Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• CWKS- nie będę się rozpisywał tylko potwierdzę opinie poprzedników- mniam.

Jeszcze raz dzięki.

Komentarz

• Zagłębiowskie Piwobranie - Stadion Ludowy w Sosnowcu, 20 września 2014 r., start: godzina 9:00

- II Zagłębiowska Giełda Birofiliów
      - warsztaty piwne piwowarów domowych
      - degustacje piw rzemieślniczych z browarów regionalnych
      - prelekcje o piwie
      - powrót Piwa Zagłębiowskiego w 2 odmianach (słodowe i pilzneńskie), w tym specjalna limitowana giełdowa edycja
      - gadżety giełdowe

Zapraszamy, wstęp wolny

Pytania proszę kierować na stronie wydarzenia, pytania odnośnie wystawienia stoiska proszę kierować na maila: piwo.zaglebiowskie@gmail.com

https://www.facebook.com/events/5667...n_user_invited
      Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie.

Komentarz

• Udało mi się dziś kupić piwo Spaten oktoberfestbier. Podpowiedzcie, ten "oktoberfestbier" to faktycznie piwo "okazjonalne" i można je dostać mniej więcej we wrześniu/pażdzierniku, czy tylko chwyt reklamowy i jest ono stale dostępne w sprzedaży?
        Pytam, bo mi nawet podsmakowało

Komentarz

• okazjonalne. Piwo warzone wiosną specjalnie na Oktoberfest, przez Spaten, który jako jeden z sześciu browarów ma prawo sprzedawać swoje produkty na oficjalnym Oktoberfest w Theresienweisen.
          ------------------------------------------------
          Hey man, you know I'm really OK
          The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• Dzięki za info.

Komentarz

• Zauważalny przestój w wątku

A tymczasem rusza nowy browar kontraktowy, Kingpin, warzący swoje piwa podobnie jak Pinta i Birbant w Zarzeczu.
              Piwowarem tego browaru jest znany w branży autor piwnego bloga PiwnyGaraż, mający już praktykę piwowarską w Konstancinie.
              Na pierwszy rzut poszły dwa piwa, APA i Black IPA.
              Jeśli chodzi o APA to jak dla mnie zbyt goryczkowa i nieco przechmielona ( warzona ze skorką pomarańczy i werbeną ) za to Black IPA, to jedno z najlepszych piw w tym stylu jakie piłam ( w składzie mdz in wrzos ), o lekko RiSowum charakterze i fantastycznym czekoladowym aromacie.
              Oficjalna premiera dziś o 19, w takiej jednej knajpie na Nowogrodzkiej

Warto wspomnieć też o ciekawostce z AleBrowaru, ktorego premiera jest w sobotę. Sour Ale John Cherry, warzone z sokiem wiśniowym i z dodatkiem 3 butelek Cantillon

Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
                Jeśli chodzi o APA to jak dla mnie zbyt goryczkowa i nieco przechmielona
                Co jest dość wymowne biorąc pod uwagę pouczanie przez Kopika innych, że uwarzenie APA/IPA/AIPA nie polega na wrzuceniu ciężarówki chmielu do kotła. Cóż, nie powinno dziwić, że gdy w grę idzie zarobek to własne nauki idą w zapomnienie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Cebek Zobacz posta
                  Co jest dość wymowne biorąc pod uwagę pouczanie przez Kopika innych, że uwarzenie APA/IPA/AIPA nie polega na wrzuceniu ciężarówki chmielu do kotła. Cóż, nie powinno dziwić, że gdy w grę idzie zarobek to własne nauki idą w zapomnienie.
                  Lubię takie niepoparte niczym wnioski i zarzucanie pazerności.
                  Po pierwsze takie "tony chmielu" są bardzo kosztowne, po drugie osobiście zaręczam, że Michał Kopik bardzo pieczołowicie i starannie podszedł do warzenia ( piwo jest bardzo pełne i esencjonalne jak na 12 blg ) a po trzecie goryczka jest też wynikiem dodania werbeny i gorzkiej skórki pomarańczy. Dodatkowo w Zarzeczu jest bardzo twarda woda ( w piwach Birbanta też ta goryczka właśnie z tego względu pozostawia nieco do życzenia ) i właśnie ona odpowiada za to, iż zastosowanie chmieli i przypraw dało zbyt spektakularny efekt.
                  Jednakże Michałowi bardzo zależy na produkcie jak najbardziej pijalnym i druga warka APA jest już inaczej chmielona i doprawiana. Powinno być dobrze. Piwa z nowych warek Kingpina będą do spróbowania na Warszawskim Festiwalu.

Jeszcze dodam tylko, że ja pisalam o wersji butelkowej, którą piłam przed premierą.
                  Piwo w kegu, które polewaliśmy w sobotę miało już goryczkę dużo bardziej ułożoną. Spotkało się z wieloma bardzo przychylnymi opiniami.
                  Również forumowiczów
                  Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?id=305

Nowa oferta. Jest coś godnego spróbowania Waszym zdaniem?

Komentarz

• Od dzisiaj pijemy tylko Ciechana!!!!! Poniżej artykuł dlaczego

zaprasza warszawska księgarnia i kawiarnia Wrzenie Świata. O 19 przed lokalem wylany zostanie cały zapas piwa Ciechan. To reakcja na wypowiedź właściciela browaru, który życzył Dariuszowi Michalczewskiemu "mamusi z fujarką zamiast piersi". Apele o bojkot Ciechana pojawiają się też w internecie.

