Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kluby warszawskie i podwarszawskie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kluby warszawskie i podwarszawskie

ja jestem kompletnym lajkonikiem '8 w tych sprawach i jak ktos to okreslił, kibicem niedzielnym - interesuje mnie strona sportowa zespolu - ale mam male pytanie dotyczace innych warszawskich druzyn. jak ukladaly sie relacji kibicow z legii z innymi druzynami warszawskimi - gwardia, hutnikiem, ursusem, okeciem, pruszkowem, piasecznem czy nowym dworem...

pozdro
    4
    Drukarz Warszawa
    25,00%
    1
    Narew Ostrołęka
    0,00%
    0
    Marymont W-wa
    25,00%
    1
    Znicz/MKS Pruszków
    0,00%
    0
    KS Piaseczno
    0,00%
    0
    Gwardia W-wa
    0,00%
    0
    RKS Ursus
    0,00%
    0
    Świt Warszawa
    0,00%
    0
    Delta W-wa
    0,00%
    0
    GKP Targówek
    0,00%
    0
    Dolcan Ząbki
    0,00%
    0
    Świt NDM
    0,00%
    0
    Olimpia Warszawa
    0,00%
    0
    Hutnik Warszawa
    0,00%
    0
    inny klub (wymień)
    0,00%
    0
    MKS Kozienice
    0,00%
    0
    Żbik Nasielsk
    0,00%
    0
    KS Łomianki
    0,00%
    0
    GLKS Nadarzyn
    0,00%
    0
    ŁKS Łomża
    0,00%
    0
    Huragan Wołomin
    0,00%
    0
    Mazur Karczew
    0,00%
    0
    Polfa Tarchomin
    0,00%
    0
    Mazovia Mińsk Maz.
    25,00%
    1
    Pogoń Grodzisk Maz.
    0,00%
    0
    OKS Otwock
    0,00%
    0
    Legionovia Legionowo
    0,00%
    0
    Mazowsze Grójec
    25,00%
    1
    Agrykola Warszawa
    0,00%
    0
    Pogoń Siedlce
    0,00%
    0

Są to w większości FC LEgii

Komentarz

Nie powiedzialbym ze gwardia to jakis fc.

Jest taka pioseneczka: Gwardia Warszawa to nie warszawski klub, to policyjny klub i za to ch :* j mu w dziob!!!
      Boże spraw aby mi się tak chciało, jak mi się nie chce!

Komentarz

To już dawno nie jest milicyjny klub a od psiarni odcinają się na każdym kroku. A ich spory z niektórymi klubami z Warszawy bądź okolic są to inna sprawa. Choć wiadomo, że u starszych (albo i u młodych ) kibiców nazwa Gwardia może wzbudzać tzw. mieszane uczucia i ciężko się temu dziwić, z uwagi na dawną kosę.

PS Oczywiście że to jest bardziej w praktyce (choć na pewno nie formalnie) Fc Legii, to jest oczywiste dla każdego, kto odwiedził stadion na Raclawickiej. Jest nawet flaga Gwardii z emblematami Legijnymi, wieszana zwykle na żużlu. Są pro-Legijni w każdym razie, na pewno.Przynajmniej ci zorganizowani
        Powiem szczerze, że np. gdy byłem na meczu z rezerwami Polonii to zrobiło mi się wręcz głupio, bo 3/4 czasu bluzgali na KSP zamiast dopingować swój zespół.Ale to tak nawiasem mówiąc. Choć ostatnio są jakby na wymarciu
        Generalnie wszystkie kluby w Warszawie są fc Legii, w bezpośredniej bliskości W-wy też praktycznie.
        podpis cyfrowy <--------
        ================
        Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

Piosenka, piosenką, ale ci którzy noszą szale Gwardii to w dużej mierze kibice Legii. Na milicyjny rodowód chyba kładą lachę, a na szalikach mają napis "Warszawski Klub Sportowy". Jest to jedna z najmłodszych, o ile nie najmłodsza, zorganizowana ekipa w Warszawie. Fakt, że źle się kojarzą, wpłynął na stosunki z pozostałymi klubami ze stolicy. Pamiętam ich pierwsze kroki na meczy barażowym z Morzem Szczecin (dawny Stocznowiec). Przyszło sporo ludzi i wtedy utworzyli mały młynek po lewej stronie ichniej "krytej". Jednak gdy na sektor gości władowała się triada Olimpia - Piaseczno - Hutnik i zaczęła ubliżać Gwardii, młynek gwardzistów stopniał do 3 osób. Jednak trzeba przyznać, że dopingowali do końca. W pewnym momencie zaczęli nawet kozaczyć do warszawskich kibiców Morza, krzycząc "Chodzcie do nas!". Warto chodzić na takie mecze, bo klimat jest niepowtarzalny...

