Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Łebskie do dostania w większości lokali w Łebie. Etykieta budzi skojarzenia z Guinnessem, ale na tym podobieństwa się skończą. Łebskie to jasne piwo, które stanowi pewnego rodzaju alternatywę dla Żywców, Lechów itd. Niemniej jednak szału nie ma. Dziwnie słodkawy posmak, gdzieś tam można doszukać się goryczki. Ogólnie rewelacji nie ma, ale w upalne dni nad morzem, może być pewnego rodzaju urozmaiceniem.

Z ostatnio próbowanych - Ortodox Mild, Ninkasi №11 (polecany w Piwomaniaku) jakoś nie powaliły na kolana. Choć Ortodox im bliżej końca, tym lepszy. Formę za to trzymały Hausty - Red AIPA oraz American Lager Freestyle.

Komentarz

• Potwierdzam pozytywną opinię o Bojanie Strażackim. amerykański chmiel robi swoje
      a biorąc pod uwagę, że u mnie to poniżej 3 zł jest to chyba na jakiś czas będzie to najczęściej kupowane przeze mnie piwo.
      My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się!

Komentarz

• Tylko Żywiec męskim zdaniem
        Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
          Tylko Żywiec męskim zdaniem
          stary, jesteś jak dżuma.
          dotarłeś nawet tutaj
          ------------------------------------------------
          Hey man, you know I'm really OK
          The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• Nigdy nic tutaj nie pisałem ale bardzo często czytam wasze posty w tym temacie i jest to bardzo miłe i relaksujące.
            Jako amator przy tak zacnym gronie znawców piwa mam pytanie o 2 szeroko dostępne browarki.
            Mianowicie co nasi eksperci myślą o piwie: Namysłów oraz Perła Chmielowa ???

Komentarz

• Ja się wielkim ekspertem nie czuję, ale jak na mój gust oba te piwa są przyzwoite, a trzeba pamiętać, że to piwa produkowane raczej na masową skalę. Jak na masówkę trzymają jakiś tam poziom. Szczególnie lubię Namysłów, dobra rzecz na lato, do grilla itp.
              Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
              - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
              Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• http://blog.kopyra.com/index.php/201...-zrobil-swoje/
                Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• jest afera...

W Hadze w zeszłym tygodniu rozpoczął się Week van het Nederlandse Bier (Tydzień niderlandzkiego piwa). Impreza inaugurująca odbyła w...kościele Grote Kerk.
                  37 browarów, 140 piw, impreza trwała 3 dni, ja byłem tylko w sobotę i spróbowałem 12 piw:
                  KOMPAAN 070, TWO CHEFS BREWING Dirty Katerina, DUITS & LAURET Winterstout 2011, MONGOZO Coconut, CHRISTOFFEL Nobel, ‘t UILTJE Boisuil, JOPEN Meesterstuck 2012, MUIFEL Zuster AgathaHoutgeripijpt, MUIFEL Beerskey, MUIFEL D’n Ossekop, RODENBURG Bronckhorster Midnight Porter, RODENBURG Bronckhorster Nightporter.

KOMPAAN 070

MONGOZO Coconut, z dodatkiem soku kokosowego, super na gorące dni, na plażę...

CHRISTOFFEL Nobel

JOPEN Meesterstuck 2012, świetny RIS

MUIFEL Zuster Agatha, wersja wędzona

RODENBURG Bronckhorster Midnightporter 12%
                  Ostatnio edytowany przez beton; [ARG:4 UNDEFINED].
                  nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Komentarz

• Kolejne podwójne uderzenie Browarów Żoliborskich – tym razem piwka dolnej fermentacji.

Żłopek chmielowy (pilsner)

Miał być "porządny pils za 3 złote" , a wyszło… piwo. Ale takie bardziej do żłopania, niż chmielowe.

Piana na początku nawet jakaś jest, ale momentalnie znika, nagazowanie kiepskie. W zapachu słód, jakieś „kwiatki” albo czerwone owoce i drożdże.
                    Smak: po pierwsze wodniste (tylko 10 Blg, ale z czeską „dziesiątką”, to wspólny ma niestety jedynie chmiel Saaz). Po drugie czuć jakieś czerwone owoce (mam nadzieję, że to estry ze zbyt wysokiej temperatury fermentacji, a nie jakieś dzikie drożdże lub inne zakażenie). Poza tym posmaki chlebowe, jakaś tam słodowość, goryczki w zasadzie brak.

