Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Na 15 rocznicę ślubu dostałem m.in.

Bardzo zacne. Jako zupełny ignorant w analizach zawartości pianki w piance, czy posmaku kłosów z południowego stoku na Szczęśliwicach wklejam fachowy opis z bloga "Małe Piwko" (bez żadnego związku ze stowarzyszeniem Wielki Śląsk oczywista)

Kolor: Złoty, mętny, z licznymi drożdżowymi lub białkowymi farfoclami.

Piana: Dość wysoka i ładna, puszysta i całkiem trwała. Opada powoli, ale do końca utrzymuje się po niej kożuszek.

Zapach: Przyjemny, słodowo-drożdżowy z nutą chmielu i lekką, ale nienatrętną piwnicznością.

Smak: Pełny, słodowy, z początku słodkawy, nieco owocowy. Finisz mocno goryczkowy, bardzo przyjemny i długi. Lekko ściągający, ale to nie przeszkadza.

Wysycenie: Dość wysokie, bardzo dobre, pozostaje do końca, utrzymuje pianę.

Fajny, solidny, smaczny, niewymagający lager. Biorąc pod uwagę, że prosto z beczki byłby jeszcze lepszy, mogę polecić z czystym sumieniem.
    http://malepiwko.wordpress.com/2012/...-browar-piwna/

Tylko jedna uwaga - w moim piwie żadnych farfocli na szczęście nie było
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jeszcze jedna premiera z Żoliborza (chociaż tak po prawdzie to sequel, i to nie najwyższych lotów)

Żoliborskie Pszeniczne

Etykietka zawodowa (dzięki Teter ), piwko już mniej.
      Ale to mnie zbytnio nie zaskoczyło, bo warzyłem w niesprzyjających warunkach - prawie 25 stopni w piwnicy, a nie chciało mi się czekać na ochłodzenie.

Pianka dosyć szybko znika (to chyba będzie mój znak firmowy ), ale to nie znaczy, ze piwko nie jest nagazowane; jak poziom obniży się do tej wąskiej części szklanki, to przy każdym łyku ciecz się burzy i pianka produkuje się na nowo.
      To moje pierwsze pszeniczne samodzielnie chmielone, ale chyba nie w tym tkwi problem. W smaku banany zdecydowanie wygrały bitwę z goździkami, czy mówiąc bardziej przyziemnie: jak dla mnie za słodko. Ale to jest właśnie chyba konsekwencja fermentacji drożdży „pszenicznych” w takich temperaturach – pracować pracują, ale efekty tej pracy idą w kierunku słodkości.
      Żeby było ciekawiej butelka butelce nie równa; przy niektórych narzekam, niektóre piję z przyjemnością.

Generalnie rewelacji nie ma, ale tragedii też nie. Jak miałbym bezproduktywnie czekać na ochłodzenia, to już wolę te półtorej skrzynki lekko przysłodkiej pszenicy w piwnicy
      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Może trochę nie dokładnie w temacie ‘piwo’, ale pokrwene. Znalazłem w Den Haag taką ciekawostkę:

Slijterij – sklep monopolowy
        na razie jest w trakcie remontu przed otwarciem, gdy otworzą i będzie równie ciekawe wnętrze, to wrzucę foty...
        nie oglądaj się za siebie, bo ci z przodu ktoś przyjebie

Komentarz

• Zamieszczone przez Lawy Zobacz posta
          No to kto warzy własne piwo i chce być oceniony?
          Poddaj swoje piwo profesjonalnej ocenie doświadczonych sensoryków i sędziów piwnych!
          Podjąłem wyzwanie i zaniosłem lagera na Polarisie i tego "winnego" ejla

Obiecuję podzielić się opinią (albo chociaż jej fragmentami), niezależnie od tego jak miażdżąca będzie

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Obiecuję podzielić się opinią (albo chociaż jej fragmentami), niezależnie od tego jak miażdżąca będzie
            A widziałem dzisiaj Pytałem się barmanki czy już w sprzedaży Powiedziała, że wkrótce

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

trzymam kciuki

Niedawno zdegustotowałem Twojego ejla i mam podobne wrażenie jak fachowcy z KiK - na pierwszym planie nuty winne (ale dla mnie nawet przyjemne mimo że nie lubię wina) pod tym jakby troche ukryta typowa dla brytyjskiego ale cierpkość jakby z czerwonych owoców (porzeczki?), troche mało goryczkowe, ale na szczęście nie słodkie bardziej wytrawne. Mimo pewno rozchwiania gatunkowego (dla mnie piwo jest gdzieś w połowie drogi między Anglią a Belgią) smakowało , fajne orzeźwiające piwo.

Jak Polaris się nie zestarzał powinno byc całkiem dobrze

Komentarz

• Zamieszczone przez Raku Zobacz posta
                A widziałem dzisiaj Pytałem się barmanki czy już w sprzedaży Powiedziała, że wkrótce
                Widziałem i ja. Akurat barman wynosił do pomieszczenia służbowego. Oczywiście produkt był nie do sprzedaży.. Pozostało więc raczyć się Hey Nowem, Augustiańskim, Czerwonym Kapeluszem.. Szczególnie pierwszy i ostatni konkretne w smaku.

Komentarz

• Ktoś się niedawno pytał o Troopera - jest w Mini Europie na pl.Wilsona (na samej górze regału z lepszymi piwkami)
                  LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
                    Ktoś się niedawno pytał o Troopera - jest w Mini Europie na pl.Wilsona (na samej górze regału z lepszymi piwkami)
                    po wiele?

Komentarz

• No właśnie nie było ceny bo nie był na półce z ceną tylko na "dachu" regału.
                      LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Zamieszczone przez fumen Zobacz posta
                        Widziałem i ja. Akurat barman wynosił do pomieszczenia służbowego. Oczywiście produkt był nie do sprzedaży.. Pozostało więc raczyć się Hey Nowem, Augustiańskim, Czerwonym Kapeluszem.. Szczególnie pierwszy i ostatni konkretne w smaku.
                        Próbowałem Czerwonego Kapelusza, ale mnie nie zachwycił. Jakoś tam pomysł w tym piwie jest, ale to nie moje gusta (red ale). A że to ma być wędzonka, to doczytałem dopiero później w necie

Komentarz

• No z niezłą kibolską obstawą był księciuniu w KiK. ktoś chciał wrogo przejąć butelki po drodze ?

p.s.
                          Pełny harmonogram Warszawskiego Święta Piwa, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych oraz Warszawski Szlak Piwny, które zaczyna się już jutro :
                          http://swietopiwa.waw.pl/harmonogram.htm
                          Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
                            No z niezłą kibolską obstawą był księciuniu w KiK. ktoś chciał wrogo przejąć butelki po drodze ?
                            Tak.
                            Obstawa.

Komentarz

• Osobiście nie mogę doczekać się najnowszego piwa od Artezana czyli lekkiego ale, które będzie chmielone (właściwie już został i tylko na aromat) prosto z pola Sybillą, jeszcze mokrą.

Komentarz

• Absynt serwują w KiK
                                Ora et labora

Komentarz

Pracuję...
                                X