Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kluby warszawskie i podwarszawskie pt. 3

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• LKS Tur Jaktorów
    UK Po(L)udnie

Komentarz

• Jedzie ktoś na benefis ''pożegnanie lata'' do Legionowa ? Widzew przyjeżdża.
      Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Polonia-Świt ,ktoś się wybiera?
        Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Trener Vukovic wyraził swój stosunek do lokalnej Warszawskiej rywalizacji.

Dawno już wyraziłem swoje niezrozumienie kibiców Legii, jeżeli chodzi o "napinanie się" na Polonię. Ja tego nie pojmuję. Pierwszy raz "podjarany" pojechałem z drużyną na Polonię w 2001 roku, zakładając, że spotkanie będzie przypominało derby Belgradu. Tymczasem zobaczyłem tam 2,5 tysiąca ludzi... stwierdziłem, że to jest coś mocno sztucznego i od tamtej pory nie mogę za bardzo zrozumieć zajmowania się Polonią przez kibiców Legii.

Zgadzam się z trenerem. Warszawska Polonia to lokalny klub którego "nijak" nie powinno się porównywać z Legią. Takie są fakty po prostu. Oczywiście mam świadomość że to typowa opinia z zewnątrz. Realia lokalne. Oczywiście nie zrozumie tego Bośniak z dalekich od Powiśla Bałkanów. Nie rozumiem tego i ja mieszkający tam gdzie Polonisty nie uświadczysz. Gdzie można spotkać sympatyków Polonii? Na pewno na kilku dzielnicach, przede wszystkim Muranów Nowe Miasto, trochę Ochoty, trochę Pragi. To wszystko? Natomiast w szerszym kontekście, moim zdaniem, obecności drugiego znaczącego klubu w Warszawie nie ma sensu nadto wyolbrzymiać.
          Ostatnio edytowany przez Tommy Johnson; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Rozumiem że czasem trzeba j... posta, tak dla przykładu, dodam tylko że tutaj są wciąż osoby które przez ostatnie 40+ lat dołożyły cegiełke do tego jak Warszawa się prezentuje kibicowsko. Są na przykład tacy którzy dzisiaj świętują umorzenie widelca... Więc do k nędzy zasugereję aby nie marnować prądu pisząc "jest jak jest I po co tą Polonią się przejmować" ... zdrówka
            "Bo to statek krwawej braci,
            Biada temu, kto doznał od nich mąk.
            Lepsza śmierć z własnych rąk niż piraci,
            Tylko krzyk, tylko jęk słychać w krąg"

Komentarz

• Absolutnie, szkoda prądu.

Mój post odniósł się tylko do obecnego stanu faktycznego na kibicowskiej mapie Warszawy. Obecność Polonii można porównać do sytuacji Indian ze szczepu Orinoko na terenach dzisiejszej Ameryki Północnej... Jestem przekonany że dzisiejszy młody Legionista, mam tu na myśli nastolatka, w większości nawet nie widział na oczy kibica Polonii.

Oczywiście jest w tym znaczna zasługa kibiców Legii. A sama egzystencja Polonii w XXI wieku to zasługa przede wszystkim Michała Listkiewicza, wielkiego kibica czarnych koszul.

Komentarz

• Zamieszczone przez rakowiec Zobacz posta
                Rozumiem że czasem trzeba j... posta, tak dla przykładu, dodam tylko że tutaj są wciąż osoby które przez ostatnie 40+ lat dołożyły cegiełke do tego jak Warszawa się prezentuje kibicowsko. Są na przykład tacy którzy dzisiaj świętują umorzenie widelca... Więc do k nędzy zasugereję aby nie marnować prądu pisząc "jest jak jest I po co tą Polonią się przejmować" ... zdrówka
                Dokładnie tak jak piszesz. Dodam do tego że nie wolno im odpuszczać pod kazdym wzgledem, a tym którym ich brakuje przypomnę ich hasło "**** z zasadami potniemy Legię nożami" ***** ich do końca

