Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piwo

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ciekawa odznaka
    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...ayphotohosting

Ten herb po lewej ...co to takiego?
    http://www.grbf.com/lechia/lechia_2003-04.avi

Komentarz

• Zamieszczone przez Pilsner
      Ciekawa odznaka
      http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...ayphotohosting

Ten herb po lewej ...co to takiego?

Bodajze najstarszy herb CWKSu.. Obym sie nie mylil.
      Maybe life is like a ride on a freeway
      Dodging bullets while you're trying to find your way
      Everyone's around, but no one does a damn thing
      It brings me down, but I won't let them

Komentarz

• Oj Mogiel, Mogiel... O CWKS-ie nikt wtedy nawet nie śnił...

Charakterystyczna litera "L", będąca symbolem Legionów, w godle klubu towarzyszy mu od narodzin w 1916, choć początkowo była ona biała na czarnym tle. Białe stroje przyozdobiono na koszulach poprzecznym czarnym pasem, który miał nawiązywać do tradycji najstarszego polskiego klubu - lwowskich Czarnych. Założony w 1920 w Warszawie WKS uznał jednak jako klubowe barwy biało-czerwone, choć już w 1922 po przyjęciu nazwy Legia i fuzji z Koroną dokonano zmiany i oficjalnie uznano za własne barwy... Korony, a więc biało-zielone! Gdy w 1926 przygotowywano się do jubileuszu, odwołanego ostatecznie po przewrocie majowym, 26 lutego podczas walnego zgromadzenia postanowiono do obowiązującej bieli i zieleni dodać ponownie czerń. Dopiero 2 lipca 1957, gdy po okresie CWKS powrócono do tradycyjnej nazwy Legia, przyjęto obowiązującą do dziś wersję - barwy biało-czerwono-zielono-czarne. Biało-czerwony pas symbolizuje polskość, czerń nawiązuje do tradycji najstarszego polskiego klubu, zaś zieleń podkreśla starszeństwo wśród klubów wojskowych w kraju.

Gowarzewski i Szczepłek, "Legia Warszawa, 80 lat 'Zielonych' - Księga Jubileuszowa"
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Wybacz. Braki w znajomosci historii.. ale wstyd..

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
            ... czerń nawiązuje do tradycji najstarszego polskiego klubu,

Komentarz

• Mogiel - spoko

Pilsner - co się tak po brodzie drapiesz? Najstarszym polskim klubem byli Czarni Lwów.

Zdrówko
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Mogiel - spoko

Pilsner - co się tak po brodzie drapiesz? Najstarszym polskim klubem byli Czarni Lwów.
                Zdrówko

Z tego co mi się pamięta, to jakiś czas temu ochodzili 100-lecie powstania. O nich mowię ?

Komentarz

Pilsner - co się tak po brodzie drapiesz?
                  Mam zarost
                  To sie leczymy

Ps.Jesli ktos chce ta odznake, to wystarczy szepnac slowo.

Komentarz

• Zamieszczone przez Pilsner
                    Ps.Jesli ktos chce ta odznake, to wystarczy szepnac slowo.
                    Witaj ! Jeśli jestem pierwszy, to jestem zainteresowany i szepczę : "Słowo".
                    Jaki koszt ?
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Witam serdecznie.
                      Widzę ,że dzisiaj w barze skład obiecujący ale....... czy aktualny.
                      Czy ktoś dzisiaj spożywa bro , bo ja tak . Mam w końcu moment spokoju i postanowiłem go spędzić z piwkiem ale czy internetowo .....jeżeli coś się rozwinie to tak, jeżeli nie to ruszam na dzielnię.
                      23:00 sobotę czas zacząć.
                      Wasze Zdróweczko
                      SMASH THE REDS

Komentarz

• blurp
                        od jutra jestem abstynentem. zegnajcie imprezy, zegnajcie piekne kelnerki, zegnaj kolorowe zycie. pije ostatnie piwo wlasnie i chyba zaspiewam sobie "to ta ostatnia niedzieeeeelaaaa, jutro sie rozstaniemyyyyyy..."
                        blurp!
                        22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

Komentarz

• Maxxxim .... a co zgłosiłeś się jako honorowy dawca wątroby
                          SMASH THE REDS

Komentarz

• nie, w firmie sie na mnie wkurwili ze za bardzo olewam rozporzedzenia i zmuszaja mnie do odwiedzenia lekarza celem zrobienia badan pracowniczych. mialem to zrobic 2.5 miesiaca temu ale jakos sie nie udalo. no i w koncu musze isc. ale zeby tam isc musze miec troche krwi we krwi, a nie tylko alko. no i nie moge przez pewien czas pic, a co gorsza musze prowadzic tzw. zdrowy tryb zycia. mam inne zdanie, no ale coz.
                            juz mam lęki :/
                            22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

Komentarz

Oj Mogiel, Mogiel... O CWKS-ie nikt wtedy nawet nie śnił...

Gowarzewski i Szczepłek, "Legia Warszawa, 80 lat 'Zielonych' - Księga Jubileuszowa"
                              To jest to samo co ta encyklopedia FUJI bo też była taka wydana na 80 lecie...

Komentarz

• Ps.Jesli ktos chce ta odznake, to wystarczy szepnac slowo.
                                <szepcze Słowo> :P

Komentarz

Pracuję...
                                X