Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ja ostatnio też zrobiłem porównanie grodziszy, ale udział wzięły Grodziskie 3.0 z Pinty i Smoked Cracow z Pracowni Piwa.

Grodziskie 3.0. – wędzonki niewiele (niestety), więcej goryczki i takiej pszeniczniakowatej aksamitności. Plus ładna piana.
    Smoked Cracow – lepiej wyczuwalna wędzonka, ale wodniste.

Podsumowanie: żadne mnie nie zachwyciło, jak bym musiał wybierać to wolę Smoked Cracow, ale wg mnie obydwa gorsze niż pierwsza produkcja Pinty w tym stylu, czyli A;la Grodziskie (chociaż jak któreś gdzieś poniżej 4 zł znajdę [czyli pewnie Pintę] to powtórzę (a najpierw spróbuję 2.0, które jest podobno bardziej wędzonkowate).

A wczoraj w Gorączce Złota w miłym forumowym towarzystwie zjadłem pysznego burgera i wypiłem (m.in.) niesmacznego, landrynkowatego Golden Monka (ostatnia butelka) - ale to już nie wina Pani Małgosi
    Ostatnio edytowany przez księciuniu; [ARG:4 UNDEFINED].
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Ja podbiję z innym trunkiem, aczkolwiek posiadającym dość ciekawy smak.

Natknąłem się na to piwo jak wracałem przez Toruń do domu. Wszedłem sobie do tamtejszej knajpki i patrzę na to piwo. Butelka przypomina mi starą dobrą oranżadę za małolata, za 50gr. Etykietka też taniej produkcji, wyglądającej jak te z czasów "Pieniądze to nie wszystko".

Producenci zachwalają, że "W aromacie wyczuwalne nuty sosnowe oraz owocowe (m.in. truskawki)". Dziwne połączenie, ale zakupiłem w celach "eksperymentalnych"...butelka 3,40zł bez kaucji więc cena zbliżona do naszego Żywca 0,5.

Powiem wam tak - polecam. Piwo jest dobre, nawet bardzo dobre - czuć co prawda lekko karmelowy posmaczek, ale zaraz za nim uaktywnia się ta pożądana piwna goryczka, której dziś brakuje wielu browarom.

Piwo narazie tylko w Toruniu, bo browar z 2013 roku, więc świeżaki na rynku, ale mają udany debiut

Zdrówko
      Kapować nie wolno - Odegrać się wolno

Komentarz

• To piwo, jak i inne z browaru Olimp, dostępne w dobrych sklepach w Warszawie od wielu miesięcy.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
          To piwo, jak i inne z browaru Olimp, dostępne w dobrych sklepach w Warszawie od wielu miesięcy.
          Orientujesz się może, gdzie można zakupić i za ile?

Komentarz

• Głowy nie dam, jakie konkretnie są w danym momencie dostępne, ale widywałem w Piwomaniaku na Jana Pawła/Anielewicza, Piwoszu na Twardej, Cechu Piwnym na Polnej i Delisferze na Wilsoniaku. Podejrzewam, że w Rodzince-Bis na Pejzażowej i Piwonii na Kabatach też będzie.
            Lane masz (było) w Piw Pawie na Parkingowej.
            Co do cen to nie pamiętam, ale obstawiałbym raczej razy dwa tę cenę, którą podałeś (która mnie od początku zadziwiała).

Komentarz

Co do cen to nie pamiętam, ale obstawiałbym raczej razy dwa tę cenę, którą podałeś (która mnie od początku zadziwiała).
              Też byłem zdziwiony, ale pewnie szukają polotu na wstępie, żeby mieć za co rozkręcić biznes, skoro ambicjami chcą sięgnąć poziomu Żywca. Swoją drogą w Krajinie piva w Toruniu, gdzie zakupiłem to piwo był też np. dobrze znany Ciechan miodowy w butli za 3,5, więc cena mniej warszawska, choć i tak dziwna, jak na jedną ze stolic kujawskiego

No ale dzięki za info, zobaczę dziś na kabatach

Komentarz

• Zamieszczone przez Blu Skrin Zobacz posta
                Też byłem zdziwiony, ale pewnie szukają polotu na wstępie, żeby mieć za co rozkręcić biznes, skoro ambicjami chcą sięgnąć poziomu Żywca.
                Poziomu Żywca? Pod jakim względem? Możesz wyjaśnić, proszę?
                Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Chcą być tak dobrzy i tak rozpoznawalni jak Grupa Żywiec...a przynajmniej takie mają ambicje

Komentarz

• "dobrzy jak Grupa Żywiec"...
                    Całe szczęście, że jeszcze im sie tego celu nie udało osiągnąć

A tak w ogóle, to te ich cele i pragnienia, to jest Twój osobisty wymysł, czy informacja od twórców Browaru Olimp?
                    Bo podejrzewam to pierwsze.

Komentarz

• Zamieszczone przez Blu Skrin Zobacz posta
                      Chcą być tak dobrzy i tak rozpoznawalni jak Grupa Żywiec...a przynajmniej takie mają ambicje
                      Zapewniam, że nie chcą I raczej by się pogniewali, za próbę zrównania ich ( co prawda na razie nie zawsze bez wad ) ale bardzo przyzwoitego, rzemieślniczego piwa z koncernowym Żywcem. Miałam okazję poznać piwowara z Olimpu i wiem, że bardzo się starają nad podniesieniem jakości swoich piw.

No chyba, że chodzi o Portera Żywieckiego albo warzone w Cieszynie niektóre warki Grand Championa

Komentarz

na Jana Pawła/Anielewicza, Piwoszu na Twardej, Cechu Piwnym na Polnej i Delisferze na Wilsoniaku. Podejrzewam, że w Rodzince-Bis na Pejzażowej i Piwonii na Kabatach też będzie.
                        Lane masz (było) w Piw Pawie na Parkingowej.
                        Niezły rozstrzał. Przydałoby się kilka miejsc z Pragi ...
                        Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Komentarz

• Panie, na wschodzie Ruskie stoją, za wodę się nie wypuszczam.
                          Niech się wypowie ktoś z tamtych okolic.

A w mojej wyliczance pominąłem blaszak na Rudnickiego, gdzie pewnie też to można dostać - za co blaszak i Olimp przepraszam

Komentarz

• Zamieszczone przez Yanks Zobacz posta
                            Niezły rozstrzał. Przydałoby się kilka miejsc z Pragi ...
                            Na pewno jest w PDSL

Komentarz

• cena ciekawa bo przeważnie jest za 2 razy więcej

Komentarz

• Na Wschodzie Olimp też dostępny, w Mińskim Portosie sobie stoi Prometeusz, Hera i Afrodyta Szkoda tylko, ze wszystko powyżej 7,50 -_-

Komentarz

Pracuję...
                                X