Komentarz

Zamieszczone przez Lolek
            Jednak gdy na sektor gości władowała się triada Olimpia - Piaseczno - Hutnik i zaczęła ubliżać Gwardii, młynek gwardzistów stopniał do 3 osób.
            ...hyhy...Triada,przyjdzie czas ze jeszcze zamieszają w Polsce 8-
            WIDZEW I RUGBY-TO JEST TO CO KOCHAM! http://szczawiu.republika.pl/forum/spzw.gifCARTMAN!
            RYSIO Z "KLANU" TO BYDLE I CIOTA!!!

Komentarz

Heh...Strzeż się Nie mówię już o trójcy : Dolcan - Świt - Legionovia '8

PS Notabene Olimpia ma zgodę z ŁKS...

...Łomża :>
              podpis cyfrowy <--------
              ================

Komentarz

tematy chyba pomyliliscie - to jest 'zgody i kosy',
                a 'kluby Warszawskie i podWarszawskie' jest kilka watkow nizej.

pozdro.

ps.Gwardi raczej nikt nie lubi za milicyjny rodowod,a ze chodza tam czasem ludzie to nie dziwne,jakby Gwardia grala w 2.lidze tez bym sie czasem przeszedl.
                bylem kiedys na Gwardi jak Legia2 grala i kibicow /oprucz tych Legii/ raczej nie widzialem.

ps2.mod-przenies te wypowiedzi do odpowiedniego tematu.
                Legia & Zagłębie !!!

Komentarz

ja teraz gram w Piasecznie, i mamy tu wlasnych kibicow, nawet flagi sa. Ostatnio na meczu z gkp pojawili sie fani targowka, mieli konfetti i swiece dymną, nawet spiewali ...
                  Legia To MY

Komentarz

Zamieszczone przez Raffi
                    Heh...Strzeż się Nie mówię już o trójcy : Dolcan - Świt - Legionovia '8

PS Notabene Olimpia ma zgodę z ŁKS...

...Łomża :>
                    I dobre piwo maja na tym ŁKSie

Komentarz

Piwo Łomża ????

Popularne w moich okolicach ,ale jakże ohydne ... :/
                      you may try - (L) - but it won't die!
                      ITI GO HOME!!!

Komentarz

Zamieszczone przez emde
                        ja teraz gram w Piasecznie, i mamy tu wlasnych kibicow, nawet flagi sa. Ostatnio na meczu z gkp pojawili sie fani targowka, mieli konfetti i swiece dymną, nawet spiewali ...
                        na Targowek chodza kibice Legii,znajomy mi opowiadal jak w zeszlym roku chyba pojechali do Sierpca i Kasztelan ich ganial po stadionie.
                        ja nie chodze na takie osiedlowe kluby choc mam w poblizu-w Warszawie jest tylko Legia.

pozdro.
                        Legia & Zagłębie !!!

Komentarz

Zamieszczone przez rkwa
                          Zamieszczone przez emde
                          na Targowek chodza kibice Legii,znajomy mi opowiadal jak w zeszlym roku chyba pojechali do Sierpca i Kasztelan ich ganial po stadionie.
                          ja nie chodze na takie osiedlowe kluby choc mam w poblizu-w Warszawie jest tylko Legia.

pozdro.
                          Wiesz imo warto czasem przejsc sie na taki meczyk. Wiadomo, ze LEGIA jest numero uno. Ale od czasu do czasu....pojsc i poczuc ten "HardeKore" III, IV ligi czy jeszcze nizej.
                          stefan ma chora wizje i slyszy glosy

Komentarz

Bywa zabawnie...Znajomy opowiadał mi że w Łowiczu sędzia musiał po meczu Pelikan - Gwardia W-wa uciekać przed kibicami gości, którzy mieli do niego "pretensje" o nieprawidłowo uznaną bramkę Podobno Anglicy najbardziej szaleli (na Racławicką chodzi kilkunastu kiboli z Anglii z własną flagą i własnymi piosenkami - oryginalnymi angielskimi albo o Gwardii; dotarli tam chyba via żużel). Taki lokalny folklor ho:

Na Delcie z kolei przed stadionem stoi "diabeł" z szlikiem na szyi
                            podpis cyfrowy <--------
                            ================

Komentarz

Zamieszczone przez Lolek
                              ale ci którzy noszą szale Gwardii to w dużej mierze kibice Legii.
                              A jeden jest na 100% kibicem GKS Katowice, nawet siada z nimi na sektorze jak pojawiają się w Warszawie.
                              "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Komentarz

Pracuję...
                              X