Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomoc dla osób zatrzymanych po meczu z Polonią!!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jak byk jest napisane

Postanowił zastosowac wobec .............. jako środek zapobiegawczy
    1 Dozór Policji.......
    2 Zobowiązać do wstrzymania się od przebywania na terenie obiektów sportowych w trakcie imprez sportowych przez okres jednego roku
    Niesłusznie Skazani

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
      gazeta.pl

W artykule pada okreslenie 'widelce'. Nawet to przekrecają.
      Dobrze, wystąpiła. Czyli w wyroku skazującym może być orzeczony zakaz jako środek karny. My mówimy o "zakazach" z którymi ludzie wychodzili z komisariatów. Takich zakazów być nie może. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.

DobryChłopak - a masz podstawę prawną wpisaną? 276 kpk?

Komentarz

• zażalenia na dozór do sądu na Marszałkowskiej panowie
        LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• o, nie mam. mam 275, 249 i 250 - 4.
          Niesłusznie Skazani

Komentarz

• Wygląda na to że po prostu podciągnęli Ci zakaz pod dozór. Masz w tym postanowieniu napisane szczegółny dozoru?
            Ja bym się pożalił, bo masz szanse. Dozór jako środek zapobiegawczy ma na celu zapewnienie przeprowadzenia postępowania karnego bez zakłóceń a nie dawanie zakazów stadionowych. Zresztą, masz mecenasa to on powinien wiedzieć co robić.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
              Dobrze, wystąpiła. Czyli w wyroku skazującym może być orzeczony zakaz jako środek karny. My mówimy o "zakazach" z którymi ludzie wychodzili z komisariatów. Takich zakazów być nie może. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.

DobryChłopak - a masz podstawę prawną wpisaną? 276 kpk?
              własnie na podstawie 276 mozna w ramach środka zapobiegawczego nakazac powstrzymanie się od okreslonej działalności i na tej podstawie dają nakaż powstrzymania się od uczestniczenia w imprezach masowych
              "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Mi się wydaje że w tym artykule to chodzi o działalność gospodarczą lub inną zorganizowaną zarobkową, bo wcześniej jest mowa o wykonywaniu zawodu i zajmowaniu stanowisk.Nie mam tu komentarza do kpk niestety.

Myślę, że jednak te zakazy to jest tak dozór skonstruowany, zwłaszcza że art. 275 par. 2 in fine by dawał taką możliwość.

Komentarz

• Tuzin, żeby było jaśniej tak to wyglądało (ale w każdym przypadku były to inne słowa i zależały tylko i wyłącznie od inwencji twórczej prokuratora).

przy okazji się spytam może ktoś wie. Na drugiej stronie mniejszym drukiem jest napisane: "Zażalenie składa się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie". Czy nie można złożyć zażalenia w inny sposób bez tego 'pośrednictwa'. I czy ów prokurator będzie prowadził moją sprawę do końca? Byłaby to kiepska wizja porównując chociażby z gdzieś wspomnianym prokuratorem - kibicem Legii.
                  Proszę tu nie jeździć bo hałas jak na produkcyjnej hali
                  ONI MAJĄ PARAGRAFY A MY MAMY GRANATY W GĘBIE KTÓRE MOGĄ NAM WYPALIĆ
                  Szemrane typy co chcą czyścić nam morale, znowu wmawiać, że kolorowe znacze szare
                  Dzielić nas jak nigdy dotąd, leczyć swe kompleksy - ja mam tego potąd!

Komentarz

• Dobra widzę. Uzasadnienie pisane z taśmy, tylko zmienione nazwisko delikwenta, czyn i środek zapobiegawczy.
                    Jak chcesz żeby Ci pomóc napisać zażalenie/wniosek o zmianę tego to zapraszam na priv. Innych również.

Pośrednictwo prokuratora jest konieczne, bo... tak zawsze było i jest Wszystkie środki odwoławcze czy zaskarżenia składa się przez organ który wydał pierwotne orzeczenie - w każdej procedurze czy to karnej, cywilnej czy administracyjnej tak jest. Nie chce mi się tłumaczyć dlateczego. Jak składasz jakieś pismo to zawsze zachowujesz odpis o takiej samej treści z pieczątką przyjmującego. Potem masz gwarancję że dotarło ono do adresata w takiej formie jak chciałeś. Z doświadczenia Ci powiem, że nie masz się czego obawiać - prokurator raczej nie zje Twojego zażalenia.
                    Ten sam prokuator będzie prowadził sprawę do końca bo znalazła się ona w jego referacie. Możesz wnioskować o jego odsunięcie na podstawie 47 kpk (stosowane przepisy o wyłączeniu sędziego), ale nie polecam, bo szkoda na to czasu.
                    Ostatnio edytowany przez Tuzin; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• dzięki za wyjaśnienia i oferowaną pomoc, jakby co będę do Ciebie walił.
                      Proszę tu nie jeździć bo hałas jak na produkcyjnej hali
                      ONI MAJĄ PARAGRAFY A MY MAMY GRANATY W GĘBIE KTÓRE MOGĄ NAM WYPALIĆ
                      Szemrane typy co chcą czyścić nam morale, znowu wmawiać, że kolorowe znacze szare
                      Dzielić nas jak nigdy dotąd, leczyć swe kompleksy - ja mam tego potąd!

