Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Księciuni, zapisz w kajecie, że sztukę rezerwuję 😎
    Lipiec 1945: Obława Augustowska -Największa zbrodnia Sowiecka na terenie Polski.

Komentarz

• Jakubiak ostatnio coś chętnie te browary sprzedaje .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
      "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zamieszczone przez NorbasOi Zobacz posta
        Księciuni, zapisz w kajecie, że sztukę rezerwuję ��
        Zakonotowane.
        (tym razem ma być trochę bardziej palone/kawowe, a zamiast jaśminu lukrecja )

E:
        Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
        Jakubiak ostatnio coś chętnie te browary sprzedaje .
        Na partię zbiera
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

E:

Na partię zbiera
          Szybko uzbierał.
          Federacja dla Rzeczypospolitej.

Komentarz

• Robiłem wczoraj mały przegląd ciemniejszych/mocniejszych pozycji na Nowogrodzkiej.

Mexicake w Jabeerwocky jest zdecydowanie warty polecenia.
            Gwiazda Północy do spróbowania, ale jedank poniżej oczekiwań.
            Barrel Runner w KIK też fajne, rum wychodzi mocno.

Komentarz

• Bielański browar Karuzela wypuścił serię piw biorących swoje nazwy od poszczególnych bielańskich osiedli/terenów: Chomiczówka, Aspekt, Młociny, Stare Bielany, Słodowiec itp. Kilka z nich jest/było dostępnych w Leclercu. Spróbowałem dwa:

Potok (Browar Karuzela) – American Blond Ale

Lubię ten styl piwny, warzona przez Karuzelę właśnie w tym stylu „Legia Rugby” była rewelacyjna (http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1580394) , więc jak zobaczyłem to piwo na sklepowej półce, to się podjarałem jak paryska ulica podczas społecznych konsultacji cen paliw. Degustacja nie wypadła już tak zachwycająco. W dalszym ciągu są fajne owocowe aromaty i delikatna, dobrze ułożona goryczka. Ale tym razem wszystko psuł jakiś taki niefajny posmak – nie pamiętam czy to były gotowane warzywa (dms), masło (diacetyl) czy jakieś inne świństwo, ale ewidentnie coś tam i przeszkadzało. Może to tylko ta butelka, może ta warka, ale coś tam się złego zadziało. Natomiast zarówno browar jak i to konkretne piwo ma potencjał i na pewno dam mu jeszcze szansę.

Aspekt (Browar Karuzela) - Sour Hazy IPA

Takiej kombinacji jeszcze nie piłem, ale szybko się zaprzyjaźniliśmy. I to na dłużej. Klasyczne „kwasy” są dla zbyt kwaśne/soczkowe/małopiwne, szczególnie w wersji ponad 0,3 l, a w tym połączeniu kwaśność jest wyczuwalna, ale zbalansowana goryczką i aromatami amerykańsko-australijskich chmieli. Całość bardzo przyjemna i pijalna, chociaż nieklasyczna i pewnie nie każdemu podejdzie. Mnie podeszło bardzo i na pewno do niego wrócę. Polecam poszukiwaczom piwnych przygód.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Pracownia Piwa ma duuuuuży minus
                A żeby wam diabeł diacetylem do brzeczki nasikał

(American Wheat i Oatmeal Stout)

I wszyscy wiemy, kto w tym maczał palce...

Komentarz

• Na stypę, jak znalazł.
                  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• To powinni uwarzyć jakiegoś milkstouta na osłodę

Ja uwarzyłem kiedyś "Gorzycz sukcesu", to oni mogą wypuścić "Słodycz porażki"

Komentarz

• Księciuniu... proszę Cię...
                      Tak to moja inicjatywa, pomysł i realizacja. Masz za złe, że chcę pomóc swojemu klubowi jak tylko mogę?