Generalnie wylewać nie trzeba i wypić się w upalny dzień da, ale nie o to chodziło i chwalić się nie ma czym. Paradoksem jest, że ponad polowa tak niewyględnego piwa została zabutelkowana w ekskluzywne butelki z kabłączkiem (przy wydatnej pomocy legarta )

21. poprawka (american pilsner)

Miało być coś na kształt American Lagera z Hausta, wyszła raczej goryczkowa APA (mimo, że na dolniakach), ale nie narzekam

Zapach „amerykański”, ale bardziej chmielowy niż cytrusowy (było też chmielone na zimno). Piana rewelacyjna – gęsta, kremowa, można łyżką zajadać. I utrzymuje się do samego końca. Drugą strona medalu jest może delikatne przegazowanie – ale nie przeszkadza w piciu, ewentualnie przy otwieraniu butelki .
                    Co do koloru, to najjaśniejsze piwo w mojej „karierze” – okazało się, że ekstrakt słodowy jasny ekstraktowi słodowemu jasnemu nierówny
                    W smaku dosyć jednowymiarowe: goryczka rządzi ! Po miesiącu od zabutelkowania goryczka była właściwie nie do przełknięcia, teraz się trochę uleżało i jest OK, chociaż z uwagi na brak słodowej podbudowy (11 Blg) momentami wpada w cierpkość. Ale ogólnie smaczne, pijalne i super gasi pragnienie.

Moim osobistym zdaniem obok „wczesnego”, jeszcze niewywietrzałego „Dano chmielu w Ameryce” najlepsze moje piwko. Chociaż miało być inne

A strona graficzna – sami zobaczcie. Miał być amerykański kicz spod szyldu wujka Sama i 4 lipca i jest. Ale wykonanie przerosło moje oczekiwania. Teter
                    Ostatnio edytowany przez księciuniu; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Nazwa dla amerykańskiego lagera - genialna!
                      Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• Na Bemowie (ul. Gustawa Morcinka 5 lok 6) otworzył się nowy sklep z piwem, ma też nalewaki
                        http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=108263

Czarodziejka Gorzałka w ramach walki o klienta również wzbogaciła się o nalewaki

A w Winotece (Zebra przy Waryńskiego/Trasie łazienkowskieJ) zaczynają mieć niezłe piwa w dobrych cenach (leclercowych hehe) - np Orthotox Mild - 6,29, Pinta Żytorillo 6,69, Lubuskie IPA 5,69, Gościszewo Pils 4,99, Jan Obracht Pils 5,49, Jan Olbracht Czarcia Krew (bardzo fajna ciemna IPA) 6,29, Kormoran American IPA 6,99, Kormoran Plon 6,09

W Leclercu na Bielanach pojawiło się sporo Alebrowaru od 6,29 w zniż

Komentarz

• Jak tak wczoraj z kolegą usiedliśmy, to ten Żłopek chmielowy nie taki zły jak pisałem (i to pity na początku).

A poza tym to fajna sprawa "załatwić" całą piwną nasiadówkę tylko piwkiem własnej roboty; i to czterema gatunkami
                          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Możecie polecić dobre/ciekawe, piwne miejsca w Berlinie (browary, mikrobrowary, piwiarnie, multitapy)? Znane z własnego doświadczenia...
                            nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Komentarz

• Do sklepów rzucili Lublin to Dublin. Cech Piwny po 14 zł, Piwomaniak po 14,4 zł. W Cechu także Oki Doki po 7,5.

Komentarz

• Aż dziw, że do tej pory nikt nie wspomniał jeszcze o całkiem sporym, piwnym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w ten weekend.
                                Otóż jednego dnia debiutują dwie Double IPA - Specyfik z Artezana i Crazy Mike z AleBrowaru.
                                Mike'a miałam okazję pić przedpremierowo, podczas wizyty w Gościszewie, tydzień temu, i zapowiada się rewelacyjnie.
                                Artezan zaś, tak się wprawił w warzenie, IPA, że w ciemno można przyjąć, iż piwo będzie znakomite.

Jeśli ktoś nie ma planów na sobotę to polecam. A do tego np. truskawki

Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

Pracuję...
                                X