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
                        po prostu piszesz, że odwołujesz oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się karze i wnosisz o przeprowadzenie rozprawy

możesz to złożyc zarózno w prokuraturze jak i sądzie , specjalnych wymogów co do formy nie ma

pismo powinno zawierać , tak jak każde poismo procesowe:

1) oznaczenie organu, do którego jest skierowane, oraz sprawy, której dotyczy,
                        2) oznaczenie oraz adres wnoszącego pismo,
                        3) treść wniosku lub oświadczenia, w miarę potrzeby z uzasadnieniem,
                        4) datę i podpis składającego pismo.

pismo weź ze sobą w dwóch egz - jeden zostaje , drugi jest dla ciebie z przybitym poświadczeniem złożenia

ps

ktoś tam chciaal jakiś numer faksu , zeby wyslac na komisariat pismo - faksem nie wysylać !

składac na biuro podawcze w prokuraturze albo w sądzie
                        ja niestety tez sie przyznałem z róznych wzgledów chocby z takich ze charakter mojej pracy nie pozwala byc mi karanym a szanowny pan policjant powiedzial ze jestli to podpisze to jest to art. 335 (chyba) a takie sprawy nie sa wpisywane do krajowego rejestru sadowego, dodal takze ze jelsi tego dzis nie podpisze to moge zapomniec ze szybko wroce do domu... Moja decyzja byla jaka byla dzis wiem w zasadzie jak tylko wyszedlem to wiedzialem ze zwyczajnie w swiecie dalem d*** z podpisaniem tego papierka.
                        Wczoraj zadzwonilem na komisariat podali mi numer sparwy oraz konkretny numer moich papierow dowiedziałem się tazke niestety telefnicznie ( aczkolwiek dzis bede to potwierdzal) jaka prokuratura prowadzi moja sprawe ( powiedziali za srodmiescie polnoc tj ul. wyslicka 6). Napisałem wczoraj 3 pisma : do prokuratury o ktorej mowa wyzej, na malczewksiego bo tam bylem zatrzymany oraz do komendy na wilczej 21. Wszytkie 3 pisma wyslalem listem poleconym, priorytetem za potwierdzeniem odbioru. Oczywiscie pismo dotyczylo zmiany zeznan ktore uzsadanilem roznymi czynnikami zewnetrzynymi jak i wewnetrzynymi np. strach . Od 2 parwników ( i nie mowie o 2 przypadkowych prawnikach) wiem ze nawet podpisanie czegos takiego jak dobrowolne poddanie sie karze SPOKOJNIE da sie zmienic bo zwyczajnie masz do tego prawo.
                        Wiec podsumowujac:
                        - wysyłajcie te pisma w kazde mozliwe miejsce
                        - głowa go gory bedzie dobrze
                        Ostatnio edytowany przez kami(L)ek1916; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Afgan Zobacz posta
                          ja to juz nie wiem co mam robic, przyznalem się, ale mam ochotę się odwołać, nie dostałem żadnych papierków z komendy, maja niby przyjść do domu. do kogo mam się odwołać? do komendanta czy do prokuratora? przed sądemnie byłem tylko śledczy pies mnie zalatwial, przybił mi bierny udział w zbiorowisku. jakie mam szanse na odwołanie się? wiem, że będę miał problemy z moim nowym pracodawcą, który bedzie chciał odemnie zaświadczenie o niekaralności...dzielnicowy tez mi narobił przypału wsród sąsiadów, nagadał im że jestem chuliganem i legijnym bandytą...
                          zrob dokładnie tak jak pisałem niżej. Masz szanse jestes w identycznej sytuacji jak jak i pewnie jeszcze kilkadziesiat innych osob. Dzwon na komisraiat i niech podadza Ci numer akt dowiedz sie tez kto prowadzi Twoja sprawe i wysylaj pisma listami ( lub osobiscie zanoś) ale pamietaj : polecony, prioryrt i za potwierdzeniem odbioru. Za jakis czas zostaniesz wezwany do sadu (prokuratury?) w celu zlozenia ponownych zeznan ( pamietaj zeby to wszystko dobrze uzasadnic) najlepiej zebys skontaktowal sie z jakims kompetentnym adwokatem. Jelsi masz czyste sumienie i naprawde nic tam zlego nie zrobiles to pamietaj JESTES NIEWINNY !
                          Ostatnio edytowany przez kami(L)ek1916; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ja jeszcze nie rozumiem jednej rzeczy - dlaczego wsrod 752 (ponoc) zatrzymanych tylko 688 uslyszalo zarzuty a reszte puscili. ? Skoro wszystkich innych oskarzaja o jakies zbiorowe akty swiadomej przemocy to z tymi pozpstalymi? No chyba nie byli to tajniacy Czemu kierwa mamy inne wyroki za to samo, lub nie mamy ich wcale ?

Ja mam 254,1 kk w zw z art 57a,1 kk nic mi to nie mowi bo i tak tego opisu nie da sie rozczytac total bzdury
                            Ostatnio edytowany przez bkt; [ARG:4 UNDEFINED].

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Wyroków to jeszcze nikt nie ma.
                              Nie bardzo rozumiem o co Ci biega.

Lwia częśc z nas ma 254,1 kk w zw z art 57a

Kilkanaście osób ma atak na psiarnie i niszczenie mienia.
                              To najczęściej Ci na których są dowody , albo zostali złapani na gorącym.

Opis 254,1 kk w zw z art 57a jest dość czytelny ,szczególnie po lekturze tego tematu.

Komentarz

• Mialem na mysli zarzuty nie wyroki ofc, sorki za pomylke.
                                A dokladniej chodzi mi o to, ze lwia czesc z nas oprocz dozoru dostala zakazy czy jakies inne srodki "zapobiegawcze" a przeciez jestesmy oskarzani o to samo. Wiec i to samo powinnismy dostac to chyba logiczne jest?

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

Pracuję...
                                X