Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Byłem w 2021. Niestety autem, bo mieszkałem w Szczyrku a w Wiśle jedynie zaczynałem szlak. Jedzenie było spoko, kilka piw wziąłem na wynos w butlach, jednak nic mi nie zapadło w pamięci jakoś mocniej. Zerknąłem sobie w swój profil na untappd i wynika z niego, że piłem takie oto klasyki (w nawiasie moje oceny, niestety bez notatek):
    Wiślanin Ciemne - Dark Lager, 3/5;
    Nowa Osada - Pale Ale, 3.5/5;
    Biała Wisełka - Hefeweizen, 3.75/5.
    Czyli jak widać niezły Weizen, spoko Pale Ale i bez szału Tmave. Ot, raczej taka ciekawostka, niż coś naprawdę godnego uwagi (już lepiej skoczyć kilka km do Wieprza i zwizytowac sklep Pinty ).
    Ale jeśli lubisz takie klimaty, to coś w podobie ma Karpacz - jest tam Browar Restauracyjny Sowiduch (chyba ciutek lepsiejszy, acz też nic nadzwyczajnego).
    W takim górskim klimacie, chyba nieco ciekawiej jest po słowackiej stronie - np. w Popradzie jest Minipivivar Tatras (z deską złożona z aż 8 piw) i ogólnie całkiem imponującą liczbą kranów (około 20!).
    Ostatnio edytowany przez Majkisek; 14829.

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
      Ale jeśli lubisz takie klimaty, to coś w podobie ma Karpacz - jest tam Browar Restauracyjny Sowiduch (chyba ciutek lepsiejszy, acz też nic nadzwyczajnego).
      Byłem pod koniec września 2020 r. w Karpaczu. Okres obostrzeń pandemicznych tuż przed tym długim zamknięciem gastro. Charakterystyczna była kolejka przed wejściem i oczekiwanie na wolny stolik. Przed wizytą przejrzałem menu i wstępnie spodziewałem się, że będzie ciekawe. Tymczasem jedynymi piwami na kranach były pils i pszenica. Wziąłem pilsa, szybko wypiłem i jakoś ani nie zachwycił, ani nie rozczarował.

Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
      (już lepiej skoczyć kilka km do Wieprza i zwizytowac sklep Pinty )
      Akurat byłem tam w zeszły piątek I to nietylko w sklepie, ale również zwiedzałem oba browary tzn. tą właściwą Pintę oraz Pinta Barrel Brewing Zwiedzanie indywidualne jest w piątki i soboty. Cena biletu za oba browary to 25 zł (do wykorzystania w sklepie na dwa piwa z serii Beskidy i/lub bezalkoholowe MiniMaxi). W zwykłej Pincie szczególnie niesamowity widok części hali z rozlewem do butelek. A w hali fermentacyjnej wielkie beczki z sokiem z marakui dodawanym do fermentacji.

Natomiast Pinta Barrel Brewing to dwie hale z beczkami po różnych wytrawnych alkoholach wypełnione piwem. Mnóstwo styli: RIS, Braggot, Saison, Wild Ale, Table Beer. W jednej hali jest taki drewniany pojemnik, gdzie leżakują butelki po rozlewie. Na moje pytanie o czas leżakowania piwa w beczkach przewodnik powiedział, że co jakiś czas zbiera się grupa pracowników, pobiera próbki piwa, degustują i oceniają czy dalej leżakować czy dać do rozlewu. Przy czym praktycznie większość tych piw jest przeznaczona do 2-3 letniego leżakowania. Najstarszą beczkę, którą udało mi się zlokalizować miała datę 01/2021 r., a najmłodsza sprzed dwóch tygodni.

A po zwiedzaniu wizyta w sklepie. I tutaj największy szok. Spodziewałem się głównie stałej oferty znanej z marketów (Atak Chmielu, A Ja Pale Ale, Modern Drinking, Pierwsza Pomoc), a tu widzę, że naprawdę oferta jest głęboko poszerzona. No i te ceny ... . Aż mi nogi zmiękły. Oferta zeszłorocznych piw z konkursu Pinta& Lidl po 5 i 5,50 zł. Belgian Abbey Single po 5,50 zł. Belgian Tripel po 6,50 zł. Kryształ po 7,50 zł. Grodzisz po 6 zł. RISfactory po 12 zł. Jakaś seria puszkowych IPEK po 12 zł. Seria puszkowa Collab (Pinta&Artezan, Pinta&Cieszyn) po 10 zł. Puszkowe, nowe kwasy po 12 zł. Sztosy Barrel Brewing po 30 zł. W sumie do plecaka trafiło 11 butelek (m.in. Grodzisz, Kryształ, Collab American Pils, Kelsz [kooperacja z Artezanem - było na WFP]). Po tych cenach widać różnicę między kupnem u producenta, a w marketach.

Jestem bardzo zadowolony z wizyty i z zakupów. Szkoda, że Browar jest usytuowany w miejscu, które jest mi nie po drodze. Jako osoba wypoczywająca w górach, najbliższa miejscowość górska to Szczyrk, skąd można dotrzeć szlakami do Wieprza. Dlatego taki wypad w góry mógłby być okazją do ponownych odwiedzin.

Oczywiście polecam każdemu opcję zwiedzania obu Browarów Pinty wraz z zakupami w sklepie

Komentarz

• To ja wspominam wizytę w Sowiduchu nieco lepiej (byli w stanie skomponować deskę i to chyba nawet z 5 pozycji). Byłem czerwiec '20. Myślę, że we wrześniu po prostu większość tego co uwarzyli im się pokończyło. A jako, że czasy szły niepewne, to nic na zimę nie warzyli.

