Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• heretico: dzięki , na dworcowej nie mają i nie planują takiego niszowego sprowadzić.
    Znalezione na Skoroszach (dzięki info z priva) ale cena "wyrzuciła" mnie z butów :/ ... chyba nigdy do tego nie przywyknę. Zapasy trzeba robić w hurtowni.

Pozdro
    " Ojczyzny nie zabiorą Ci nigdy jeśli nosisz ją w swoim sercu "

Komentarz

• Otwieramy Hoppiness. W sobotę 30 oficjalne otwarcie ale jeśli ktoś nie chce stać w kolejkach to po cichu informuję, że rozruch zrobimy już 26 maja. Najpóźniej 27. Będziemy otwarci od 10 rano, będzie można smacznie zjeść ( kanapki na ciepło, makarony, zupa, żeberka, karkówka, sałatki itp. ), więc serdecznie zapraszam
      W niedzielę 31, po lub przed meczem Legia-Wisła obowiązkowo na Chmielną. Czas reaktywować tę ulicę

Na otwarcie Pracownia Piwa szykuje set ciekawych specjałów. Będzie na pewno nowość: jubileuszowe 300! Imperial Smoked Oatmeal Stout.

Przypominam adres fb: https://www.facebook.com/HoppinessMultitap
      Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
        ...
        a 31go, przed meczem ?
        ------------------------------------------------
        Hey man, you know I'm really OK
        The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• Oczekiwany przez wielu powrót legendarnego Piwa Grodziskiego. Z czystym sumieniem mogę polecić, klasa sama w sobie. Na chwilę obecną można dostać w Żabce i Freshmarkecie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Viclav Zobacz posta
            Oczekiwany przez wielu powrót legendarnego Piwa Grodziskiego. Z czystym sumieniem mogę polecić, klasa sama w sobie. Na chwilę obecną można dostać w Żabce i Freshmarkecie.
            A Auchan na Modlińskiej też widziałem ostatnio.
            ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Trzeba będzie spróbować

A tak przy okazji, to na Żoliborzu (na Wojska Polskiego, pierwszy blok od Popiełuszki, obok fryzjera i apteki) pojawił się nowy piwny punkt zaopatrzeniowy – jak coś mi się nie popieprzyło, to się nazywa bodajże Prohibicja. Duży sklep z wszelakimi alkoholami, z czego piwo zajmuje cale jedno pomieszczenie. Browary rzemieślnicze, kontraktowe i wszelakie inne – naprawdę spory wybór, większość stoi w lodówkach (!). W cenach się za bardzo nie orientuję, ale chyba średnia warszawska.
              I czynny bodajże do północy (!)

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
              Ze spróbowanych piw najbardziej do gustu przypadło mi "1978" z browaru Solipiwko -€teoretycznie rauchenbock, ale na szczęście (jak dla mnie) dużo więcej w nim wędzonki niż koźlaka. Chociaż podobno w wersji butelkowej proporcje są zgoła odmienne.
              Butelka kupiona właśnie w Prohibicji i rzeczywiście chyba trochę bardziej słodowe niż to z beczki. Ale w sumie pite z butelki, pod sklepem i po kilku wódkach, więc warunki degustacji lekko odbiegały od tych wzorcowych
              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez krajes Zobacz posta
                W czwartek jak było niewielu turystów widać mnóstwo malinowych nosów na rynku, stężenie meneli jedno z większych w PL Ogólnie można śmiało polecić.
                Hehe malinowych nosów jest pełno wszędzie. Nie tylko we Wrocławiu, nie tylko w PL...

Komentarz

• Na http://www.zywiec.com.pl/mapa-piwa jest głosowanie który styl mają uwarzyć. Według mnie ciekawą opcją byłby RIS. Ich porter trzyma poziom, APA wyszła przyzwoita ( w tej kategorii cenowej), więc mam nadzieję, że skoro już mają doświadczenie z ciemnymi słodami i chmielami goryczkowymi, to dadzą radę i RIS-a opracować. W chwili obecnej na rynku praktycznie nie ma piw w tym stylu w przystępnej cenie oraz dostępności.

