Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 423

Wątek: Koszykówka po polsku

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Legionista Awatar Tom Kruz

Koszykówka po polsku

Jeszcze niedawno wydawało się, że nasza męska koszykówka sięga dnia i długo się z tego stanu nie podniesie (takie było m. in. moje zdanie). Tymczasem dość nieoczekiwanie zbliżające się Mistrzostwa Europy mogą okazać się całkiem udane dla repry, która właśnie zaczęła ostatni etap przygotowań i dziś pokonała zasłużenie Chorwację 71 :67 (Gortat 22 pkt). Zapewne nie będą to mistrzostwa tak udane jak dla żeńskiej reprezentacji, która 10 lat temu na naszych parkietach zdobyła tytuł, ale wygląda na to,że chyba nie będziemy musieli wstydzić się za naszych, na co się zapowiadało jeszcze 1-2 lata temu.
    Katzurin ma do dyspozycji wszystkich najlepszych aktualnie polskich zawodników plus świeżego reprezentanta Logana. Jeśli wszystko to odpowiednio poukłada może być we wrześniu sporo pozytywnych emocji.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista Awatar Tom Kruz
    Faktycznie. Najwyraźniej pisaliśmy z drugim autorem w tym samym czasie. Tematy do połączenia.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista Awatar Powiśle
    Gortat wrocil do pierwszego skladu i od razu widac efekty, zwyciestwo z Izraelem i odzyly nadzieje na dobry wynik

Polska - Izrael 82:67(15:19, 22:15, 27:18, 18:15)
    Polska: Maciej Lampe 24, David Logan 21, Marcin Gortat 13, Michał Ignerski 12.

ciekawa wypowiedz Gortata:

Popełniamy bardzo proste błędy. Pracujemy nad obroną, ale wciąż jest dużo do poprawienia. Czasami nasze pomyłki są tak banalne, że aż mi się poziom cukru we krwi podnosi
    na pewno zostalo jeszcze wiele rzeczy do poprawienia ale mysle ze jego powrot doda pewnosci siebie reszcie zawodnikow. zobaczymy jak Polacy powalcza jutro z Hiszpania, bedzie to na pewno wartosciowy sprawdzian. jakby co to relacja na tvp sport o 20.30.

Legionista Awatar Flip
    Gortat,jest ważny dla naszej drużyny,zarówno jako wartościowy podkoszowy gracz,ale także jako po prostu lider.Z Maćkiem Lampe,powinien stworzyć mocny duet obronny,Logan będzie dorzucał 14-16 pkt i będzie gites.

Zobaczymy jak kolejne sparingi,oby chłopaki przepracowali porządnie te ostatnie dni i ogień
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Legionista Awatar Powiśle
    dokladnie, po tej pechowej kontuzji widac bylo jak zeszlo powietrze z reszty graczy. wrocil w idealnym momencie - jakby jutro udalo sie wygrac to uwierza ze sa w stanie wyjsc z grupy a moze nawet ugrac jakis medal.

Legionista Awatar kamilo88

Polska koszykówka

Witam, od jakieś czasu zastawiam się jak przestawiają się wasze sympatie do Klubów koszykarskich w Polsce (oczywiście nie licząc naszej Legii, bo wiadomo od jakiegoś czasu sekcja koszykówki ma problemy). Dodam tylko, że w polskich halach coraz więcej widoczny jest ruch Ultras.

ANWIL WŁOCŁAWEK

STAL OSTRÓW WLKP.

AZS KOSZALIN
    Ostatnio edytowane przez kamilo88 ; 07-12-2009 o 13:09
    Zamknij MORDĘ nie stadiony kłamco i hipokryto!

Legionista Awatar Flip
    Pekaes Mazowszanka Znicz Basket Pruszków 2011

Polska koszykówka ssie,ludzie żyją NBA.
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Legionista Awatar e(L)egion
    Ja tam jestem za Anwilem Włocławek

witam wszystkich Legionistów!!!jestem zawodnikiem koszykarskiej Legii utworzyłem sobie bloga gdzie opisuje poczynania naszej drużyny i inne tematy związane z koszykówką...szukam chętnych, którzy pomogą mi rozruszać mojego bloga..pzdr www.miloscikoszykowka.blogspot.com

Po emocjonującej końcówce reprezentacja polskich koszykarzy pokonała Argentynę w pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw świata U-19. Polacy wygrali 73:71, a kluczowe punkty w ostatnich dwóch minutach zdobywał Mateusz Ponitka(obecnie Politechnika Warszawa).

http://sport.wp.pl/kat,33598,title,P...wiadomosc.html

Warto dodac,że nasi koszykarze są przynajmniej o rok młodsi od reszty ekip, bo na Łotwę wysłana została srebrna drużyna z zeszłorocznych MŚ U17.
    "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Dziś Belgia nam ograła Gruzję to my późnym wieczorem przegraliśmy z Portugalią.
    Gortat w ostatniej sekundzie dogrywki faulował i załatwili nas trafionym osobistym.
    Czyli polski kosz dalej w ciemnej dziurze.

