Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomoc dla osób zatrzymanych po meczu z Polonią!!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• yossarian1916
    odpowiedział(a)
    Jeżeli ktoś, kto został uniewinniony w Ostrowi Mazowieckiej jeszcze nie wysłał skargi na przewlekłość, ma okazję - SO w Ostrołęce uchylił wyrok do ponownego rozpoznania

Zostaw komentarz:

• Herman
    odpowiedział(a)
    Rewelacja
    U nas to się pewnie jedynie taki ziomek ucieszy, co odsiadkę zalicza i się każe w ramach urozmaicenia na wszystkie rozprawy wozić.

Zostaw komentarz:

• BlackAdder
    odpowiedział(a)
    Nowelizacja kodeksu karnego wydłużyła termin przedawnienia przestępstw, co chwyta w locie (czego zresztą nigdy nie mogłem zrozumieć). Konkretnie chodzi o art. 102 kk., który do art. 101 par. 1 dodaje teraz dychę, a nie piątkę. Czyli niby przedawnienie dla tego przestępstwa to 5 lat, ale ponieważ postępowanie zostało już wszczęte, musisz dodać 10, co daje 15 lat.

Zostaw komentarz:

• Herman
    odpowiedział(a)
    A możesz wytłumaczyć?

Zostaw komentarz:

• yossarian1916
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    Skąd takie info o przedłuzeniu?
    Z ustawy

Zostaw komentarz:

• Herman
    odpowiedział(a)
    Skąd takie info o przedłuzeniu?

Zostaw komentarz:

• yossarian1916
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez J86
    Ale, że co prawo działa nagle wstecz? A zresztą niech się ciągnie to będą wyższe odszkodowania.

Jeśli chodzi o Pabianice to dzwoniłem do Sądu i kolejny termin na luty jest. Ile rozpraw "głównych" było w innych miejscowościach zanim zapadły wyroki?

Nie działa wstecz, lecz w trakcie - bowiem bieg okresu przedawnienia się jeszcze nie zakończył.

Zostaw komentarz:

• yossarian1916
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez J86
    Chyba nie dłużej niż do września 2018? Wtedy mija 10 lat i wydaje mi się, że temat się przedawnia, więc wszędzie będą się śpieszyć, żeby wyrobić się przed tym terminem.
    Podziękujcie Ziobrze - wydłużył ten okres o 5 lat, do 2023 roku

Zostaw komentarz:

• Cinuś
    odpowiedział(a)
    Niekoniecznie. Mogą też przeciągać żeby właśnie się przedawniło i nie było wyroków uniewinniających oraz odszkodowań.

Zostaw komentarz:

• dominium
    odpowiedział(a)
    kur... zastanawiam się ciągle ile czasu może trwać ta sprawa, w dodatku ciągle coś przesuwają, przenoszą itp. Jeden sąd mówi tak, drugi inaczej, a przecież ciągle mowa o tym samym wydarzeniu.

Zostaw komentarz:

• pijak z Wo(L)i
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez wojak1 Zobacz posta
    Ale dlaczego tym osobom mamy pomagać? Jeżeli byli winni, robili zadymy, burdy, tak jak w meczu z Realem to nie widzę sensu jakiś publicznych zbiórek czy czegokolwiek...
    Jeśli piszesz tylko ........? Nie zagłębiasz tematu i w każdym wątku piertolisz bzdury to wypier....
    Ostatnio edytowany przez pijak z Wo(L)i; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• wojak1
    odpowiedział(a)
    Ale dlaczego tym osobom mamy pomagać? Jeżeli byli winni, robili zadymy, burdy, tak jak w meczu z Realem to nie widzę sensu jakiś publicznych zbiórek czy czegokolwiek...

Zostaw komentarz:

• żyła
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Zielaw Zobacz posta
    W kielcach podtrzymano wyrok . Skarżysko w calosci uniewinnione , wyrok prawomocny.
    o, nawet nie wiedziałem
    Pozdro Z., do nastepnego :jara:

Zostaw komentarz:

• krzys
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Snoopy Zobacz posta
    Mińsk Mazowiecki - ktoś, coś? Bo jakieś pismo przyszło, ale nie mogłem odebrać.
    Zawiadomienie o trzech rozprawach.7 grudnia,11 stycznia,8 lutego.
    Ostatnio edytowany przez krzys; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Snoopy
    odpowiedział(a)
    Mińsk Mazowiecki - ktoś, coś? Bo jakieś pismo przyszło, ale nie mogłem odebrać.

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X