Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomoc dla osób zatrzymanych po meczu z Polonią!!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
    EF i Snoopy.

Nie odwołujcie sie od postanowień prokuratora!!
    Koleżki mama pracuje w prokuraturze generalnej i mi to stanowczo odradziła!
    Chłopaki mają racje!Może być tylko gorzej.
    no chyba że tak. Jak gadałem z prokuratorem to się spytałem, dlaczego takie środki zapobiegawcze a on na to coś w stylu "bo takie mogę przywalić" - więc pomyślałem że to jest max co mogą. Trzeba się rzeczywiście zastanowić nad każdym krokiem. Ciotka jest adwokatem ale jeszcze z nią nie gadałem, jak się coś dowiem to oczywiście napiszę.
    Proszę tu nie jeździć bo hałas jak na produkcyjnej hali
    ONI MAJĄ PARAGRAFY A MY MAMY GRANATY W GĘBIE KTÓRE MOGĄ NAM WYPALIĆ
    Szemrane typy co chcą czyścić nam morale, znowu wmawiać, że kolorowe znacze szare
    Dzielić nas jak nigdy dotąd, leczyć swe kompleksy - ja mam tego potąd!

Komentarz

chyba czas pomyśleć o czymś takim : http://www.blekitnasila.org/index1.html
      Legia Warszawa to Nasza Duma i Sława

Komentarz

Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
        cała ta akcja miała na celu ostateczne chyba przetrącenie nam kręgosłupa

miał rację Jasin, który napisał, że poszło w eter, a teraz nikt się nie będzie interesował sprawą pojedynczego Krzysia czy Tomcia i nikogo nie będzie interesowało, że zostanie uniewinniony, albo, że wykazane zostaną naruszenia prawa przez kaski podczas zatrzymań, przesłuchań, wymuszania zeznań, przyznania się do winy itd itp

niektórzy pozostaną przy wyrokach, bo nie są zbyt ogarnięci albo będą mieli problem ze znalezieniem świadków mogących świadczyć na ich korzyść lub problem ze znalezieniem pomocy prawnej

moim zdaniem jest na te wszystkie wyżej wymienione kwestie pewien sposó, który nie musi, ale może się udac i obrócić to wszystko na nasza korzysć:

zgodnie z kodeksem postepowania karnego jeżeli przeciwko sprawcom wobec krtórych toczy sie jednoczenie postępowanie w związku z czynami, ktore pozostają ze sobą w ścisłym związku, to można połączyc je wszystkie w jedno postępowanie

na pewno taka okoliczność zachodzi co do tych, którym postawiono zarzut uczestnictwa w nielegalnym zgromadzeniu

moim zdaniem powinnno się więc o to wnioskować

co przez to uzyskamy:
        1. sprawa dotycząca kilkuset osób będzie nadal przedmiotem zainteresowania mediów i jej finał także - a ponieważ te zarzyuty które postawiono nie mają większych szans na utrzymanie się przed sądem, to rozstrzygnięcie może się okazac naszym wielkim zwycięstwem a nie porażką jaką jest obecna sytuacja

2. łatwo będzie ogarnąc niezbyt rozgarniętych , którzy ani sami nie bardzo potrafiliby się bronić ani nie potrafiliby składac wyjaśnień tak, aby nie dołożyc komuś innemu

3. łatwiej byłoby ogarnąć pomoc prawną dla wszystkich

4. moznaby wnioskowac o przesłuchanie w charakterze świadków wszystkich, którzy brali udział w wydarzeniach - dla sądu byłaby to prawdziwa gehenna i być może widząc takie wnioski dowodowe umożyłby wobec wielu jeśli nie wobec większości postępownie ze wzgle na znikomą szkodliwość , choćby po to, żeby się z tym nie pierdolić

5. łatwiej byłoby wykorzystać wszelkei nagrania, filmiki, fotki niekorzystane dla kasków

myślę, że naprawde warto się zastanowić nad taką opcją
        3 strony zawarte w jednym Poście.

