibice z Polski o bilety na mecze wyjazdowe dlatego napisze tylko o tych o ktorych wiem ze na pewno istnieja. O oczywistych fc typu Wild West nie bede pisal bo sa powszechnie znani.
      Radzyn Podlaski - poznalem osobiscie kilkunastoosobowa grupe kibicow Legii kilka lat temu na meczu sparingowym Legii i Gornika Leczna
      Łódż - poznalem kilka osob, na ostani mecz z Widzewem zalatwialem im bilety dodatkowo przyjechali z dwoma kibicami z Pabianic i jednym ze Zgierza
      Radom - znam kilku legionistow osobiscie a podobno jest tam calkiem liczna ekipa, czesc to pozostalosc dobrych ukladow Legii i Radomiaka w przeszlosci
      Tarnow - sympatyzujacy z Unia trzymaja z Legia ci z Tarnovii Legii nie lubia. Kibicom z tego miasta kiedys wysylalem koszulki Legii na specjalne zamowienie
      Rawa Mazowiecka - nie jest ich wielu ale sa za to prawdziwi fanatycy. Niewiele osob wie ze wiekszosc flag na kijach ktorymi macha obecnie Legia uszyli ludzie z Rawy.
      Leszno - starzy kibice za Legia, mlodzi za Lechem. Ciekawie wyglada ich wyjazd na mecz miejscowego KSu. Czesc autobusu spiewa o Legii czesc o Lechu a na codzien zyja w zgodzie.
      Zgorzelec - spora ekipa od lat z Legia
      Zielona Gora - dawniej bardzo aktywny fanklub Legii. Jezdzili zawsze i wszedzie za Legia. Obecnie nie mam z nimi kontaktu.
      Sycow - skromna ekipa na codzien jezdzaca na Slask Wroclaw co jej nie przeszkadza sympatyzowac z Legia
      Wielun - sporo kibicow Legii. Wysylalem im specjalne szaliki Legia z Wielunia
      Belchatow - dawniej FC Legii obecnie w wiekszosci miejscowego GKSu z czescia kibicow Widzewa
      Wronki - kilka lat temu poznalem grupke ktora przedstawila sie jako miejscowy fanclub Legii
      Choszczno - Glownie Pogon, troche Lecha ale rowniez kilka osob Legii
      Nowy Sacz - jeden kibic ale za to wszyscy go znaja w miescie bo wyjatkowo aktywnie afiszuje sie z sympatiami do Legii
      Górny Sląsk - Squadron mlody ale aktywny fanklub kibicow Legii ze Slaska. Mocno jezdza na wyjazdy
      Poznan - znam z tego miasta 4 kibicow Legii z czego 3 jest rodowitymi poznaniakami, znam tez jednego ale bardzo aktywnego kibica Pogoni

Komentarz

Jaglak -

a byla kiedys propozycja utworzyc East Brigade. Wiesz cos o tym ?
        Dla mnie to dobry pomysl utworzyc fc nie w jednym miescie ale calym wojewodztwie.

Zamieszczone przez karpiko

Leszno - starzy kibice za Legia, mlodzi za Lechem. Ciekawie wyglada ich wyjazd na mecz miejscowego KSu. Czesc autobusu spiewa o Legii czesc o Lechu a na codzien zyja w zgodzie.

tak jest, ktos mi o tym kiedys opowiadal z leszna, ale sa ponoc tez mlodzi kibice Legii w tym miescie

Zgorzelec - spora ekipa od lat z Legia

jest, jest - byla na meczu nawet z Lechem,

Zielona Gora - dawniej bardzo aktywny fanklub Legii. Jezdzili zawsze i wszedzie za Legia. Obecnie nie mam z nimi kontaktu.

tutaj rozmowa na priva ) 8- 8- 8- 8- 8- 8- 8- 8- 8- 8-

Wielun - sporo kibicow Legii. Wysylalem im specjalne szaliki Legia z Wielunia

są, niedawno w sierpniu, jak bylem w Wieluniu ich widzialem jak jechali na mecz ligowy WKS Wielun w szalikach Legii

