Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 50

Wątek: Zazdrość i pokora...

Legionista

Zazdrość i pokora...

Oto wypowiedzi dwóch zawodników Wisły po meczu z Legią:

1. Zazdrość:

Cytat Zamieszczone przez ONET.PL
    Pater oburzony na Surmę
    “Dziennik Polski” informuje, że kapitana Wisły Kraków Grzegorza Patera, mocno zdenerwował gest legionisty Łukasza Surmy, jaki wykonał po strzelonej przez siebie bramce w wygranym 4:1 meczu z „Białą Gwiazdą”.

Patera oburzył fakt, że Surma, wychowanek Wisły Kraków, ucałował w geście radości herb Legii, literkę „L” na koszulce.

Pater, który był kapitanem piłkarzy "Białej Gwiazdy" w meczu ze stołeczną drużyną, także jest wychowankiem Wisły Kraków.

2. Pokora:

Ostre słowa Szymkowiaka

Mirosław Szymkowiak powiedział w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego”, że bardzo boli go porażka 1:4 z Legią Warszawa.

„Boli, oj boli. Zagraliśmy kolejny słaby mecz. Może tak źle to nawet nie wyglądało, bo mieliśmy w pierwszej połowie sytuacje. Niestety, po przerwie otrzymaliśmy cios – dwie bramki w 30 sekund. Trochę nas to podłamało. (...) W mojej ocenie, na razie nie mówiłbym głośno o mistrzostwie Polski” – powiedział Szymkowiak.

„Nie chciałbym źle mówić źle o swoim zespole, ale nasze ubytki kadrowe są za duże, żeby sobie stawiać za cel obronę tytułu. Może są to ostre słowa, ale taka jest, niestety, prawda” – dodał Szymkowiak.

No, tak u Patera to już chorobliwa zazdrość, a u Szymkowiaka to i pokora taka jakaś.... zwala wszystko na ubytki kadrowe, a co Wisła nie miała wystarczająco mocnego składu przecież tylu reprezentantów, po prostu trzeba przyznać iż to nie oni byli tacy słabi tylko Legia zagrała kapitalnie. :+:

Legionista
    Bo taki Surmik wiedział czego chciał, a że wybrał najlepiej jak mógł...
    (L)egia Patria Nostra

Legionista
    Dla Szymkowiaka szacunek za tą wypowiedź, widać że chłop twardo stąpa po ziemi i umie si/ę przyznać do błedów, a także skrytykować coponiektórych przełożonych (no bo jak inaczej rozumieć słowa, że ubytki klubu były zbyt duże i to że nie sprowadzono godnych zmieników). A co do Patera to ... kompleksy, kompleksy

Legionista
    Szymkowiak powiedział oczywistą prawdę. Ameryki nie odkrył , nic ostrego nie rzekł , ale odważył się skrytykować cupiała - a to już coś :/

A Pater ? Ten głąb powinien poddać się operacji i zmienić nazwisko na Mater ho:
    bana mu , temu pestu

Legionista
    Szymkowiak może sobie pozwolić na komfort krytykowania decyzji kierownictwa, bo jak go wywalą to grajkiem jest niezłym, więc klub sobie znajdzie.
    (L)egia Patria Nostra

Legionista
    Ja osobiście wątpię zeby go wywalili za duża strata (nawet Uche zawiesili, a nie wywalili), prędzej by kare jakąś nałożyli. Ale nie oszukujmy się te słowa nie były takie ostre. Gdyby powiedział coś w stylu. Kierownictwo i trener Kasperczak dali dupy bo sprzedali dobrych piłkarzy i sprowadzili słabych zmienników to wtedy by go ukarali. A my tu od razu o wyrzuceniu z klubu. Szymkowiak wie co mówi i wie jak się wyrazić tak żeby nie obrażać i nie zostać ukaranym, on jest inteligentny i obiektywny, chociaż z tym "kolejnym przystankiem" to trochę przezadził, ale była to pewnie odpowiedź pod publiczkę, na zaczepki Sagana

