Pokaż wyniki od 1 do 26 z 26

Wątek: Materiały do Legend Legii Wanted (Reaktywacja)

Legionista Awatar MaxxxiM

Materiały do Legend Legii Wanted (Reaktywacja)

Ladies and Panowie

bio Roberta G skoczone, czas na Lesława Ć... wszystkich posiadających cenne informacje na temat kolejnej postaci naszej ukochanej druzyny prosze o pomoc.
    najbardziej mnie interesuja wywiady, bo na ich podstawie powstaja ciekawe biosy. Jesli ktos posiada jakies materialy archiwalne z gazeta i moglby zrobic skan a potem wyslac rowniez bede bardzo wdzieczny. :+:

UPDATE: materialy dot innych (patrz nizej) tez bardzo wanted
    22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

ponawiam prosbe o materialy... moze jednak cos ktos znajdzie?

Legionista Awatar turi
    NL Cie interesuje ? czy jakies inne zrodla, musialabym zerknac w stare pilki nozne bo NL mam poukladane w tamte musialabym przeszukac to troche czasu zajmie ) acha i na mecz bym doniosła wtedy. to jak ?
    nie woź się, reprezentuj...

Cytat Zamieszczone przez turi
    NL Cie interesuje ? czy jakies inne zrodla, musialabym zerknac w stare pilki nozne bo NL mam poukladane w tamte musialabym przeszukac to troche czasu zajmie ) acha i na mecz bym doniosła wtedy. to jak ?
    interesuje mnie kazdy kawalek gazety, ktory przyczyni sie do zwiekszenia atrakcyjnosci Legend Legii. ustalilem z Woytkiem nastepnych bohaterow i zeby za kazdym razem nie wpisywac na Forum kolejnego nazwiska, podaje od razu wieksza ich czesc. Oczywiscie jest to kolejnosc alfabetyczna, ale od razu powiem ze dwie najblizsze osoby ktore sie znajda w dziale to Leslaw Cmikieiwcz i Leszek Pisz:
    oto nazwiska

BLAUT Bernard
    BUNCOL Andrzej
    DZIEKANOWSKI Dariusz
    GMOCH Jacek
    GÓRSKI Kazimierz
    GROTYŃSKI Władysław Jan
    GRZYBOWSKI Henryk Zbigniew
    JANAS Paweł
    KAZIMIERSKI Jacek
    KOSECKI Roman
    KUBICKI Dariusz
    KUSTO Marek
    MAJEWSKI Stefan
    PISZ Leszek
    STACHURSKI Władysław
    STREJLAU Andrzej
    VEJVODA Jaroslav
    WÓJCIK Janusz

ewentualne bluzgi zwiazane z ktorymkolwiek nazwiskiem zniose z godnoscia

Z powyzszych juz wiem ze najtrudniej bedzie zebrac materialy dot. Vejvody, ale ze wzgledu na jego dokonania po prostu nie mozna o nim nie napisac.

Turi, jesli mozesz poszukac ciekawych rzeczy w tym co masz to bede niezmiernie wdzieczny

Legionista Awatar turi
    ok jak wroce do domu zajme sie cmiekiem i piszem ... ale dodam ze wszelkie materialy do zwrotu
    pozdro
    nie woź się, reprezentuj...

Cytat Zamieszczone przez turi
    ok jak wroce do domu zajme sie cmiekiem i piszem ... ale dodam ze wszelkie materialy do zwrotu
    pozdro
    to jest jasne jak 4:1 z Wisla

Legionista
    Cmikiewicz

http://stronaberty.webpark.pl/cmikiewicz.html
    http://www1.gazeta.pl/warszawa/1,34865,98291.html
    http://www.grzegorzlato.republika.pl/alfabet.htm
    kilka wypowiedzi Cmikiewicza:
    http://www1.gazeta.pl/wyborcza/1,34440,92094.html

troche jest tego tez w historii Legii na legia.pl(wybralem fragmenty z Cmikiewiczem):

W lecie 1970 roku w klubie zaszła najważniejsza zmiana personalna. Do składu dołączył, reprezentujący do tej pory barwy wrocławskiego Śląska, Lesław Ćmikiewicz, o którego w owym czasie starał się również Górnik Zabrze.
    Debiut Ćmikiewicza przypadł na dzień 8 sierpnia podczas spotkania z bytomska Polonią. Wchodzący na boisko "Ćmik" zastąpił Lucjana Brychczego i było w tej zmianie coś symbolicznego, bowiem Kici coraz poważniej nosił się z zamiarem zakończenia kariery, a Ćmikiewicz, choć grający inny futbol, był przymierzany do roli jego następcy.

