Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Tyle kategorii a wszystkie wędzonki (koźlaki, portery, grodziskie etc) zostały wrzucone do jednej

Komentarz

• Zamieszczone przez legart Zobacz posta
      Tyle kategorii a wszystkie wędzonki (koźlaki, portery, grodziskie etc) zostały wrzucone do jednej
      Były osobne podkategorie. Np Grodzisze były zakwalifikowane jako "Lekkie piwa wędzone".

Inną sprawą jest, że były oceniane przez nie do końca kompetentną sędzinę z Japonii, która wszystkie polskie piwa Grodziskie, zgłoszone na konkurs, zdyskwalifikowała.
      Zbieg okoliczności sprawił, iż spotkała się przed ogłoszeniem wyników w jednym z lokali z chłopakami z Pinty, którzy nieco jej wytłumaczyli o co chodzi w polskich Grodziskich.
      Podobno była bardzo zakłopotana i zmartwiona. Żartowano nawet, iż boją się aby nie doszły ich pogłoski o popełnionym, w jednym z pokoi hotelowych, sepuku
      Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Z przykrością informuję, że w minimą niedzielę po 3 latach funkcjonowania zakończył działalność żoliborski lokal Butelki Zwrotne. Szkoda, bo na dzielnicy zbyt wielu miejsc z dobrym piwkiem nie ma (na szczęście otworzyła się Czeska Piviarnia, która jest zdecydowanym numerem 1 na Żoliborzu/Bielanach). Szkoda Butelek, bo miałem tam przysłowiowy rzut beretem i w zasadzie od początku istnienia wpadałem częściej bądź rzadziej. Niestety od dłuższego czasu knajpa obniżała loty. Kiedyś zawsze na jednym z dwóch nalewaków gościło coś ciekawego, a oferta butelkowa była bardzo zacna. Niestety ostatnio dobre piwka z nalewaka zdarzały się od wielkiego dzwonu, a oferta butelkowa była mocno uboga. Zaniedbania głównie ze strony właścicieli lokalu zaważyły na stopniowym upadku lokalu. Szczytem niedbalstwa i brakiem zorientowania co się dzieje na rynku było zaopatrzenie lokalu w dni tego Szlaku Piwnego. Knajpa wprawdzie nie była wpisana jako jeden z uczestników, ale częstowanie w takim dniu swoich gości dwoma kwasami było poniżej krytyki. Na plus zawsze przemiła i uśmiechnięta obsługa, można też było obejrzeć mecz Legii. No nic, taki już los knajp. W miejsce Butelek ma powstać inny lokal, gdzie wg. zapewnień obsługi będą serwowane piwa z małych browarów. Pożyjemy zobaczymy. Szkoda by było, żeby miejsce z fajnym potencjałem się zmarnowało (pobliskie Coco de Oro też niestety drastycznie obniżyło loty).
        LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Południowy Żoliborz łączy się w żałobie (chociaż ja do Czeskiej Piwiarni mam bliżej )
          Niewątpliwym plusem Butelek było, że można tam było sobie w cieple dni przysiąść na zewnątrz i ugasić pragnienie.

Ale Czeska też ma mieć w lato stoliki (na tej antresoli).
          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Ja ze swojej strony chciałem pochwalić Poznań za kilka bardzo klimatycznych miejsc gdzie można się napić frykasów z kija oraz mieć w zanadrzu dosyć spory wybór buteleczek. Wszystkich nazw pubów nie pamiętam ale numerem jeden jest bez wątpienia Setka. Ogólnie rzecz biorąc jest gdzie siąść i się napić, oby tak dalej
            http://www.sppw1944.org

PamiętajMY

"To jest warszawska sprawa, jak sądzę: tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta, w jego nastrojach i kolorycie. Stara, klasyczna, detektywna szkoła zawodzi w takich wypadkach, gubi się w jaskrawościach warszawskich sytuacji i warszawskich temperamentów."

