Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ot, ciekawostka taka. Mapa po 9 PLN.

"Od dziś w PIWOmaniaKu znajdziecie mapę Polski obrazującą rozmieszczenie browarów (od dużych zakładów po małe browary restauracyjne). Jest to praktyczna mapa drogowa, która może być pomocna nie tylko na wakacje. Oprócz aktualnego planu dróg Polska Mapa Piwa i Browarów zawiera:
    - wszystkie browary w Polsce z opisem i zdjęciami,
    - style piwa, które warto poznać,
    - szkło do piwa,
    - piwne ciekawostki,
    - piwne mity,
    - przybliżenie procesu warzenia piwa i wiele więcej!
    Dodajmy tylko, że Polska Mapa Piwa i Browarów to owoc współpracy Wydawnictwa Plan i BuDeXa z Browaru Domowego Piwny Ul."

Komentarz

• Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
      Esk, gratulacje za Hoppiness, dobra miejscowka, pyszne burgery i ekstra oferta piwna. Oby tak dalej!
      Bardzo dziękuję
      A burger od wczoraj jeszcze lepszy. Okazjonalny, dedykowany Piwnemu Garażowi. Z potrójnym bekonem, serem cheddar i sosem na bazie Mandarina z wasabi.

Jeśli chodzi o piwo zaś, to w piątek będzie premiera Pracowni Piwa - Saison IPA o wdzięcznej nazwie Baciar

Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Przestzegam przed utopieniem 4 zł w wątpliwym wyrobie piwnym Lidla. Chodzi o "East Coast IPA" dostępne w ramach tygodnia amerykańskiego. Z IPĄ to nie ma nic wspolnego, ani chmielu w smaku, ani w zapachu. Już lepiej dołożyć 50 groszy i sobie kupić dwa Kasztelany 0,65 Różnicy nie ma żadnej, a przynajmniej więcej płynu

Z lepszych piw, które piłem w ostatnim czasie to Espersso lager z Pinty i bardzo dobra Earl Grey IPA z Olimpu.
        LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
          Z lepszych piw, które piłem w ostatnim czasie to Espersso lager z Pinty i bardzo dobra Earl Grey IPA z Olimpu.
          Espresso czeka - jak wrażenia , nieco bardziej szczególnie ?
          co do Earl Grey - jeśli ktoś lubi, to się nie rozczaruje, dla mnie osobiście za dużo herbaty w tym, mniej chmielu, ale tak pomysł jak i wykonanie udane, to fakt
          ------------------------------------------------
          Hey man, you know I'm really OK
          The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• Zamieszczone przez heretico Zobacz posta
            Espresso czeka - jak wrażenia , nieco bardziej szczególnie ?
            co do Earl Grey - jeśli ktoś lubi, to się nie rozczaruje, dla mnie osobiście za dużo herbaty w tym, mniej chmielu, ale tak pomysł jak i wykonanie udane, to fakt

Lubię herbaciane i kawowe akcenty w piwach Tak samo mogę polecić z czystym sumieniem Yerba IPA z Lubrowa.

Co do „I’m so horny” – piwko bardzo udanie zdominowane przez kawę (wbrew pozorom to się nie zawsze dobrze wg. mnie udaje w piwach z nutami kawowymi). Rzeczywiście to lager, który nie narzuca się smakiem piwa, a eksponuje bardzo fajnie kawę. Na początku bardziej słodkawy, a później idzie w stronę kwaskowatości. Lekko czuć też nuty palone i gorzką czekoladę.
            Jak ktoś lubi kawowe piwka to warto spróbować.
            LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Z różnych beczek :

1.
              Zamieszczone przez Viclav Zobacz posta
              Oczekiwany przez wielu powrót legendarnego Piwa Grodziskiego. Z czystym sumieniem mogę polecić, klasa sama w sobie. Na chwilę obecną można dostać w Żabce i Freshmarkecie.
              Potwierdzam, jak ktoś lubi wędzonkę w piwie, a nie doszukuje się tam jakiejś głębi, to powinien być zadowolony. Może zbyt wodniste (co przy takim ekstrakcie i voltażu mogłoby być uzasadnione, ale np. w niektórych grodziskich z Pinty tego tak nie czuć), ale na upalne dni całkiem dobre rozwiązanie. Szczególnie biorąc pod uwagę cenę - ok. 3,60 zł/but (chociaż to tylko 0,4 l.), a przede wszystkim dostępność i to w wersji schłodzonej, o co z innymi sensownymi piwami nie jest łatwo (nawet jak się w jakimś mniej specjalistycznym sklepie trafią, to z reguły stoją tylko na półkach, a lodówki okupują żywce i tyskacze).

2. Z tej samej serii wypuścili też Bernardyńskie, również na pszeniczne i dymione, ale dużo bardziej ekstrakcyjne (13%) i zalkoholizowane (6,5% !!)

