Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ligowy hokej powraca do Warszawy!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ligowy hokej powraca do Warszawy!

Witam wszystkich serdecznie!

Obserwuje to forum od calkiem niedawna, ale pozwolilem sobie zalozyc temat o dyscyplinie, ktora w Warszawie ma bardzo bogata historie.
    Jestem kibicem Stoczniowca Gdansk i osobiscie pamietam tylko wystepy SMS Warszawa w ekstraklasie w sezonie 1997/98 i turnieju barazowym o ekstraklase w kolejnym sezonie. (pewnie niektorzy pamiataja, ze wlasnie przez Stocznie Warszawa nie awansowala do polfinalow).

Dla wielu kibicow hokeja w Polsce niezrozumiale jest to, ze w takim miescie jak Warszawa, gdzie sa lodowiska, duzo kibicow i co najwazniejsze ogromna ilosc potencjalnych sponsorow - nie ma ligowej druzyny!!!!

Niedlugo hokej, za sprawa Polsatu wraca na ekrany telewizorow, wiec istnieje szansa pokazania tej upadajecej w Polsce dyscypliny - szerszej rzeszy ludzi w kraju - to wg mnie dobrze wrozy!!!

MAm prosbe - jezeli ktokolwiek z Was pamieta wystepy Legii, a moze macie jakies zdjecia, artykuly i chcecie sie podzielic nimi z wieksza iloscia osob - napiszcie tutaj!!!

JEzeli chcecie wiecej poczytac o hokeju - zapraszam na jedyny Polski portal - www.hokej.pl ostatnio pojawily sie tam artykuly o poczatkach hokeja w Polsce - wtedy rzadzila w tej dyscyplinie Warszawa posiadajaca dwie druzyny!!!!

NA koniec chcialbym zapytac - moze ktos z Was byl u nas na meczach SMS Warszawa, pamietam jak od Was jezdzili do nas - jako jedyni kibice z Polski, przed i po meczu byly zawsze nielze imprezki (oczywiscie kibice Legii)
    Z tych wszystkich rzeczy jedyna ksywe ktora pamietam to Swider, ktory niezle "zalatwiony" siedzial razem z nami w mlynie hehehe. Po ostatnim meczu goscil u nas Bosman z ekipa i tance byly tez dosyc konkretne

na jednym z meczy na Torwarze bylismy takze i my - zaproszeni przez kibicow Legii, bardzo milo wspominam przyjecia nas przez team (L)

Obecnie w Warszawie trenuja juniorzy pod nazwa DAMIS i dwie amatorskie druzyny Warsaw Kings i Warsaw Oldimers...

Czas najwyzszy, zeby hokej wrocil do Warszawy!!!!

Pozdrowienia
    Smiglo
    (L) - L "SQUAD"

Jak zapewne spora liczba warszawskich kibiców, chciałbym powrotu hokeja do Warszawy. Damis robi takie próby, ale chyba tylko do etapu juniora włącznie. Co do pozaostałych dwóch teamów, to Śmigło mnie kompletnie zaskoczył, gdyż na razie nie słyszałem. Ale obiecuję, że się zainteresuję. Rozpoczęcie budowania drużyny trzeba by było chyba zacząć od znalezienia sponsorów, gdyż ten sport podobno jest kosztochłonny. Nie wiem, czy władze miasta zechciałyby poprzeć taki projekt, zwłaszcza, że budżet troszkę przykrótki (((. Ale kto to wie?? Gdyby znalazł się ktoś chcący wyłożyć "kapustę". Awanse w polskim hokeju są szybkie. Mariusz! Jeśli to czytasz, to pomyśl nad tym. Panowie! Dopisujcie swoje opinie na ten temat. Pozdrowienia dla starej ekipy z Torwaru. ))).
    P.S. Kiedyś na meczu z Podhalem milicja zarekwirowała mi sporą trąbę.
    Ciekawe, kiedy mi ją oddacie? Czekam już ponad 25 lat :fu:
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Witam

Ja bym chciał żeby hokej wrócił był w Warszawie ale pomimo że Warszawa jest dużym miastem to sponsorów wielu tu niema, co chwila jakiś klub upada itd.

Taką drużyną musiał by zarządzać ktoś z głową jak nprezes Polonii koszykarkiej żeby niezamknąć sekcji po 3 sezonach jak np:żużlu.

