Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jakieś dobry browarek z Finlandii ?
    Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• W leclercu na Bielanach pojawił się B-Day Lądowanie w Bawarii. Z tego co mi się wydaje, to nie jest taka łatwa historia do dostania, dlatego zakupiłem. Zobaczymy czy warto

Komentarz

• pamiętam, że w przeszłości parę osób sobie chwaliło, a więc w Auchan w Wola Park dostępne

cena standardowa, czyli jakieś 8 zł za butelkę

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
          Nie chciałabym od razu przesądzać ale powyższe stwierdzenie nie napawa optymizmem

Casual - Czarna Wołga jest bardzo dobra, ale jeśli chodzi o stouty... spróbuj Crack-a i Cent Us ( Pracownia Piwa ). ten pierwszy zrobił na mnie takie wrażenie, ze skłonną jestem stwierdzić, ze lepszego stouta nie piłam.
          Powinien być dostępny w Chmielarni jeszcze. Choć z pompy jest wprost fantastyczny.

p.s.Dziś urodziny Gorączki Złota.
          Mają być liczne atrakcje
          Przychylam się się - czarna wołga porównywalna do Pinty Dobry Wieczór za za to stouty z Pracowni Piwa wręcz fenomentalne

Komentarz

Casual - Czarna Wołga jest bardzo dobra, ale jeśli chodzi o stouty... spróbuj Crack-a i Cent Us ( Pracownia Piwa ). ten pierwszy zrobił na mnie takie wrażenie, ze skłonną jestem stwierdzić, ze lepszego stouta nie piłam.
            Powinien być dostępny w Chmielarni jeszcze. Choć z pompy jest wprost fantastyczny.
            To koniecznie będę musiał spróbować Z ciekawostek piłem ostatnio piwo Haust American Lager z kija- fajna rzecz na lato, cudownie gasi pragnienie, polecam.
            Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
            - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
            Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• W piątek intensywny rajd po knajpach i troche nowości było pite:

Start w Cudach na Kiju i szybki Freestyle Lager z Hausta - ciągle pyszny jak przy pierwszej warce. Później Gorączka Złota i Rowing Jack. W KiK spróbowałem Ciemnego Dynksa. Nie wiem czy z tym piwem wszystko było w porządku, ale bardzo się zawiodłem. W smaku trochę palony i kwaśny. Ble. Za to Czarna Wołga z Artazanu bardzo dobra.
              Na koniec odwiedziliśmy Spiskowców Rozkoszy po remoncie. Rzeczywiście miejsca teraz bardzo dużo, na dole 6 kranów. Piłem jakieś jasne piwko czeskie ziołowe - Elixir jakoś tak się zwało. Bardzo orzeźwiające.
              A byłbym zapomniał - w KiKu trafiłem na kozera
              W ogóle to sporo Legii piło na szlaku tego dnia
              LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Piwne wieści ze świata...

_________
                Brytyjczycy nie ustają w pomysłach na świętowanie narodzin syna księcia Williama. Przejawy ogólnonarodowej radości nie ominęły także branży gastronomicznej. Przyjście na świat przyszłego dziedzica tronu zainspirowało brytyjskich browarników do stworzenia piwa. Jeszcze przed narodzinami, potencjalny król Wielkiej Brytanii został uhonorowany własnym piwem.

Trunek ten został nazwany "Heir Raiser" i został stworzony przez browar The McMullen & Sons. Piwo zawiera 4 proc. alkoholu, jego smak został określony jako orzeźwiający z lekką nutą chmielu. Tego specjału można skosztować w pubie "Duchess of Cambridge", który powstał w Windsorze na cześć księżnej Kate. Nie jest to pierwsze piwo powstałe z dedykacją dla rodziny królewskiej. Ten sam browar z okazji ślubu księcia Williama i Kate Middleton wprowadził piwo o nazwie "Kiss me Kate".

Komentarz

• A w Butelkach zwrotnych leją Oto Mata IPA - rewelacyjnie gasi pragnienie w takie dni
                  Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                  St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Wszedłem w niedziele do sklepiku spożywczeo Kubuś na Kaczej po chleb, a tam - dużo niemieckich piw - Altenmunster (po 8,90), Hacken Pschorr, Lanskron, Jever i coś tam jeszcze. Z polskich rzuciły mi się w oczy piwa z Kormorana (była jeszcze AIPA po 8,90 również w zestawie ze szklanką, jest także zestaw Gruita z szklanką), Raciborz, Witnica (i tu ciekawostka, bo jest 2 litrowa butla porteru witnickiego). Widziałem jeszcze Sachsemberg pieprzowy i jasny. Jest tez trochę czeskich koncernówek.
                    Cenowo niestety drogawo, ale od czasu do czasu można coś kupić.

I bym zapomniał jest Porter Łódzki po 6,50

Komentarz

• To trudny rok dla browarów. Prezesi browarów zapowiadają, że stagnacja w branży może potrwać nawet do końca roku. To jednak nie powstrzymuje producentów przed wypuszczeniem na rynek szeregu nowości. Wiosna i lato to najlepsze miesiące dla browarów. Nic więc dziwnego, że mimo pesymistycznych informacji płynących z branży, właśnie teraz zarówno duże koncerny, jak i regionalne browary najmocniej walczą o klienta. Większość przygotowała na ten sezon specjalne letnie nowości.

"W tym sezonie dzieje się bardzo dużo. W ogromnej mierze to zasługa browarów regionalnych, kontraktowych, a także restauracyjnych. Co ciekawe tegoroczne nowe piwa naprawdę zaskakują oryginalnymi smakami" - mówi Andrzej Olkowski szef Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.

