Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dlaczego Legia Warszawa jest nielubiana w Polsce ?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez Grzywa
    Czekajcie bo ja już nie rozumiem:

Wolicie żeby każdy kto przyjedzie do Warszawy nie wiadomo z jakiej pipidówy od razu po kilku dniach uważał się za wielkiego Warszawiaka kochał to miasto i w ogóle... (Ja bym tak nie chciał szczerze mówiąc)

Czy lepiej żeby nie owijał w bawełnę i nie ukrywał tego że przyjechał tu tylko zarobić że nie lubi tego miasta i jest tu tylko dla zarobku...
    zeby sie zachowywal jak w gosciach, i nie mowil ze jest z Warszawy.

Komentarz

Ja bym wolał żeby Ci którym sie Warszawa nie podoba poprostu nie przyjezdzali
      Myślę że oni też by tego chcieli... ale nie zawsze się ma to co się chce...

Chcialbym tez zeby osoby ktore wszedzie mowia o tym jak nie lubia Warszawy i Warszawiakow - wyjechaly ze Stolicy i wrocily do siebie - chcialbym zeby byli szczesliwi i nie musieli sie meczyc nami i Warszawa, a my nimi.
      To tak jak ze szkoła nie lubisz jej, nie lubisz nauczycieli, nie lubisz się uczyć... ale chodzisz bo musisz dla swojego dobra...

zeby sie zachowywal jak w gosciach, i nie mowil ze jest z Warszawy.
      Szczerze to rozumiem cię gdyż na Wiśle pojawiło się trochę takich ludzi którzy są tymi najprawdziwszymi kibicami od zawsze...

Reasumując chcielibyście żeby do waszego miasta nie przyjeżdżali ludzie za zarobkiem lecz niestety to czym się szczycicie chwalicie czyli że Warszawa jest stolycą że tutaj jest centrum Polski takie właśnie ma skutki uboczne i nic na to nie poradzicie, każdy medal ma 2 strony... A sprawa druga czyli napinanie się najbardziej z bycia Warszawiakiem tych przyjezdnych którzy w ten sposób starają się dowartościować... myślę że to oni po części zrobili wam taką a nie inną opinie w Polsce jest ich w waszym mieście bardzo wielu i żaden się nie przyzna... :> '8

Komentarz

wiesz, niech przyjezdzaja, pracuja... ale niech szanuja to miejsce i tych ktorzy sie tu urodzili. Tylko tyle.