W sieci dużo bardziej chwalone niż Grodziskie, ale mnie zupełnie nie podeszło -“wędzonkę czuć, ale jak dla mnie dominuje słodowość (słodkawość) i alkohol; kojarzyło mi się z piwami belgijskimi (i to nie witami), a za tymi nie przepadam.

3. Jak już kiedyś pisałem Teter, magik od etykietek Żoliborskiego, oprócz tworzenia na butelki zajmuje się również tworzeniem do butelek. Zdarzyło mi się pić np. "O obrotach sfer chmielowych"€(AIPA) i musze przyznać, że to duuuże piwo - dużo wszystkiego: goryczki, chmielu, słodu i alkoholu. Tych dwóch ostatnich jak dla mnie za dużo, ale to już kwestia osobistych preferencji -“w każdym razie piwo udane. O tym, że szata graficzna na piątkę, to chyba pisać nie muszę

4. Miałem także okazję pić APA z Grochowa (dzięki Cebek!). Wszystkim narzekaczom na wodnistość odpowiadam gromkim: trzeba było się słuchać i poczekać. Jak dla mnie bardzo udane piwko:€“ aromatyczności i trwałości aromatu zazdroszczę, a z te 11 Blg to aż się nie chce wierzyć - wiedziałem, że ma być APA, ale jak dla mnie treściwość zahaczająca o "półkę wyżej".

5. Na koniec zdjęcie forumowego "dobra wspólnego", czyli wg opisu nagród z konakursu etykietek: "Puchar - specjalna piwna statuetka"€

W rzeczywistości to zwykły kufel z wygrawerowaną informacją co i jak - ale i tak się będę wnukom chwalił
              A w środku pewna "zimna kawa"€(mocno kawowa), nalana z butelki z zajebistą etykietką
              Ostatnio edytowany przez księciuniu; [ARG:4 UNDEFINED].
              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Ostatnio trochę przez przypadek wpadł mi w ręce Piotrek z Bagien (ala Grodziskie). To był mój pierwszy raz z wędzonką, no i... ciekawe.
                Miałem Was właśnie pytać, o inne piwa tego typu, żeby sobie porównać, a już widzę odpowiedź.
                A jeszcze jakieś wędzonki, tak w miarę dostępne możecie polecić?

Komentarz

• Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
                  Ostatnio trochę przez przypadek wpadł mi w ręce Piotrek z Bagien (ala Grodziskie). To był mój pierwszy raz z wędzonką, no i... ciekawe.
                  Miałem Was właśnie pytać, o inne piwa tego typu, żeby sobie porównać, a już widzę odpowiedź.
                  jeśli chodzi o wędzonkę w stylu Grodziskie, to z całego serca polecam piwo Sophia z browaru Olimp. bardzo udane
                  Ostatnio edytowany przez heretico; [ARG:4 UNDEFINED].
                  ------------------------------------------------
                  Hey man, you know I'm really OK
                  The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• Ostatnia wersja Grodziskiego z Pinty (bodajże 4.0.) też całkiem całkiem.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
                      Ostatnio trochę przez przypadek wpadł mi w ręce Piotrek z Bagien (ala Grodziskie). To był mój pierwszy raz z wędzonką, no i... ciekawe.
                      jeśli chodzi o Grodziskie, to zdecydowanie Grodzisz z Browaru Nepomucen ( jest jeszcze na kranie w Hoppiness ) oraz Fafik z Artezana.
                      Potwierdzam słowa Heretico. Sophia to doskonale piwo, uwarzone wg receptury Łukasza Szynkiewicza, ktory za to piwo zdobył pierwsze miejsce na ubiegłorocznej Birofilii w tej kategorii. I dodatkowo na polskich chmielach

Inne wędzonki,, to klasyk nad klasykami i Schlenkerla. Niedługo znowu powinna być dostępna na polskim rynku.
                      Można też spróbować Dymy Marcowe z Pinty
                      Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Jeżeli chodzi o inne wędzonki niż grodziskie, to polecam też "1978" z browaru Solipiwko

Komentarz

• O dziękuję Panie i Panowie Będę miał co szukać.
                          Dziś wieczorkiem próbuję:

aaaale szkoda, że nie ma dedykowanego kapsla, bo gdyby powielili motyw z etykiety, byłby fajowy

Komentarz

• Gosciszewo też ma piwo wedzone. "Darz Bór "
                            Jeśli lubisz ten gatunek, to warto się zapoznać.
                            "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• NOWY(L) dzięki i Tobie
                              A co do tego Rybaka:
                              mętne, słodowe, słabiutka piana
                              Było tak ciepło, że piłem zbyt schłodzone i (chyba) dlatego, wydało mi się mało treściwe (?)

Komentarz

• PS. W temacie/ właśnie na kanale Kopyra pojawiło się wprowadzenie do testu Grodziskich
                                (mam nadzieję, że nie łamię żadnego regulaminu wklejając link)
                                https://www.youtube.com/watch?v=oGr4g-MKk0g

Komentarz

Pracuję...
                                X