Zaczęło się od Dariusza Michalczewskiego i jego zdjęcia z tabliczką "Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani". Znany bokser pojawił się na konferencji poświęconej zagadnieniom tolerancji. W rozmowie z Gazeta.pl mówił: "Ja po prostu kocham ludzi! Nie jestem jakimś tam rasistą, nie oceniam ludzi ze względu na ich orientację seksualną".

Właściciel Ciechana odpowiada bokserowi

Na wypowiedzi Michalczewskiego zareagował Marek Jakubiak - właściciel kilku browarów, w tym popularnego Ciechana. "Boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to! wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci Dariuszu Mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!". [pisownia oryginalna] - to jego komentarz zamieszczony na Facebooku. Przedsiębiorca udzielił też wywiadu serwisowi NaTemat.

- Homoseksualiści to nie jest mój problem, bo ja homoseksualistą nie jestem. Natomiast byłbym bardzo zadowolony, gdyby wszyscy, którzy mają ten problem, zostawiali go dla siebie, a nie epatowali wszystkich naokoło, w tym moje dzieci - stwierdził w*rozmowie z portalem*Jakubiak.

Wrzenie Świata bez Ciechana

Na wypowiedzi Marka Jakubiaka zareagowała warszawska księgarnia i kawiarnia Wrzenie świata, zapowiadając, że usuwa markę Ciechan ze swojej oferty, i zapraszając wszystkich na Wielkie Lanie Ciechana.

Post*użytkownika*Wrzenie świata.

Podobną akcję zapowiedział też inny warszawski lokal.

Post*użytkownika*Cafe Kulturalna.

Bojkot może mieć jednak znacznie szerszy zakres. "Po takich wypowiedziach z pewnością wiele osób przemyśli dokładnie, czy kupić Ciechana, czy może mniej homofobiczne i polityczne piwo. My na pewno podziękujemy za takie atrakcje" - pisze redakcja serwisu Pridemag.pl skierowanego do społeczności LGBT. Na Facebooku założono już stronę: Nie dla Browaru Ciechan. Rezygnację z picia Ciechana zapowiedział też na Twitterze polityk SLD.

Już nigdy nie kupię piwa Ciechan.http://t.co/MTr7eMnipW

— Tomasz Kalita (@TomaszKalita)*wrzesień 21, 2014

Piwo z podtekstem ideologicznym

To nie pierwsza sytuacja, gdy poglądy właściciela browaru odbijają się na postrzeganiu marki Ciechan. Na początku roku w internecie pojawiły się apele o bojkot tego piwa. Powód? Marek Jakubiak sponsoruje portal Kresy.pl, który autorzy apelu uważają za "skrajnie nacjonalistyczny i antyukraiński". Przyczyną bojkotu miały być też poglądy Jakubiaka, który nie ukrywa, że bliski jest mu ruch narodowy. Chętnie angażuje się też w akcje promujące patriotyzm i wiedzę o polskiej historii. Jest m.in. inicjatorem postawienia przed pałacem prezydenckim warty honorowej pełnionej przez husarzy.

Wyraziste poglądy Jakubiaka jednych zniechęcają do kupowania produktów z jego browarów, innych - wręcz przeciwnie. Wkrótce po ogłoszeniu bojkotu konsumenckiego piwa Ciechan na Facebooku pojawiły ironiczne wpisy: "Pijąc piwo marki Ciechan przyprawiasz lewaków o ból d...".

Komentarz

• Nie wiem co to jest to całe Wrzenie Świata, zapewne jakaś lewacka speluna dla brudasów, w każdym razie oczywistym jest że po tej ich akcji trzeba tych zboczeńców omijać szerokim łukiem.

Tu jak ktoś chce możne okazać wsparcie dla Ciechana lajkiem: https://www.facebook.com/events/1983...y_type=regular

No a najlepiej wspierać producenta tego piwa po prostu pijąc je częściej niż zwykle
                        Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                        - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                        Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• i jak żyć... ja sie pytam jak żyć... Kiedy ten hipsterowski wysoce tolerancyjny odłam społeczeństwa uświadomi sobie że w Polsce panują inne zasady...

Kuriozum...

A tak btw. Nie ma nic lepszego od Ciechana miodowego

Komentarz

• Zamieszczone przez dlugi1916 Zobacz posta
                            http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?id=305

Nowa oferta. Jest coś godnego spróbowania Waszym zdaniem?
                            Podbijam pytanie, bo jestem pewien, że jest. Tylko sam niestety nie jestem znawcą. Natomiast w takiej cenie, to Paulanera polecić można z czystym sumieniem

Komentarz

• Zamieszczone przez 500kg Zobacz posta
                              i jak żyć... ja sie pytam jak żyć... Kiedy ten hipsterowski wysoce tolerancyjny odłam społeczeństwa uświadomi sobie że w Polsce panują inne zasady...

Kuriozum...

A tak btw. Nie ma nic lepszego od Ciechana miodowego
                              Też lubie Ciechana, a po akcjach właściciela smakuje mi bardziej I choć jestem chamem, jeśli chodzi o delekt piwny (Pan Prezes T2 pewnie potwierdzi, choć może zmotywuje go to do udzielenia mi kolejnej lekcji nt. smakowania tego pysznego złocistego napoju) to miodowy Ciechan napewno jest lepszy od miodowego Argusa, ktory w sumie też mi smakuje, ale chyba ma zbyt wyczuwalny smak miodu.
                              „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Komentarz

• Co do Ciechana to uwarzyli ostatnią już warkę Grand Prix - na tym historia tego wybitnego trunku autorstwa Cz.Dziełaka się kończy.

Komentarz

Pracuję...
                                X