Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Hehe dwie degustacje i niektórzy mogą być już lekko pod wpływem. ;P
    Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• Szykują się atrakcje w czerwcu
      Ze strony Warszawskiego Szlaku Piwnego :
      "Przygotowania do urodzin Warszawskiego Szlaku Piwnego czas zacząć!
      Finał - w gorący weekend 27,28 i 29 czerwca.
      Od dziś, zaczynamy dystrybucję Paszportów Piwnych. Paszporty będą do odbioru w większości lokali WSP, w cenie 2 zł.
      Paszport jest dokumentem potwierdzającym wizyty w pubach znajdujących się na szlaku oraz uprawnia do odbioru nagrody w dowolnym pubie po ukończeniu całego szlaku.
      Jednym słowem, zbieramy pieczątki
      Za konsumpcję w danym lokalu przysługuje 1 pieczątka. Gdy zbierzemy ich 9, można będzie odebrać nagrodę.
      Jaką? Poinformujemy jeszcze dziś
      A na razie przedstawiamy Paszport i przypominamy jakie lokale należą do WSP:
      1. Po Drugiej Stronie Lustra
      2. Czeska Baszta
      3. Cuda na Kiju - multitap bar
      4. Kufle i Kapsle - multitap bar
      5. Piw Paw
      6. Gorączka Złota
      7. Spiskowcy Rozkoszy
      8. Chmielarnia Multitap
      9. Czeska Piviarnia

Czas start!"

I nagroda:

Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Właśnie wyruszamy na mecz i mamy zamiar zebrać 4-5 pieczątek
        LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Gdzieś w Warszawie można dostać już Imperatora?

A żeby nie na pusto taka ciekawostka: http://waszaturystyka.pl/index.php/c...cie-piwo-tokaj

Komentarz

• Zamieszczone przez Lawy Zobacz posta
            Gdzieś w Warszawie można dostać już Imperatora?[/url]
            Wczoraj kupowałem w ...... KiK

Komentarz

• W porównaniu obu Double IPA mi bardziej podpasował Crazy Mike. Artezanowa goryczka w Specyfiku był dla mnie zbyt potężna i przytłaczająca.
              LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
                W porównaniu obu Double IPA mi bardziej podpasował Crazy Mike. Artezanowa goryczka w Specyfiku był dla mnie zbyt potężna i przytłaczająca.
                Mnie smakowały oba piwa. Ze wskazaniem na Artezan. Za cudowny aromat. W Mike'u nieco zbyt wyraźnie wychodzi alkohol.

A jak plany zbiorki kilku pieczątek?

p.s.
                Imperator powinien być już w we wszystkich liczących się piwnych sklepach w Warszawie. Oraz w knajpach. Wczoraj była dostawa.
                Radzę się spieszyć, gdyż nie ma go dużo.
                Aktualnie, wg Rate Beer jest to 11 porter na świecie
                Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                  Jak tak wczoraj z kolegą usiedliśmy, to ten Żłopek chmielowy nie taki zły jak pisałem (i to pity na początku).

A poza tym to fajna sprawa "załatwić" całą piwną nasiadówkę tylko piwkiem własnej roboty; i to czterema gatunkami
                  To ja też coś skrobnę o Żłopku - stanowczo poszło coś nie tak - piwo jest lekko kwaskowate, w smaku czuć jakby zielone jabuszka i jakieś cierpkie czerwone owoce, wysycenie prawie zerowe, barwa ciemnomiedziana (ruda?), lekko wodniste, wyraźne winne nuty. Koło pilsa nawet nie leżało - w ślepym teście powiedziałbym że to jakiś średnio udany (niedoleżakowany) belgijski red flanders . Ale o dziwo mimo wszystkich wad dało się wypić bezboleśnie i nawet z jakąś przyjemnością.

Zdjęcie będzie później

Komentarz

• Dzięki legart za rzetelną recenzję; myślę, że na zdjęcie nikt nie czeka z niecierpliwością
                    W sumie w większości potwierdzają się wady o których pisałem (czerwone owoce, wodnistość, kiepskie wysycenie i „niepilsowatość”) oraz to, że da się wypić

W trakcie fermentacji przyszło akurat jakieś ocieplenie i w kilka dni temperatura w piwnicy skoczyła mi z 10 do 14-15‘C i stąd te owocki w smaku (mam nadzieję, ze tylko z tego, a nie również z jakiegoś zakażenia). Produkcja dolniaków w spartańskich warunkach to nie jest łatwy kawałek chleba
                    Kolor brzydki, ale tu częściowo jestem uzależniony od koloru ekstraktu słodowego – do „21. poprawki” użyłem innego (też z nazwy „jasnego” i tamto wyszło rzeczywiście jasne; chociaż podobno ten ciemniejszy jasny ma lepsze walory smakowe).

