Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Szanowny Panie Ksieciuniu - droga do sławy i kariery otwarta
    https://www.browarpinta.pl/konkurs?f...emSJY9qPSFrny0
    Chyba muszę się zainteresować tym konkursem

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
      Szanowny Panie Ksieciuniu - droga do sławy i kariery otwarta
      https://www.browarpinta.pl/konkurs?f...emSJY9qPSFrny0
      Dzięki za info - ja się z moimi półproduktami nie załapię, ale są na forum tacy, którzy by mogli (i powinni)
      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• O proszę, to nawet nie wiedziałem, że jest więcej samorodnych talentów na forumce
        ​​​​

Komentarz

• " za I miejsce: dyplom, uwarzenie piwa wg zwycięskiej receptury przez Browar PINTA i dystrybucja piwa w sklepach Lidl Polska, nagrodę pieniężną w wysokości 2000 PLN netto, zestaw 100 piw oraz gadżetów z Browaru PINTA".

No powiem, że uwarzenie piwa przez PINTĘ oraz dystrybucja w Lidlach robi wrażenie

Komentarz

• Sorry za post pod postem.

Dziś trzecia sobota stycznia, czyli Święto Porteru Bałtyckiego - Piwowarskiego Skarbu Polski

Życzę smacznej degustacji ! Na zdrowie

Komentarz

• Dzięki za informację - zdążyłem zmienić piwne plany na wieczór i coś tam odpowiedniego znaleźć w lodówce. Miało być czarno i amerykańsko, będzie czarno i patriotycznie

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                Dzięki za informację - zdążyłem zmienić piwne plany na wieczór i coś tam odpowiedniego znaleźć w lodówce. Miało być czarno i amerykańsko, będzie czarno i patriotycznie

Po 3 takich jestem jak stek, well done

Komentarz

• U mnie również wczoraj w szkle wylądował Porter Bałtycki z Komesa
                  Dla miłośników nut śliwkowych w piwach reprezentujących ten styl, jest to absolutnie pozycja godna polecenia (choć osobiście ze śliwkowych "Bałtyków" jeszcze bardziej cenię Warmiński).
                  Natomiast dla mnie najlepszym przedstawicielem stylu (choć jest to wersja imperialna), pozostaje Ragnar z Trzech Kumpli.
                  Ostatnio jednak miałem okazję po raz pierwszy w życiu wypić Porter Bałtycki z wędzonką (która jest tym, czego szuka w piwie co najmniej jeden forumowicz często piszący w tym wątku ) - mianowicie 55 z Browaru Gościszewo. Samodzielnie, nigdy w życiu bym tego piwa nie kupił, jednak dostawszy na prezent, nie pozostało nic innego, jak spróbować. I ku memu zaskoczeniu, to piwo było kapitalne. Świetna tekstura, dużo ciała, sporo słodyczy ale bardzo daleko do takiej męczącej ulepkowatości (która ma miejsce np. w Porterze z Perły). Do tego, na finiszu wjeżdża właśnie wędzonka i muszę przyznać, że świetnie domyka to piwo. Nie jest nachalna, nie jest dominująca, nie przykrywa charakteru trunku. Po prostu daje kontrę do przyjemnej słodyczy (tak jak np. dawać kontrę mogłaby goryczka). Dla miłośników wędzonek, gorące polecanko. Co ciekawe, tenże Browar, ma w swojej ofercie także Pilsa o tej samej nazwie. Również polecam.

Komentarz

• Gościszewo ma o wiele więcej pozycji w swoim piwnym menu.
                    Mają też typową "wędzonkę"-Darz Bór.
                    Ja nie jestem.fanem tego rodzaju piwa,więc moja opinia nie będzie obiektywna.
                    Co do porterów,warto zwrócić uwagę na pozycję z browaru Amber.
                    Bardzo ciekawe piwo ,dobrze ułożone,fajne nuty,sporo ciała .
                    Butelka 0,33 do dostania w Żabkach.
                    Cena około 9 PLN.
                    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• A, jeszcze a propos Porteru z Komesa - jest już zabutelkowana wersja wymrażana, leżakowana w beczce po whisky. Jedynie 4040 butelek tego rarytasu.

Komentarz

• Nie udało mi się załadować zdjęć, więc pozostaje mi opis.

Również moje gardło zostało zaszczycone Komesowym Porterem. A poza tym w szkle znalazły się.

No 24 - Pracownia Piwa. Imperialny Porter Bałtycki. Ekstrakt: 24%, Alko: 10%

W smaku mocna kawa, deserowa czekolada (taka z 70% kakao), rodzynki i nieśmiałe nuty piernikowe

Gwiazda Północy - Maryensztadt. Imperialny Porter Bałtycki z wędzonymi śliwkami i suszonymi figami. Ekstrakt: 26%, Alko: 10,1%

Aromat wręcz bucha połączeniem wędzonki i kompotu z suszu owocowego. W smaku wędzonka w opór, bardzo słona. Gdzieś tam można było wyczuć śliwkową słodycz. Nut kawowych, czekoladowych nie uświadczyłem, bo ta wędzonka mocno dominowała i przykryła wszystko co w "Bałtyku" powinno się wyczuć.

Cieszy jeszcze fakt, że pogoda za oknem dopisała, bo taki klimat jest idealny na piwka z wysokim woltażem (portery, RISy)

Komentarz

• No proszę, jednak takie marketingowe „głupoty” jak święto jakiegoś piwa mają sens – temat ożył

Jak dla mnie „Darz Bór” ma za dużo marcowej słodyczy, a za mało wędzonki.
                          O porterze z Ambera/Żabki słyszałem sporo dobrego, ale jeszcze go nie spotkałem.
                          Za to tę Gwiazdę Północy będę koniecznie musiał gdzieś upolować, bo dla mnie stwierdzenie „wędzonka mocno dominowała” brzmi jak najwyższa pochwała

A wędzone „55” z Gościszewa jest przynajmniej jednemu forumowiczowi znane

Komentarz

• Porter z Browaru Amber rozszedł się na pniu.
                            Z tego co publikowano na ich FB,do Żabek trafiało po kilka sztuk.
                            Pewnie będzie dostępny w specjalistycznych sklepach.
                            "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie, ale wczoraj sięgnąłem po 2 piwka z serii bardziej owocowych, zazwyczaj tego nie robię no, ale tak ładnie się etykieta prezentowała w sklepie osiedlowym, że postanowiłem nabyć. Pierwsze to Mango White IPA, browar Szpunt, alk 6.5%, jak dla mnie zbyt mocno to mango się wybija ponad goryczkę a właściwie jej brak. Koszt ok 9zł za 0.5L
                              Drugie natomiast to Tarta z browaru Cztery Ściany, alk 6.5%, całkiem delikatne w smaku, mieszanka żurawinowo-jeżynowo-cynamonowa aczkolwiek cynamon to chyba występuję tylko w nazwie na samej etykiecie Koszt ok 12zł / 0.5L

Gdybym miał wybierać z tej dwójki to zdecydowanie Tarta

Komentarz

• Jak już o porterach mowa, to mimo różnych fajnych przykładów wymienionych wyżej, dla mnie niezmiennie nr 1 jest Porter Żywca. Aczkolwiek tych wędzonych nie próbowałem, trzeba będzie nadrobić zaległości
                                ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

Pracuję...
                                X