Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• wpolityce.pl

Producent piwa Ciechan domaga się od warszawskiej knajpy, która zorganizowała wylewanie jego produktu, wpłaty 100 tys. zł na konto Muzeum Powstania Warszawskiego. W przeciwnym razie zapowiada, że skieruje sprawę do sądu.

Chodzi o jedną z odsłon lewackiej histerii, jaka wybuchła po słowach prezesa Browarów Regionalnych Marka Jakubiaka, gdy ten skrytykował popierającego postulaty homoseksualistów byłego boksera Dariusza Michalczewskiego. W kluboksięgarni Wrzenie Świata prowadzonej przez Instytut Reportażu wylano z tego powodu cały zapas piwa Ciechan.

Bojkot, do którego Państwo nakłanialiście oraz sama akcja wylewania piwa, wyczerpuje definicję czynu nieuczciwej konkurencji

— stwierdza producent piwa Ciechan w piśmie przesłanym organizatorom akcji.

Pismo zamieścił na Facebooku Wojciech Tochman, członek Fundacji Instytut Reportażu. Producent piwa tłumaczy w nim, że nieuczciwa konkurencja polega na „deprecjonowaniu produktów browaru i namawianiu do niedokonywania ich promocji czy sprzedaży”.

Na portalu społecznościowym Facebook powstało wiele profili inspirowanych akcją przeprowadzoną przez „Wrzenie Świata”. Najliczniejszy z nich posiada ponad 20 tys. tzw. lajków, czyli 20 tys. osób dołączy do bojkotu Browarów Regionalnych Jakubiak

— czytamy.

Browar żąda od Instytutu Reportażu wpłaty 100 tys. złotych na konto Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przeprosin na oficjalnym profilu knajpy na Facebooku. W przeciwnym razie zapowiada skierowanie sprawy na drogę sądową.

Dodatkowo - oprócz czynów nieuczciwej konkurencji, naruszyli Państwo dobra osobiste Browarów Regionalnych Jakubiak. W tym zakresie zostanie rozważone podjęcie dalszych kroków prawnych

— pisze producent piwa Ciechan.
    nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Komentarz

• APA od Żywca się szykuje...

LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Jeśli ktoś, przy okazji wyjazdu do Lokeren, odwiedzi Brukselę to powinien zahaczyć o to miejsce:

http://blog.kopyra.com/index.php/201...delirium-cafe/

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
          APA od Żywca się szykuje...

http://m.interia.pl/facet/news,nId,1542269
          Cena też niezła, zobaczymy co z jakością i czy będzie konkurencja dla Jankesa.
          Z nowości bardziej interesujące jest to:

Komentarz

• Prócz Rauchbocka od Kormorana, jeszcze Zwierzyniec wypuścić ma Dymione.
            A jeśli chodzi o koncerny to Żywiec niesamowicie zaskoczył i pozostawił daleko w tyle KP, która co prawda wypuściła dwa nowe piwa, ale lager na świeżych szyszkach i chlebowo miodowe, to jednak nic specjalnego w porównaniu z APA.

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
              APA od Żywca się szykuje...
              http://m.interia.pl/facet/news,nId,1542269
              Już od jakiegoś czasu polewają tu i ówdzie, badając rynek. Póki co nie słyszałem, by gdzieś w Warszawie było. Sprzedaż butelek ponoć już za tydzień i chyba będzie poważny kandydat na przyzwoite APA za przystępną cenę: http://a-beer-please.blogspot.com/20...-pale-ale.html

Komentarz

• Czy któryś z Polskich browarów uwarzył piwo w stylu IPL (India Pale Lager)?

Komentarz

• Zamieszczone przez beton Zobacz posta
                  Czy któryś z Polskich browarów uwarzył piwo w stylu IPL (India Pale Lager)?
                  Rozumiem, że masz na myśli jasnego lagera chmielonego odmianami zza oceanu? Inna nazwa American Lager?
                  Takim piwem jest na przykład Simcoe Pils z Widawy.
                  Pod ten styl podpada również moim zdniam Oki Doki Pinty. Co prawda jest chmielony odmianami nowozelandzkimi ( Green Bullet, Motueka, Pacific Jade i Waimea), ale aromat podobny.

p.s.
                  Jutro w Chmielarni będzie niezła impreza z piwami dyniowymi w roli głownej.
                  Sezon na Pumpkin Ale w pełni. Będzie lane mdz in. doskonały Dyniami Pinty, Naked Mummy AleBrowaru oraz nowość, przedpremierowo, Muerto z Kingpina ( dyniowe z rokitnikiem ).
                  Warto zaglądnąć
                  Ostatnio edytowany przez Esk; 5543.
                  Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

American Lager z Hausta.

