Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Legijne projekty budżetu obywatelskiego 2020

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez Bobicz Zobacz posta

"Podwieszenie neonu pod mostem narusza dyrektywę ptasią do swobodnego przelotu ptactwa w obszarze NATURA 2000"
    Most jest też na gwarancji. Nie ma opcji robienia tam czegokolwiek
    No tak

Komentarz

Zamieszczone przez crolick Zobacz posta

No tak
      Wydaje mi się, że "ptactwo" byłoby do przeskoczenia, jednak temat tej gwarancji, już na pewno nie.
      Wystarczy przypomnieć, ile lat pieprzyli się z WiFi w pendolino i jak ostatecznie to rozwiązano.
      ​​​​​
      Mioduski won
      Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
      Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

Nowy projekt oficjalnie zgłoszony. News jest na stronie.

https://legionisci.com/news/80869_Pr..._Gdanskim.html

Musiałem zmienić lokalizację i hasło - czyli w praktyce wszystko Na moście Łazienkowskim, jak pisałem wcześniej, nie można było nic zrobić. Powodów było sporo, głównie techniczne ale i środowiskowe. Lokalizację zastępczą miałem w głowie od początku bo tam jest już podobna instalacja, ale chciałem spróbować z tą numer 1.

Problemy były także z poprzednim hasłem. Urząd poprosił o prawa autorskie do piosenki Czesława Niemena i dał na to kilka dni. Kontakty by się znalazło, ale pewności nie było że w tak krótkim czasie udałoby się wszystko dopiąć od strony formalnej. Drugim i zarazem głównym powodem zmiany hasła była nowa lokalizacja. I tu będę z Wami szczery. Most Gdański jest w bardzo bliskiej odległości kurwidołka. Nie jest sztuką zrobić coś za ogromne pieniądze z budżetu miasta, a później patrzeć jak zostanie to rozj*** po jednym weekendzie, dlatego wolałem zmienić to na neutralne hasło związane z Warszawą, ale natywnie kojarzone z nami. Dlatego postawiłem na SEMPER INVICTA \\ SEMPER HEROICA. Mam nadzieję, że się podoba.

Inspiracji było wiele. Oczwyiście pokazana 13 lat temu oprawa. Sentencja widoczna jest na naszym stadionie w wielu miejscach, była hasłem na 100-lecie Klubu, a czcionka na neonie wzorowana jest na tej, która znajdowala się na koszulkach naszych piłkarzy w poprzenich sezonach. Wyszło bardzo ładnie, neon będzie miał naturalne, białe światło, widoczny będzie od strony bulwarów po praskiej stronie Wisły.

Teraz wszystko zależy od miasta. Trzymajcie kciuki!

Komentarz

Informacyjnie.

- Projekt neonu SEMPER INVICTA \ SEMPER HEROICA przeniesiony na kolejną edycję (miasto nie wyrobiło się w terminie z jego weryfikacją, będzie zgłaszany w X)
          - Projekt muralu Kazika Deyny będzie realizowany w tym roku (czekam na informację odnośnie terminu)
          - Obecnie pracuję nad nowym projektem (poza budżetem), który jeśli wypali może być jedną z najbardziej spektakualrnych realizacji patriotycznych w Warszawie

Pozdro

Komentarz

Zamieszczone przez Bobicz Zobacz posta
            - Projekt neonu SEMPER INVICTA \ SEMPER HEROICA przeniesiony na kolejną edycję (miasto nie wyrobiło się w terminie z jego weryfikacją, będzie zgłaszany w X)
            Skoro projekt opóźniony to wracasz do pomysłu oryginalnego hasła?

Komentarz

Zamieszczone przez crolick Zobacz posta

Skoro projekt opóźniony to wracasz do pomysłu oryginalnego hasła?
              Oba są oryginalne Legijne hasło w nowej lokalizacji która będzie weryfikowana nie jest moim zdaniem najlepsze. Jak pisałem wcześniej- nie jest sztuką zrobić coś za kupę kasy co przetrwa jeden weekend. To nie typowo kibolski pomysł gdzie można (a nawet trzeba) trochę "partyzantki". To nie graf czy inna, tego typu akcja. Zrealizowane projekty są później monitorowane i w przypadku dewastacji nikt nie zgodzi się na coś podobnego w przyszłości. Dlatego w tym miejscu, na obszarze dzielnicowym, będę zgłaszał neon z hasłem SEMPER INVICTA \ SEMPER HEROICA.

Myślę natomiast nad legijnym projektem w obszarze ogólnomiejskim. One charateryzują się tym, ze swoim zasięgiem obejmują całe miasto. Nie ma też kolizji w trakcie głosowania. Taki jest plan A co z tego wyjdzie zobaczymy. Nie jest to moja robota, robię to z czystej zajawki i chęci zrobienia czegoś dla naszego miasta i klubu

Komentarz

Choć trochę szkoda projektu Miasto moje, a w nim... bo zarówno forma jak i hasło bardzo się kibicom spodobało. Wpadło mi coś do głowy Odezwę się w temacie przy kolejnej edycji, będę miał czas na sprawdzenie możliwości. Dzięki za impuls

Komentarz

Pracuję...
                X