Na sklepowych półkach pojawiło się pierwsze w Polsce i jedno z niewielu na świecie piwo z dodatkiem papryczki chili - Porter Chili wprowadzone przez Browar Amber. "Porter Chili powstał w wyniku poszukiwań kulinarnych naszych browarników" - mówi Marek Skrętny, dyrektor marketingu Browaru Amber. "Okazało się, że nasze sztandarowe ciemne piwo Grand Imperial Porter znakomicie smakuje z pikantnymi przyprawami. Dlatego uznaliśmy, że połączenie smaków ostrej papryczki chili i ciemnego piwa da ciekawy smak" - dodaje.

Premiera Portera Chili odbyła się latem.To druga, po czerwcowym Amberze Chmielowym, nowość z pomorskiego browaru. Na początek sierpnia Amber szykuje kolejną niespodziankę.

Również Browar Kormoran zaskoczył w tym sezonie miłośników złocistego napoju. Kilka tygodni temu rozpoczął sprzedaż nietypowego American Indian Pale Ale, niefiltrowanego piwa o orzeźwiającym aromacie owoców tropikalnych, sosny i kwiatów.

Z kolei Browar Witnica chce zainteresować piwoszy tradycyjnymi smakami. Niedawno wypuścił na rynek piwo Lubuskie Śliwkowe - połączenie ciemnego piwa z naturalnym sokiem i Lubuskie Pszeniczne.

Browar Raciborski chce powalczyć o klienta wprowadzając do swojej oferty piwo dedykowane konkretnej grupie. I tak na początku czerwca pojawiło się Akademickie Łódzkie Klasyczne.

Wśród piw koncernowych tego lata królują jak zwykle radlery. Piwo-lemoniady wypuściły na rynek m.in. Carlsberg Polska (Okocim Radler), Kompania Piwowarska (Wojak Radler), Grupa Żywiec (Warka Radler Jabłko).

To lato zaowocowało nie tylko oryginalnymi smakami, ale również ma wykreować zupełnie nowy trend na rynku piwnym - po latach królowania klasycznych pszeniczniaków w stylu bawarskim do gry wchodzą tzw. wity, czyli łagodne, białe piwa pszeniczne typu belgijskiego.

W maju tego roku browar Namysłów zaproponował piwoszom Namysłów Białe Pszeniczne. "To dopiero początek. Z moich informacji wynika, że to orzeźwiające, lekkie, idealne na lato piwo w najbliższym czasie planuje wypuścić na rynek browar Kormoran, Cornelius, a także kilka małych browarów restauracyjnych i kontraktowych" - zdradza Andrzej Olkowski.

Komentarz

Zaufałem i nie żałuję Czyta się bardzo przyjemnie, szczególnie sącząc zimne piwko.
                        A tak przy okazji, ten Lager na Polarisie wyszedł naprawdę dobry (goryczkowy). Przynajmniej mnie się tak wydaje
                        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• W ostatnich dniach pite z kija: Oto Mata Ipa (bodaj z Pinty)- nie moje klimaty, dla mnie bez rewelacji. Do tego Artezan Pacific- już lepiej, ale też bez zachwytu. Się wybredny zrobiłem, ale co zrobić
                          Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                          - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                          Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Nie wiem czy było czy nie ale dziś na Kenie odkryłem taki sklep: https://www.facebook.com/stacja.piwa

Generalnie sporo pozycji butelkowanych najróżniejszych ale mają też kilka/naście piw z beczek nalewanych na miejscu do butelek.
                            Ken mniej więcej w połowie drogi między Natolinem a Imielinem.

Wygląda na całkiem spoko miejsce.
                            Darek oni wszyscy są chuje oprócz Ciebie!

#TeamVuko

Komentarz

• A wczoraj to święto było.. Było, minęło.

-----
                              5 sierpnia odbywa się Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. Choć w Polsce jeszcze nie wszyscy miłośnicy złotego trunku o tym święcie pamiętają, to za naszą zachodnią granicą właśnie zakończyła się jedna z największych na świecie imprez piwnych - Międzynarodowy Festiwal Piwa w Berlinie.

Przedsmak tego wyjątkowego święta piwosze z całego świata mogli poczuć w ostatni weekend na 17 Międzynarodowym Festiwalu Piwa w Berlinie "Berlińska Złota Mila" (2-4 sierpnia). W tym roku patronem i partnerem imprezy po raz pierwszy w historii były polskie browary zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Browarów Regionalnych.

Pomorski Browar Amber przywiózł do Niemiec Pszeniczniaka, lekkie i orzeźwiające piwo górnej fermentacji, Browar Jabłonowo - piwo miodowe, Kormoran - portera. Na festiwalu zaprezentowały się też browary Cornelius i Witnica.

W tym roku w liczącym 2,2 km długości ogródku piwnym rozstawionym w centrum Berlina zasiadło blisko milion gości, każdy z nich wypił kilka litrów piwa. Wśród 2100 gatunków piwa z 86 krajów i z 330 browarów miłośnicy złotego trunku mogli spróbować piw pszenicznych, żytnich, wędzonych czy angielskiego portera.

"Polskie piwa cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem. Odbyliśmy kilka rozmów handlowych, których szczegółów na razie nie możemy jednak zdradzić. Organizator zadbał o to, aby popularyzować wiedzę o polskim piwie. Od wielu tygodni zachęcał piwoszy hasłami: "Polska ma wielowiekową tradycję warzenia piwa, a jej trunki są znane na całym świecie. Dlatego w tym roku w Berlinie mówimy "Na zdrowie" - mówi Marek Skrętny, dyrektor marketingu Browaru Amber.

Komentarz

• Tak się złożyło, że przez weekend jestem w grodzie Kraka, więc może ktoś poleciłby warte uwagi lokale z zacnym browarem w KRK?
                                Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

Komentarz

Pracuję...
                                X