Strona 1 z 11 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 323

Wątek: Koszykówka po polsku

Legionista Awatar Tom Kruz

Koszykówka po polsku

Jeszcze niedawno wydawało się, że nasza męska koszykówka sięga dnia i długo się z tego stanu nie podniesie (takie było m. in. moje zdanie). Tymczasem dość nieoczekiwanie zbliżające się Mistrzostwa Europy mogą okazać się całkiem udane dla repry, która właśnie zaczęła ostatni etap przygotowań i dziś pokonała zasłużenie Chorwację 71 :67 (Gortat 22 pkt). Zapewne nie będą to mistrzostwa tak udane jak dla żeńskiej reprezentacji, która 10 lat temu na naszych parkietach zdobyła tytuł, ale wygląda na to,że chyba nie będziemy musieli wstydzić się za naszych, na co się zapowiadało jeszcze 1-2 lata temu.
    Katzurin ma do dyspozycji wszystkich najlepszych aktualnie polskich zawodników plus świeżego reprezentanta Logana. Jeśli wszystko to odpowiednio poukłada może być we wrześniu sporo pozytywnych emocji.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista Awatar Tom Kruz
    Faktycznie. Najwyraźniej pisaliśmy z drugim autorem w tym samym czasie. Tematy do połączenia.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista Awatar Powiśle
    Gortat wrocil do pierwszego skladu i od razu widac efekty, zwyciestwo z Izraelem i odzyly nadzieje na dobry wynik

Polska - Izrael 82:67(15:19, 22:15, 27:18, 18:15)
    Polska: Maciej Lampe 24, David Logan 21, Marcin Gortat 13, Michał Ignerski 12.

ciekawa wypowiedz Gortata:

Popełniamy bardzo proste błędy. Pracujemy nad obroną, ale wciąż jest dużo do poprawienia. Czasami nasze pomyłki są tak banalne, że aż mi się poziom cukru we krwi podnosi
    na pewno zostalo jeszcze wiele rzeczy do poprawienia ale mysle ze jego powrot doda pewnosci siebie reszcie zawodnikow. zobaczymy jak Polacy powalcza jutro z Hiszpania, bedzie to na pewno wartosciowy sprawdzian. jakby co to relacja na tvp sport o 20.30.

Legionista Awatar Flip
    Gortat,jest ważny dla naszej drużyny,zarówno jako wartościowy podkoszowy gracz,ale także jako po prostu lider.Z Maćkiem Lampe,powinien stworzyć mocny duet obronny,Logan będzie dorzucał 14-16 pkt i będzie gites.

Zobaczymy jak kolejne sparingi,oby chłopaki przepracowali porządnie te ostatnie dni i ogień
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

dokladnie, po tej pechowej kontuzji widac bylo jak zeszlo powietrze z reszty graczy. wrocil w idealnym momencie - jakby jutro udalo sie wygrac to uwierza ze sa w stanie wyjsc z grupy a moze nawet ugrac jakis medal.

Legionista Awatar Flip
    Cytat Zamieszczone przez Powisle Zobacz posta
    uwierza ze sa w stanie wyjsc z grupy a moze nawet ugrac jakis medal.
    Mam nadzieję,że wierzą i tak.Przecież z grupy wychodzą 3 ekipy,także nie powinno być problemu.

Chyba,że miałeś na myśli już tą drugą 6-cio zespołową grupę...
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

no gdyby nie wyszli z pierwszej grupy to by to byla katastrofa

Legionista Awatar me(L)u
    Wyjście z drugiej grupy i zacięty mecz o półfinał uważam za absolutne minimum. Skład jest niezły, a do tego jesteśmy gospodarzem. Stać nas naprawdę na sprawienie ogromnej niespodzianki, kto wie czy nie takiej jaką kilkanaście lat temu sprawili Niemcy, kiedy turniej był u nich
    raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
    ------------------------
    Sportowy serwis, sportowy portal

Legionista Awatar Flip
    Po świetnym meczu przeciwko Mistrzom Świata Hiszpanom,optymizm wzrasta,niestety widziałem tylko fragmenty ale skuteczność za 3,imponująca 13/25.

Hiszpania - Polska 88:83 (20:14, 23:25, 25:25, 20:19)

Hiszpania: Juan Carlos Navarro 26, Marc Gasol 18, Jorge Garbajosa 13, Rudy Fernandez 10, Felipe Reyes 8, Sergio Llull 5, Victor Claver 5, Carlos Cabezas 3, Ricky Rubio 0.

Polska: David Logan 20, Michał Ignerski 17, Łukasz Koszarek 14, Krzysztof Szubarga 14, Adam Wójcik 7, Marcin Gortat 6, Michał Chyliński 3, Szymon Szewczyk 2, Maciej Lampe 0, Krzysztof Roszyk 0, Robert Witka 0.

Legionista Awatar Tomereek
    Paul Gasol zdąży wyleczyć się do turnieju?
    Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Hiszpański środkowy przeszedł operację palca, po tym jak nabawił się kontuzji 10 sierpnia.