Komentarz

• Browar Grochowski - Czarna Kawa (Coffe Stout)

To była moja trzecia warka, po pierwszym nieco przekombinowanym stoutcie (chinook na zimno to nie był dobry pomysł) musiałem zrobić powtórkę z klasycznym chmieleniem, jednak z innym dodatkiem. Ziarna stuprocentowej arabiki zmielone tuż przed dodaniem szły dwuetapowo - najpierw na pięć minut w woreczku muślinowym na tzw. flameout, czyli tuż po warzeniu brzeczki, kolejna porcja "naciągała" się w zimnej wodzie w lodówce i taki wyciąg dolałem zaraz przed butelkowaniem. Efekt jest zadowalający, aromat może nie powala jak w Kormoranie, nie ma jednak wątpliwości że mamy do czynienia z kawą W smaku również czuć kawę, jak i typową dla stoutu paloność. Pianka tworzy się całkiem sympatyczna, jednak nie jest zbyt trwałai po chwili redukuje się cienkiej kołderki. Wysycenie średnie, nie rozsadza bebechów

Birofilów zainteresowanych butelką po takim trunku zapraszam do >>charytatywnej aukcji<<, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na dwóch kolegów, którzy nie mogą być z nami.

Komentarz

• Esk, a jak z cenami na Chmielnej?
                      Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
                      Otwieramy Hoppiness. W sobotę 30 oficjalne otwarcie ale jeśli ktoś nie chce stać w kolejkach to po cichu informuję, że rozruch zrobimy już 26 maja. Najpóźniej 27. Będziemy otwarci od 10 rano, będzie można smacznie zjeść ( kanapki na ciepło, makarony, zupa, żeberka, karkówka, sałatki itp. ), więc serdecznie zapraszam
                      W niedzielę 31, po lub przed meczem Legia-Wisła obowiązkowo na Chmielną. Czas reaktywować tę ulicę

Na otwarcie Pracownia Piwa szykuje set ciekawych specjałów. Będzie na pewno nowość: jubileuszowe 300! Imperial Smoked Oatmeal Stout.

Przypominam adres fb: https://www.facebook.com/HoppinessMultitap

Komentarz

• Zamieszczone przez luckyb Zobacz posta
                        Esk, a jak z cenami na Chmielnej?
                        środy
                        Jeśli chodzi o ceny piwa to podobne jak we wszystkich multitapach.
                        Co do jedzenia, to zależy od oferty, składników itp. Duża kanapka ( a raczej danie w pieczywie ) będzie kosztować około 20 zł.

Koncesję mamy od środy. Zamontowaliśmy tv wczoraj, więc zapraszamy na finał Ligii Europy

Komentarz

• Zamieszczone przez kowallu Zobacz posta
                          Może ktoś z was wie gdzie dostanę coś takiego
                          Na Połczyńskiej jest spory sklep piwny - tam mają na pewno. Cenowo jest tak średnio/drogo.
                          LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

Koncesję mamy od środy. Zamontowaliśmy tv wczoraj, więc zapraszamy na finał Ligii Europy
                            No, i to się chwali. Chyba brakowało w okolicach centrum Warszawy knajpy z dobrym piwem oraz tv

Komentarz

środy
                              Jeśli chodzi o ceny piwa to podobne jak we wszystkich multitapach.
                              Co do jedzenia, to zależy od oferty, składników itp. Duża kanapka ( a raczej danie w pieczywie ) będzie kosztować około 20 zł.

Ela dziś wieczorem już można?
                              Ora et labora

Komentarz

• Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
                                Ela dziś wieczorem już można?
                                Wczoraj wieczorem była jeszcze walka z instalacją.
                                Dziś już zapraszamy od godzin popołudniowych

Komentarz

Pracuję...
                                X