Legia po raz kolejny startowała w rozgrywkach Pucharu Mistrzów. Pierwszym przeciwnikiem był IFK Goeteborg.
    W tamtych czasach klub ze Szwcji nie miał jeszcze takiej renomy i uległ Legii na Gamla Ullevi po dwóch bramkach Stachurskiego.W warszawskim rewanżu ponownie wygrali Legioniści. Następnym rywalem okazał się Mistrz Belgii, Standard Liege. Był to zespół renomowany, mający w swoim składzie reprezentantów Belgii oraz Luxemburga.Pierwszy mecz na wyjeździe Legioniści przegrali 0:1.Mecz rozpoczął się doskonale dla Legionistów, straty z Liege wyrównał strzałem głową Jan Pieszko, a kropkę nad "i" postawił Żmijewski podwyższając wynik na dwa zero. Jednak nie był to koniec spotkania. Walczący o złotą bramkę Belgowie, wzmocnieni czarnoskórym Niemcem Erwinem Kosteddem, nie dawali chwili wytchnienia naszym obrońcom. Z czasem Legioniści zaczęli słabnąć. Lesław Ćmikiewicz występował w tym meczu z poważną kontuzją - niemal stracił przytomność na boisku. Trzeba go było znieść z boiska. Pomimo tych przeciwności Legia wygrała i szał zwycięstwa ogarnął stolicę

Rok 1972 był wielkim rokiem dla polskiego futbolu - w złotej olimpijskiej reprezentacji Polski znajdowało się trzech legionistów: Deyna, Gadocha, Ćmikiewicz.

złoci medaliści XX Olimpiady w Monacjium (1972 r.) Lucjan Brychczy, Robert Gadocha, Kazimierz Deyna i Lesław Ćmikiewicz z wizytą u gen. Wojciecha Jaruzelskiego

W połowie lipca 1975 roku legioniści wyjechali na obóz przygotowawczy na SłowacjęKadrę trenerską uzupełnili Lucjan Brychczy oraz Ignacy Ordon. Niestety, u progu rozgrywek z zespołu odeszli zawodnicy będący od kilku sezonów ostoją defensywy Legii - trójka stoperów Feliks Niedziółka, Andrzej Zygmunt, Zygfryd Blaut. Z zespołu, który podczas złotego przełomu lat 60-70 święcił tryumfy, w klubie pozostali już tylko Deyna, Pieszko i Ćmikiewicz, oraz Lucjan Brychczy na ławce trenerskiej

Podczas wakacji w 1976 roku Legia wyjechała do Egiptu, gdzie rozegrała trzy mecze. Odbyły się one niestety bez udziału Ćmikiewicza i Deyny, odpoczywających po igrzyskach w Montrealu.

W związku z nadchodzącymi Mistrzostwami Świata(Argentyna 78 ) liga musiała zostać przyśpieszona, w związku z czym pierwsze cztery kolejki wiosenne zostały rozegrane jeszcze jesienią. Z tych czterech meczów godnym zapamiętania było spotkanie przeciwko Wiśle Kraków - ówczesnemu liderowi - wygrane przez legionistów 2:0. Podczas tego spotkania niesamowitą interwencją popisał się Lesław Ćmikiewicz wybijając piłkę z pustej bramki ekwilibrystycznymi nożycami.
    Niestety Lesław Ćmikiewicz, mimo wielkich umiejętności, nie znalazł miejsca w kadrze, która wyjechała do Argentyny. A szkoda...

Cytat Zamieszczone przez ange(L)
    Cmikiewicz

dobry z Ciebie czlowiek dzieki wielkie

dobrych ludzi posiadajacych wiarygodne materialy, prosze o odpowiedz na pytanie:

Jaki wynik padł w czasie debiutu Lesława Ćmikiewicza - 8 sierpnia podczas spotkania z bytomska Polonią?

z gory dziekuje :+:

Legionista
    I to sie nazywa, ze ktos przygotowuje działna stronke. Wszystko mu podrzuca
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Cytat Zamieszczone przez Kawa
    taaa i jeszcze wszystko napisza a ja sie po chamsku tylko podpisuje na koncu i udaje ze sam to zrobilem. taki jestem cwaniak

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MaxxxiM
    taaa i jeszcze wszystko napisza a ja sie po chamsku tylko podpisuje na koncu i udaje ze sam to zrobilem. taki jestem cwaniak
    No nie obrażaj sie :/ To był zwykły dżoł.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

No nie obrażaj sie :/ To był zwykły dżoł.
    nie obrazam sie :> <<< ni emoge sie juz tydzien od tych ikonek uwolnic.

Legionista
    dobrych ludzi posiadajacych wiarygodne materialy, prosze o odpowiedz na pytanie:

Jaki wynik padł w czasie debiutu Lesława Ćmikiewicza - 8 sierpnia podczas spotkania z bytomska Polonią?

Maxxxiu sorka zapodałem przez przypadek inny mecz 8o Było w tym meczu 0:0
    "Za plecy patrzę non stop, marzę mocno,
    żeby móc znów się cofnąć na Łazienkowską,
    w środek meczu, nasze twarze mokną,
    nieważne, że marznę, daję ponieść się emocjom"

Cytat Zamieszczone przez Żoliborek

dziekuje :+:

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Żoliborek

Widzów około 10 tysięcy - wszedł za Brychczego.
    Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Temat powraca
    Ludzi dobrej woli uprasza sie o pomoc w zebraniu materialow na temat Leszka Pisza oraz Jaroslava VEJVODY.