- Wygląda na to, że wszystko poszło dobrze - tłumaczy Gasol, który w poniedziałek był na kontroli u lekarza, który przeprowadzał zabieg.

- Palec wygląda dobrze, wszystko zmierza we właściwym kierunku - dodaje Hiszpan.

- Mam nadzieję, że będę w stanie grać na EuroBaskecie.

Hiszpanie przygotowują się do EuroBasketu w Polsce, który rozpocznie się 7 września. Ich grupowymi rywalami będą zespoły Serbii, Słowenii i Wielkiej Brytanii.
    to jest informacja z 18 sierpnia, nie wyobrazam sobie zeby nie zagral - najwyzej bedzie oszczedzany w pierwszych meczach.

Legionista
    Jutro start, a tu cisza. Na najkumatszym forum w sieci piszą, że wybiera się do Nas sporo Turasów, Macedończyków i nawet 3 tysie Litwinów.

Legionista Awatar Traper
    A kto będzie grał w Warszawie?

Legionista
    Grupa A - Poznań.

1. Chorwacja
    2. Grecja
    3. Izrael
    4. Macedonia

Grupa B - Gdańsk.

1. Łotwa
    2. Niemcy
    3. Rosja
    4. Francja

Grupa C - Warszawa.

1. Hiszpania
    2. Serbia
    3. Słowenia
    4. Wielka Brytania

Grupa D - Wrocław.

1. Bułgaria
    2. Litwa
    3. Polska
    4. Turcja

Legionista Awatar Jastrząb
    Liczę na niespodzienkę w wykonaniu naszych. Szkoda, że w Warszawie nie ma hali, która pozwalałaby zobaczyć więcej ekip na późniejszym etapie :/

Tak, czy owak - moze być ciekawie
    jedyne co w ostatnim półwieczu zrobiono dla dobra polskiej piłki to zbudowano 209

coraz chudszy Awatar Kijek
    Sa bilety (jeszcze)? jakie ceny ?
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista Awatar TNTP
    tak ze strony sportowej to z jednej strony mamy najlepszą strefę podkoszową od kiedy pamiętam-1995 (i tu nie chodzi nawet o Gortata, a o Szewczyka, Lampego, Ignerskiego, czy Wójcika), a z drugiej to coś kiepsko to widzę jeśli chodzi o graczy niskich. Szczególnie dziwi mnie to jaranie się Loganem, który fakt dużo rzuca i "nie boi się rzucać" (jakby to samo w sobie było jakąs zaletą), ale często obcina się w obronie, a w ataku gra na bardzo niskim% i ma problemy ze znaleźeniem sobie odpowiedniej pozycji rzutowej. Także pozycja rozgrywającego nie wygląda zbyt dobrze (Koszarek, Szubarga, czy Skibniewski może nie są źli, ale bardzo nierówni i nie potrafią kontrolować gry). Reasumując kadrowo jest nawet całkiem dobrze, ale jak dla mnie to osiągnięciem będzie każde miejsce powyżej 8.
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Sa bilety (jeszcze)? jakie ceny ?
    Na mecze w Warszawie nie ma.
    Jak ktoś chce szuka sposobów. Jak ktoś nie chce szuka powodów.

a w ogole to czy ktos moze znalazl "nieoficjalne" info o powodzie dla ktorego z kadry wylecial Kitzinger?

to mnie jakos nie przekonało

Kłopoty zdrowotne Krzysztofa Szubargi kryły się za dokonaną w sobotę zmianą w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy koszykarzy. Trener Muli Katzurin chciał mieć do dyspozycji kolejnego rozgrywającego, więc zdecydował się, że Robert Skibniewski zastąpi Iwo Kitzingera, który zazwyczaj występuje jako rzucający obrońca.

To powinno więcej wyjaśnić:

http://www.sport.pl/koszykowka/1,849...ibniewski.html

Skąd taka dość zaskakująca decyzja Katzurina? - Można wyciągnąć wniosek, że chodziło o kwestie charakterologiczne. Skibniewski, uśmiechnięty i spokojny, to człowiek z pozytywnym nastawieniem na ławce rezerwowych. Kitzinger, zacięty, nieodgadniony i raczej zły niż zadowolony z sytuacji, w której się znajduje, byłby trudniejszym człowiekiem - uważa dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Sport.pl Łukasz Cegliński.

Problemy Kitzingera w Hiszpanii

Kitzinger znany jest z dość trudnego charakteru. Przed dwoma laty po ostatnim meczu EuroBasketu w Hiszpanii został okradziony na ulicy Alicante - zginęła jego komórka i portfel. Była piąta rano. Polak poszedł na komisariat z kobietą, którą oskarżył o udział w napadzie, ale nikt tutaj nie był w stanie go zrozumieć. W końcu to on został zatrzymany przez policję ... pod zarzutem ataku na funkcjonariusza. Jak pisały hiszpańskie gazety, Kitzinger zdenerwował się na posterunku, bo nie rozumiał co do niego mówią policjanci i zaczął się przepychać z funkcjonariuszami i trafił za do aresztu, gdzie spędził kilka godzin. Później został przesłuchany i zwolniony. Do Polski wrócił z jednodniowym opóźnieniem.

no spoko, w takim razie po co go powoływał do scislej kadry zeby po dwoch dniach zastapic go Skibniewskim?

mam nadzieje ze niezaleznie co sie stalo nie wplynie to na atmosfere w druzynie i dzisiaj rozpoczniemy marsz po medal!

