Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomoc dla osób zatrzymanych po meczu z Polonią!!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• zapytaj na poczcie zanim odbierzesz i jak Ci nie pasuje , to nie odbieraj

Komentarz

• trochę znowu o sprawie widelcowej... a mianowicie mam pytanie czy w ostanich dniach ktos dostał coś z płockiej prokuratury? Wchodze wczoraj do domu i ku mojemu zdziwieniu na biurku lezy ladna koperta z prokuratury w Płocku... A w środku całkiem wesołe informacje a konkretnie taka, że prokuratura uznała za dowód w sprawie jakies nagrania oraz zdjęcia typu "stop-klatka", ktore mają świadczyć o przekroczeniu uprawnień przez milicje. W postanowieniu są podane imiona i nazwiska osób, które ów nagrania przekazały ale co konkretnie jest na fotkach i co jest nagrane już niestety nie wiem... Dostał ktoś jeszcze takie pismo?

P.S domyślam się , że fotki oraz nagranie przekazały osoby z Ł3 i raczej świadczą o przekroczeniu uprawnień przez milicje a nie o "niewinności" panów zomowców

Komentarz

• tak, tez to dostalem...i dobrze sie domyslasz
        (L)

Komentarz

• U mnie jakis typek byl z Mińska wczoraj, pytal sie o jakies pierdoły i sam nawet nieweidzial po co przyjechał. Ale pore to sobie taka wyczaił ze ho ho ho.... dobrze ze moglem sie porozumiec z nim.
          Wrestling Team Of Legia Warszawa

Komentarz

• dostałem wczoraj... a jak tam ruszyla sie sprawa ,,nielegalnego zgromadzenia'' u Was? bo u mnie cisza..

Komentarz

• Zamieszczone przez kibic1916 Zobacz posta
              dostałem wczoraj... a jak tam ruszyla sie sprawa ,,nielegalnego zgromadzenia'' u Was? bo u mnie cisza..
              Do mnie jeszcze nie doszło nawet odwołanie środków zapobiegawczych z grudnia

Poza artykułami w wybiórczej to na razie nic się nie ruszyło, pani adwokat też nie się nie odzywała.
              "Za plecy patrzę non stop, marzę mocno,
              żeby móc znów się cofnąć na Łazienkowską,
              w środek meczu, nasze twarze mokną,
              nieważne, że marznę, daję ponieść się emocjom"

Komentarz

• Zamieszczone przez kibic1916 Zobacz posta
                dostałem wczoraj... a jak tam ruszyla sie sprawa ,,nielegalnego zgromadzenia'' u Was? bo u mnie cisza..
                generalnie to sie nie znam ale wydaje mi sie ze do puki nie zakonczy sie spawa przekroczenia uprawnien przez milicje to sprawa zgromadzenia nie bedzie ruszana...

Komentarz

• i git, ciekaw jeszcze jestem jaki jest czas przedawnienia do tego artykulu, orientuje sie ktos??

Komentarz

• Art. 101 KK
                    § 1. Karalność przestępstwa ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat:

1) 30 - gdy czyn stanowi zbrodnię zabójstwa,
                    2) 20 - gdy czyn stanowi inną zbrodnię,
                    2a) 15 - gdy czyn stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności
                    przekraczającą 5 lat,
                    3) 10 - gdy czyn stanowi występek zagrożony karą pozbawienia wolności
                    przekraczającą 3 lata,
                    4) 5 - gdy chodzi o pozostałe występki.
                    5) (uchylony).

Art. 102 KK
                    Jeżeli w okresie przewidzianym w art. 101 KK wszczęto postępowanie przeciwko osobie,
                    karalność popełnionego przez nią przestępstwa
                    określonego w § 1 pkt 1-3 ustaje
                    z upływem 10 lat, a w pozostałych wypadkach - z upływem 5 lat od zakończenia
                    tego okresu.
                    Ostatnio edytowany przez Kre; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Oni tego chyba nie chcą ruszać.Gdyby nie dziennikarze , to coś czuje cisza by była kompletna.