Od Siebie dodam że mimo początkowego braku ładu w dzialaniach kasków to efekt osiągneli zamierzony. Warto dodac też, że nie we wszystkich oczach postrzegani jesteśmy jako 750 chuliganów ale jak pokazał przykład W. Kowalczyka jako "ofiary" manipulacji i nadinterpretacji prawa. Szkoda tylko, że mało osób znanych czy to polityków, działaczy czy byłych piłkarzy będzie miało jaja wypowiedziec swoje zdanie wiec ludzie dalej beda wierzyc w to co im przerysuje zawsze "dobrze" i "szybko" poinformowany TVN. Kpina.... Wiem jednak że przy odpowiednim, głośnym odbiciu piłeczki czy to własnie za pomocą nagrań z kaskami w roli głównej można pokazac że nie taki kibic zły jak go dziennikarze malują... Po godzinnej dyskusji z moimi rodzicami i przedstawieniu swoich argumentów i naświetleniu serii brzydkich zagrywek I TI i moja Mama powiedziała "To kpina jakaś... to nie możecie im tego jakoś udowodnic? Jak was opisali tak was beda teraz ludzie postrzegac. Nie dawajcie im powodów".

To by było tyle moich przemyśleń...

Dziękuje

Komentarz

zastraszali mnie, że mnie nie wypuszczą jak się nie podpisze dobrowolnego, nie dali mi sie skontaktować z obrońcą, a jak już zmieniłem zdanie (jak podali jaki wyrok będzie) to powiedział podpisz, zaraz wyjdziesz, a jutro sobie napiszesz pismo, że jednak nie chcesz doborowolnego poddania karze.

Byłem właśnie u prawnika i takie pismo dziś pójdzie

PS. ma ktoś kontakt do kibica który pracuje w PS jako dziennikarz (był w Moskwie) jak co to na priv prosze!

Komentarz

Z tego co wkleił MSG jasno wynika ,że da rade sie wybronić..

Rozumiem ,że jak stałem 30 metrów od zbiegowiska i patrzyłem , to mogą mi skoczyć?Wtedy jestem obserwatorem i nie łamie prawa , bo w żaden sposób nie popieram zbiegowiska aktywnie.Nie bucze,nie niosę nic i nie krycze.

W sumie to każdy z nas może powiedzieć ,że stał obok i patrzył.
            Dopiero potem dołączył do kordonu jak sie uspokoiło i policja przejęła kontrole nad zbiegowiskiem.

Tłum prowadzony przez kordon zbiegowiskiem już chyba nie jest?
            Trzeba tylko dokładnie sprawdzić jakie jest oficjalne stanowisko milicji.
            Wydaje mi się ,że wg nich sytuacje opanowano dopiero na podzamczu.

Wtedy jest już problem, choć nie do końca.

Teoretycznie sąd ma obowiązek udowodnić mi ,że wspierałem aktywnie zbiegowisko.Do tego jest potrzebny materiał dowodowy audio-video lub...świadek.
            Mimo wszystko każdy adwokat jest w stanie podważyć zeznania świadka policjanta.Jakim cudem by pamiętał ,że ten i ten był?Przecież było zamieszanie i kilkaset osób.Nagle cudem znajduje sie na sprawie ów osoby?

Inna kwestia ,że policjanci świadkowie , to pewnie będą Ci , którzy nas oficjalnie zatrzymali, czyli w praktyce Ci którzy nas dowieźli na komende.
            Każdy ma ich ID na protokole zatrzymania.

Każdy może twierdzić chyba też ,że starał sie wydostać z tłumu , ale bez skutecznie.Tłum napierał itp.
            Druga sprawa , to policyjny kordon , który uniemożliwiał wyjście.

To takie moje gdybanie po lekturze paru źródeł.Nie wiem czy ma sens.
            Wydaje mi sie ,że każdy kto sie nie przyznał ma o wiele łatwiej.
            No chyba ,że pójdą po bandzie i będa walić wyrok każdemu bez wyjątku.

Komentarz

Zamieszczone przez Warss Zobacz posta
              Nie wiem czy wszystkim, ekipie z Nowego Dworu (23 chłopa + jedna babka) polecieli z zakazami równo. Co ciekawe ja dostałem tylko na stadion Legii i Polonii

Pozdrawiam miłośników materacy z KPP w NDM
              Kurcze a nas nie chcieli zawiesc do domu co za pech

Karakan rozumiem ze czekasz na sprawe tak ? Co dalej z nami bedzie? umozenie? :> Jestem w takiej sytuacji jak Ty, tyle ze dodalem, ze widzialem jak policja pierwsza zaatakowala kibicow i ze nie rozumiem do konca tresci tego zarzutu, bo na mecz szedlem sam wiec jak moglem byc w grupie?
              Najbardziej mnie rozjebalo pytanie o xywe

A wlasnie, policja ma prawo czytac sobie moje smsy?

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

Tak czekam na sprawę.Jestem dobrej myśli , ale kombinuje.