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
              Ale Czeska też ma mieć w lato stoliki (na tej antresoli).
              to którędy będzie przejście wtedy ? Przecież ta "antresola" jest szerokości balkonu w bloku.
              LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Nie wiem jak to ma wyglądać, ale jeżeli mnie pamięć nie myli to tak mówili mi właściciele. I oni byli wtedy trzeźwi

Może będą po prostu wieczorem blokować tę antresolę, tak, że dojście do knajpy będzie tylko z jednej strony (a inne lokalu użytkowe już wtedy są chyba zamknięte)
                Ostatnio edytowany przez księciuniu; [ARG:4 UNDEFINED].
                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                  Nie wiem jak to ma wyglądać, ale jeżeli mnie pamięć nie myli to tak mówili mi właściciele. I oni byli wtedy trzeźwi

Może będą po prostu wieczorem blokować tę antresolę, tak, że dojście do knajpy będzie tylko z jednej strony (a inne lokalu użytkowe już wtedy są chyba zamknięte)
                  Stoliki miały być na łączniku. I rozstawiane dopiero wtedy kiedy na piętrze wszystkie usługi, będą zamknięte. Tzn po 17.
                  Niestety (wczoraj rozmawiałam z chłopakami na ten temat) nie dostali zgody...
                  Dokładnie nie zgodził się jeden z właścicieli lokali, argumentując iż to niebezpieczne i klienci w stanie nietrzeźwym będą rzucać szklankami w parkujące na dole samochody.
                  Ale jeszcze walczą

p.s.
                  Polecam ostatnią warkę Imperium Atakuje.
                  Po niższych ostatnio lotach, wróciła do czasów świetności. Pycha
                  Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
                    p.s.
                    Polecam ostatnią warkę Imperium Atakuje.
                    Po niższych ostatnio lotach, wróciła do czasów świetności. Pycha
                    cenna informacja
                    podobno jest też nowe rozlanie Rowing Jacka
                    ------------------------------------------------
                    Hey man, you know I'm really OK
                    The gun in my hand will tell you the same

Komentarz

• W temacie wielkiego bojkotu Ciechana przez lewarów:

http://wgospodarce.pl/informacje/123...y-rozwoj-firmy

Lewica wezwała do bojkotu Ciechana po tym jak właściciel browaru - Marek Jakubiak - pojawił się na spotkaniu Ruchu Narodowego. Teraz sprzedaż piw marki Ciechan nie tylko wzrosła ale wręcz pozwoliła włączyć do koncernu nową markę - browar Tenczynek.

Komentarz

• Trochę zaległe wspominki, a mianowicie produkty spod szyldu dublińskiego Porterhouse. Najpierw Hersbrucker, który wydaje mi się najsłabszy z grona próbowanych. Być może wynika to z faktu, że to (po prostu) lager. Owszem, sam w sobie jest dobry, pijalny, ale nie powalił mnie na kolana. Nie powalił w przeciwieństwie do Hop Head, który od razu przywołał w pamięci dobrze nam znanego Rowning Jacka. Świetnie wyczuwalne chmiele, ale jednocześnie jest bardzo dobrze zbalansowany, z taką przyjemną "miękkością" na finiszu. Treściwe, aromatyczne. Obok Plain Porter, najlepsza jak dla mnie, produkcja Porterhouse.
                        Red Ale to z kolei bursztynowa barwa i długo utrzymująca się piana, która nie należy do gęstych i kremowych. Ciekawa wariacja goryczy i słodkości. To zasługa palonych słodów i odrobiny karmelu.

Co ciekawe, wszystkie z wymienionych piw wahały się między 4,2 a 5%. Na deser czeka jeszcze Oyster Stout.

Komentarz

• Po części związane z piwem wkrótce rusza druga edycja spacerów po Warszawskim Szlaku Piwnym: https://www.facebook.com/events/461339613997997

Komentarz

• dla tych co nie mają facebooka
                            B-DAY 2.0 to Double Chocolate Milka Stout

Komentarz

• Pił ktoś z Was IPA Lubuskie z Witnicy?
                              ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Zamieszczone przez rey Zobacz posta
                                Pił ktoś z Was IPA Lubuskie z Witnicy?
                                a to Ty już możesz ?
                                ..."Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
                                Nowa się Polska - zwycięska - narodzi
                                I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić,
                                Czerwony władco rozbestwionej siły."

"Czerwona zaraza" - Józef Szczepański "Ziutek"

Komentarz

Pracuję...
                                X