Wronki - kilka lat temu poznalem grupke ktora przedstawila sie jako miejscowy fanclub Legii

są, jakies 10 osob, ostatnio rozmawialem z jednym

Choszczno - Glownie Pogon, troche Lecha ale rowniez kilka osob Legii

ich flaga wisiala na meczu w Lubinie i z Lechem ostatnio...fajne typki

ludzie, tworzcie fan cluby !!!

i mam taka refleksje....krotka...zeby w niedlugim czasie to wszystko bylo pod naczelnym patronatem SSLW to bardzo by pomoglo
        Warszawa

Komentarz

Zamieszczone przez jag(L)ak
          ja dodam jeszcze ze dosc regularnie jezdzi na Legie kilku fanatykow z Lublina.
          w specjalu do Krakowa w tamtym sezonie w naszym przedziale bylo 5-6 ludzi z Lublina - spiewali Lublin zawsze z Legia i j :* Motor !!

wracajac na Mazowsze to po drodze z Ryk do Warszawy wszystko to Legia
          Garwolin (regularnie kilka osob jezdzacych, kiedys nawet na wyjazdy no i po kilku latach przerwy dochowalismy sie wreszcie narybku...

czesto po drodze z Garwolina dosiadaja sie ludzie z Kołbieli (wlasnie robia sobie koszulki) i zaprzyjaznieni z nimi Minsk Mazowiecki...

nadwislanka to tez oczywiscie Legia
          Deblin - Stezyca - Wilga a potem to juz Otwock.... nie wiem w ile osob, ale na pewno jezdza do Waw...

podobnie leżacy z boku Łaskarzew

wogole w tych okolicach nie ma innej alternatywy - wiele osób pracuje studiuje w Warszawie, cierpi na tym lokalny ruch kibicowski bo w żadnym z miasteczek tego obszaru nie ma kibiców - jak ktoś chce być kibicem to jeździ na Legie

a w Garwolinie przez całe życie spotkałem JEDNEGO faceta w szaliku Widzewa (chociaż są ludzie sypmatyzujący z Widzewem ale siedzą cichutko i 99% z nich nigdy nie byla w Łodzi)

--
          pozdrawiam serdeczmoe
          Lukasz K.

Komentarz

Zamieszczone przez karpiko
            Poznan - znam z tego miasta 4 kibicow Legii z czego 3 jest rodowitymi poznaniakami, znam tez jednego ale bardzo aktywnego kibica Pogoni
            Pil u mnie z Zaglebiakami Dobry typ Pozdro dla niego

Komentarz

siemano eLadamo.

Cos mi sie o oczy przetarlo, ale bez szczegolow. Piszesz ze "byl taki pomysl, czy to znaczy ze on juz padl? Brak chetnych? To byc moze nie bylby zly pomysl, wiecej ludzi czyli wiecej mozliwosci. Moge prosic o jakies szczegoly
              a Ty skad jestes?
              Pozdrawiam.
              jag(L)ak
              Legia Warszawa na zawsze.

Komentarz

Dzialdowo bylo podzielone miedzy Legie i Stomil, teraz po upadku Stomilu nie widac juz nikogo, Rybno 100% Legia, Nidzica 99% Stomil, nie wiem co tam jest teraz, mozliwe ze jezdza na Polonie Bydgoszcz. Dzialdowo jest chyba jednym z ostatnich bastionow Legii na mazurach.

Komentarz

Zamieszczone przez Dzia(L)dowiak
                  Dzialdowo bylo podzielone miedzy Legie i Stomil, teraz po upadku Stomilu nie widac juz nikogo, Rybno 100% Legia, Nidzica 99% Stomil, nie wiem co tam jest teraz, mozliwe ze jezdza na Polonie Bydgoszcz. Dzialdowo jest chyba jednym z ostatnich bastionow Legii na mazurach.
                  A jakie inne miasta byly bastionami Legii na Mazurach??Jak mozesz to opisz sytuacje w poszczegolnych miastach Mazur.