Przecież jesli oni chcą udowodnić udział w zgromadzeniu , to ich jedynym "dowodem" będą zeznania milicjanta , który zatrzymał danego kibica.
                      "Zatrzymanie" ,to też fikcja.
                      Główno dowodzący w danym radiowozie "dokonał zatrzymania" każdej z osób , którą przywiózł jego radiowóz.Tak to na Wilczej przynajmniej wyglądało.

Skompromitują się...

Komentarz

• Czyli postepowanie zostalo uruchomione, a wiec mamy 10 lat czasu?

Zief.

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• ostatnio u mnie w mieście zatrzymali kilkadziesiąt osób idących na mecz żużlowy. Pelnoletni 200zł madnat za nielegalne zgromadzenie, a młodych odbierali rodzice... Myślę, że przy naszej okazji znaleźli całkiem ciekawy artykuł z czasów komuny na kibiców

Komentarz

• Zamieszczone przez wolsz17 Zobacz posta
                            ostatnio u mnie w mieście zatrzymali kilkadziesiąt osób idących na mecz żużlowy. Pelnoletni 200zł madnat za nielegalne zgromadzenie, a młodych odbierali rodzice... Myślę, że przy naszej okazji znaleźli całkiem ciekawy artykuł z czasów komuny na kibiców
                            "nielegalne zgromadzenie" -to czysta fikcja, którą obudzono podczas akcji widelec... Na przykładznie akcji widelec jesli uznamy, że zgromadzenie widelcowe było w ogóle zgromadzeniem i do tego było zgromadzeniem nielegalnym to można postawic sobie pytanie od której chiwli stało sie nielegalne??? I tu własnie milicja strzelila sobie samoboja, bo nikt w zadnym momencie nie byl wzywany do rozejscia sie...(o tym kiedy zgromadzenie staje sie nielegalne mówi ustawa) Co najlepsze wie o tym bardzo dobrze prokuratura, która zadawala pytania typu: czy bylismy wzywani do rozejscia sie? albo jak była ubrana milicja? od kiedy nas transportowali? czy byli juz pod rotundą itp itd... Te i setki innych rzeczy w żaden sposob nie potwierdzaja teorii "nielegalnego zgromadzenia"

Komentarz

• Kre, a orientujesz się może czy jest coś takiego jak 'termin ważności środków zapobiegawczych" ? bo jakoś nie widzi mi się żeby móc jechać na nich przez kilka lat ?

Pytam bo czekam na drugie już pismo w sprawie odwołania środków zap. ( pierwsze odrzucił prokurator)

Komentarz

• Art. 249 KPK
                                § 1. Środki zapobiegawcze można stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego
                                toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu
                                przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa; można je stosować tylko
                                wtedy, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że oskarżony
                                popełnił przestępstwo.
                                § 2. W postępowaniu przygotowawczym można stosować środki zapobiegawcze
                                tylko względem osoby, wobec której wydano postanowienie o przedstawieniu
                                zarzutów.
                                § 3. Przed zastosowaniem środka zapobiegawczego sąd albo prokurator stosujący
                                środek przesłuchuje oskarżonego, chyba że jest to niemożliwe z powodu jego
                                ukrywania się lub jego nieobecności w kraju. Należy dopuścić do udziału w
                                przesłuchaniu ustanowionego obrońcę, jeżeli się stawi; zawiadomienie obrońcy
                                o terminie przesłuchania nie jest obowiązkowe, chyba że oskarżony o to wnosi,
                                a nie utrudni to przeprowadzenia czynności. O terminie przesłuchania sąd zawiadamia
                                prokuratora.
                                § 4. Środki zapobiegawcze mogą być stosowane aż do chwili rozpoczęcia wykonania
                                kary.
                                Przepis niniejszy stosuje się do tymczasowego aresztowania tylko w
                                razie orzeczenia kary pozbawienia wolności.
                                § 5. Prokurator i obrońca mają prawo wziąć udział w posiedzeniu sądu dotyczącym
                                przedłużenia stosowania tymczasowego aresztowania oraz rozpoznania zażalenia
                                na zastosowanie lub przedłużenie tego środka zapobiegawczego. Niestawiennictwo
                                obrońcy lub prokuratora należycie zawiadomionych o terminie nie
                                tamuje rozpoznania sprawy.

Komentarz

Pracuję...
                                X