Młody Mateusz Ponitka odniósł kolejny sukces. 17-latek został wybrany najlepszym graczem obozu Koszykówka bez Granic organizowanego w Barcelonie.

Na zaproszenie NBA w stolicy Katalonii gościło kilkudziesięciu najbardziej utalentowanych młodych zawodników z całej Europy.
    Polskę, oprócz Ponitki, który występuje na pozycji rzucającego obrońcy, reprezentowali także podkoszowi Przemysław Karnowski i Piotr Niedźwiedzki. Cała trójka to członkowie ekipy, która w lipcu zdobyła wicemistrzostwo świata w kategorii do 17 lat. - Myślę, że nie wypadliśmy źle. Staraliśmy się robić to, co umiemy najlepiej - mówi bardzo skromnie Ponitka, choć on i koledzy w Barcelonie spisali się świetnie. W komplecie wystąpili w kończącym obóz meczu gwiazd, a Niedźwiedzki zdobył w nim 20 punktów i został wyróżniony nagrodą MVP spotkania, mimo porażki swojej ekipy. Podsumowując całą imprezę organizatorzy zdecydowanie postawili jednak na Ponitkę - Byłem bardzo zaskoczony, ale jednocześnie szczęśliwy. Nagrodę wręczał mi Pau Gasol(aktualny mistrz NBA z Los Angeles Lakers, reprezentant Hiszpanii - przyp. red.), który powiedział, że wykonałem kawał dobrej roboty - mówi nastolatek pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego.

Basketball without Borders to coroczny cykl obozów NBA, odbywający się na kilku kontynentach. Polacy o wyjeździe do Barcelony dowiedzieli się... przypadkowo.
    - Pod koniec sierpnia kolega z Serbii zapytał mnie, czy się wybieram. Odpowiedziałem, że nic mi o tym nie wiadomo, ale trener klubowy zadzwonił do polskiego związku i okazało się, że przyszło zaproszenie - wspomina Ponitka.

- W Hiszpanii wszystko było doskonale zorganizowane. Pilnowano nas tak, że nawet nie mieliśmy okazji wyjść samemu z hotelu, W mieście widzieliśmy tylko stadion piłkarski Camp Nou. Rano mieliśmy wykłady na różne tematy np. ochrony przed chorobami. Potem czekały nas treningi, a wieczorem mecze. Zawodników podzielono na cztery drużyny, reprezentujące zespoły NBA. Ja trafiłem do Portland Trail Blazers, a oprócz trenera opiekował się nami Marcus Camby. Mimo że spędziliśmy tam tylko kilka dni, mieliśmy okazję naprawdę dużo się nauczyć. Przekazano nam ogrom informacji - opowiada zawodnik, który teraz wraca do treningów z Politechniką Warszawa, w której będzie nadal występował na zapleczu ekstraklasy. O założeniu w przyszłości koszulki klubu NBA - już w regularnych rozgrywkach za oceanem - na razie nie myśli.
    - Czeka mnie mnóstwo pracy. Na razie nie prezentuję jeszcze poziomu polskiej ekstraklasy. NBA jest dla wybranych i nie wiem, czy kiedyś będzie mi to dane. To marzenie, o którym mogę pomyśleć chwilę przed snem. A w Warszawie też zdołam się wiele nauczyć od lepszych kolegów, jak Piotr Pamuła czy Jarosław Mokros. Przecież to treningi w Polsce pomogły mi pokazać się w Barcelonie - przekonuje Ponitka.

http://www.sports.pl/Koszykowka/Mate...417,1,299.html

http://sport.trojmiasto.pl/Koszykars...ot-n43470.html

(...)Koszykarskie derby Trójmiasta obejrzało 10 tysięcy 15 kibiców!
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar ormo
    Grupy EuroBasketu 2011:

Grupa A (Poniewież)

Hiszpania (mistrz Europy), Turcja (wicemistrz świata), Litwa (gospodarz), Wielka Brytania, Polska, druga drużyna z dodatkowych kwalifikacji.

Grupa B (Szawle)

Serbia (wicemistrz Europy), Francja, Niemcy, Izrael, Włochy, Łotwa.

Grupa C (Olita)

Grecja, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, pierwsza drużyna z dodatkowych kwalifikacji.

Grupa D (Kłajpeda)

Słowenia, Rosja, Belgia, Gruzja, Bułgaria, Ukraina.
    Przynajmniej w tym roku będą mieli dobre wytłumaczenie czemu im nie poszło...
    A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Dzisiaj jak ich Czesi pojadą to już będą mogli się pakować.

Chociaż nie zapominajmy że przed mistrzostwami wygrali jakiś prestiżowy turniej w Lublinie, więc medialny optymizm jest uzasadniony.