Legionista Awatar MaxxxiM
    Surma dokonal wyboru, bo dorosly czlowiek i ma prawo. ale pomyslcie gdyby wychowanek Legii, zaczal grac w Wisle i po strzeleniu bramki (grajac w krakowskich barwach) ucalowalby herb Wisly to co byscie powiedzieli? np. gdyby Zielinski powiedzial ze jest oburzony taki postepowaniem? Surma wybral, cieszymy sie ze gra w Legii i strzelil bramke w tak prestizowym meczu.
    Ja w wypowiedzi Patera nie widze "zazdrosci". Jeden wybral Legie, drugi wybral Wisle i tyle. po co sie doszukiwac jakich podtekstow.
    22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

Legionista
    Aż przyjemnie, że jednak są jeszcze w lidze inteligentni piłkarze. Gdyby nie to całe smutne zaplecze, to ta liga nie byłaby tak zła...
    (L)egia Patria Nostra

Legionista
    Szymkowiak pokazał że umie się przyznać do błędów (swoich , drużyny , prezesów) , umie ocenić realnie dyspozycje klubu w tym sezonie i tyle ! co do Patera to widać tylko wielkie Kompleksy !
    Czy wygrywasz czy nie ja i tak Kocham cię !
    e(L)o

Legionista Awatar Aureliusz
    A co powiedzieć na wczorajszą wypowiedź Piekutowskiego: Wisła jest nadal najlepszą druzyną w Polsce. To jest napinactwo czysto wyjete z internetu.
    Piekutowski: Nadal jesteśmy najlepsi!

Bramkarz krakowskiej Wisły, Adam Piekutowski, który w meczu z Legią Warszawa aż cztery razy wyciągał piłkę z bramki, powiedział po tym spotkaniu, że "Biała Gwiazda" nadal jest najlepszym zespołem w Polsce.

"Nadal jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce! Spokojnie, mamy za sobą dopiero sześć ligowych kolejek. Niektórzy mówią, że nie damy rady obronić mistrzowskiego tytułu, ale mogą się bardzo pomylić. Dziś Legia wykorzystała wszystkie okazje, jakie miała" - powiedział Piekutowski
    Taka wypowiedź jest bardziej godna wysmiania niż ta Patera.
    Legia
    wszystko co mamy to te trybuny szare...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez zajączek
    A co powiedzieć na wczorajszą wypowiedź Piekutowskiego: Wisła jest nadal najlepszą druzyną w Polsce. To jest napinactwo czysto wyjete z internetu.
    Piekutowski: Nadal jesteśmy najlepsi!

Bramkarz krakowskiej Wisły, Adam Piekutowski, który w meczu z Legią Warszawa aż cztery razy wyciągał piłkę z bramki, powiedział po tym spotkaniu, że "Biała Gwiazda" nadal jest najlepszym zespołem w Polsce.

"Nadal jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce! Spokojnie, mamy za sobą dopiero sześć ligowych kolejek. Niektórzy mówią, że nie damy rady obronić mistrzowskiego tytułu, ale mogą się bardzo pomylić. Dziś Legia wykorzystała wszystkie okazje, jakie miała" - powiedział Piekutowski
    Taka wypowiedź jest bardziej godna wysmiania niż ta Patera.
    Dokładnie co za imbecyl... gdyby wykorzystała wszystkie to by było 6/7-1

Legionista
    Bez kometarza, by nie być posądzonym o znieważanie

Oficjalna strona Wisły, w rubryce "Następny mecz"
    19.09.2003 godz. 20:00
    Legia
    Warszawa