Komentarz

Kwestia tzw ‘warszawskosci’ to temat rzeka. Bo kim jest niby ten, który może się uwazac za Warszawiaka, a kim ten kto nie może się za niego uwazac? Jak dla mnie powolywanie się na granice administracyjne jest troche smieszne, bardzo plynne i plytkie. Smieszne jest to, ze ktos kto mieszka np na warszawskim Zaciszu jest bardziej ‘prawdziwy’ niż ktos kto mieszka np. w Zabkach 100 metrow od niego i już ‘panem warszawiakiem’ nie może się nazywac. Jeszcze niedawno Ursus, Rembertow, Wesola, Falenica itd. nie były dzielnicami warszawskimi, teraz sa jej pelnoprawnymi czlonkami. Nawet Praga przez wieksza czesc swojej historii była calkowicie odrebnym od Warszawy miastem-a teraz uwaza się ja za jedna z najbardziej warszawskich dzielnic. Warszawa się stale rozszerza w kazda strone i podejrzewam, ze za jakies maksymalnie 10 lat wchlonie mase podwarszawskich miejscowosci. Trzeba pogodzic się z tym, ze Warszawie przybedzie w ten sposób bardzo duzo nowych mieszkancow. Czy będą mogli się nazywac Warszawiakami? Ja nie widze problemu, bo kwestie urodzenia, pochodzenia itd. sa na dzien dzisiejszy wedlug mnie kompletnie nieistotne. Bo takich prawdziwych warszawiakow od pokolen jest w Warszawie może kilka procent. Dla mnie warszawiakiem jest ten kto czuje to miasto, kto jest z nim zwiazany. Sam nie mieszkam w Warszawie i nie podaje się za warszawiaka choc kocham to miasto, interesuje się jego rozwojem, ciesze się kiedy przybawa jakis ladny budynek...lubie obserwowac jak to miasto się zmienia. Poza tym Warszawa ma najwspanialszy w swiecie klub w Stolicy studiuje, bawie się, mam bardzo duzo znajomych, rodzine itd. Sam mieszkam w podwarszawskiej Kobylce(Wolomin pewnie już wiecej osob skojarzy;-)) (17 km od stolicy) i czuje się Kobylkowiakiem choc nie ukrywam, ze swoja przyszlosc wiaze z jakas przytulna warszawska dzielnica Aha...teksty w stylu: „jakies tam Marki, Wolomin itp.” Sa po prostu smieszne i sa wedlug mnie przejawem bufoniady „przyszywanych warszawkiakow” czujacych pogarde dla „wiosek” . Troche smierdzi mi to filozofia KSP. Legia ma tak wiele kibicow w podwarszawskich miejscowosciach, dlatego wlasnie, ze jest tolerancyjna, uniwersalna w przeciwienstwie do KSP. Co nie przeszkadza jej także być prawdziwie warszawskim klubem. I jeszcze pytanie do roznej masci ‘piewcow warszawskosci’: jak postrzegacie mieszkancow Wesolej która niedawno zostala wcielona do Warszawy? Czy mogą uwazac się oni za Warszawiakow, jeśli kochaja to miasto i sa z nim zwiazani? I czy kilka lat wczesniej nie mogli się za nich uwazac i podawac, mimo ze ciagle mieszkaja w tym samym miejscu-tyle, ze granice admisnistracyjne się zmienily? To sa ciekawe kwestie i pokazuja jak bardzo jest plynne i plytkie przywiazanie do granic administracyjnych- tymbardziej, ze Warszawa będzie się stale poszerzac i jest to zjawisko nieuniknione. Moim zdaniem Warszawiakem jest się tylko wtedy, kiedy ma się stolice w sercu, a nie wtedy kiedy ma się jedynie jej adres zamieszkania w dowodzie. Troche odbieglem od tematu, ale zlapalem wene i chcialem się z nia wami podzielic

Komentarz

Zamieszczone przez *PRZEMO*
            Zamieszczone przez MaxyM
            I tego wlasnie, nie rozumiem - wszystko super - ale tylko powiedzialem, z jestem z Warszawy - a stalem sie wrogiem!
            słyszałem to na wielu przykładach, byłem na wyjezdzie, dyskoteka etc. stojke sobie z kumplem przy barze podchodza dwie dziewczyny i gadka... bla bla bla etc nagle pada pytanie z kad jestescie? kumpel mowi z warszawy odpowiedz eee warszawiacy i poszły sobie 8- kufa mac? ho:
            Mi zawsze to ze jestem z Warszawy pomagalo w tych sprawach na wakacyjnych wyjazdach. '8 Moze jakies 'wiesniaczki' trafialem.
            Albo Wy jakies idiotki.
            Legia & Zagłębie !!!

Komentarz

ja za to od kumpli slyszalem ze wlasnie bylo na odwrot ze jak uslyszaly ze z Wawy to od razu WOW

Komentarz

Grzywa do czego chcesz 'Nas' przekonac?Chyba nie spodziewasz sie ze napisze ze kocham Krakow czy Poznan.Dla kazdego kto kocha Warszawe to wlasnie Warszawa jest i bedzie najlepsza co by sie nie dzialo.

I male pytanko - mieszkancy NH to Krakusy czy nie?
                Legia & Zagłębie !!!

Komentarz

Zamieszczone przez rkwa
                  Grzywa do czego chcesz 'Nas' przekonac?Chyba nie spodziewasz sie ze napisze ze kocham Krakow czy Poznan.Dla kazdego kto kocha Warszawe to wlasnie Warszawa jest i bedzie najlepsza co by sie nie dzialo.