I "21 poprawka" z Browarów Żoliborskich
                    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Polecam Atak Chmielu z Pinty, bardzo dobre piwko z informacją, że chmiel pochodzi z Ameryki Północnej

E: Ktoś próbował wspomniane wyżej piwo dyniowe? Lepsze jest z Pinty czy AleBrowaru?
                      Ostatnio edytowany przez Ciuniek; 68047.

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
                        p.s.
                        Jutro w Chmielarni będzie niezła impreza z piwami dyniowymi w roli głownej.
                        Sezon na Pumpkin Ale w pełni. Będzie lane mdz in. doskonały Dyniami Pinty, Naked Mummy AleBrowaru oraz nowość, przedpremierowo, Muerto z Kingpina ( dyniowe z rokitnikiem ).
                        Warto zaglądnąć
                        Cześć!

Ponieważ jeszcze tam nie byłem to podpytam jak z miejscami? Trzeba jakoś rezerwować, czy zawsze tyle miejsca że można piwko posączyć i podelektować się smaczkiem?

Komentarz

• Ilu piwoszy, tyle nazw tego stylu, ja słyszałem już o: IndiaPaleLager, AmericanLager, StrongPaleLager i ImperialPils

Esk, księciuniu - dzięki
                          MacioL - Atak Chmielu to IPA, nie IPL

Komentarz

• Zamieszczone przez Rybek78 Zobacz posta
                            Cześć!

Ponieważ jeszcze tam nie byłem to podpytam jak z miejscami? Trzeba jakoś rezerwować, czy zawsze tyle miejsca że można piwko posączyć i podelektować się smaczkiem?
                            W tygodniu miejsce zazwyczaj jest ( choćby przy barze ), ale w weekendy radziłabym rezerwację.
                            Na jutro z tego co wiem wszystko zarezerwowane, i zapowiada się impreza stojąca

Co do obecnych na polskim rynku piw dyniowych to mnie zdecydowanie, jak na razie, najbardziej smakuje Dyniamit.
                            Ba, zaryzykuje stwierdzenie, że smakuje mi najbardziej ze wszystkich dotąd próbowanych Pumpkin Ale, a miałam okazję tego sporo degustować. W tym hity z Flying Doga i Hoppin' Frog.
                            Zdecydowanie polecam. To znakomita piwo. Warto sobie butelki na zapas zakupć.
                            Naked Mummy moim zdaniem nieco przechmielone.
                            No ale AleBrowar ma ciężką rękę do chmielu i potrafi przechmielić nawet Milda
                            Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
                              W tygodniu miejsce zazwyczaj jest ( choćby przy barze ), ale w weekendy radziłabym rezerwację.
                              Na jutro z tego co wiem wszystko zarezerwowane, i zapowiada się impreza stojąca

Co do obecnych na polskim rynku piw dyniowych to mnie zdecydowanie, jak na razie, najbardziej smakuje Dyniamit.
                              Ba, zaryzykuje stwierdzenie, że smakuje mi najbardziej ze wszystkich dotąd próbowanych Pumpkin Ale, a miałam okazję tego sporo degustować. W tym hity z Flying Doga i Hoppin' Frog.
                              Zdecydowanie polecam. To znakomita piwo. Warto sobie butelki na zapas zakupć.
                              Naked Mummy moim zdaniem nieco przechmielone.
                              No ale AleBrowar ma ciężką rękę do chmielu i potrafi przechmielić nawet Milda
                              Wielkie dzięki za info, a zjawię się z pewnością!

Komentarz

• W życiu w tej całej Chmielarni jakoś nie byłem, no ale chyba w obliczu aktualnej sytuacji na rynku tego typu lokali trzeba będzie odwiedzić.

Idzie tam co zjeść przyzwoitego, czy samo piwsko?
                                Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                                - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                                Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

Pracuję...
                                X