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Też wolę obejrzeć sobie El. euro 16

Każda kadra Europejska ma w składzie czarnoskórego, w Naszym przypadku decyduje Polak. Center Marcin Gortat, z Bośniakami przegrał pod koszem...

Dzisiejszego meczu nie oglądałem ale ważne z kim spotkamy się po wyjściu z grupy.

Pytanie czy Gortat Podoła?

Gortat przegrał pod koszem z Andrija Stipanovic, czy Nasz Marcin jest w stanie powalczyć w fazie pucharowej?

Ostatnio edytowane przez Tommy Johnson ; 06-09-2015 o 19:35

Legionista Awatar Huxley
    Tutaj to dopiero balon pier.dolnął...
    Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Legionista Awatar emse
    Ale Hiszpanię zbijemy

Legionista Awatar Z.
    Przykład w kolejnej dyscyplinie sportu, że zagraniczny trener gówno daje.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar midzi
    Przykład na to, że na zawodnikach z importu (Gortat i Lampe w tym wypadku) ciężko oprzeć kadrę. W siatkówce i piłce ręcznej mieliśmy większy wysyp talentów, a do tego szkolenie stało ciut wyżej niż w koszykówce (coś wiem na temat szkolenia w tej dyscyplinie) i posypały się sukcesy.

Jak to mówią z g... bicza nie ukręcisz.

Legionista Awatar ormo
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Przykład na to, że na zawodnikach z importu (Gortat i Lampe w tym wypadku) ciężko oprzeć kadrę. W siatkówce i piłce ręcznej mieliśmy większy wysyp talentów, a do tego szkolenie stało ciut wyżej niż w koszykówce (coś wiem na temat szkolenia w tej dyscyplinie) i posypały się sukcesy.

Jak to mówią z g... bicza nie ukręcisz.
    midzi, ile meczów kadry obejrzałeś? I rozumiem, że mówimy o tym samym szkoleniu dzięki, któremu mamy Karnowskiego, Ponitke i wicemistrzów świata U-17?
    Ostatnio edytowane przez ormo ; 05-09-2013 o 21:14
    A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Gortat to ma wyraźnie wyjebane na kadrę, podobno są to jego ostatnie mecze w reprezentacji. Podejrzewam że dzisiaj też będzie człapał po parkiecie, zagra na swoim poziomie w 1/8.

Ogólnie kadra gra dobrze na tym turnieju jako zespół, ale żeby wygrywać potrzeba czegoś ekstra, jak Gortat w dobrej formie np.

20PLN postawię, lepiej będzie sie mecz oglądało.

Ostatnio edytowane przez Tommy Johnson ; 10-09-2015 o 13:37

No i przejebali z Izraelem, mecz prawdopodobnie wyglądałby inaczej z naszej strony gdyby nie awans już przed meczem.

Prawdopodobnie wszystkie siły skupią na mecz w 1/8 a z kim zagrają nie ma większej różnicy. Od każdej z czwórki drużyn z grupy B dostaną oklep.

Mam nadzieję że się ładnie pożegnają z grupą zwycięstwem z Finami, stawiam na Polskę. 1.75 kurs, na Finów 1.85.

Legionista Awatar heretico
    a wcale tego meczu nie musieli przegrać. sam Gortat miał chyba 3 setki .
    masa niedokładnych podań i jeszcze więcej niewykorzystanych błędów przeciwnika
    w tych ostatnich 29:8 dla Izraela
    ------------------------------------------------
    Hey man, you know I'm really OK
    The gun in my hand will tell you the same

Legionista Awatar Benek
    Wybaczcie pytanie ale jestem laikiem w temacie

Jak wygląda kwestia spadku w PLK ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar mafioso
    Teoretycznie czy jak to wyglądało w praktyce w ostatnich latach?
    Bo bywały przypadki, że zespół "spadał" a potem dzięki wykupieniu dzikiej karty się utrzymywał i sztucznie powiększano ligę. Dlatego teraz mamy w PLK nieparzystą liczbę 17 zespołów.

Wczoraj Gortat zaliczył double-double, na tle mistrzów to jest dobry wynik. Kwestia czy jest w stanie grać cały czas na poziomie ponad 10 pkt i 10 zbiórek.

Polska na tym turnieju gra bardzo dobrze i nie mam wątpliwości że wyjdą z grupy. Bez większego ryzyka można śmiało stawiać na Polaków. Oczywiście jeżeli podtrzymają formę. Podobno budowali formę na pierwsze mecze, jutro z Izraelem się okażę czy cały czas są w gazie ale jestem dobrej myśli.

Legionista
    Chcę komuś kupić koszulkę reprezentacji Polski a jestem mocno nie w temacie. Czy to są aktualne stroje? Jest http://sklep.zina.pl/pl/p/Koszulka-k...olski-2015/315 Z góry dzięki za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów