Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kusza, ty Świnio!
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Kulturalnie ,prawdę napisał.
      "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Ja też kulturalnie ("świnia" dużą literą).

I prawdę

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
          Dobra wiadomość, powodzenia życzę!
          Obiecuję że jak Wisła spadnie z ekstraklasy (w co wierzę ) to zjawię się z wizytacją
          No, to chyba jednak nie będziesz gościem
          Pozostaje Hoppiness, które jak przypominam serwuje ,gdy jest, Legia Rugby a nie Ciechana
          Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Miałem się wybrać na łykend do Wilna na tradycyjne o tej porze roku Kaziuki, żeby sobie trochę pospacerować i posiedzieć w jakiejś knajpie przy Utenos Alus lub czymś podobnym, no ale wyjazd ostatecznie nie wypalił.

Ale jak to w życiu bywa, nigdy nie jest tak źle, by nie mogło być gorzej i dostałem od Znajomka kilka kartoników po 10 szt. takiego oto specyfiku:

FIERY SHIELD Poland Premium Quality Lager Beer. Alk. 6%, extr. 11,7. Browar Sulimar z Piotrkowa. Buteleczka 0,33 jak ongiś Wareczka z Kazikiem Pułaskim. Piwko ewidentnie robione na export.

Wchodzi pięknie, właśnie kończę ostatnią dziesiątkę

Warto, acz jak wiecie, nie jestem zbyt wymagający, gdyż u mnie tradycyjny Żywczyk grany jest cały czas

Foxx – a Tobie też smakowało?

Esk - możesz zawsze dla mnie coś takiego trzymać na zapleczu, Dziecinko
            OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Gdzie w Warszawie można zakupić piwo Svyturys Baltas? Kiedyś był łatwo dostępny w sieci Bomi. No i Jelen serbski? Kiedyś dostępny w sieci Piotr i Paweł, a ostatnio jakoś nie mogę natrafić.

Komentarz

• Orientuje się ktoś czy karnety na WFP są imienne?

Komentarz

• Świeża dostawa z Królewca:

https://ocen-piwo.pl/baltika-3-klasyczne-s1-n902

Dla mnie super.

OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Jakby coś, to od jutra do soboty na Ł3 kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Gdyby ktoś z osób mi znajomych się wybierał, to proszę o priva; miałbym małą prośbę

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                      „Gwiezdne wojny” doczekały się remake’u

Ciemna strona chmielu (Black IPA) – Browary Żoliborskie

Założeniem pierwszej wersji było, żeby to była ewidentnie Black IPA, a nie American Stout i tak było. Tym razem chciałem, żeby skręcało trochę w stronę stouta i tak jest. I ta zgodność założeń z efektem cieszy mnie najbardziej.
                      Nadal to jest IPA z wyraźną chmielową goryczką, ale wyczuwalnych jest więcej nut palonych (jest też lekka cierpkość, ale z każdym tygodniem zanika). Piana w porządku, nagazowanie może trochę ponad styl, ale tak lubię. W pierwszej wersji tej kosmicznej epopei rolę blondkociaka mającego wprowadzić trochę słodyczy do ciemnej strony chmielu pełnił jaśmin, ale jego rola przeszła niezauważona. W remake’u jego miejsce zajęła lukrecja i bardziej wprawieni smakosze twierdzą, że gdzieś tam odcisnęła swoje piętno – ja takich niuansów raczej nie wyczuwam, ale może jakiś tam słodkawy posmak się pojawia.
                      Generalnie remake nie jest wierną kopią pierwowzoru, ale trzyma jego poziom i klimat. I tak miało być

Za stronę wizualną Oscar tradycyjne wędruje do Tetera (www.graftet.pl)

Po długim czasie, lub jak kto woli niewczasie, ale w końcu otworzyłem butlę tego księciuniowego specyfiku. Bez przekonania, bo zwyczajnie nie lubię stoutów czy porterów, ogólnie ciemnych piw. I trafiło mnie niczym 10 x Jasny Grom z Peruna, piwo po prostu z najwyższej półki. Nigdy mi się chyba nie zdarzyło żebym zmęczył więcej niż jedno ciemne, a tu gdyby tylko księciuniu nie był tak dramatycznie skąpy, mógłbym wciągnąć jeszcze z lotu 5 sztuk. Naprawdę, bez kadzenia i tłustego kremu - prze-ko-za-ckie! Jako że należę do grona uprzywilejowanych, mimo chamowatego podniebienia które nie wyczuwa nut południowoafrykańskich bananów czy delikatnych nutek mandarynki sycylijskiej, miałem okazję smakować chyba wszystkie edycje Żoliborskiego. I w moim rankingu to piwo jest na pewno w pierwszej trójce w historii tego browaru, a musiałbym dobrze pogrzebać w pamięci co i czy w ogóle je wyprzedziło.
                      Naprawdę, takiego piwa nie powstydziłaby się żadna marka! Gratulacje!

Komentarz

• Warto się dziś na coś "zasadzić"?
                        Chodzi mi o jakieś białe kruki, które mogą być ciężko dostępne w sklepach, itp. Styl sprawa drugorzędną, ostatnio odkryłem, że dobrze zrobione piwo może smakować niezależnie od niego

Komentarz

• Nawiązując do poprzedniego posta w kwestii "zasadzenia"
                          Poleci ktoś sprawdzone sadzonki chmielu dla początkujących? Gdzie można kupić? Jaka odmiana dla naszego klimatu jest "najwięcej wybaczająca" ? Może być na priv żeby nie zaśmiecać.
                          "No bo jak to, w szaliku w lecie? Na pewno kibole znów coś knujecie…"

Komentarz

• Hutnik ma swoje piwko. Na razie pierwsza paleta na spróbowanie. Pils, browar Maryensztadt. Dostępny w sklepie monopolowym na ul. Wrzeciono 41 (Okrąglak), ten od strony nowego bloku. Cena 4,79 zł.
                            ultrasnotred.blogspot.com

Komentarz

• Zamieszczone przez Bigos Zobacz posta
                              Hutnik ma swoje piwko. Na razie pierwsza paleta na spróbowanie. Pils, browar Maryensztadt. Dostępny w sklepie monopolowym na ul. Wrzeciono 41 (Okrąglak), ten od strony nowego bloku. Cena 4,79 zł.
                              Wizualnie cudeńko, a jak ze smakiem?

OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Co do wizualnych odczuć, to etykieta do poprawy. Po co pisać "Piwo", skoro każdy wie, że to piwo. A co smaku, to jak na pilsa, goryczka na początku wyczuwalna, z każdym łykiem takie rozwodnione się wydaje (wypitych kilka, na pewno będę do nich często wracał). Ale każdy ma swoje kubki smakowe i sam oceni gdy będzie miał okazje. Ekstrakt 10%, 4,1% alk. Może komuś uda się jutro nabyć w Lewiatanie ul. Wrzeciono 48. Na Wrzeciono 41 w Świat alkoholi brak, w Świecie alkoholi na Przy Agorze końcówka, a w Świecie alkoholi róg Przy Agorze/Marymoncka nie wiem.
                                ultrasnotred.blogspot.com

Komentarz

Pracuję...
                                X