Wisła
    Kraków

Jak oceniasz nasze szanse

Weź udział w chacie !
    (L)egia Patria Nostra

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez MaxxxiM
    Surma dokonal wyboru, bo dorosly czlowiek i ma prawo. ale pomyslcie gdyby wychowanek Legii, zaczal grac w Wisle i po strzeleniu bramki (grajac w krakowskich barwach) ucalowalby herb Wisly to co byscie powiedzieli? np. gdyby Zielinski powiedzial ze jest oburzony taki postepowaniem? Surma wybral, cieszymy sie ze gra w Legii i strzelil bramke w tak prestizowym meczu.
    Ja w wypowiedzi Patera nie widze "zazdrosci". Jeden wybral Legie, drugi wybral Wisle i tyle. po co sie doszukiwac jakich podtekstow.
    To jeszcze wszystko zależy w jaki sposóbn zmienił klub. Bo Surmy to poprostu w Wiśle nie chciano i nie można się mu dziwić czemu zminił klub, inaczej grałby w rezerwach i nie miałby możliwości rozwoju. Co innego natomiast jest dajmy na to w przypadku Luisa Figo który zmienił klub dla kasy. Więc Pater powinien zrozumieć czemu Surma już Wisły nie kocha: bo go tam nie chciano. Z co do Piekutowskiego to naprawdę śśmiać mi się chce :buhaha:

Legionista Awatar szczepan
    Wypowiedz Szymkowiaka raczej odbieral bym pozytywnie... poprostu sa za slabi... i taki jest fakt... to TV jeszcze nie zdala sobie z tego sprawy bo pilkarze o tym wiedza...

a co do Patera? to "KIM TY JESTES!? NIKT CIE NIE ZNA!!!"

Legionista
    Właśnie - wszyscy oprócz środowiska nie widzą tego. Tak jak nie widzą, że Legia ma dobrą drużynę którą może by warto zasponsorować... Smutne.
    (L)egia Patria Nostra

Cytat Zamieszczone przez Jackos
    To jeszcze wszystko zależy w jaki sposóbn zmienił klub. Bo Surmy to poprostu w Wiśle nie chciano i nie można się mu dziwić czemu zminił klub, inaczej grałby w rezerwach i nie miałby możliwości rozwoju. Co innego natomiast jest dajmy na to w przypadku Luisa Figo który zmienił klub dla kasy. Więc Pater powinien zrozumieć czemu Surma już Wisły nie kocha: bo go tam nie chciano. Z co do Piekutowskiego to naprawdę śśmiać mi się chce :buhaha:
    ja sie nie dziwie Surmie, ze zmienil klub. Podjal taka decyzje i bardzo dobrze. Pater powiedzial co powiedzial, pewie w wyniku frustracji wynikiem. jego sprawa. nei doszukiwalbym sie jednak w tym "zazdrosci". Piekutowski to juz ******** od rzeczy. jesli Wisla jest tak dobrym klubie to dlaczego tyle meczow skonczylo sie porazka?

Cytat Zamieszczone przez Ash
    Właśnie - wszyscy oprócz środowiska nie widzą tego. Tak jak nie widzą, że Legia ma dobrą drużynę którą może by warto zasponsorować... Smutne.

wyniki i druzyna byla problemem raczej pod koniec zeszlego sezonu... teraz to raczej kwestia dlugu...

Legionista
    A ja mam wrazenie ze wislakom woda sodowa do głowy uderzyła po zdobyciu PL, a teraz sa jeszcze na tyle butni ze nie potrafia skłonic czoła przed jak by nie patrzec mocniejszym rywalem (wynik pokazał swoje)

koniec super wisły... a w moim odczuci to sa beda i byli aroganccy i zadufani w sobie

Legionista
    Czy tylko ja widzę podobieństwo Wisły do Kadry?
    (L)egia Patria Nostra

Cytat Zamieszczone przez k_luke
    Ostre słowa Szymkowiaka

Mirosław Szymkowiak powiedział w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego”, że bardzo boli go porażka 1:4 z Legią Warszawa.