Myśle że kibice by sie znaleźli

Pozdro

Komentarz

zebralem kilka kolejnych faktow o hokeju w Warszawie...

ostatni mecz SMS Warszawa rozegrala 19 wrzesnia 1998 roku z MKS Torun gromiac przeciwnikow 11:3...
        niestety niespelna miesiac pozniej 13 pazdzernika dzialacze postanowili wycofac druzyne z ligi....glownym menadzerem klubu byl syn prezesa PZHL Zenona Hajdugi - Tomasz....rozne rzeczy mowilo sie o tym czlowieku, ponoc pozniej skonczyl w pace za pedofilie...
        Napewno byl kontrowersyjna postacia...ale raczej negatywna, chcial zrobic dobry biznes na druzynie, ale niestety chyba troche przeinwestowal.

W ostatnim sezonie 1998/99 zespol mial nazywac sie Legia....dlaczego tak sie nie stalo - nie wiem.
        a to cytat:"
        W Nowym Sączu (???) została zarejestrowana Sportowa Spółka Akcyjna SMS Warszawa. Drużyna występować będzie w czerwono-biało-zielonych koszulkach i czarnych spodenkach. Według "Gazety Stołecznej" w drużynie znajdą się między innymi: Krzysztof Lipkowski, Andrzej Gretka, Sebastian Łabuz, Mariusz Trzópek, Adrian Labryga (obrońcy), Andriej Gusov, Andriej Prima, Mirek Copija, Zdzisław Zaręba, Bartosz Orzeł i Sebestian Pajerski (atakujący). Na bramce będzie występował Aleksander Gawrilonok z Białorusi. Ponadto SMS jest zainteresowana Przemysławem Bomastkiem i Dariuszem Kiedewiczem z Torunia i Tomaszem Wołkowiczem z KKH Katowice.""

Spolka zostala zarejestrowana w Nowym Saczu, siedziba klubu byla w Krynicy, "przekret - dzialacze" z Nowego Targu a klub gral w Warszawie...
        sprawa byla dosyc skomplikowana, bo wg mnie klub byl niezla "pralnia" dla dzialaczy z Nowego Targu, ktorzy rowniez Podhale doprowadzili na dno...no ale to juz historia...
        (L) - L "SQUAD"

Komentarz

Wprawdzie jak SMS grał jakoś się nie wybrałem na żaden meczyk, ale pamiętam jak miano zmianiać nazwę na Legię to po sławetnych barażach chciałem posmakować atmosfery lodowiska. Tak jestem za tym żeby hokej wrócił do Warszawy zwłaszcza że Torwar odnowiony.

PS Jak kiedyś zobaczyłem listę mistrzów Polski w hokeju z lat 60 i 70 tych to bardzo mile zostałem zaskoczony.

Komentarz

Hokej nie doczekal sie odremontowanej hali Torwaru 1 Szkoda, wielka szkoda. Kibicow byloby zawsze w opor, 4000 bo tylu moze pomiescic warszawska hala. Hala jest a zawodow nie ma, paradoks? Glupota, debilizm.

Komentarz

na meczu Stoczniowiec - SMS Wawa w Gdansku bylo ponad piec tysiecy ludzi!!!

a to info ze strony Zaglebia Sosnowiec:

Niedziela, 19.10.2003, godz. 19:05
              Lekarz potrzebny od zaraz
              O tym, że sosnowiecki hokej jest chory, wiadomo było od dawna. Dzisiaj potwierdziło się, że lekarza brakuje nie tylko w przenośni, ale też dosłownie. Zabrakło pieniędzy na opłacenie lekarza, który zgodnie z przepisami musi być obecny na każdym spotkaniu i mecz nie mógł się odbyć. Oznacza to w praktyce walkower dla Unii II.

Jeszcze dwa walkowery i... żaden lekarz nie pomoże
              (L) - L "SQUAD"

Komentarz

Cracovia, Tychy, Katowice, Sosnowiec, Gdansk, Torun, Oswiecim, Nowy Targ, Warszawa.

Co wyjazd to lepszy

Komentarz

Zamieszczone przez Adams_
                  Hokej nie doczekal sie odremontowanej hali Torwaru 1 Szkoda, wielka szkoda. Kibicow byloby zawsze w opor, 4000 bo tylu moze pomiescic warszawska hala. Hala jest a zawodow nie ma, paradoks? Glupota, debilizm.
                  niestety zadne z powyzszych... z bolem serca nalezy stwierdzic, ze to norma...