Myślę, że „21. poprawka” bardziej podejdzie (ale też proszę o obiektywną ocenę).

P.S.
                    A żeby nie było tylko prywaty, napiszę, że wczoraj odwiedziłem deszczowy Białystok i ichni Multibar. Do jesiennej pogody za oknem jakoś najbardziej pasowała mi wędzonka, więc wziąłem „Dymy Marcowe” (wędzone marcowe; Pinta) i „Deszcze w Cisnej” (wędzone ale; Ursa Maior). Pierwsze poprawne, ale dosyć wodniste i prawie bez wędzonki, w drugim wędzonka bardziej wyczuwalna, ale niestety po krótkim czasie doszły jakieś niepożądane posmaki – mnie one się bardziej kojarzyły z posmakiem metalicznym niż z osławionymi przy piwkach Ursy „warzywkami” i DMS, ale tak czy siak coś przeszkadzało.
                    Ostatnio edytowany przez księciuniu; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Wiem, że piszecie tu o bardziej "wyrafinowanych" piwach, ale zaryzykuję pytaniem o koncerniaki.
                      Wiecie pewnie o akcji Żywca. Wybór z trzech.

Widzieliście wyniki na bieżąco? Białe deklasuje resztę! Próbowaliście tę trójcę? Białe dla mnie masakra, nie lubię takich wynalazków. Marcowe - sam karmel. Osobiście głosowałem na bocka, mimo iż nie przepadam za koźlakami, to smakuje mi najlepiej.

Faktycznie jest coś w tym białym, że tak go ludzie chcą "na stałe"?

PS. Warto zagłosować na ich stronie. Ojciec i ja wygraliśmy po kartonie 20-paków. Tylko nie wiem kto będzie pił to marcowe, co ojciec wybrał

Komentarz

• Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
                        Wiem, że piszecie tu o bardziej "wyrafinowanych" piwach, ale zaryzykuję pytaniem o koncerniaki.
                        Wiecie pewnie o akcji Żywca. Wybór z trzech.
                        ojj... duże ryzyko tutaj z takimi rzeczami
                        Nie próbowałem i raczej nie spróbuję, ale faktem jest, że brakuje mi dobrego witbiera w rozsądnej cenie (a mniemam że białe to ma jakoś udawać witbiera?)...

Komentarz

• No niby tak, ale wity to powinny być mętne co nie. A to mi się ładnie wyklarowane wydawało. Jest tak przeładowane kolendrą i czymś jeszcze, że bliżej mu to jakichś smakowych wynalazków (wg. mnie).

Komentarz

• Zamieszczone przez Lawy Zobacz posta
                            ojj... duże ryzyko tutaj z takimi rzeczami
                            Nie próbowałem i raczej nie spróbuję, ale faktem jest, że brakuje mi dobrego witbiera w rozsądnej cenie (a mniemam że białe to ma jakoś udawać witbiera?)...
                            Ostatnio będąc w Makro, przy okazji zakupiłem 5pak Witbiera z Podróży Kormorana, cenowo wyszło po 4 z haczkiem za butelkę, a pszeniczniak klasa

Komentarz

• Tak samo Namysłów Białe daje radę i cenowo i jakościowo.

Z innej beczki, to w sklepie Daniluk na Skarbka z Gór pojawił się Crazy Mike (8,69 zł/szt.) i Lublin to Dublin (12,49 zł/szt.)
                              Ponadto a ciągłej sprzedaży jest trochę Pinty, Ale Browaru, Podróży Kormorana, Lwówki, Bojany itp. + sporo Czechów i Niemców.
                              ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
                                Mnie smakowały oba piwa. Ze wskazaniem na Artezan. Za cudowny aromat. W Mike'u nieco zbyt wyraźnie wychodzi alkohol.

A jak plany zbiorki kilku pieczątek?
                                Całkiem udanie
                                Zaczęliśmy od PiwPafu gdzie wziąłem Specyfik. Później u was spróbowałem Artezan Cymbopogon. Na koniec szybki transfer do Spiskowców na Crazy Mika. Przed meczem cały wasz ogródek zapchany Legią
                                LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

Pracuję...
                                X