Komentarz

• Dawno na forum się nie wypowiadałem, nie było za bardzo o czym, ale że nadchodzi nieubłaganie start rozgrywek w niższych ligach, to podsumuję rundę jesienną w naszym wykonaniu- Mławianka Mława.
                  Po kilku latach w IV mazowieckiej północ spadamy jeszcze niżej- do Ligi Okręgowej.
                  1.08- zbieramy się w kilkanaście osób i odpalamy race o godzinie "W".
                  https://imgur.com/M9cuSnN
                  10.08: Legia Chełmża 0-2 Sparta Brodnica- 5 osób.
                  15.08: Mazowsze Jednorożec 0-8 Mławianka Mława- 24 osoby na wyjeździe.
                  18.08: dwumecz Legia Chełmża 0-1 Włocłavia Włocławek- 5, następnie Lech Rypin 0-0 Sparta Brodnica- 5.
                  21.08: Boruta Kuczbork- Mławianka Mława (OPP) 3 osoby
                  24.08: PAF Płońsk- Mławianka Mława 5 plus 3 z Tęczy
                  01.09: Obchody wybuchu II Wojny Światowej, Bitwy pod Mławą
                  https://imgur.com/EpeDnfK
                  07.09: Narew Ostrołęka-Mławianka Mława niestety 0
                  21.09: MKS Ciechanów- Mławianka Mława 16 plus 2 Działdowskich Fanatykow.
                  05.10: Tęcza Ojrzeń- Mławianka Mława 5 osób
                  12.10: GKS Strzegowo- Mławianka Mława 15 osób, trochę piro
                  02.11: Mławianka Mława- Korona Szydłowo, jedyny mecz u nas na którym wystawiamy młyn. Nas 60 osób w tym: Sparta Brodnica- 3, Działdowo- 6, Legionowo/Wieliszew- 3. Pierwszy raz od dawna bawimy się w ultraskę.
                  https://imgur.com/vfcaVcE
                  09.11: Wkra Bieżuń- Mławianka Mława 5 osób oraz Legia Chełmża- Zawisza Bydgoszcz 4 osoby
                  23.11: Sparta Brodnica- Unia Gniewkowo, 95 lat Sparty, wspieramy ich w 3 osoby- przybijamy zgodę.

Z akcji zachęcających do kibicowania, to robimy 2000 planów lekcji które rozdajemy w szkołach w powiecie mławskim. Dwa razy dzięki uprzejmości SKLW i Klubu organizujemy wyjazd na trybunę południową.
                  27.10 Legia Warszawa- Wisła Kraków 50 osób
                  14.12 Legia Warszawa- Wisła Płock ok 100 osób+ transparent
                  https://imgur.com/FsIxg1i

Pierwszy mecz sparingowy Mławianie rozegrali ze Spartą(01.02) zatem też nie mogło nas zabraknąć (w lidze szybko się nie zobaczymy). Mecz gromadzi 60 osób, w tym 8 Spartan, 5 Działdowo, 2 Legionowo i 1 KS Łomianki. Prezentujemy malowany transparent.
                  https://imgur.com/jsjjEur

Nie najgorzej, do zobaczenia na wiosnę. Startujemy tydzień później niż reszta, ponieważ Mazowsze Jednorożec wycofało się z rozgrywek.
                  "Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy; od Bramy Powroźniczej. Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę. Było późne popołudnie i kramy powroźników i rymarzy były już zamknięte, a uliczka pusta"

Komentarz

• Jak już Stafan odkopał (słusznie) ten mający piękne tradycje temat to i ja dam linę do podsumowania rundy jesiennej kibolki na Hutniku HC. Może kogoś zainteresuje.

http://hutnikhutaczechy.vgh.pl/news.php?readmore=1500

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Komentarz

Pracuję...
                    X