Zamieszczone przez Adams_
                  Cracovia, Tychy, Katowice, Sosnowiec, Gdansk, Torun, Oswiecim, Nowy Targ, Warszawa.

Co wyjazd to lepszy
                  wiecej osob by jezdzilo na hokeja niz na pileczke
                  OFMC

Komentarz

Śmigło - Bracie, sam już nie wiem. W przeciwieństwie do Ciebie zdecydowanie wolę piłkę, ale pamiętam, że postanowiłem sobie kiedyś, że jak ten SMS będzie bod banderą Legii - to miałem się tam pojawiać. Jak wiesz nie doczekałem sie.

Teraz jeśli chodzi o reaktywację hokeja w Legii - to w ogóle nie ma o tym mowy. Zresztą jeśli miało to by mieć wpływ (odbicie ewentualnych sponsorów) na kulejącą i tak już zasobność finansową sekcji piłkarskiej - to ja dziękuje.
                    W Warszawie tak ogólnie też w tej sprawie nie wiele zdaje sie dzieje. Ale masz rację, że brak drużyny hokejowej w Stolicy jest trochę dziwny. Jak cos się zmieni to będzie mi miło, bo to i tak pewnie Legioniści będą uczęszczać na takie imprezy. Bo gdzie ma grać taka drużyna jak nie na Torwarze. No chyba, że sekcję zrobi sobie kiedyś Polonia i pogra na Torwarze - o to byłby numer, he he ))

Pozdruffki dla Wszystkich!
                    OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

a co to jest ta Polonia???chodzi o Bytom hehehe???
                      no wlasnie dodajcie jeszcze Bytom do wyjazdoow

Polonia, ta czarna KSP czy jak jej tam nigdy nie miala sekscji hokeja...bylo AZS WWA, WTL - Warszawskie Towarzystwo Lyzwiarskie, Legia i Warszawianka...

Legia wogole to ma chyba z 9 tytulow MP w hokeju. Co do pilki to w Polskim hokeju zarobki sa smieszne w bezposrednim porownaniu...
                      Najwyzszy kontrakt jest chyba w Oswiecimiu i jest to max 8-9 tysiecy PLN miesiecznie....ale to absolutny max.
                      (L) - L "SQUAD"

Komentarz

ja bym chciał żeby w Wawie powstała znowu dobra drużyna (LEGIA '8 ) hokejowa z chęcią bym na takie meczyki się powybierał ! Ojciec mi często coś o tym hokeju mówił że tam to dopiero jest atmosfera !!! Ale nie stety nie mam okazji się przekonać :/
                        Czy wygrywasz czy nie ja i tak Kocham cię !
                        e(L)o

Komentarz

Mój tata chadzał na hokej, mówił mi że KTH Krynica to była przez dłuższy czas filia Legii.
                          podpis cyfrowy <--------
                          ================
                          Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

qrde, jestem maniakiem hokeja - jesli na mecze pilkarskie chodze tylko po to, zeby kibicowac, to hokej naprawde jest jedyna dyscyplina, ktora uwielbiam ogladac. moj brat zarazil mnie ta dyscyplina, NHL i MS, i jak tylko jest okazja obejrzec w tv jakis meczyk to z checia go obejrze...
                            oczywiscie na SMS tez chodzilem, byla zajebista atmosfera, niesamowita druzyna... eh, szkoda, ze nic nie wyszlo z sekcji - chetnie bym pochodizl na mecze...

pozdrawiam
                            Leszek

Cyberf@ni - Ultras Legia Warszawa

Komentarz

no witam kibicow hokeja w Wawie...pewnie jest Was tam cala masa...
                              Leszek a byles na tym slawnym meczu SMS-Stoczniowiec???
                              Wtedy Stocznia to byli chlopcy do bicia, a Wy - Legia faworyci ligi...pamietam, ze tamten mecz wygralismy dzieki temu, ze Stocznia grala systemem 4 obroncow i jeden napastnik...a mecz wygral bramkarz, ktory obronil chyba ponad 60 strzaloow!!!
                              Eh co tam sie wtedy dzialo....takiej atmosfery jak podczas tamtego play offu to nie widzialem nigdzie indziej!
                              (L) - L "SQUAD"

Komentarz

Pracuję...
                              X