Komentarz

No właśnie - Lubawa, Nowe Miasto L., Kurzętnik, Mława?
                    podpis cyfrowy <--------
                    ================
                    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

A ja chciałem jeszcze wrócić do tego, co Lolek pisał o tzw. "Zachodzie" (od Wawki). Zupełnie się nie zgadzam.

Przed naszą Ligą Mistrzów za Grodziskiem Maz. zaczynał się mocny Widzew (pamiętając jeszcze o naszym bardzo dobrym starym Żyrardowie - ale to już przeszłość). Kilkanaście lat temu chodził nawet taki żart (sorry Kiju ): W Warszawie jest Legia, w Łodzi ŁKS, a Widzew na trasie. Dobrze pamiętam napisy RTS, które zaczynały się "od zawsze" w Żyrardowie. Skierniewice przez lata były za Widzewem - następny żart, (very sorry Kiju ) "jedyne miasto wojewódzkie - w/g starego podziału administracyjnego - w którym rządzi Widzew". Legia pojawiła się tam w okresie Ligi Mistrzów, ale szacuję naszych na góra 15 os., reszta cały czas Widzew. Qurcze, przecież za starych czasów główne akcje RTS-u na pociągi z Legią - obok Koluszek - odbywały się wlasnie w Skierniewicach (w tym conajmniej jedna duża jak jechaliśmy do Łodzi - na ŁKS - na finał PP z GKS Katowice).

Tyle w pierwszym impulsie. Pzdr.
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Zamieszczone przez Stone
                        Qurcze, przecież za starych czasów główne akcje RTS-u na pociągi z Legią - obok Koluszek - odbywały się wlasnie w Skierniewicach (w tym conajmniej jedna duża jak jechaliśmy do Łodzi - na ŁKS - na finał PP z GKS Katowice).
                        Faktycznie,w Skierniewicach i w Koluszkach zawsze były atrakcje.
                        Stare dobre skierniewickie czasy,kiedys wiele sie tam działo.
                        W Skierniewicach zbierał sie Łowicz,Zyrardów,Sochaczew i pare mniejszych miejscowosci (no i Skierki oczywiscie 8- ) i pospiechem cała banda jechała do Łodzi,wiele przygód było na tym dworcu bo przechodzi tam spora linia kolejowa...a skonczyło sie to z prozaicznej przyczyny.Wygoda.Skonczyły sie juz wyjazdy pociagowe,teraz kazdy zawija sie w fure i jedzie sobie wygodnie na mecz.Kiedys jak jezdzilismy pociagiem ,to cały dzien schodził....ale tez i przygody były.

Widać z tych wyliczen,ze najwiecej wpływów utraciliscie na rzecz Widzewa,w sumie dziwi mnie to,bo Legia zawsze była w czubie,walczyła o majstra i regularnie grała w pucharach....lecz nie powiem aby mnie to martwiło '8
                        WIDZEW I RUGBY-TO JEST TO CO KOCHAM! http://szczawiu.republika.pl/forum/spzw.gifCARTMAN!
                        RYSIO Z "KLANU" TO BYDLE I CIOTA!!!

Komentarz

Kiju my ich nie traciliśmy (nic nie wiem o tym, by na początku lat 1980-tych te miejscowości były za JAKIMKOLWIEK klubem). Za Widzewem są mniej-więcej od meczy z Juventusem...
                          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Zamieszczone przez Stone
                            A ja chciałem jeszcze wrócić do tego, co Lolek pisał o tzw. "Zachodzie" (od Wawki). Zupełnie się nie zgadzam.