„Boli, oj boli. Zagraliśmy kolejny słaby mecz. Może tak źle to nawet nie wyglądało, bo mieliśmy w pierwszej połowie sytuacje. Niestety, po przerwie otrzymaliśmy cios – dwie bramki w 30 sekund. Trochę nas to podłamało. (...) W mojej ocenie, na razie nie mówiłbym głośno o mistrzostwie Polski” – powiedział Szymkowiak.

„Nie chciałbym źle mówić źle o swoim zespole, ale nasze ubytki kadrowe są za duże, żeby sobie stawiać za cel obronę tytułu. Może są to ostre słowa, ale taka jest, niestety, prawda” – dodał Szymkowiak.
    Szacuneczek dla tego piłkarza - doceniam go za to co robi na boisku i wogóle uważam że jest spox...Umiał się przyznać do porażki..A co do Patera do nie dziwię się mu - u nich w Krakowie nikt nie całuje herbu Wisły :P

Cytat Zamieszczone przez KróLegia
    Ostre słowa Szymkowiaka

Szacuneczek dla tego piłkarza - doceniam go za to co robi na boisku i wogóle uważam że jest spox...Umiał się przyznać do porażki..A co do Patera do nie dziwię się mu - u nich w Krakowie nikt nie całuje herbu Wisły :P
    szczegolnie w meczach kiedy przeciwnik stosuje pressing. zajebisty jest wtedy

a co on robi na boisku? bo ja jakos ani w meczu ze Szwecja ani na Lazienkowskiej tego nie widzialem :/

Cytat Zamieszczone przez szczepan
    a co on robi na boisku? bo ja jakos ani w meczu ze Szwecja ani na Lazienkowskiej tego nie widzialem :/
    to sie Szczepan rozumiemy widze

Etam kurna - w tym meczu to całej wisełce coś nie wychodziło ho:
    I nie Żurawski,nie Kosowski ( :buhaha: ) nie Uche tylko właśnie Szymkowiak jest najlepszym zawodnikiem Wisły 8o

ems
    Guest
    z Surma to jest inna akcja. On mowil przeciez ze jest wychowankiem Wisly, Krakusem, wiec lubi ten klub...
    ale pojechal do Krakowa, uslyszal co nie co od kibicow Wisly

i sie odkochal

Etam kurna - w tym meczu to całej wisełce coś nie wychodziło ho:
    I nie Żurawski,nie Kosowski ( :buhaha: ) nie Uche tylko właśnie Szymkowiak jest najlepszym zawodnikiem Wisły 8o
    LADZIA LADZIA LADZIA!

a tak serio to albo Piekutowski albo Zurawski... i tyle...

Legionista
    ja tam mysle ze Zurawski i to chyba na tym sie konczy.. :P

Legionista Awatar Cukier
    Mimo, że zarówno Szymkowiak i Żurawski to bardzo dobrzy piłkarze (jak na polską ligę rzecz jasna), to i tak ten pierwszy zawsze będzie kojarzony przeze mnie z Widzewem. Zresztą nie lubię go też za to, że kiedyś nie chciał przejść do Legii, no ale miał prawo (tak jak ja mam prawo go nielubić :> ). Żurawski wiele lat dochodził do swojej obecnej formy, jednak wydaje mi się, że za granicą nie ma szans (chyba, że jakaś Austria lub Grecja). A co do wypowiedzi, to piłkarze w ich wieku zazwyczaj wypowiadają się asekuracyjnie: nie chwalic zbytnio ani specjalnie nie obrażać drużyny przeciwnej. Wyjątek: Kosowski, no ale ten to pacan. Pamiętam jak kilka sezonów temu po meczu z Widzewem, młody Sagan (wtedy chyba w barwach Odry) i dwóch jeszcze z jego drużyny, przechadzali się po murawie w koszulkach z jakimiś napisami slawiącymi ŁKS czy może to nawet były klubowe - nie pamiętam. Doszło do bardaszki, bo się widzewiacy (kibice) tym srogo rozsierdzili i chyba tunel zepsuli. W każdym razie miałem ubaw.

