Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Boisko Lucjana Brychczego #BudżetObywatelski2022

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Boisko Lucjana Brychczego #BudżetObywatelski2022

Drodzy Kibice, Warszawiacy, FANI LUCJANA BRYCHCZEGO

Z dumą ogłaszam, że to właśnie naszej Legendzie będzie poświęcony projekt jaki zgłosiliśmy w tegorocznej edydycji Budżetu Obywatleskiego w Warszawie.

PROJEKT ZAKŁADA:

1) BUDOWĘ BOISKA DO GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ
    • Boisko o wymiarach ok 40x25m ze sztuczną trawą znajdować się będzie na terenie zespołu szkół nr 26 przy ulicy Urbanistów 3 w Warszawie (Ochota- Szczęśliwice).
    • Jesteśmy po rozmowach z Dyrekcją placówki, która bardzo pozytywnie odniosła się do naszej inicjatywy. Sprawdzilismy też grunty i status prawny całego terenu.
    • Wszystko jest na dobrej drodze, aby projekt został pozytwyny oceniony i dopuszczony pod głosowanie w czerwcu
    • Projekt jest kompleksowy i konsultowany z firmą odpowiadającą za budowę Legia Training Center
    • Zależało mi na tym, aby obiekt mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów był profesjonalny i wyglądał nowocześnieUwzględniliśmy zakup i montaż oświetlenia, siatek, "piłkołapów", pół-ligowych bramek, krzesełek w jedynie słusznych barwach, budowę nowego wejścia od strony osiedla aby spełnić warunki ogólnodostępności, chodników i rewitalizację zielonego placu obok boiska, z którego na codzień będą mogli korzystać uczniowe, studenci, mieszkańcy i goście
    • Aby podkreślić wyjątkowy charater miejsca wzdłuż boiska planowany jest napis z imieniem i nazwiskiem LUCJANA BRYCHCZEGO, tabliczki z opisem osiągnięć Legendy, oraz replika odcisku dłoni piłkarza - taka sama jaką przed każdym meczem "przybijają" piłkarze Legii gdy wychodzą na murawę stadionu przy Łazienkowskiej
    • Ostateczna nazwa boiska zostanie ustalona w późniejszym terminie po konsultacji z miastem. W grę wchodzi imię/ patronat/ lub nazwa ogólna jak w projekcie. Dzięki pomocy rodziny Pana Lucjana, samej Legendy i działu prawnemu naszego Klubu jesteśmy gotowi na każdą opcję
    • Z tego miejsca chciałem podziękować też wszystkim pracownikom Legii, którzy od początku do końca wykazywali się dużym zaangażowaniem i pomocą. Wielka piona dla osób z naszego środowiska za zaufanie i wsparcie

2) NAMALOWANIE MURALU
    • Mural planowany jest na widocznej od strony boiska ścianie sali gimnastycznej. Praca ma podkreślać niezwykłą technikę z której słynął popularny „KICI”, a swoim stylem nawiązywać do powstałego w 2020 roku zwycięskiego projektu muralu Kazimierza Deyny znajdującego się kilka ulic dalej.
    • Autorem zdjęcia jest Pan Egeniusz Warmiński - ten sam którego zdjęcie wykorzystalismy przy muralu Kazika. Dzięki Furiat za konsultacje - bardzo to doceniam wsparcie takiego artysty w tej części projektu

3) ZAKUP 1916 PIŁEK DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W WARSZAWIE
    • Uzupełnieniem projektu będzie zakup 1916 piłek do gry w piłkę nożną Dzięki temu akcja swoim zasięgiem obejmie całe miasto (co jest wymogiem regulaminu w obszarze w jakim będzie zgłoszony), w praktyczny sposób przyczyni się do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz godnie upamiętni jedną z najwybitniejszych postaci w historii polskiej piłki. Liczba piłek jest zupełnie przypadkowa
    • Musicie wiedzieć, że w tego typu konkursach nie można promować firm, klubów, pokazywać ich logotypów, znaków towarowych czy uzywać nazw. Stąd wszystkie pro-legijne elementy są dodane w sposób natywny i symboliczny Każdy chyba wie o co chodzi, a nr 1 projektu jest oczywiście Pan Lucjan.

Łączny koszt inwestycji to ok 1 mln złotych. Jest to największa akcja nad jaką przyszło mi pracować.
    Czuję ogromną odpowiedzialność, ale i dumę! Oczami wyobraźni widzę grające na boisku dzieciaki, także mojego synka, który stał się ostatnio moją dodatkową motywacją do pracy nad tego typu projektami, trenujące szkółki piłkarskie, rodziców, znajomych- wszystko pod czujnym okiem Pana Lucjana
    Z uwagi na wysoki budżet będzie on zgłoszony w obszarze ogólnomiejskim. Plusem jest fakt, że nie będzie kolidował z projektami dzielnicowymi. Każdy niezależnie od projektów dzielnicowych będzie mógł oddać swój głos. Wyzwaniem- potrzebna do wygranej liczba głosów.
    Aby projekt przeszełd potrzebne będzie ok 30 tysięcy głosów czyli tyle ilu kibiców mieści się na naszym stadionie. Wierzę, że jesteśmy w stanie to zrobić!

Mam nadzieję, że projekt Wam się podoba Przez najbliższe miesiące projekt będzie weryfikowany przez miasto.
    Tymczasem MY pochwalmy się nim z całym światem aby zrobić wokół niego jak najwięcej pozytywnego szumu

KU CHWALE LEGII WARSZAWA!
    DLA PANA LUCJANA!
    DLA DZIECIAKÓW!

Trzymajcie się!
    Bobicz

#BoiskoLucjanaBrychczego
    #BudżetObywatelski

źródło tekstu i zdjęć : https://www.facebook.com/muraldlakazika/posts/449458529748024
    link do projektu na stronie urzędu z możliwością pobrania prezentacji PDF: https://bo.um.warszawa.pl/projekt/25446?user=

Szacun za pomysł i rozmach

A kto nie zagłosuje ten z Widzewa.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Fajnie ,że zostałeś u nas na dzielni
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
        Fajnie ,że zostałeś u nas na dzielni
        Powodów dla których projekt został zlokalizowany na Ochocie jest kilka. Po pierwsze tu mieszkam i zamierzam grać tam z młodym w piłkę jak podrośnie Po drugie, o czym już tak wprost nie mogę pisać w necie, mam tu najwięcej wyrobionych kontaktów które przy tego typu inwestycjach bardzo się przydają. Powiem więcej - bez ich wsparcia taki projekt nie miał by szansy realizacji.

Przeglądając tegoroczne propozycje, niezależnie czego dotyczą, już widzę że część z nich zostanie wystrzelona w kosmos na etapie weryfikacji. Tu nie ma sentymentów. W praktyce wygląda to tak, że projekt trafia na stół smutnego urzędnika, który otwiera ksiegę ustaw i telefonów do wszystkich możliwych instrytucji, których dany projekt może dotyczyć i leci punkt po punkcie czy wszystko się zgadza.

Dla przykładu- jednym z powodów udupienia mojego neonu "Miasto moje, a w nim" który chciałem zrobic na Moście Łazienkowskim 2 lata temu była ekspertyza Ministerstwa Środowiska, która wykazała niezgodność z programem Natura 2000... Wpadłbyś na to bo ja nie Na jednej z działek którą już prawie wybrałem w tym roku okazało się że "somsiad" zza płotu złożyl pozew przeciwko miastu i na środku boiska mógłby posadzić sobie tuje bo twierdzi, że ten skrawek należy do niego Pod inną, ciekawą lokalizacją jak się okazało płyną ścieki i nie można tam nic budować.

