Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011
Pokaż wyniki od 301 do 319 z 319

Wątek: Niech żyje PZPN

Cytat Zamieszczone przez pijak z Wo(L)i Zobacz posta
    Takie wieści z pewnego Poznańskiego żródła-(Stadion Lecha ma być otwarty na półfinał PP z Pogonią.)
    Czyli chvj z karami kasa musi się zgadzać. Oj panie Boniek co to k..... ma być?
    Twoja wypowiedź brzmi co najmniej dziwnie. Przynajmniej ja tak to odbieram.
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista Awatar pijak z Wo(L)i
    Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Twoja wypowiedź brzmi co najmniej dziwnie. Przynajmniej ja tak to odbieram.
    Czyli wpuszczamy wszystkich jak leci a kara jest(lecz jak by jej nie było) na chvj więc karać,pieniądze w kasie PZPN muszą się zgadzać i tyle w temacie!
    Pijacy i złodzieje są...
    https://youtu.be/SLFOunyoMFs

Ja na to patrzę raczej z uśmiechem na twarzy w myśl zasady "piłka nożna dla kibiców". Zarobki PZPN w tym momencie schodzą dla mnie na drugi plan. Po prostu dziwnie moim zdaniem, na kibolskim forum brzmią takie teksty jak Twoje. Bez spinki oczywiście i z pozdrowieniami
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista Awatar brachu
    mnie bawi karanie klubów karami finansowymi za fakt ,że sa bankrutami
    Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

Legionista Awatar pijak z Wo(L)i
    Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Ja na to patrzę raczej z uśmiechem na twarzy w myśl zasady "piłka nożna dla kibiców". Zarobki PZPN w tym momencie schodzą dla mnie na drugi plan. Po prostu dziwnie moim zdaniem, na kibolskim forum brzmią takie teksty jak Twoje. Bez spinki oczywiście i z pozdrowieniami
    Oczywiście masz rację,dla mnie niech przyjdzie ich i 40 000.Nie chodziło mi o Leszków tylko o PZPN.Na chuk karzą jak sami te kary zawieszają?Niech oddadzą nam chajs za race!
    Pijacy i złodzieje są...
    https://youtu.be/SLFOunyoMFs

Cytat Zamieszczone przez brachu Zobacz posta
    mnie bawi karanie klubów karami finansowymi za fakt ,że sa bankrutami
    obecnie od tego odeszli i klubom odejmuje się punkty.

Legionista Awatar grodzisk1
    No to rudy się doigrał. FARE doniosło na Bońka do UEFA za to, że pocisnął na tt Prosiecką

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    No to rudy się doigrał. FARE doniosło na Bońka do UEFA za to, że pocisnął na tt Prosiecką
    Chodzi o tą "babę"?
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Tak.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    Tak.
    I co mu grozi, zamknięcie siedziby
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    I co mu grozi, zamknięcie siedziby
    Zakaz stadionowy

Gintleman Awatar księciuniu
    Albo blokada twittera albo zakaz zbliżania się do kobiet.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Albo blokada twittera albo zakaz zbliżania się do kobiet.
    https://twitter.com/BoniekZibi/statu...79955766407168

Co za głupoty ludzie wypisują,jedyny moj kłopot to taki,ze żona z kolezanką nie zabierają mnie na zakupy bo jak mowią" to babskie sprawy"
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar Benek
    Ruszyła sprzedaż biletów na finał PP. Najdroższa wejściówka za 40 zł . Ciekawe czy jakbyśmy mieli grać w finale to Boniek i spółka też o tylko 10 zł podniósł ceny ?
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar ormo
    No no, zwłaszcza, że to są ceny, które będą obowiązywały przez 3 najbliższe lata
    A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez ormo Zobacz posta
    No no, zwłaszcza, że to są ceny, które będą obowiązywały przez 3 najbliższe lata
    A to nie wiedziałem Dzięki
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Małymi krokami nadchodzi VAR do nas.

System VAR w Polsce? Prezes PZPN @BoniekZibi spotkał się z Lukasem Brudem!
    https://twitter.com/LaczyNasPilka/st...67922431029248
    System VAR w Polsce? Lukas Brud z wizytą w PZPN

Siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej odwiedził Lukas Brud, Sekretarz Generalny IFAB, czyli Międzynarodowej Rady Piłkarskiej, która odpowiada między innymi za wprowadzanie systemu VAR do meczów piłki nożnej.

– Pojawiła się chęć współpracy ze strony PZPN-u, który już od pewnego czasu wyrażał zainteresowanie systemem VAR. Dzisiaj miałem okazję spotkać się i porozmawiać na ten temat z prezesem Zbigniewem Bońkiem i wiem, że jest wola, aby wprowadzić ten projekt do Polski, i to już w najbliższym czasie – mówi w rozmowie z „Łączy nas piłka”.

Obecnie system powtórek wideo funkcjonuje z powodzeniem w Holandii, gdzie federacja KNVB testuje go w meczach o krajowy puchar. Od następnego sezonu VAR będzie także obecny w niemieckiej Bundeslidze i włoskiej Serie A.

– Są jeszcze inne duże federacje z Europy, które dołączą do tego projektu, ale na razie oficjalnie jeszcze tego nie zakomunikowały. W Stanach Zjednoczonych testy trwają już od kilku miesięcy, obecnie tylko na trzecim poziomie rozgrywkowym, ale od września będą już także w MLS. Z kolei niedawno system wprowadzili Australijczycy, którzy sprawdzają go w ostatnich kolejkach sezonu, który kończy się u nich za dwa tygodnie. Ukończyli już przygotowania, jak my to nazywamy w wersji „offline” i teraz działają już na żywym organizmie.