Ja również pamiętam sklep Pinty z niezłych cen i spoko asortymentu. Do dziś żałuję, że nie wziąłem ichniej RISowki bądź Porterówki. Niby mocnych alkoholi nie pijam ale myślę, że te pozycje byłyby ciekawe, zaś poza tym sklepem, już nigdy nigdzie ich nie widziałem.

Co się zaś tyczy Pinta Barrel Brewing, to po spróbowaniu kilku wypustow, mogę stwierdzić jedno - Pinta jest lata świetlne przed innymi naszymi browarami. Oczywiście, nie licząc dzikusów, piwa są ekstremalnie deserowe, jeśli jednak ktoś lubi gęste imperialne stouty, to na pewno będzie zadowolony. Niektóre pozycje z PBB zdarzało mi się nawet powtarzać (mimo, że faktycznie ich ceny oscylują między 30 a nawet 45 złotych).

Co do samego Wieprza i Pinty, to 5-6 sierpnia organizowany jest tam One More Beer Festival - w formule płacisz raz, pijesz ile chcesz (w określonym czasie). Po długich wahaniach, stwierdziliśmy jednak, że taka formuła ma więcej minusów, niż plusów i (prawie na pewno) się nie wybieramy. Ale może kogoś zainteresuje

Komentarz

• Szukam koleżanki koleżanek na mecz górnik które chętne

Komentarz

• Co tu taka cisza? Jutro startuje WFP
            Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Teraz już kurna wiem... Przegapiłem to wcześniej i umówiłem na ten czas inne "aktywności"
              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• W temacie cisza od lat
                zazwyczaj trochę ruchu jest "po". Patrząc na lineup, to w tym roku obrodziło w dzikusy i ciekawe Saison. Także pantoprazol w kieszeń i jazda A Wy, macie coś konkretnego na co się szykujecie?

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                  Teraz już kurna wiem... Przegapiłem to wcześniej i umówiłem na ten czas inne "aktywności"
                  A w tej edycji Schlenkerla na WFP

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta

A w tej edycji Schlenkerla na WFP
                    Ja również. Ponadto Pohlaja i z nowych Sarabanda.

Resztę to pewnie odwiedzę standardowo. Mam 4-5 stoisk na które wracam rok w rok (w zasadzie co pół roku)
                    Always look on the bright side of life!

Komentarz

• No ja to na Schlenkerle się zdecydowanie nie nastawiam, napisałem tylko, żeby Ksieciuniowi było bardziej szkoda i następnym razem dostosował plany pod WFP
                      Natomiast Pohjala to fantastyczny browar. Kojarzy mi się z tallinskimi białymi nocami pod koniec czerwca w zasadzie każde ciemne piwo od nich to perełka.

Komentarz

• Dzięki

A tak mi chodziło po głowie żeby sprawdzić kiedy będzie festiwal, bo te inne plany mogłem inaczej ustawić, zanim je przyklepałem. Jest mała szansa, że dotrę na chwilę czwartek późną nocą. Ale mała.

Cóż, wypijcie moje zdrowie jakaś wędzonką
                        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Od kilku dni jaram się jak cholera tym Festiwalem (mój portfel już nieco mniej)

Linki do line'up: https://warszawskifestiwalpiwa.pl/lista-piw/ https://untappd.com/v/warsaw-beer-fe...-piwa/11142155

Niestety na tą chwilę nie ma listy od ważniejszych browarów (Piwne Podziemie, Zakładowy, Artezan, Trzech Kumpli, Funky Fluid). Wysłałem wiadomość do organizatorów, aby popędzili browary z aktualizacją listy.

Line'up na jesieni zdecydowanie inny od wiosennego. To czy lepszy, czy gorszy - po prostu inny. Tak jak napisał Majkisek - jest dużo saisonów (2022 r. to rok saisona według PSPD), jest dużo dzikusów (Wild Ale). Obrodziło również black IPKami.

Moja lista podzielona na style: Black IPA, Saisony, Dzikusy, Belgia (Blonde, Dubbel, Trippel), piwa wędzone/dymione, klasyka (pilsy, kolsch, bitter) i sztosy. Lista piw w każdej kategorii oscyluje minimum 5 sztuk. Jako, że na kranach jest rotacja, więc pewnie nie będzie tak, że wszystkie piwa, które chcę wypić w danej chwili będą dostępne (a i raczej nie nastawiam się na bicie rekordów - wystarczy mi po kilka z kategorii) , a może być tak, że niektórych nie wypiję. Omijam wszelkie pastry. Również będę ograniczał zwykłe IPKi.

Dwa dni urlopu wzięte, więc czwartek i piątek wizyta na Łazienkowskiej 3

Komentarz

• Orzelek - niektóre browary z tych co wymieniłeś, wrzuciły swoje listy na FB (na pewno PP, FF czy 3K).
                            Oczywiście największa chwała tym, którzy wrzucili i na FB i na stronę.

Komentarz

• O i Artezan właśnie wrzucił na FB i to z podziałem co którego dnia, więc super

Komentarz

• Zamieszczone przez Orzelek Zobacz posta
                                Moja lista podzielona na style: Black IPA, Saisony, Dzikusy, Belgia (Blonde, Dubbel, Trippel), piwa wędzone/dymione, klasyka (pilsy, kolsch, bitter) i sztosy.
                                Jeśli chodzi o dzikusy, to zdecydowanie polecam stoisko Sick Boy Brewing - to taka dzika flanka browaru Monsters. Piwka są genialne.
                                Jesli chodzi o Saison, to właściwie stoisko Kingpina wyczerpuje temat (4 z beczek po winie) + zwykły z kwiatem bzu. Zresztą, oba stoiska były ostatnio na 3p. blisko siebie, także dobre miejsce, by rozbić obóz

Komentarz

Pracuję...
                                X