Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
    Widzę, że jeszcze nie wszyscy kolekcjonerzy butelek i etykietek dostali swoje nabytki, to chciałbym w tym miejscu pozdrowić początkującego browarmistrza z Grochowa

Oby jak najwięcej takich adeptów, bo IPA z browarów grochowskich nie ma się czego wstydzić mankament w postaci lekkiej wodnistości pod koniec dało się wyczuć, ale biorę to na siebie, bo zamiast pozwolić trochę jeszcze odstać butelce po 2 dniach zabrałem się do opróżniania

Cebek gratki
    Dostali, dostali; tylko nie wszyscy od razu rzucają się na darmowe piwo jak Baba Z Radomia na Zbyszka

Się ułoży, się spróbuje. A narazie można cieszyć wzrok wylicytowaną butelką po stoucie.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Cebek dziękuję !
      IPA pijalna i faktycznie pod koniec traci nieco ciała, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. syp mocniej, nie ma się co bać
      jesteś na dobrej drodze, tak trzymaj !
      ------------------------------------------------
      Hey man, you know I'm really OK
      The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
        Dostali, dostali; tylko nie wszyscy od razu rzucają się na darmowe piwo jak Baba Z Radomia na Zbyszka

Się ułoży, się spróbuje. A narazie można cieszyć wzrok wylicytowaną butelką po stoucie.
        Ja sobie wypraszam znajomości z jakimś Zbyszkiem
        Ora et labora

Komentarz

• Pozdrawiam, Zbyszek

Dziękuję za miłe słowa i konstruktywną krytykę, ta wodnistość zapewne bierze się z tego, że omawiane "IPA" to jest APA, a z 11 st. BLG raczej zbyt pełnego piwa się nie osiągnie

Żeby nie było na pusto, w tygodniu próbowałem Niedobitego, enigmatyczny wypust Pinty w chyba ich autorskim stylu underground. Nie dało się zbyt wiele o nim przeczytać przed degustacją, więc nie wiedziałem czego się spodziewać, a opis na etykiecie pobudzał wyobraźnię - dębina, amerykańskie chmiele, belgijskie drożdże. Pierwszy łyk i... czułem się, jakbym ugryzł zakurzoną belkę w piwnicy, po czym kurz przykleił się do podniebienia tworząc odczucie suchoty. Cytrusowe aromaty Cascade'a czy Simcoe niewyczuwalne, lekka belgijskość jest, jednak dominuje ten drewniany smak. Jeśli taki był zamiar twórców, pozostaje pogratulować. Na pewno nie jest to zwykłe piwo i lubiący udziwnienia mogą po nie sięgnąć, najlepiej w 2-3 osoby do jednej butelki. Ja drugi raz raczej się nie skuszę.

Komentarz

• Byłem dzisiaj na Craft Beer Weeku w Rzeszowie. Spróbowałem X piw (nie pamiętam ilu), ale jedno zapadło mi w pamięci. Mianowicie Sunset BLVD z browaru Raduga. Pierwszy raz piłem tego rodzaju piwo (Rye India Red Ale). Jeśli macie okazję spróbować, to nie zastanawiajcie się nawet. 10/10

Komentarz

• Sunset BLVD (i inne piwa z Radugi) bywa często w bielańskim Leclercu.
              Ale aż tak, przynajmniej butelkowy, mnie nie zachwycił - chociaż jak pisałem wina leżała chyba we mnie, a nie w piwie

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
              Sunset Blvd (Raduga) – fajna etykietka, „skomplikowany” piwny styl (Rye India Red Ale), „skomplikowany” skład (słody jęczmienne, żytnie, pszeniczne) ale piwko już mniej mi podeszło – chociaż jak tak czytam w necie, to problem bardziej tkwi we mnie niż w piwie . Jak dla mnie zbyt żywiczne i cierpkie, goryczka niby wg rozpiski „tylko” 70 IBU, ale z uwagi na „otoczkę” smaków bez porównania bardziej „przeszkadzająca” niż choćby w opisanym powyżej Molly IPA. Ale tak jak mówię, to moje indywidulane odczucie, bo w necie większość znawców piszę, że „gładkie”, a goryczka umiarkowana. Na plus fajny zapach amerykańskich chmieli (chyba grejpfrut ), który utrzymuje się do samego dna, ale summa summarum powtarzać zakupu nie zamierzam.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• 3 piwa wysłane do Żywca - 3 dostają się do finału.

cisnę po grand championa.
                Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• Fiu fiu...

A co z tym co miało na taśmę produkcyjną trafić?

Komentarz

• Do końca roku, terminów jeszcze nie znam. Pojawiło sie już AAA
                    Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• Dostane gdzieś w sklepie Hoegaarden Witbier ?
                      #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Komentarz

• Bez problemu w tym sklepie:
                        http://www.smakpiwa.pl/pl/p/Hoegaarden-250-ml/136
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
                          Dostane gdzieś w sklepie Hoegaarden Witbier ?

kiedyś kupowałem w dużym kerfurze

Komentarz

• Esk, gratulacje za Hoppiness, dobra miejscowka, pyszne burgery i ekstra oferta piwna. Oby tak dalej!
                            Ora et labora

Komentarz

• Hoegardeen w Belgii wychodzi jakieś 60 centów za buteleczkę - u nas ceny kosmos.
                              bałagan i porządek to tylko liczby...

Komentarz

• Zamieszczone przez meraś Zobacz posta
                                Hoegardeen w Belgii wychodzi jakieś 60 centów za buteleczkę - u nas ceny kosmos.
                                Nie tylko Hoeagardeen. Wszystkie z tamtego rejonu u nas tak kosztują.

Komentarz

Pracuję...
                                X