I male pytanko - mieszkancy NH to Krakusy czy nie?
                  Dla mnie tak

Poza tym czy ja próbuje do czegoś kogoś przekonać 8- napisałem jak ja to widzę i czemu według mnie was nie lubią w Polsce chyba po części o tym jest ten temat? Nie przypominam sobie żebym starał się kogoś do czegoś przekonać jeśli tak odebrałeś jakoś moją wypowiedź to pokaż mi którą...

Komentarz

Zamieszczone przez ems
                    wiesz, niech przyjezdzaja, pracuja... ale niech szanuja to miejsce i tych ktorzy sie tu urodzili. Tylko tyle.
                    Cóż ca trafne podsumowanie!

Komentarz

Hmm to jest tak, przyjeło się że to co Warszawskie jest złe (chociaz ja jestem innego zdania ) i stąd wzieła się nienawiść do Legii bo jest z Warszawy... Jak już ktoś wyżej pisał że we wszystkim chcecie być najlepsi, i dlatego moim skromnym zdaniem macie jednych z lepszych kibiców w Polsce,a już nie mówie o ultrasach..Niektórzy wam zazdroszczą inni nienawidzą...
                      [glow=red:83edeb6904]Unreal Turnament Fanatic[/glow:83edeb6904]

Komentarz

Zamieszczone przez Chuliganka
                        Hmm to jest tak, przyjeło się że to co Warszawskie jest złe (chociaz ja jestem innego zdania ) i stąd wzieła się nienawiść do Legii bo jest z Warszawy... Jak już ktoś wyżej pisał że we wszystkim chcecie być najlepsi, i dlatego moim skromnym zdaniem macie jednych z lepszych kibiców w Polsce,a już nie mówie o ultrasach..Niektórzy wam zazdroszczą inni nienawidzą...
                        Darzenie do perfekcji powinno być celem wszystkich niezaleznie od tego skąd pochodza i nienawidzenie nas z tego powodu jest czysta głupota.
                        Dzieki za miłe slowo
                        "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Ale jest jedno ale nawet jak nie jesteście to się za najlepszych uważacie :> :cheesy: (nie uogólniając...)

Komentarz

Ale jest jedno ale nawet jak nie jesteście to się za najlepszych uważacie :> :cheesy: (nie uogólniając...)
                            No ba wysokie mnie manie mile widziane Ale nie opowiadaj ze tylko my tacy jestesmy. Wszyscy tak się zachowuja popatrz sobie na "strone przawdziwych kibiców" (kibice.pl) tam to dopieromaja o sobie mniemanie.
                            "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Zamieszczone przez Kawa
                              No ba wysokie mnie manie mile widziane Ale nie opowiadaj ze tylko my tacy jestesmy. Wszyscy tak się zachowuja popatrz sobie na "strone przawdziwych kibiców" (kibice.pl) tam to dopieromaja o sobie mniemanie.
                              Mam tam sporo postów :cheesy: więc prosze schować tą ironie... A co do tego co napisałeś ależ oczywiście zgadzam się z tobą nie tylko wy tacy jesteście (Krakusy też mają wysokie mniemanie o sobie '8 hehe ) ale wy w tym wiedziecie prym :cheesy:

Komentarz

hm...ciekawa lektura...
                                Ja osobiscie jestem znad morza - Wolne Miasto i tez spotykam sie z roznymi opiniami na temat Warszawiakoow itp...
                                Moje doswiadczenia sa na ogol mile, aczkolwiek w kazdym miescie mozna znalezc zarowno tepakoow jak i przemile jednostki
                                Ja tam do Was nic nie mam - przyjezdzacie do nas co roku nad morze, sa imprezki a przy okazji zostawiacie kupe kasy w naszych barach hehe - tylko dlaczego trzymacie z Pogonia :P:P to tylko taki zarcik hehe
                                (L) - L "SQUAD"

Komentarz

Pracuję...
                                X