I tu płynnie przejdę do Ratusza i nazwy boiska. Polskie prawo zakazuzuje nazywania imieniem miejsc, budynków etc osób żyjących. Musi minąć okres 5 lat. Od tego są jednak wyjątki, które może ogarnąc Prezydent Miasta. I nawet to dało by się ogarnąć przez odpowiednich ludzi, ale problem pojawia się później bo taki wniosek trafia na specjalną sesję, to wszystko trwa, a cały projekt wg zapisu w ustawie musi być zaplanowany i zrealizowany w ciągu 1 roku budżetowego. Stąd kilka wariantów jakie przerobiliśmy z prawnikami aby taki proces obejść - jednym z nich jest patronat, który nie wymaga zgody miasta, tylko osoby ktorej dotyczy. A taką zgodę mamy, zarówno od Pana Lucjana, jak i jego rodziny za co jestem bardzo wdzięczny.

Rozpisałem się, ale temat i tak siedzi mi w głowie od kilku tygodni, że chodzę spać po 1 w nocy Przy okazji dzięki za dobre słowo. Doceniam.
        Ostatnio edytowany przez Bobicz; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Oficjalna strona projektu:

https://www.facebook.com/BoiskoLucjanaBrychczego

Komentarz

Informacyjnie.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, oprócz BOISKA LUCJANA BRYCHCZEGO w obszarze ogólnomiejskim, na Pradze Północ zgłosiłem projekt neonu o wymownej treści „Semper Invicta \ Semper Heroica” („Zawsze niezwyciężona \ Zawsze bohaterska”)

Oba projekty się nie wykluczają:

1) Projekt boiska skierowany jest do wszystkich Warszawiaków i będzie można oddać na niego swój głos niezależnie od tego co wybrało się/ lub nie/ na swojej dzielnicy.
            2) Powodzenie projektu neonu zależy z kolei głównie od mieszkańców Pragi, którym przy okazji dziękuję za pomoc przy formalnościach i już teraz proszę o głosy w czerwcowym głosowaniu

[lokalizacja]

Instalacja planowana jest po praskiej części mostu Gdańskiego – tego samego, po którego lewobrzeżnej stronie istnieje już neon „Miło Cię widzieć”
            Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. Po pierwsze wiem, iż da się tam powiesieć tego typu konstrukcję, napis będzie doskonale widoczny dla Warszawiaków i turystów spacerujacych po bulwarach w okolicach Zamku Królewskiego, a dzielnica przy której ma powstać silnie związana jest z historią naszego miasta

[inspiracja]

Inspirację stanowiła tutaj patriotyczna oprawa pokazana na starym stadionie Wojska Polskiego przy ulicy Łazienkowskiej 3. Sentencja „SEMPER INVICTA SEMPER HEROICA” widoczna była wzdłuż całej długości boiska na tle warszawskiej Syrenki i napisu VARSOVIA. Hasło do dziś obecne jest w wielu miejscach na nowym obiekcie, a przez wiele sezonów znajdowało się także na oficjalnych, piłkarskich koszulkach

[historia]

Łacińska sentencja „Semper Invicta” to dewiza miasta stołecznego Warszawy. 9 listopada 1939 decyzją naczelnego wodza generała dywizji Władysława Sikorskiego, została wraz z orderem Virtuti Militari dodana do herbu Warszawy "w uznaniu bohaterskiego, wytrwałego męstwa dowiedzionego przez ludność stołecznego miasta Warszawy w obronie przeciw najazdowi niemieckiemu"

Jako lokalny patriota chciałbym wraz z mieszkańcami zrobić coś dla historii Warszawy. Coś co na stałe w sposób nowoczesny, interesujący dla odbiorców i estetyczny wpisze się w krajobraz naszego miasta

W ubiegłym roku miasto nie wyrobiło się z jego weryfikacją. Wierzę w jego sens dlatego zgłosiłem go ponownie. Mam nadzieję, że projekt Wam się podoba i oprócz Boiska dla Pana Lucjana powstanie także wyjątkowy neon

https://www.facebook.com/BoiskoLucjanaBrychczego

#NeonSemperInvictaSemperHeroica
            #BudżetObywatelski
            #PragaPółnoc

Komentarz

Status projektu Boiska Lucjana Brychczego

Projekt trafił do wydziału edukacji gdzie trwa jego weryfikacja pod kątem merytorycznym
              Dziś z kolei wraz z urzędnikami wybieraliśmy rodzaj piłek i sposób dystrybucji (pkt. 3 projektu) - łączna ilość wyniesie 1916 szt.
              Na tę chwilę wszystko idzie zgodnie z planem
              Głowosanie w VI

Komentarz

Jak obszedłeś problem ptactwa przy neonie?
                Ostatnio edytowany przez crolick; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

zjedzone

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

Ehh ksieciunio jak zwykle niepoprawny
                    jedzenie ptactwa z obszaru Natura2000 nie jest eko

Komentarz

To zależy z której strony patrzysz. Ptaszki z obszaru Natura2000 powinny być eko: wybiegane w naturalnym, środowisku, szczęśliwe, nie karmione GMO - samo zdrowie.