Szkoda, że nie pamiętasz jak promowałam Legijne piwo Nadal zamawiam i lubię Karuzelę. Mimo, że Arek uwarzyl piwo Legia Rugby. Ba - ta inicjatywa bardzo mi się podobała i sprawiła, że poważniej pomyślałam o piwie dla Wisły.
                      Jestem ponad to.
                      Pracownia Piwa jest z Krakowa. Część ludzi tam kibicuje Wiśle. No i?
                      A inicjatywa jest kibicowska. Od kibiców dla kibiców.
                      Nie sądziłam, że tak zareagujesz. Chyba, że to żart

P.S.
                      To piwo uwarzone kontraktowo. Nie pod marką Pracowni.
                      Tylko pod marką Biała Gwiazda, od kibiców dla kibiców.
                      Być może uda się zrobić pod marką Socios Wisły Krakow,
                      Ostatnio edytowany przez Esk; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• No i widzisz co zrobiłeś ,kibolu niewychowany??
                        Dziewczyna się poczuła dotknięta .
                        Nieładnie ,oj nieładnie .

Komentarz

• Esk, nie sądziłem, że jak napiszę o sikaniu przez diabła do brzeczki i maczaniu palców, to mój post zostanie wzięty poważnie. Może jeszcze czepnę się, że masz w podpisie „Wiślaczka”, bo to nieprawilnie

Inicjatywa ciekawa, więc warta wspomnienia na kibicowskim forum. Kooperant zacny i godzień pozazdroszczenia. Gatunki jak na start dosyć ambitne. Etykietki, … cóż, Teter by zrobił lepsze Jestem bardzo ciekaw, jak będzie z popytem, choć podejrzewam, że obecna sytuacja klubu wpłynie na to pozytywnie. Trzymam kciuki, to może za dużo powiedziane , ale obserwuję z ciekawością na pewno.

P.S. A Twoje zasługi dla rozwoju rynku stołecznych piwodajni i piwnej świadomości legionistów są nie do przecenienia. Poniekąd jesteś też matką chrzestną „Żoliborskiego”, co jednak klubu przed szyderą nie chroni A gwiazda biała…

pozdrawiam ciepło

Komentarz

• Uff
                            Dziękuję. Miałam nadzieję, że to szydera.
                            A teraz jestem nadwrażliwa z wiadomo jakich powodów. I nie tylko.
                            Wiesz też , że Legii dobrze życzę i mam wśród Was wielu przyjaciół. W tym wspólnika Hoppiness

A teraz to dziękuję za dobre słowo

Wiesz, przypuszczam, ze dla Was też jest lepiej gdy gracie z Wisłą a nie z Termaliką

Co do etykiet, to trzeba znać historię pewnego grafu na starym stadionie

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
                              Wiesz, przypuszczam, ze dla Was też jest lepiej gdy gracie z Wisłą a nie z Termaliką

Co do etykiet, to trzeba znać historię pewnego grafu na starym stadionie
                              Bo ja wiem, od Termaliki mamy bilans bezpośrednich spotkań gorszy tylko o jeden mecz, od was o dwa

A co do etykietki, to zakładałem, że nie jest przypadkowa, chociaż historii grafu nie znam.

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                                Bo ja wiem, od Termaliki mamy bilans bezpośrednich spotkań gorszy tylko o jeden mecz, od was o dwa

A co do etykietki, to zakładałem, że nie jest przypadkowa, chociaż historii grafu nie znam.
                                Nie chodziło mi o bilans, tylko kwestie kibicowskie, atrakcyjność meczu itp. Wisła to klub z tradycją, zasłużony i potencjałem kibicowskim.
                                Co to za przyjemność bić słabszego? Dużo słabszego?
                                Pewnie jesteś sobie w stanie wyobrazić Ekstraklasę bez Termaliki czy Miedzi. A bez Wisły?
                                Nie życzę żadnemu klubowi takich kłopotów,
                                No może jest jeden wyjątek po drugiej stronie Błoń Ale oni teraz mają cieplutko, gdy miasto ich finansuje.

Wracając do piwa, mam nadzieję, że na jednym rzucie się nie skończy. Nawet gdyby to miała być 4 liga.
                                A i Wy powinniście pomyśleć o czymś lepszym niż Królewskie

Komentarz

Pracuję...
                                X