Dozór już ogarnąłem.Jest luz.Dzielnicowy kazał sie nie spinać zbytnio.
                Dodał też ,że nieźle sie wkur...li na dzień derbowy , bo cały dzień latali po Wilanowie,Sadybie i Stegnach i sprawdzali adresy zamieszkania zatrzymanych.

A może by było warto z PIS-em pogadać?
                Wiadomo ,że cała akcja to PR Schetyny.
                Może oni by nagłośnili zatrzymywanie niewinnych?

Komentarz

...do kasacji

Komentarz

Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                    A może by było warto z PIS-em pogadać?
                    Wiadomo ,że cała akcja to PR Schetyny.
                    Może oni by nagłośnili zatrzymywanie niewinnych?

niestety ale to raczej mało prawdopodobne :

http://www.dziennik.pl/sport/pilkano..._i_tatuaz.html
                    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• jedna ciekawa sprawa z komentarzy na weszlo.com:
                      Najsmiezniejszcze w tym jest to ze zwykle po zadymach juz tego samego wieczora mamy zdjecia operacyjne policji z zamieszek np niedawna sprawa zadymy na Hutniku Warszawa i w Bilgoraju. Dzisaj w tvn w faktach powiedziano nam ze byla to najwieksza zadyma w ktorej udzial brali stadionowi chuligani. Mimo ze zadyma miala miejce w srodku miasta do dzisaj nie ma zdjec z policyjnej kamery.

http://www.weszlo.com/news/1019
                      Ostatnio edytowany przez daimler; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta

To takie moje gdybanie po lekturze paru źródeł.Nie wiem czy ma sens.
                        Wydaje mi sie ,że każdy kto sie nie przyznał ma o wiele łatwiej.
                        No chyba ,że pójdą po bandzie i będa walić wyrok każdemu bez wyjątku.
                        ma sens, a najwazniejsze , że wszelkie watpliwości sąd na obowiązk rozstrzygać na korzyść oskarzonego

jak w I instancji coś przybiją, trzeba apelować
                        "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                          jedna ciekawa sprawa z komentarzy na weszlo.com:

kolejny dowód na to, że zarzuty są z d... wzięte i nie do utrzymania w sądzie
                          "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
                            niestety ale to raczej mało prawdopodobne :

http://www.dziennik.pl/sport/pilkano..._i_tatuaz.html

Niby tak , ale jakby "dostali wiele sygnałów od obywateli ,że doszło do wielu nadurzyć" to chętie by dali pstryczka w nosek PO i grzmieli o propagandzie i sterowaniu prokuraturą.

Teraz robią co mogą, czyli podłączają sie pod "walkę z chuligaństwem"

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                              Niby tak , ale jakby "dostali wiele sygnałów od obywateli ,że doszło do wielu nadurzyć" to chętie by dali pstryczka w nosek PO i grzmieli o propagandzie i sterowaniu prokuraturą.

Teraz robią co mogą, czyli podłączają sie pod "walkę z chuligaństwem"
                              jesli ktoś chce trochę i ze swej strony ubrać ta sprawę w politykę i medialny rozglos to proponowałbym podbicie do Giertycha

prowadzi teraz praktykę adwokacką i chętnie bierze sprawy, ktore sa głosne w lokalnych społecznościach i mają związek z konfliktami na styku obywatel-funkcjonariusze publiczni, z tego co wiem, niejednokrotnie za półdarmo

dodatkowo raczej iti chyba on też sympatią wielką nie darzy, więc mozna by liczyc na niezły szoł
                              "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• ja to juz nie wiem co mam robic, przyznalem się, ale mam ochotę się odwołać, nie dostałem żadnych papierków z komendy, maja niby przyjść do domu. do kogo mam się odwołać? do komendanta czy do prokuratora? przed sądemnie byłem tylko śledczy pies mnie zalatwial, przybił mi bierny udział w zbiorowisku. jakie mam szanse na odwołanie się? wiem, że będę miał problemy z moim nowym pracodawcą, który bedzie chciał odemnie zaświadczenie o niekaralności...dzielnicowy tez mi narobił przypału wsród sąsiadów, nagadał im że jestem chuliganem i legijnym bandytą...
                                I gdziekolwiek los mnie zaprowadzi, zawsze wrócę Warszawo do Ciebie, kiedy zegar życia się zatrzyma, spocząć pragnę tu - pod Twoim niebem

Komentarz

Pracuję...
                                X