Komentarz

Księciuniu ma rację, muszą sobie latać gdzie chcą i kiedy chcą, a neon wg ekspertyzy Ministerstwa Środowiska by w tym przeszkadzał

Problemem nie do przejścia, który zdecydował o ostatecznym wycofaniu projektu była jednak gwarancja Mostu Łazienkowskiego. W czasie jej trwania nie można ingerować w jego strukturę. Z ciekawostek miasto zażądało też praw autorskich do piosenki Czesława Niemena - Sen o Warszawie, której fragment tekstu miał być eksponwoany. Do ogarnięcia. Inny most, z uwagi na pro-legijny charater projektu nie wchodził w grę, dlatego na Gdańskim, w tegorocznej edycji, zdecydowałem się na motyw patriotyczny. Weryifikacja trwa....

Ciekawie zaczęło sie dziać w projekcie Boiska Lucjana Brychczego. To dużo bardziej skomplikowany projekt, do którego przygotowywałem się od ponad roku. Pod koniec tygodnia otrzymałem sporo uwag od Biura Edukacji na które w większości byłem gotowy. W projekcie zajdą spore zmiany. Będzie jeszcze bardziej funkcjonalny i dopracowany. W poniedziałek wysyłam poprawki do miasta i działamy dalej.

Finalną wersję zaprezentujemy za kilka tygodni.Głosowanie w VI.

Komentarz

księciuniu - to zależy. Jeżeli ptaszki wychowywały się w okolicach Ł3 (gdzie miał być neon) to biedne znerwicowane ptaszęta byłyby, żyjące w ciągłym strachu - jak żyć jak tu patologia ciągle drze ryja że "mistrzem Polski jest Legia" albo "goooool". W takich niesprzyjających warunkach nie da się wegetować, a co dopiero wychowywać zdrowe eko potmostwo...

Dzięki Bobicz - a tym razem eko-"eksperci" nie wstrzymają neonu na Gdańskim?

Komentarz

Do Gdańskiego podszedłem inaczej. Łazienkowski był testem. Z każdym projektem uczę się czegoś nowego. Na Gdańskim neon już jest - tyle że po drugiej stronie Wisły. To podstawa do tego, że da się tam coś takiego instalować. Technikę mocowania wybrałem tą samą więc teoretycznie jest OK.

Z neonu "Miasto moje, a w nim..." do końca nie zrezygnowałem. Odbiór tego pomysłu był zajebisty i ma ogromny potencjał. Zweryfikowałem kilka, innych lokalizacji w okolicy Ł3, ale wszystkie, z różnych względów (technicznych, konserwator, bezpieczeństwa samej instalacji) odpadły. Pomysł przeleżał w mojej głowie rok czasu, aż nagle wpadło mi coś nowego. Jeśli nie da się na powierzchni, może spróbować pod... Prowadzę rozmowy z warszawskim metrem i planowaną w tej dekadzie budową nowej stacji w bliskiej odległości od naszego stadionu. Inspiracją były powstałe na odcinku wolskim neony. We will see

https://www.neon-studio.pl/aktualnos...-warszawa.html

Komentarz

Informacyjnie.

Pracujemy nad ostatecznymi poprawkami do projektu.
                              W tym tygodniu wysyłamy do urzędu finalną wersję.
                              Trzymajcie kciuki gdyż zbliżamy się do końca oficjalnego etapu weryfikacji.

Gdy tylko otrzymamy akcept pokażemy gotowy projekt.

Komentarz

Pracuję...
                              X