Jak zdradza nam Lukas Brud, najbardziej czasochłonnym etapem z całego procesu przygotowań jest odpowiednie wyszkolenie sędziów w tej materii. Każdy arbiter, który będzie później odpowiadał za system VAR, musi wziąć udział w co najmniej pięciu meczach testowych. Cały ten etap może trwać nawet do kilku miesięcy.

– Z doświadczenia wiemy, że na początku sędziowie wchodzą do wozu z monitorami i nie wiedzą, za co się zabrać, na który ekran skierować wzrok. Trzeba ich tego nauczyć, wytłumaczyć, pokazać jak powinna wyglądać komunikacja z arbitrem głównym. To długi proces, a trzeba pamiętać, że musisz wyszkolić kilkudziesięciu takich sędziów. I to są też największe koszta całego przedsięwzięcia, bo przy okazji każdego meczu musisz opłacić sędziego od VAR-u, który jak sugerujemy, powinien mieć jeszcze asystenta oraz realizatora, który będzie pomagał im od strony technicznej. Sędzia VAR ma dostęp do podglądu obrazu ze wszystkich kamer, które są na stadionie. Nic ponadto. Tylko te, które zapewnia firma odpowiadająca za produkcję sygnału z meczu. Dlatego sama technologia nie jest już problemem. Zwłaszcza w Polsce, gdzie infrastruktura i realizacja spotkań są na wysokim poziomie.

– Mamy już za sobą około 60 gier testowych. I wszystko, czego się obawialiśmy, rzeczywiście w czasie tych testów się wydarzyło. Prosty przykład. Faul w polu karnym. Z czterech różnych kamer widać, że był kontakt między zawodnikami i myślisz, że to był stuprocentowy faul. I dopiero później ujęcie z piątej kamery, pokazywało, że kontaktu między nimi w ogóle nie było, a zawodnik upadł dosłownie pięć centymetrów wcześniej. Na żywo często nie jesteś w stanie tego wyłapać. I po to jest właśnie pomoc dla sędziów w postaci VAR, który z założenia ma pomagać w kontrowersyjnych sytuacjach. W takich momentach zapalnych. Trzeba też pamiętać, że sędzia na wozie może powiedzieć do głównego: „Słuchaj, zatrzymaj grę, bo widziałem wślizg, za który według mnie powinna być czerwona kartka. Idź do technicznego, zobacz tę sytuację i zadecyduj”. Sędzia główny wówczas może, ale nie musi się do tego zastosować. Już w trakcie drugiego meczu, kiedy testowaliśmy VAR w Stanach Zjednoczonych, mieliśmy taką sytuację. Zawodnik wszedł w rywala wślizgiem, wyprostowaną nogą, w sposób bardzo brutalny, a sędzia tego nie widział. Arbiter na wozie od razu zareagował: „Słuchaj, tam był faul, bardzo ostre wejście. Musisz to zobaczyć. Według mnie za to powinna być czerwona kartka”. Główny podszedł do technicznego, i ten na iPadzie pokazał mu wideo z tą sytuacją. To też jest ułatwienie pracy dla sędziów. Osoba, która obsługuje VAR wybiera, którą powtórkę pokazać technicznemu i wysyła mu sygnał na iPada lub inne urządzenie mobilne – dodaje.

Doświadczenia ostatnich miesięcy z pracy przy systemie powtórek wideo pokazują, że wydłużają one decyzje raptem o kilkadziesiąt sekund. Podczas niedawnego meczu towarzyskiego Francja - Hiszpania, użycie VAR-u zajęło łącznie pół minuty. Przy bramce Antoine’a Griezmanna, która ostatecznie nie została uznana, wydłużyły decyzje o 13 sekund, z kolei przy trafieniu Gerarda Deulofeu trwało to niewiele dłużej – 17 sekund.

Dla porównania, podczas ubiegłorocznego turnieju Copa America Centenario, w meczu Peru – Brazylia, zamieszanie, protesty i kontrowersje związane z bramką dla Peruwiańczyków, która wyeliminowała „Canarinhos” z turnieju, wstrzymały grę na pięć minut i dwadzieścia sekund. Z VAR-em w tym konkretnym przypadku, decyzja byłaby szybsza i przede wszystkim, sprawiedliwa.

IFAB będzie prowadził testy systemu powtórek do marca przyszłego roku. Po tym okresie, zakończą się konsultacje, a efektem tych prac będzie zbiór zasad i reguł, które zostaną wydane w postaci podręcznika.
    – Wówczas wprowadzimy już pełen regulamin korzystania z systemu powtórek. Pamiętam, że kiedy zaczynaliśmy naszą pracę, pierwsze wytyczne mieściły się na trzech stronach A4, a teraz całość liczy już tych stron sześćdziesiąt pięć. Tłumaczymy to obszernie, tak by później nasz „hand book” był wyczerpującym kompendium z zakresu informacji dla sędziów i w kwestiach technologicznych, takich jak implementacja tego systemu na stadionach. Już teraz wiemy, że chętnych do wprowadzenia systemu VAR jest ponad 30 federacji. I prawdopodobnie będziemy pomagać przy jego wprowadzeniu przez kilka najbliższych lat.
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Uprawnienia umieszczania postów