Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Browary Żoliborskie na froncie walki z pandemią

Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Ciekawostka dla piwomaniaków:

https://kopalniawiedzy.pl/piwo-z-Eur...e-ziarno,32426
      Lipiec 1945: Obława Augustowska -Największa zbrodnia Sowiecka na terenie Polski.

Komentarz

• Zamieszczone przez NorbasOi Zobacz posta
        Austriacy zawsze byli King Kongami cywilizacji.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Latka lecą, łeb siwieje, w krzyżu strzyka - nic fajnego. Żeby "osłodzić" sobie czwórkę z przodu uwarzyłem sobie okolicznościowe piwo.

Żoliborskie, "Cztery dychy" (American Pale Ale)

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję  Nazwa: DSC_0515.JPG Wyświetleń: 0 Rozmiar: 124,8 KB ID: 2556651

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję  Nazwa: DSC_0512.JPG Wyświetleń: 0 Rozmiar: 113,8 KB ID: 2556653

Oczywiście nic tu niczego nie osładza, bo i nie taki był zamiar. Jeżeli chodzi o parametry to piwo na pograniczu APA i AIPA. W smaku raczej AIPA, z wyraźną goryczką i aromatem amerykańskich chmieli, ale bez perfumerii. Zdecydowanie wytrawne; po krótkotrwałej przygodzie z Centennialem i Simcoe wróciłem do "starych" chmieli, więc nie ma już słodkawych posmaków czerwonych owoców.
          Piana porządna, lekko przegazowane (tak jak lubię), jak się nie wstrząśnie butelką i nie wleje ostatniego centymetra z dna, to całkiem klarowne (a jak się wstrząśnie, to ładnie mętne jak na APA przystało ;-) )
          Szata graficzna prezentem urodzinowym od niezawodnego Tetera (www.graftet.pl).

Butelek jest czterdzieści, każda ręcznie numerowana kolejnym "pięknie przeżytym rokiem" (plus jedna dodatkowa za rok bieżący)

I od razu człowiek się czuje lepiej i przypomina sobie, że PESEL to tylko ciąg liczb
          Załączone pliki

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zdrówka!
            Lipiec 1945: Obława Augustowska -Największa zbrodnia Sowiecka na terenie Polski.

Komentarz

• Dzięki.
              Przy okazji przekażę

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                Latka lecą, łeb siwieje, w krzyżu strzyka - nic fajnego. Żeby "osłodzić" sobie czwórkę z przodu uwarzyłem sobie okolicznościowe piwo.

Żoliborskie, "Cztery dychy" (American Pale Ale)

Oczywiście nic tu niczego nie osładza, bo i nie taki był zamiar. Jeżeli chodzi o parametry to piwo na pograniczu APA i AIPA. W smaku raczej AIPA, z wyraźną goryczką i aromatem amerykańskich chmieli, ale bez perfumerii.
                Ciekawe jak to udowodnisz. Pisać każdy może.

Na pesele nie będę się licytował.

Najepszego!
                Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Komentarz

• Widzę księciuniu , że zupełnie nie idziesz z duchem czasu - gdzie jest Sabro, Azacca i Nelson Sauvin? No i gdzie drożdze London Fog?!

Wszystkiego co NajNaj!

Komentarz

• Zamieszczone przez Yanks Zobacz posta

Ciekawe jak to udowodnisz. Pisać każdy może.

Na pesele nie będę się licytował.

Najepszego!
                    Na słowo mi nie wierzysz?! U mnie słowo droższe pieniędzy (podjedź na Ochotę, odbierz sztukę i nie bądź niedowiarkiem, ale wierzącym)

Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
                    Widzę księciuniu , że zupełnie nie idziesz z duchem czasu - gdzie jest Sabro, Azacca i Nelson Sauvin? No i gdzie drożdze London Fog?!

Wszystkiego co NajNaj!
                    Bo ja w kwestii piwnej rewolucji i nowofalowych chmieli jestem konserwatystą. Skomplikowane, nieprawdaż
                    Dzięki za życzenia

Komentarz

• Dziwne uczucie, gdy zamawiasz żoliborskie piwo obcej produkcji

P.S. NIc specjalnego - słaba goryczka, słodkawe, mało aromatyczne, z wyczuwalnymi warzywkami (DMS) - moje lepsze

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Na słowo mi nie wierzysz?! U mnie słowo droższe pieniędzy (podjedź na Ochotę, odbierz sztukę i nie bądź niedowiarkiem, ale wierzącym)

może i ja w końcu odbiorę co mi należne
                        349meczów*
                        71 goli*
                        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Pracuję...
                        X