Cytat Zamieszczone przez Cukier
    Mimo, że zarówno Szymkowiak i Żurawski to bardzo dobrzy piłkarze (jak na polską ligę rzecz jasna), to i tak ten pierwszy zawsze będzie kojarzony przeze mnie z Widzewem. Zresztą nie lubię go też za to, że kiedyś nie chciał przejść do Legii, no ale miał prawo (tak jak ja mam prawo go nielubić :> ). Żurawski wiele lat dochodził do swojej obecnej formy, jednak wydaje mi się, że za granicą nie ma szans (chyba, że jakaś Austria lub Grecja). A co do wypowiedzi, to piłkarze w ich wieku zazwyczaj wypowiadają się asekuracyjnie: nie chwalic zbytnio ani specjalnie nie obrażać drużyny przeciwnej. Wyjątek: Kosowski, no ale ten to pacan. Pamiętam jak kilka sezonów temu po meczu z Widzewem, młody Sagan (wtedy chyba w barwach Odry) i dwóch jeszcze z jego drużyny, przechadzali się po murawie w koszulkach z jakimiś napisami slawiącymi ŁKS czy może to nawet były klubowe - nie pamiętam. Doszło do bardaszki, bo się widzewiacy (kibice) tym srogo rozsierdzili i chyba tunel zepsuli. W każdym razie miałem ubaw.
    po kilku (a nawet kilkunastu) meczach Wisly i reprezy jestem niemal pewny, ze Szymkowiak jest przecietnym zawodnikiem. bo wypasc dobrze na tle przecietnych druzyn to zadna sztuka. co innego zagrac dobrze z rownorzednym lub lepszym rywalem. a co Szymkowiak gra w takich meczach? albo nic, albo niewiele. po prostu po udanym dla Wisly sezonie, wielu ludzi uznalo kilku pilkarzy krakowskich za wybitnych. a oni poprostu dobrze grali w tym konkretnym ustawieniu i tylko w tym. kariery jakos nie robia ci ktorzy z Wisly wyjechali, nie robia tez jej ci ktorzy zostali. takie sa fakty. a juz recepta na Wisle w obecnym skladzie okazala sie banalnie prosta, zageszczenie srodka pola i pressing. kto tak zrobil ten z Wisla wygral. Zurawski wzbudza sympatie, ale co z tego? w kadrze zawiodl juz w tylu meczach, ze inni zawodnicy po polowie takich wystepow nigdy wiecej nie trafiliby juz do repry. Boniek kiedys powiedzial, ze Zuraw w lidze strzela bramki bo ma czas i zanim trafi moze jeszcze do zony zadzwonic i zapytac co na obiad, a w reprezentacji juz rywale nie maja do niego respektu. Okazalo sie ze coraz wiecej rywali nie ma do niego respektu i te bramki juz z taka latwoscia nie wpadaja.
    wniosek jest taki, nie robmy wielkich pilkarzy z zawodnikow ktorzy sa przecietni. bo wybitny to byl Kazimierz Deyna albo Robert Gadocha...

Legionista

Re: Zazdrość i pokora...

No, tak u Patera to już chorobliwa zazdrość
    zazdrość...niby o co ?? , o to że sie przeniosł do Legii...

a tak na poważnie to Pater bardzo słusznie zwrócił uwagę

Surma jako wychowanek Wisły,mógł się powstrzymać przy okazji takiego meczu z takim gestem

ale widać ponad wszystko chce sie przypodobać kibicom Legii

i chyba juz zapomnial gdzie zaczynał
    Jest jedna rzecz dla której warto żyć,Wisła i nie zmienia się nic!!!

Uprawnienia umieszczania postów