Kilkanaście lat temu chodził nawet taki żart (sorry Kiju ): W Warszawie jest Legia, w Łodzi ŁKS, a Widzew na trasie. Dobrze pamiętam napisy RTS, które zaczynały się "od zawsze" w Żyrardowie. Skierniewice przez lata były za Widzewem - następny żart, (very sorry Kiju ) "jedyne miasto wojewódzkie - w/g starego podziału administracyjnego - w którym rządzi Widzew".
                            oooo , nie zgadzasz się z Lolkiem ?! Jak śmiesz !!!

z tym tekstem "Widzew na trasie" to sporo prawdy ::8::

a co do gierkowskich miast wojewódzkich to Sieradz i Piotrków też są prowidzewskie
                            bana mu , temu pestu

Komentarz

Mlawa to mazowsze, tam panuje Legia, znam jednego goscia z Lechii (byl z nami kiedys na meczu z Polonia), Rybno - 100% Legia, Lubawa i Nowe miasto z tego co sie orientuje znaczna przewage ma Stomil, Kurzetnik nie mam pojecia. Praktycznie wiekszosciowe panowanie Legii konczy sie wlasnie w Dzialdowie. Jadac do Gdanska albo do Olsztyna na pewno to zauwazyliscie, Kwidzyn i Brodnica (pozdro dla Wilusia i Berty) tez. Reszta mazur raczej Stomil, w Elku chyba jest nawet sporo osob wielbiacych Legie. Popytam jescze aktywniejszych niz ja dzialdowskich legionistow to napisze wiecej.
                              pozdro

Komentarz

Dot. zach. Polski

Moge opisac sytuacje woj. bylego zielonogorskiego i dolnoslaskiego.
                                Zaczne od swojego tzn. Dolnoslakiego:
                                - Zgorzelec: najwieksza mekka Legii na pd./zach. sytuacja wyglada tak: 55% Slaska i 45% Legi na wszystkich kibicow napotkanych w tym miescie (jakies 30 osob), sytuacja pomiedzy dwiema ekipami: szacunek, chociaz troszku ganianek bylo... Zgorzelec to oficjalny FC Slaska
                                - Wegliniec: 28km od Zgorzelca w strone Wawy miasteczko/miescina w ktorej niepodzielnie panuje Legiunia 2-3 kibicow Zaglebia L. ale sie nie licza... Jeden z kumpli jest trenerem juniorskiej druzyny GKS-u Wegliniec, ktorej barwy sa nie inne jak cz-b-z
                                - Zawidow: kolejne 28 tylko ze na poludnie od Zgorzelca przy samej granicy czeskiej (tani %) grupa ok. 10-15 osob innych ekip tam nie stwierdzono...
                                Jedyne nasze marzenie: mecz w LM ze Slovanem Liberec... o i to dla Warszawiakow tam by moglo zabraknac miejsca.
                                Inne ekipy w tej okolicy: pojedyncze osoby z Widzewa, Lecha i Wisly typowe pikniki, popcorn kapcie i TV.
                                Sytuacja w woj. lubuskiem:
                                - Zielona Góra, Choszczno i okolice grupa Wild West (dycha [czy tam dwie dychy] i restza ekipy)... juz ktos wyzej o nich pisal wiec nie bede sie powtarzal...
                                Co do tego:
                                W Warszawie jestesmy zawsze kiedy mozemy... 589km w jedna strone 9 godzin jazdy non stop pociagiem... wyjazd jak zawsze sie oplaca, jadac ostatnio na Lecha do Wawy juz na przystanku w Legnicy chcieli nas wyrzucic z pociagu bo ludzie o 2 w nocy chcieli spac a MY NIEEEEEE

Nasze najblizsze wyjazdy to oczywiscie Wroclaw, Lubin i od niedawna Polkowice... najczesciej pojawialismy sie w Szczecinie w przeciagu 3 sezonow nie oposcilismy zadnego spotkania poamiedzy bractwem Legii i Pogoni... do tego pojedyncze wyjazdy na hanysow i do kartoflandii.

Pozdro z Zachodu... szamo

P.S.
                                Admin Site Woytek nie dostanie nastepnym razem piwa dlatego ze zapomnial wspomniec o stalych kupcach biletow od niego ;P[/img]
                                W patologii była siła którą dalej każdy z nas tworzy.
                                Wjazd z bramą. Pociągi grozy.

Komentarz

Pracuję...
                                X