Legionista Awatar Ciniak

Hala Legend

Właśnie wszedłem tu przypadkiem, i tak sobie poczytałem....

Odnośnie Ćmikiewicza to raczej odpada bo nic nie posiadam.

Jeśli chodzi o Romka Koseckiego , to postaram sie coś załatwić w domu mam kilka artykułów na temat pamiętnych meczy Atletico - Barcelona. Przy okazji jak będe się z nim widział to może coś mi się uda załatwić, ale nie obiecuję.

Kontakt ze mną możesz złapać przez stronę Deyny.

Pozdrawiam

Ciniak

Pozdrawiam wielkich ludzi (L). :>
    Chciałbym zauważyć, że jeśli szukacie jakichś materiałów to najlepiej jest uderzyć do Tulipana on ma wszystko.
    Zdjęcia, wycinki prasowe jednym słowem wszystko. Czego tylko wam potrzeba.
    A jak zachowacie się jak biali ludzie i przyniesiecie mu jakiś doping to opowie wam wszystko, co dotyczy Legii. Przeżył nie jedno i co ważniejsze umie to opowiadać z takim zapałem jak nikt inny.
    ARTURCOM NIC O NAS BEZ NAS (L)

Cytat Zamieszczone przez ARTURCOM
    Pozdrawiam wielkich ludzi (L). :>
    Chciałbym zauważyć, że jeśli szukacie jakichś materiałów to najlepiej jest uderzyć do Tulipana on ma wszystko.
    Zdjęcia, wycinki prasowe jednym słowem wszystko. Czego tylko wam potrzeba.
    A jak zachowacie się jak biali ludzie i przyniesiecie mu jakiś doping to opowie wam wszystko, co dotyczy Legii. Przeżył nie jedno i co ważniejsze umie to opowiadać z takim zapałem jak nikt inny.
    Dzieki za info
    Byc moze w przyszlosci skorzystam, jednak przez okolo miesiac (moze troche krocej lub nieco dluzej) bede poza Warszawa, wiec do tej pory prosze o pomoc droga mailowa.

Czy orientujecie się, czy Wasz klub zamierza wydać okazjonalne pamiątki (np. odznaki, proporczyki, etc.), związane z tegorocznym finałem PP ?

Legionista
    Bernard Blaut (pomocnik) http://legia.net/bl_pilkarz.php?id=44
    Andrzej Buncol (pomocnik) http://legia.net/bl_pilkarz.php?id=59
    Dariusz Dziekanowski (napastnik) http://legia.net/bl_pilkarz.php?id=88
    Jacek Gmoch (pomocnik) http://legia.net/bl_pilkarz.php?id=106
    Kazimierz Górski (napastnik) http://legia.net/bl_pilkarz.php?id=110
    Władysław Grotyński (bramkarz) http://legia.net/bl_pilkarz.php?id=111
    Henryk Grzybowski (obrońca) http://legia.net/bl_pilkarz.php?id=117
    Paweł Janas (obrońca) http://legia.net/bl_pilkarz.php?id=129
    .... mam nadzieję że się przyda. Aha - nie mam już czasu - jutro podrzucę resztę

Mam nadzieję że się przyda
    "Od dziecka w moim sercu tylko jeden klub jest wyryty,
    Każdy z nas ma w DNA ten herb znakomity,
    Kazdy z was ma w DNA nienawiść do stolicy,
    Spójrz nam w twarz - WARSZAWCY FANATYCY."

Legionista
    Siema
    Mam taką "perełke" ale jest dla mnie ważna moge pożyczyć do xernięcia albo wglądu. A jest to Nr.1 "Naszej Legii" KWIECIEŃ 1970 przed słynnym meczem Feyenoord- Legia (półfinałem Klubowego Pucharu Europy). Jeżeli gazetka może okazać się przydatna to chętnie udostępnię!
    Pozdrufki!
    ( L ) Mistrz

Cytat Zamieszczone przez Nemozjush
    Siema
    Mam taką "perełke" ale jest dla mnie ważna moge pożyczyć do xernięcia albo wglądu. A jest to Nr.1 "Naszej Legii" KWIECIEŃ 1970 przed słynnym meczem Feyenoord- Legia (półfinałem Klubowego Pucharu Europy). Jeżeli gazetka może okazać się przydatna to chętnie udostępnię!
    Pozdrufki!
    ( L ) Mistrz
    Wielkie dzieki. Oczywiscie ze moze sie przydac. Wysle do Ciebie PW to pogadamy

Strzałka tez dzieki

Legionista
    "Od dziecka w moim sercu tylko jeden klub jest wyryty,
    Każdy z nas ma w DNA ten herb znakomity,
    Kazdy z was ma w DNA nienawiść do stolicy,
    Spójrz nam w twarz - WARSZAWCY FANATYCY."

Legionista

Uprawnienia umieszczania postów