Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez OLIUSTKA Zobacz posta
    Witam Mam pytanie do koneserów - piwo BEDOK jest tylko regionalne czy można gdzieś poza Warszawą dostać?
    Nie jestem pewien czy to piwo jest w stałej dystrybucji. Firma chyba odeszła w kierunku napoi Kiedyś warzyli w browarze staropolskim.Ostatnio chyba w Maryensztacie.

Komentarz

• Komentarz

• Zamieszczone przez kapolo Zobacz posta
        Stan Umysłu - Efraima Schroegera 83
        Dzięki za namiar – byłem, nabyłem, wypiłem, nie żałuję.
        Bardzo fajne piwo (mowa o Legia Rugby - American Blond Ale) – nieziemsko pijalne: mało goryczki, dużo owocowych aromatów, ale jakoś tak wszystko fajnie ułożone, że mała goryczka nie przeszkadzała i nie miałem wrażenia picia jakiegoś soku owocowego (co mam z reguły np. przy Vermont IPA, które teoretycznie mają podobne „założenia”). Gdyby jeszcze kosztowało z dwa złote mniej, to brałbym skrzynkami

A przy okazji odkryłem i sam sklep (przydatne odkrycie) i ………tam ta ra tam {werble} …… Schenkerla Weizen. Kruca fuks, jakie to dobre (jak ktoś lubi wędzonkę w piwie). Chyba najlepsza z butelkowych Schenkerli, jakie piłem; pachnie obłędnie, a i w smaku wędzonka lepiej wyczuwalna niż w koźlakach czy marcowym (bo mniej tłumiona „ciałem” piwa i alkoholem). Pychaaa (chociaż miłośnicy klasycznych pszeniczniaków mogą być zawiedzeni).
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
          Dzięki za namiar – byłem, nabyłem, wypiłem, nie żałuję.
          Bardzo fajne piwo (mowa o Legia Rugby - American Blond Ale) – nieziemsko pijalne: mało goryczki, dużo owocowych aromatów, ale jakoś tak wszystko fajnie ułożone, że mała goryczka nie przeszkadzała i nie miałem wrażenia picia jakiegoś soku owocowego (co mam z reguły np. przy Vermont IPA, które teoretycznie mają podobne „założenia”). Gdyby jeszcze kosztowało z dwa złote mniej, to brałbym skrzynkami

A przy okazji odkryłem i sam sklep (przydatne odkrycie) i ………tam ta ra tam {werble} …… Schenkerla Weizen. Kruca fuks, jakie to dobre (jak ktoś lubi wędzonkę w piwie). Chyba najlepsza z butelkowych Schenkerli, jakie piłem; pachnie obłędnie, a i w smaku wędzonka lepiej wyczuwalna niż w koźlakach czy marcowym (bo mniej tłumiona „ciałem” piwa i alkoholem). Pychaaa (chociaż miłośnicy klasycznych pszeniczniaków mogą być zawiedzeni).
          Sklep, godny, też z tego względu, że oprócz nowofalowych, kraftowych piw oferuje sporo klasyki czeskiej i niemieckiej.
          Marcowego z Schenkerli nie piłem, nie wiedziałem, nawet, że tego klasyka doprawiają wędzonymi słodami.

Komentarz

• Fakt, sporo Czechów leżało.

Marcowe z Schenkerli kilka miesięcy temu było do kupienia w Leclercu (Bielany); teraz nie ma. Tak jak generalnie marcowego nie lubię (jak dla mnie za mocne i za słodkie), tak w tym wypadku wędzonka "ratowała" sytuację

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Jakby co, to Legia Rugby widziane także bliżej centrum, w małym sklepiku przy Pl. Zawiszy, w niepozornym miejscu, bo w ciągu bud (m.in. jakiś śmierdzący kebs) od strony dworca PKP Ochota. Swoją drogą, wyposażenie całkiem nie najgorsze (szczególnie jak się oczekuje na pociąg ). Są też wina. Miejsce nazywa się - o ile dobrze pamiętam - Beczka Piwa.

Komentarz

• ale zapiekanki w tych pawilonach to spoko sa

Komentarz

• W "a może piwko" na Babatach 7 butelek Legia Rugby. 9,5.
                  #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Komentarz

• Czy w promieniu 10-15 minut marszu od Baru Kawowego jest jakiś sklep gdzie można nabyć jakieś ciekawe krafty?
                    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
                    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
                    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
                    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
                    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
                    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
                    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
                    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Komentarz

• Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
                      Czy w promieniu 10-15 minut marszu od Baru Kawowego jest jakiś sklep gdzie można nabyć jakieś ciekawe krafty?
                      Vis a vis sądów obok słynnego "Paragrafa" jest coś co nazywa się bodaj "Świat Alkoholi". Kilka ciekawych pozycji tam widziałem (m.in. Samca Alfa). Gigantycznego wyboru nie ma bo sklep jest raczej nastawiony na mocniejsze trunki, ale jak ostatnio byłem chłop miał na stanie około 10-12 różnych pozycji.

Komentarz

• Kusza, weź plecak, bo z siatą chyba nie ogarniesz 10-15 minutowego biegu do B. Kawowego

Komentarz

• Na forum jest zarejestrowanych kilka osób, które warzą własne piwo, to może temat pierwszego festiwalu piwowarów domowych, który się odbędzie 16 czerwca w Warszawie kogoś zainteresuje.

https://pspd.org.pl/blog/2018/03/26/...domowych-2018/
                          ultrasnotred.blogspot.com

Komentarz

• Czy browar, któregoś z kibiców się wystawia?

Komentarz

• Może księciunio? 😎
                              Lipiec 1945: Obława Augustowska -Największa zbrodnia Sowiecka na terenie Polski.

Komentarz

• Nie przewiduję; nie mam teraz do tego głowy (pomijajac fakt, że "wystawiać się" z piwami z ekstraktów to trochę wstyd [nawet jak wyszły dobre, albo jak ostatnio "Ciemna strona chmielu" bardzo dobre] ). A poza tym te uwarzone ostatnio, które jeszcze nie weszły "do obrotu", nie całkiem spełniają moje oczekiwania

Ale pewnie wyślę etykietki na konkurs etykietek organizowany przy WFP Jak ktoś jeszcze nie wie: wiosenna edycja WFP 24-26 maja, na Ł3

Komentarz

Pracuję...
                                X