Legionista Awatar Traper
    Widziałem dziś w centrum reprezentacje Serbii, żeby naszym po mistrzostwach dopisywał taki humor jak im dzisiaj

Legionista Awatar raff
    Ech, powoli zaczynam żałować, że nie zaopatrzyłem się w bilety tudzież nie zgłosiłem się do wolontariatu.. No, ale w sumie zawsze lepiej się uprawia dany sport, niż się go ogląda.

Co do szans naszych - z grupy na bank wyjdziemy. Wydaje mi się, że wiele zależeć będzie od dzisiejszego meczu - jak nie zje nas stres i na luzie zagramy, to nawet pierwsze miejsce w grupie jest możliwe.

Oby tylko żadnych urazów nie było już.

Odnośnie Kitzingera - cóż, trudny charakter chłopak ma od dawna, ale nie sądzę, żeby to było przyczyną zmiany Katzurina. Kitzinger nie jest w jakiejś super formie obecnie, ponadto w meczach sparingowych kadry pokazał, że nie czuje się najlepiej na rozgrywaniu. Nie doszukiwałbym się tu jakiejś sensacji.

Edyta: acha, jeszcze jedna rzecz - trochę smutny jest fakt, że promocja tych mistrzostw w Polsce jest tak marna. Naprawdę, bardzo mało osób wie o tej imprezie.. A można było w łatwy sposób rozpromować koszykówkę w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez raff ; 07-09-2009 o 16:58

bardzo dobra gra w ataku, troche gorzej w obronie (z kazda minuta powinno byc jednak lepiej) ale widac ze konkretnie przepracowali okres przygotowawczy, nasi pilkarze mogliby poogladac jak wyglada gra z pelnym zaangazowaniem.

nie mamy co sie martwic o wynik

Legionista Awatar Z.
    Najbardziej podoba mi sie ich podejscie. Nie ma problemu z presją. Nie ma przerażenia. Nastepni po piłkarzach ręcznych i siatkarzach.

Marzeniem jest to, zebysmy w 2012 roku zagrali chociaz jedną połówkę tak jak zagrali koszykarze.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Francais
    Fajnie sie oglada taka impreze w Polsce,sam fakt ze sa to mistrzostwa Europy i pokazuje to TVP powinno spopularyzowac koszykowke w Polsce.
    Jesli beda tak dalej grac to mecz z Litwa zapowiada sie ciekawie.

P.S Z tego Gortata to jednak kawal chlopa jest
    Mon honneur s'appelle fidélité

joł mordo

Legionista
    zapieprzają do ataku jak motorki. Widac ambicję, widać, że nie opieprzali się na treningach. Brawo.
    Logan idzie sam na sam z koszem i trochę sie pogubił. Wrócił rywal, ale za Loganem biegł Szewczyk i po chwili otrzymał piłke i zdobył pkt. O to właśnie chodzi.

Legionista Awatar GregorAE
    Cytat Zamieszczone przez raff Zobacz posta

Edyta: acha, jeszcze jedna rzecz - trochę smutny jest fakt, że promocja tych mistrzostw w Polsce jest tak marna. Naprawdę, bardzo mało osób wie o tej imprezie.. A można było w łatwy sposób rozpromować koszykówkę w Polsce.
    Tu się nie zgodze. Długo przed mistrzostwami słyaszem o "EuroBaskecie" w Polsce, a niekiedy bałem sie otworzyc lodówke żeby nie wyskoczył z niej Gortat
    ...szanuj i bądź szanowany...

Legionista Awatar TNTP
    tylko weźcie pod uwagę, że gramy z Bułgarią
    co do Kitzingera to też mnie trochę zdziwiła decyzja Katzurina, ale wychodzi na to, że będzie on stawiał na Logana, a widocznie Iwo wyglądał gorzej od Chylińskiego (który jest dla mnie największym zaskoczeniem jeśli chodzi o kadrę), a Skibniewski będzie miał pewnie za zadanie uspokoić grę w ataku/zmienić tempo gry.
    jak na razie wygląda to dobrze (ofensywa trochę chaotyczna, ale skoro dają radę indywidualnie to nie ma się co dziwić)ich murzyn lepszy od naszego
    ps. czemu Kitzinger się tak nazywa??
    ps2. we Wrocławiu od zajebania Litwinów(i to nie tylko na rynku, ale rozjebani po całym centrum) po krótkiej obcince stwierdzam, że przeciętny polski "Janusz" stanowi znacznie większe niebezpieczeństwo niż cała rodzina litewskich fanów koszykówki, kebabów nie stwierdzono
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 07-09-2009 o 18:22
    Lieber tot als rot!!

Uprawnienia umieszczania postów